Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 17/5/2024 at 10:23 ΠΜ, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Κορίτσι μου, σήμερα ενημερώθηκα ότι κρατάει 20 μέρες αφού ανοιχτεί.

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

πραγματι εχεις απολυτο δικιο αν εχεις και αλλα παιδια..

εγω τωρα καθομαι αραχτη στον καναπε μου και εσυ φανταζομαι τρεχεις...

καλα ο πιτσιρικακος σου δεν μπορει να καταλαβει οτι δεν πρεπει να τον περνεις αγκαλιτσα?

παντως καλα ειναι να προσεχεις..

Μωρε μπορει να το καταλαβει αλλα μπορει να ειναι στην ηλικια που ειναι αλλα δεν παυει να ειναι μωρακι ουσιαστικα και αυτος , οποτε δεν μπορει να το νοιωσει . Ασε που μια φορα του ειπα οτι μην χτυπας την κοιλια της μαμας γιατι θα παθει κακο το μωρακι και μετα επερνε φορα να πεσει πανω στην κοιλια , γιατι με το μικρο του μυαλλουδακι σκεφτοτανε οτι αμα παθει κακο δεν θα αναγκαστει να το φαει στη μαπα , εντα3ει τετοιες ταρζανιες δεν τον αφηνω να κανει στην κοιλια μου αλλα ειχε την προθεση :P, αχχ μωρακια ειναι κοπελα μου μεχρι να πανε σχολειο , μικρα κιολας , εδω επειδη τουθ αρεσει να περνει ντεπον του λεγαμε να βαζει το μπουφαν του να μην κρυωσει και αρρωστησει και εκεινοσ ηθελε να αρρωστησει οπως μας ελεγε για να παρει φαρμακο που του αρεσει ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσακια !!!

Σημερα εχω ξυπνησει στεναχωρημενη γιατι ενω χτες ολη μερα ανακατευομουν κ ελεγα ολα καλα !! Σημερα ξυπνησα και το στηθος δεν ποναει καθολου !!

Στεναχωριεμαι μην εγινε κατι ρε γμτ !!!!

Οσο για τις κοιλιτσες και η δικια μου το απογευμα ξεχωριζει παντα πιο πολυ !!! Νομιζα οτι ειμαι μοναδικη στο ειδος !!!! Χαχαχαχχα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια !!!

Σημερα εχω ξυπνησει στεναχωρημενη γιατι ενω χτες ολη μερα ανακατευομουν κ ελεγα ολα καλα !! Σημερα ξυπνησα και το στηθος δεν ποναει καθολου !!

Στεναχωριεμαι μην εγινε κατι ρε γμτ !!!!

Καλα μην αγχωνεσαι δεν ειναι απαραιτητο να εχεις παντα συμπτωματα , μπορει να υπαρχει και μερα που δεν θα εχεις καθολου , ευτυχως να λες εκεινες τις μερες ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια !!!

Σημερα εχω ξυπνησει στεναχωρημενη γιατι ενω χτες ολη μερα ανακατευομουν κ ελεγα ολα καλα !! Σημερα ξυπνησα και το στηθος δεν ποναει καθολου !!

Στεναχωριεμαι μην εγινε κατι ρε γμτ !!!!

Οσο για τις κοιλιτσες και η δικια μου το απογευμα ξεχωριζει παντα πιο πολυ !!! Νομιζα οτι ειμαι μοναδικη στο ειδος !!!! Χαχαχαχχα!!!!!

Μη στεναχωριεσαι ζουζουνα μου!!!Ολα πανε μια χαρα!!!!Θα δεις θα ξαναξεκινησει να ποναει κ να μεγαλωνει, απλα κανει κ αυτο κανενα διαλλειμα!!!!Δεν θελω τετοιες σκεψεις!!!!Ολα ειναι μια χαρα κ οσο προχωραει ο καιρος θα γινονται καλυτερα!!!!

Μωρε μπορει να το καταλαβει αλλα μπορει να ειναι στην ηλικια που ειναι αλλα δεν παυει να ειναι μωρακι ουσιαστικα και αυτος , οποτε δεν μπορει να το νοιωσει . Ασε που μια φορα του ειπα οτι μην χτυπας την κοιλια της μαμας γιατι θα παθει κακο το μωρακι και μετα επερνε φορα να πεσει πανω στην κοιλια , γιατι με το μικρο του μυαλλουδακι σκεφτοτανε οτι αμα παθει κακο δεν θα αναγκαστει να το φαει στη μαπα , εντα3ει τετοιες ταρζανιες δεν τον αφηνω να κανει στην κοιλια μου αλλα ειχε την προθεση :P, αχχ μωρακια ειναι κοπελα μου μεχρι να πανε σχολειο , μικρα κιολας , εδω επειδη τουθ αρεσει να περνει ντεπον του λεγαμε να βαζει το μπουφαν του να μην κρυωσει και αρρωστησει και εκεινοσ ηθελε να αρρωστησει οπως μας ελεγε για να παρει φαρμακο που του αρεσει ...

