Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φορμάκια απο το next τα πήρες απο φυσικό κατάστημα ή απο το online eshop? Υπαρχει φυσικό κατάστημα;

on line... εχει αμεση παραδοση.

Κοιτα να δεις αφου εχεις τα πρωτα δωσε εμφαση στα 63εκατοστα το μ1δε φορεσε καθολου τοπρωτο νουμερο.

δεν εχω το πρωτο νουμερο...ο,τι εχω κρατησει της κορης μου ειναι καλοκαιρινα κ κοριτσιστικα... αλλα κ εγω προς τα 63 κατευθυνομαι.


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κι εσυ; κι εγω εχω δυο καραβιες ρουχα καλοκαιρινα κρατησα τα φανελακια ζιπουνακια τωρα και ροζ να ηταν απο μεσα ειναι αλλα και να φαινονται δεν το παρεξηγει και κανεις. Τωρα επειδη τα δικα μου και δυο ηταν πανω απο το μεσο οροκαι ιατι ειναι αγορι σιγουραμεγαλυτερα λεω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας! Σήμερα είχα Doppler. Μια χαρά οι μικρές 31η εβδομάδα η μια 1500 γρ. Και η άλλη 1600. Και οι δυο με το κεφάλι κάτω και ειδικά η μια πολύ χαμηλά το κεφαλάκι της. Το πρόβλημα ειναι με τον τράχηλο. Παρά πολύ κοντός. 15 χιλιοστά. Ξεκινάω προγεστερονη κολπικά και ακινησία. Την άλλη βδομάδα θα κάνω και τις ενέσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες. Και ευχόμαστε κορίτσια να αντέξουμε όσο το δυνατό περισσότερο. Έχω κατατρομάξει. Ειναι πολύ νωρίς να γεννήσω ακόμα. Στείλτε μου θετική ενέργεια

Link to comment
Share on other sites

Γιωτακι μου στα ιδια ειμαστε... Κι εμενανα προσεχω μου χουν πει γιατι βλεπουν ραγδαια εξελιξη να μην κανω τιποτα να μην περπαταω να μη συγχιζομαι να το παμε μεχρι δεκεμβρη οπωσδηποτε ψυχραιμια θα φτασεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!! Χάθηκα λίγο καθώς είχαμε ένα ατυχηματάκι...

η μεσσαία μας στραμπούληξε το ποδαράκι της δτο σχολείο, τρέχοντας και πονούσε πολύ, δε μπορούσε να το πατήσει.

Ο μπαμπάς μας δε μπορούσε να πάρει άδεια από τη δουλειά, εγώ μπορούσα, οπότε πήρα εγώ...έλα μου όμως που εγώ δε μπορούσα να την κουβαλάω..:mad:

τέλος πάντων, τα βολέψαμε, το ποδαράκι της Αλκμήνης είναι καλύτερα κι εγώ επέστρεψα στη δουλειά! Εσείς τι νέα?


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ναταλιατριτεκνη εισαι πως δε το θυμομουν για ριξε λιγο οδηγιες προς ναυτιλομενους σπιτι δωματια αυτοκινητο καταρχην κσι πως την παλεψες στην αρχη με τρια; γιατι ωρες ωρες πελαγωνω ε βεβαια εσενα ειναι κοριτδια κι εμενα ταλιμπανακια αλλα τεσπα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναταλιατριτεκνη εισαι πως δε το θυμομουν για ριξε λιγο οδηγιες προς ναυτιλομενους σπιτι δωματια αυτοκινητο καταρχην κσι πως την παλεψες στην αρχη με τρια; γιατι ωρες ωρες πελαγωνω ε βεβαια εσενα ειναι κοριτδια κι εμενα ταλιμπανακια αλλα τεσπα

αχ το 3ο σας είναι?? Με το καλό!!

Με τα δωμάτια, ως τώρα, είχαμε τη μεγάλη μόνη κι τις μικρές μαζί...

Βλέπεις εμάς η μεγάλη έχει πολλά χρόνια διαφορά από τα μικρά, διαβάσματα κλπ...

