Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

coccinelle μήπως είναι από την ορθοστασία σε συνδυασμό με το βαρός του μωρού?

marirene, είμαστε Γαλλία περίπου 6, οι πρώτες μας δουλειές, και των 2 μας ήταν εδώ, η μεγάλη μας ήταν 4 όταν ήρθαμε κι εμείς μόλις είχαμε τελειώσει τις σπουδές σχεδόν..:tongue:

Είχα το ελεύθερο να διαμορφώσω μόνη μου την άδειά μου και διάλεξα να σταματήσω αργά για να καθίσω μετά περισσότερο με το νεογέννητο -και τις υπόλοιπες φυσικά- :P

marirene, τι ωραία για το δωμάτιο!! Με το καλό να έρθουν τα πράγματα και να το κάνετε υπέροχο!!

πωπω..δαγκώνει η μικρούλα ε? καλά είναι και η φάση των teribble twos τώρα ε?

Μη στεναχωριέσαι, καλύτερα να εκτονωθεί τώρα και να είναι σε πιο χαλαρή φάση όταν υποδεχτείτε το μπέμπη!!

Εμάς θυμάμαι η μεγάλη, είχε συνηθίσει κοντά 6 χρόνια μοναχοπαίδι όταν γεννήθηκε η 2η και ζορίστηκε πάρα πολύ...έβγαζε φοβερή ανασφάλεια, νόμιζε ότι την αντικαταστήσαμε το παιδάκι μου...εντάξει, συνήθισε σταδιακά και τώρα είναι τρελή με τις αδερφές της, μην τολμήσει κανείς και της τις πειράξει...Καλά βέβαια η δικιά μας ήταν 6 ετών, ολόκληρο παιδί, εσένα είναι 2χρονο, συνηθίζει ευκολότερα!! Μεγαλώνοντας δε θα θυμάται καν τη ζωή της χωρίς το μικρούλι, άσε που είναι σε ηλικία που θα μεγαλώνουν μαζί, θα παίζουν...είναι κοντά-κοντά...Εμάς δεν έχουν οι μικρές με τη μεγάλη κοινά προγράμματα κι είναι θέμα αυτό...

Πόλλά είπα πάλι! :tongue:


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναταλία περαστικά σας. Μέχρι τελευταία στιγμή δουλεύεις; marirene ευχαριστώ. Τον τράχηλο τον είχαν μετρήσει και στη β επιπέδου. Ήταν 29 τότε και κατέβηκε στο 15. Coccinelle ευχαριστώ. Καλά αποτελέσματα να έχεις στο Doppler όπως και όλα τα κορίτσια. Έχω και εγώ διογκωμένες φλέβες, ελπίζω να επανέλθουν μετά τη γεννά. Απο οτι κατάλαβα δεν υπάρχει κινδυνος

Link to comment
Share on other sites

Marirene απο που πήρες Συρταριερα; και γενικά έπιπλα. Τα ρούχα των μωρών σε ποια θερμοκρασία να τα πλύνω; για απορρυπαντικό έχω πάρει προδερμ. Μαλακτικο βάζουμε; Σήμερα θα πάει με λίστα ο σύζυγος να ψώνισε απο το orchestra κάποια ρουχαλάκια. Για κουβέρτες αγκαλιάς έχω παραγγείλει 2 απο την nef nef οι οποίες όμως, με γνώμονα να ειναι ζεστές, ειναι απο πολυεστέρα. Να του πω να πάρει και βαμβακερές ή μάλλινες;

Link to comment
Share on other sites

εμενα για μετρηση τραχηλου δεν μου εχει πει κατι. φανταζομαι ομως οτι αν ηταν κατι ανησυχητικο θα το ηξερα. αλλα κ παλι, αν εχει κανει μετρηση, την εχει κανει με τον εξωτερικο υπερηχο.

Yota για τις φλεβες, απ' οσο ξερω το πρηξιμο ειναι συνηθισμενο στην εγκυμοσυνη. μιλα ομως με το γιατρο σου μηπως μπορει να σε συμβουλευσει κατι.

συρταριερα επειδη θα μπει στο δικο μας υπνοδωματιο, την πηρα απ' οπου και την κρεβατοκαμαρα μας, απο το casa di patsi. τα επιπλα της μικρης απο το lifetime.