Ναι μωρε, κ αυτο μωρουλι ειναι ακομα!!!!!Αυτο για τα φαρμακα το εκανα κ εγω μικρη!!!!χιχιχιχι!!!

Απλα προσεχε οσο μπορεις Βικουλα μου, ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα απαιτειτε, τουλαχιστον το πρωτο τριμηνο, αν μπορεις να αποφυγεις να σηκωσεις καποιο βαρος, καντο!!!

Σημερα γιατροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!Αχ τι τελεια!!!!!!!!!

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! Όλα βαίνουν μια χαρά!!! ξαναάκουσα καρδούλα! Είναι 2,2cm και όλα είναι μια χαρά!!!!

Εχω ένα θέμα με τον υπολογιστη και δεν μπορώ να μπαίνω συχνά.

Σας φιλώ όλες!!!!!

Κατερινουλα μου πολυ χαιρομαι!!!!Πω,πωωω μεγαλωσε κ αλλο το σπορακι σου!!!!Κ εγω σημερα θα το ξανακουσω το μικρουλι μου!

κοριτσια θα γινω αντικοινωνικη!! δεν φτανει η αγωνια μου, εχω και τους συγγενεις!! ολοι πτοτεινλουν! φάε για το μωρο, μην φας θα παχυνεις, να εισαι μονο ξαπλωμενη, οχι καθιστη στο κρεβατι, να ξαπλωνεις ανασκελα, οχι στα πλαγια, ισια τα ποδια, ψηλα τα ποδια!! στο τελος βρηκα κολπο!! μολις ερχεται καποιος κανω την κοιμισμενη! αλλα το κολπο μου κρατησε λιγο! μετα ηρθε η ατακα "ξύπνα, δεν θα κοιμασαι το βραδυ"!! τα νευρα μου!!!!!!!!!

Υπομονη καλη μου!!!!Θα το παρουνε το μηνυμα που θα παει!!!! Σημερα εχουμε γιατρο!!! Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οσο για τους εμετους εγω δεν κανω αλλα οποτε ανακατευομαι τρωω καμια φρυγανια κια τραβαει τα υγρα και μετα νιωθω καλΥΤΕΡΑ

Πανι μου, ειμαστε απο τις τυχερες που δεν εχουμε εμετους!!!!Τα κοριτσακια μας ταλαιπωρουνται μωρε μ'αυτο, ειναι πολυ ζορι!!!Αντε υπομονη αυτο το τριμηνο κ μετα θα ησυχασουμε απο καθε τι τετοιου ειδους συμπτωμα!!!Ακομα κ το στηθος θα σταματησει να ποναει!!!

καλα εγω το μονο που δεν εχω ειναι υπνηλια..

τι θα κανουμε Μαριλου μου, θα κανουμε υπομονη...

ενταξει ευτυχως εχω την ησυχια μου, ειμαι σπιτακι χαλαρη οποτε ενταξει ολα καλα...

περιττο να σου πω οτι σκεφτομαι το σπορακι και τουλαχιστον ξερω οτι μου λεει με τον τροπο του οτι ειναι εδω!

Μαρακι μου, αραχτη ακουω!!!!!Σε φανταζομαι με τα ποδια πανω στο τραπεζακι κ το τηλεκοντρολ στα χερια κ να διαταζεις να σου φερουνε οτι επιθυμεις!!!Αρχοντισσα μου εσυ!!!!!

Κοριτσάκια μου καλησπέρα και από μένα, δεν σας προλαβαίνω μόλις κοιμήθηκε ο μικρός και είπα να μπω. Επιστρέψαμε απο το ταξιδάκι μας το παντρέψαμε το παληκάρι μας, όλα ήταν τέλεια, περάσαμε πολύ ωραία, αλλά τώρα πίσω δουλειά, σπίτι τα γνωστά, κοιτάζω να συμαζέψω λίγο με τη βοήθεια της μαμάς μου, γιατί είναι και ο μικρός που δεν κάθεται σε κώλο του. Από χθες έχω βάλει 4 πλυντήρια,ελπίζω ΣΚ να απλώσω και χαλιά. Στο θέμα μας τώρα, είμαι καλύτερα από τις ανακατωσούρες, λίγο καφέ είχα μόνο την Παρασκευή που μας πέρασε, αύριο όμως θα πάω στο γιατρό, ενώ μου είπε 5/11 θα το επισκεφτώ λίγο νωρίτερα έτσι να μου φύγει το άγχος ότι είναι όλα καλά. Η κοιλίτσα σας πως είναι εμένα το πρωί είναι μια χαρά από το απόγευμα και μετά λες και έχω φάει και εγώ δεν ξέρω τι, εντάξει είναι και δεύτερη εγκυμοσύνη. Τι να πω, θα δείξει η πορεία, όποιος με προσέχει το καταλαβαίνει σίγουρα ότι είμαι έγκυος.