Τώρα το μωρό, αρχικά θα είναι μαζί μας και μετά θα το βάλουμε μάλλον με τις μικρές...

Αυτοκίνητο, εμείς ως τώρα είχαμε 3θεσιο, με τα 2 καθισματάκια στις ακριανές θέσεις και τη μεγάλη στη μέση, τώρα εσείς λογικά θα έχετε 3 καθισματάκια ε? ζόρικο..

Σπίτι νομίζω όσο είναι μικρά, χωράνε άνετα..μεγαλώνοντας δυσκολεύει το πράγμα...απλά όπως ξέρεις ετοιμάσου για τρελή ακαταστασία!!! Σε καταλαβαίνω..3 αγόρια ε? Εμάς μόνο η 2η είναι αγριοκάτσικο, οι άλλες 2 είναι ήσυχες, ειδικά η μεγάλη...η μικρή, βέβαια, ψιλοεπηρεάζεται από τη 2η, αλλά το ελέγχουμε!! :tongue:


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

Ορκεστρα εχεις παει;

εχω παει και σε αυτο, αλλα δεν μου πολυαρεσουν τα σχεδια τους. εχουμε και κοντα στο σπιτι μας...σιγουρα θα το επισκεφτω ξανα μηπως και βρω κατι.

Γεια σας! Σήμερα είχα Doppler. Μια χαρά οι μικρές 31η εβδομάδα η μια 1500 γρ. Και η άλλη 1600. Και οι δυο με το κεφάλι κάτω και ειδικά η μια πολύ χαμηλά το κεφαλάκι της. Το πρόβλημα ειναι με τον τράχηλο. Παρά πολύ κοντός. 15 χιλιοστά. Ξεκινάω προγεστερονη κολπικά και ακινησία. Την άλλη βδομάδα θα κάνω και τις ενέσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες. Και ευχόμαστε κορίτσια να αντέξουμε όσο το δυνατό περισσότερο. Έχω κατατρομάξει. Ειναι πολύ νωρίς να γεννήσω ακόμα. Στείλτε μου θετική ενέργεια

μπραβο Yota! τα κοριτσακια σου μεγαλωνουν αριστα! οσο για τον τραχηλο, καταλαβαινω το αγχος σου. προσπαθησε να ακολουθησεις τις οδηγιες για να μεινουν στην κοιλιτσα σου οσο πρεπει!

τον τραχηλο πρωτη φορα τον μετρανε στο ντοπλερ?

καλημέρα κορίτσια!! Χάθηκα λίγο καθώς είχαμε ένα ατυχηματάκι...

η μεσσαία μας στραμπούληξε το ποδαράκι της δτο σχολείο, τρέχοντας και πονούσε πολύ, δε μπορούσε να το πατήσει.

Ο μπαμπάς μας δε μπορούσε να πάρει άδεια από τη δουλειά, εγώ μπορούσα, οπότε πήρα εγώ...έλα μου όμως που εγώ δε μπορούσα να την κουβαλάω..:mad:

τέλος πάντων, τα βολέψαμε, το ποδαράκι της Αλκμήνης είναι καλύτερα κι εγώ επέστρεψα στη δουλειά! Εσείς τι νέα?

περαστικα στη μεγαλη σου! φανταζομαι εισαστε μονοι σας Γαλλια κ δεν εχετε καποια βοηθεια...

κατα τ' αλλα πως εισαι? εσυ ποτε σταματας δουλεια?


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

περαστικα στη μεγαλη σου! φανταζομαι εισαστε μονοι σας Γαλλια κ δεν εχετε καποια βοηθεια...

κατα τ' αλλα πως εισαι? εσυ ποτε σταματας δουλεια?

Καλημέρα marirene μου!! ;)

Αχ ναι..μόνοι είμαστε..εννοώ χωρίς συγγενείς!