εγω ολα τα ρουχα - ειτε δικα μας ειτε της κορης μου - τα πλενω στους 40 βαθμους, οχι περισσοτερο, το θεωρω υπερβολη. χρησιμοποιω το παιδικο απορρυπαντικο της πλανετ. μαλακτικο δεν χρησιμοποιω για τα μωρουδιακα/παιδικα, σπανια για τα δικα μας, λογω χημικων....οσο περισσοτερα απορρυπαντικα χρησιμοποιεις, τοσα περισσοτερα χημικα.

κουβερτες κ οτιδηποτε μωρουδιακο, ειδικα για την αρχη μεχρι να δεις οτι δεν ενοχλουνται, μονο βαμβακερα, ουτε μαλλινα... ειναι σημαντικο δλδ να ελεγχεις τις ετικετες και να δεις οτι ειναι 100% βαμβακερα (κουβερτες, σεντονια, ρουχαλακια).


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017

apapa ΠΗΤ 02/01 (Ρέα) - it's a girl! (1ο)

foinix ΠΗΤ 06/01 - it's a girl! (1ο)

mamachita1978 ΠΗΤ 06/01- it's a boy! (2ο)

Αγγελινα87 ΠΗΤ 08/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - it's a girl! (1ο)

sangreluna ΠΗΤ 08/01 (Ρέα) - it's magaki (3ο)

elena87 ΠΗΤ 10/01 - it's a girl! (1ο)

phot ΠΗΤ 11/01 - it's a boy!

babyblue ΠΗΤ 12/01 (Βενιζέλειο, Κρήτη) - it's a boy! (1ο)

elia ΠΗΤ 12/01 - it's a boy! (1ο)

behitze ΠΗΤ 13/01 - it's a girl! (2ο)

aggeliki-xal ΠΗΤ 15/01 - it's a boy!

Aura ΠΗΤ 17/01 (Αλεξάνδρα) - it's a girl! (2ο)

Coccinelle ΠΗΤ 19/01 - it's a girl! (2ο)

MIMIKA79 ΠΗΤ 20/01 - it's a boy! (2ο)

Yota1 ΠΗΤ 20/01 (Αλεξάνδρα) - they are twin girls!

Maria.1989 ΠΗΤ 24/01

Mariadimi ΠΗΤ 25/01 - it's a boy! (3ο)

Sweetalecia ΠΗΤ 25/01 - it's a girl! (1ο)

eleniart ΠΗΤ 26/01 - it's a boy!

Lidisa ΠΗΤ 28/01 (Γαία) - it's a girl! (2ο)

sokolata84 ΠΗΤ 28/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - (2ο)

ntinani ΠΗΤ 30/01

marirene ΠΗΤ 31/01 (Λητώ) - it's a boy! (2ο)

nataliag ΠΗΤ 02/02. - it's a girl! (4ο)


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναταλια το τεταρτο αχ με βλεπω να μεταναστευω... Εδω και το τριτο με τα ζορισ σηκωνει ασε εχουμε ενα παιδικο καλο ο μ1 καθετε σε μπουστερ πλεοναλλα εμας δεν εχει ουτε τριτη ζωνη ασε γιογκα κανω. Αντε καλα μας κουραγια

Γιοτακι μου ναι εκει πουπηγαινε χαλαρα ο κυριος γκαζωσε και τωρα μου παν χαλαρα να παρεις ολο το νοεμβρη. Οποτε αραζω;;;;; λεμε τωρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γειά σας. Χθες πήγαμε κ εμείς γιατρό. Η μπουμπού ειναι τέλεια...1460 γρ σαν κοτοπουλάκι!!!! Σήμερα σταμάτησα κ εγω τη δουλειά (έβαλα κ την άδεια που είχα) κ απο Δευτέρα ξεκινάει η ανασκαφή για τα μπεμπε ρούχα κ αναγκαστικά θα ακολουθήσουν τα ψώνια γιατί ο μεγάλος ήταν καλοκαιρινο παιδάκι οποτε μονο τα εσωτερικά φακελάκια θα μας κανουν! Παντως στον μεγαλο το πρώτο νούμερο δεν το βάλαμε καθόλου γιατί ηταν μεγαλουτσικος! Τα mothercare πάντως εχουν τελεια ποιότητα αν κ είναι ψιλοτσιμπημενα! Αυτά!ελπίζω τωρα απο το σπιτι να μπαίνω πιο συχνά!φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...