Δεν πρόλαβα να σας διαβάσω όλες, καλώς ήρθατε η καινούργιες και με το καλό τα σποράκια σας. Σας φιλώ όλες καλό βράδυ να έχετε.

Μπλουμπλου μου, ευχομαι να τα περασατε τελεια κ ο γαμος να ηταν φανταστικος!!!Να ζησουν τα παιδια κ συντομα με τα δικα τους τα παιδακια!!!! Χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!!Κ εσυ αυριο τελικα γιατρο!!!Τι χαραααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εχεις δικιο μαρακι μου...

κορτσακια μου δεν την παλευω αλλο...θα προσπαθησω να δω οσο μπορω λαζοπουλο κ να κοιμηθω...αυριο το πρωι θα παω να κανω εξετασεις για θρομβοφιλια...

καλο μας βραδυ φρεσκοκοιλιτσες μου

Περιμενουμε να μας πεις τα αποτελεσματα!!!Καλη επιτυχια Μαριλου μου!!!!


Τις ευχές μου στις μελλοντικές μανούλες!!!

yVNPp3.png

as1cJQiVM3D1220MjA2NzkyZHwzNTYyODkzZHxNeSBiYWJ5IGlzLi4u.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εγω ειμαι καλα.τι κ αν εχω ακομα καφε υγρα,τι κ ο,τι

τρωω το βγαζω,δε μασαω δε μασαω:rolleyes:!!!!!ολα καλα,μεγαλωνει το μωρακι μου.

τα ξημερωματα ταρακουνηθηκαμε για τα καλα!εγινε σεισμος ,ημουν κ μονη γιατι ο συζυγος ειχε υπηρεσια,μου ηρθε καπως:confused:.αλλα...ολα καλα(λεμε τωρα)!

αυριο θα παω να δω κι εγω το πιτσιρικακι μου κ αν μ'αφησει ο γιατρος,την Παρασκευη θα φυγουμε Θεσσαλονικη να δουμε το κοριτσακι μας,επιτελους:P

περιμενουμε νεα σας απο τις εξετασεις σας.φιλια


6ze1tak0qlrac6sy.pngas1cJNlVM3D1200NjM4NTJkYnw2MDhiZHxteSBsaXR0bGUgYmFieSBpcw.gifan1cEZgJmf-1200MjA5ZHw1NDU1ODc5ZGF8bXkgYmlnIGxvdmUgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εγω ειμαι καλα.τι κ αν εχω ακομα καφε υγρα,τι κ ο,τι

τρωω το βγαζω,δε μασαω δε μασαω:rolleyes:!!!!!ολα καλα,μεγαλωνει το μωρακι μου.

τα ξημερωματα ταρακουνηθηκαμε για τα καλα!εγινε σεισμος ,ημουν κ μονη γιατι ο συζυγος ειχε υπηρεσια,μου ηρθε καπως:confused:.αλλα...ολα καλα(λεμε τωρα)!

αυριο θα παω να δω κι εγω το πιτσιρικακι μου κ αν μ'αφησει ο γιατρος,την Παρασκευη θα φυγουμε Θεσσαλονικη να δουμε το κοριτσακι μας,επιτελους:P

περιμενουμε νεα σας απο τις εξετασεις σας.φιλια

τι κανεις τιτινακι μου;

υπομονη ψυχουλα μου!μακαρι ο γιατρος να σου πει πως ολα οκ να το δεις κ το παιδακι σου που του εχεις λειψει!!!

Ηταν δυνατος ο σεισμος???Φανταζομαι θα φοβηθηκες παρα πολυ!!!!


Τις ευχές μου στις μελλοντικές μανούλες!!!

yVNPp3.png

as1cJQiVM3D1220MjA2NzkyZHwzNTYyODkzZHxNeSBiYWJ5IGlzLi4u.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φρεσκογκαστρουλες μου..

τι μου κανετε??