Εγώ είμαι μια χαρά, πολύ καλά, ευτυχώς δεν έχω αρχίσει να βαραίνω και να κουράζομαι ακόμη, πάλι καλά!! Το μωρό είναι πολύ ήσυχο, αν δεν ήταν το 4ο θα με τρόμαζε τόση ησυχία!

Ααααχ δουλειά σταματάω 10 Ιανουαρίου...μετράω τις μέρες κι εγώ και τα κορίτσια!! :tongue:

Εσείς?? πώς πάτε? Η μικρούλα τι κάνει?


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Yota πολυ ευχάριστα τα νέα απ το ντοπλερ σου,κ οι μικρές έχουν μια χαρα βάρος για 31η εβδομάδα.κουραγιο να βγει κ ο Νοέμβριος,κ μετα μια ανάσα κ για τον Δεκέμβριο.εγω εχω ντοπλερ 1 Δεκεμβρίου!

Μαριρενε,εμένα μου αρέσουν πολυ κ τα ρουχαλάκια στο gap.βεβαια εχει κυρίως ρούχα κ οχι κορμάκια κτλ.πολυ ωραια σειρά ειναι και η mini του Ζάρα κ η ποιότητα αρκετά καλη.

Natalia mag περαστικά σας!θα δουλεύεις ως τις 10 Ιανουαρίου!;χαρα στο κουράγιο σου μπραβο!

Ηθελα να ρωτήσω ,τις τελευταίες μερες παρατήρησα στο πίσω μέρος των γονάτων μου έχουν πρηστεί λιγάκι οι φλέβες κ με πονάνε λιγο.εχει συμβεί σε καμία σας;μου συνέβη μερες που κουράστηκα βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

σταματας τοσο αργα ε nataliag? μετα τη γεννα ποση αδεια εχεις? τι καθεστως εχετε εκει?

ασχετο, αλλα στη Γαλλια πως βρεθηκατε?

εμεις μια χαρα! τα επιπλα της μικρης θα ερθουν απο βδομαδα :D, οπως και η συρταριερα μας...οποτε εχουμε αρκετες δουλιτσες για να μπει μια ταξη στο σπιτι! το σκ θα αδειασουμε το 3ο δωματιο απο επιπλα/αντικειμενα ωστε να ειναι ετοιμο. πηρα και μια προσφορα για κουρτινες...οποτε πιστευω μεχρι τις γιορτες να εχουμε ετοιμασει τα δωματια.

η μικρη κατα τ'αλλα, συνεχιζει τις αντιδρασεις της. τωρα εχει αρχισει κ με δαγκωνει κιολας! οταν ειδα οτι λογω των αντιδρασεων μου το εχει δει παιχνιδι (προσπαθουσα να της δειξω οτι ποναω κ στενοχωριεμαι), αλλαξα τακτικη. τωρα αδιαφορω κ δεν της λεω τιποτα! κ γι αυτο χθες, προσπαθωντας να με προκαλεσει, παραλιγο να μου κοψει κομματι! τα δοντια της εχουν αποτυπωθει στο δερμα μου μαζι με μια ωραιοτατη κοκκινιλα/μελανια!

Coccinelle και απο gap ψωνιζω και απο Ζάρα για την κορη μου. αλλα και τα 2 δεν εχουν τεραστια ποικιλια σε ολοσωμα φορμακια που ειδικα τους πρωτους μηνες ενα μωρακι χρειαζεται. γι αυτο κ εγραψα για το νεξτ... ανανεωνει τη συλλογη του συνεχεια. αλλα σε ρουχαλακια ειναι πολυ καλα αυτα τα 2 καταστηματα που ανεφερες.

οσο για τις φλεβες στα γονατα, εγω δεν εχω κατι τετοιο. αλλα μετα την πρωτη εγκυμοσυνη, πισω απο το ενα γονατο απεκτησα φλεβιτη... χωρις πονο ομως. απλα πρηζεται κ πεταγεται μια φλεβα. ειχα παει σε γιατρο κ μου ειπε οτι χρειαζεται χειρουργειο -το οποιο δεν εκανα - γιατι εχει αχρηστευτει η συγκεκριμενη φλεβα.


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...