εγω πηγα στο λητω κ μου πηραν αιματακι για ελεγχο θρομβοφιλιας..σε 1 εβδομαδα τα αποτελεσματα...εχω κ μια αγωνια...τεσπα...

σημερα που ξυπνησα αισθανομουν καποι μποφορακια...μια αναγουλα την ειχα...τωρα ειμαι καλα...οχι που θα την γλυτωνα εγω...χχαχαχα

αχ βρε τιτινακι μου εγω παθαινω αμοκ με τον σεισμο..ηταν δυνατος?μακαρι να δεις το παιδακι σου...θα παρεις πολυ κουραγιο...

βιργινακι εχεις πλακα..χαχαχαχαχα....ολα καλα πανε βρε...μην αγχωνεσαι..

βικυ μου ομολογω ξεραθηκα στα γελια....καταλαθος πατησα 10 ηθελα να πω το 1ο μου....λογικη αντιδραση απο το παιδακι σου για το αδελφακι του...κοιτα να του μιλας για να συνηθησει την κατασταση...οσο γινεται βεβαια..

μαρακι μου πως εισαι σημερα κοπελα μου??

γεια σου λιαννα κ μπλουμπλου...

καλα τι να πει κανεις για την πολυλογου της παρεας το ευακι μας...χαχαχαχαχα

τι κανεις βρε εσυ??ο σπορος σου??


2nTQp3.png

ziCWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!! Τι κάνετε? Βλέπω η μέρα είχε λίγο από όλα...ναυτίες, ζαλάδες, πονάκια...μια χαρά!!:?Εγώ σήμερα είχα κάπως έντονες ζαλάδες αλλά στο μόνο που με ενόχλησαν ήταν στην οδήγηση..βλέπετε η δουλειά μου απέχει 22km από το σπίτι μου...!

Τι άλλα...για πείτε νεάκια..!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσακια μου,

καλα εχω κατι νευρα..

ενω ειμαι καλυτερα απο το πρωι και δεν εω αναγουλες μονο κατι καουριτσες και λεω ωραια, θα κατσω στο laptop και ξαφνικα χαλασε το router. ηρθε ο αντρουλης νωριτερα και μου το εφτιαξε..

μετα ηρθε η μανουλα και μου εκανε δουλιτσες..

ασε Ευακι, δεν ειμαι και πολυ αρχοντισσα καθε πρωι μονη μου ειμαι απο μεσημερι και μετα εχω παρεα...

Μαριλου μου, καλα αποτελεσματα...

Βργινια μου δεν θελω να διαβαζω τετοια...ολα καλα πανε, εγω παρακαλαω να φυγουν τα συμπτωματα...

Τιτινακι μου, δουλευεις και ταλαιπωρησε και εσυ ε? κανε υπομονη κοπελα μου και να προσεχεις παρα πολυ στην οδηγηση..

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι είναι όντως πολύ σπάσιμο νέυρων να είσαι μόνη σου και εκεί που έχεις μια "παρέα" να χαλάει...!!!Δεν λες καλά που στο έφτιαξε ο άντρας σου και δεν χρειάστηκε κάτι παραπάνω??

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! εγω ειχα ολη μερα πονοκεφαλο και ουτε ανοιξα το λαπτοπ... πηγα ιατρο και ευτυχως ειδαμε καρδουλα, μολις που φαινοταν και ακουγοταν!!σε 15 μερες παλι ραντεβου.αλλα η ξαπλα...ξαπλα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Λιανα μου,

ειχες πονοκεφαλο ε?εγω ειμαι καλυτερα σημερα αλλα τωρα εχω ενα κομπο στο στομαχι, δεν μπορω να φαω τιποτα...

βρε κοριτσια, να σας ρωτησω κατι?

ολες ειμαστε σε πολυ μικρη εγκυμοσυνη, το εχετε ανακοινωσει σε συγγενεις και φιλους?

ειχα τωρα μια συζητηση με τον αντρουλη, γι΄αυτο το θεμα και ελεγα μεχρι ποτε μπορουμε να μην το πουμε..

μωρε εμεις εχουμε και στιγμα και οι δυο και πρεπει να κανουμε τροφοβλαστη στην 10η εβδομαδα και ηθελα να το κρυψω μεχρι τοτε, ανυσηχω και για το αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

μωρε εμεις εχουμε και στιγμα και οι δυο και πρεπει να κανουμε τροφοβλαστη στην 10η εβδομαδα και ηθελα να το κρυψω μεχρι τοτε, ανυσηχω και για το αποτελεσμα...

εγω θα΄θελα να το αφησω για τα χριστουγεννα!!! πειράζει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...