Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

μπραβο κατερινακι...μεγαλωσε το νινακι σου...

βρε λιαννα μου τους εχεις συνεχεια στο σπιτι??

βαλε κ καμια ηρεμη φωνη η' πες στον αντρα σου να τους μιλησει...

δεν φτανει που εχουμε τον πονο μας εχουμε κ αυτα..

μιλαμε η πιεση μου ανεβαινει με κατι τετοια..

πως πας εσυ??

τι να κανω?ερχονται για βοηθεια, δουλειες, φαι... δεν μιλαω για μακρινους συγγενεις, οι γονεις μου και τα πεθερικα...εγω συνεχιζω σταθερα, άλλες φορες ... μπορντοροδοκοκκινα άλλες φορες καφε υγρα και καμια εωοχληση εκτος απο συχνοουρια και ελαχιστες καουρες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσια θα γινω αντικοινωνικη!! δεν φτανει η αγωνια μου, εχω και τους συγγενεις!! ολοι πτοτεινλουν! φάε για το μωρο, μην φας θα παχυνεις, να εισαι μονο ξαπλωμενη, οχι καθιστη στο κρεβατι, να ξαπλωνεις ανασκελα, οχι στα πλαγια, ισια τα ποδια, ψηλα τα ποδια!! στο τελος βρηκα κολπο!! μολις ερχεται καποιος κανω την κοιμισμενη! αλλα το κολπο μου κρατησε λιγο! μετα ηρθε η ατακα "ξύπνα, δεν θα κοιμασαι το βραδυ"!! τα νευρα μου!!!!!!!!!

καλησπερα και απο μενα,

τι τραβας και εσυ βρε Λιανα μου,

κοιτα να τους πεις καμια κουβεντα να μην σε ζαλιζουν..

εγω τους τα εχω κοψει αυτα, καλα εχω περασει και πολλα...

φυσικα οι παραεξω συγγενεις δεν ξερουν τιποτα ακομα..

κατα τα αλλα τι κανετε?

εγω εκανα και τον πρωτο εμετουλι, και συνεχιζω να ειμαι ψιλοχαλια..

μιλησα και με τον γιατρο και μου ειπε να κανω υπομονη και να δω τι δεν με ενοχλει και να το τρωω..

Link to comment
Share on other sites

καλως το μαρακι μας...εκανες μωρε τον 1ο???

το σπορακι δηλωνει εντονα το παρων???

ευχομαι να μην συνεχιστουν...εγω βαραω ολη μερα νταγκλες τρελες...χαλαρα με παιρνει ο υπνος τωρα αλλα θα ξυπνησω απο τα χαραματα κ δεν λεει...


2nTQp3.png

ziCWp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα,

τι τραβας και εσυ βρε Λιανα μου,

κοιτα να τους πεις καμια κουβεντα να μην σε ζαλιζουν..

εγω τους τα εχω κοψει αυτα, καλα εχω περασει και πολλα...

φυσικα οι παραεξω συγγενεις δεν ξερουν τιποτα ακομα..

κατα τα αλλα τι κανετε?

εγω εκανα και τον πρωτο εμετουλι, και συνεχιζω να ειμαι ψιλοχαλια..

μιλησα και με τον γιατρο και μου ειπε να κανω υπομονη και να δω τι δεν με ενοχλει και να το τρωω..

αρια ελπιδα μου συγχαρητηρια

τωρα καταφερα να μπω

ολα καλα λοιπον οι καρδουλες κτυπουν και ελπιζα ολα να πανε καλα για ολες τις κοπελες

οσο για τους εμετους εγω δεν κανω αλλα οποτε ανακατευομαι τρωω καμια φρυγανια κια τραβαει τα υγρα και μετα νιωθω καλΥΤΕΡΑ


yvRqp2?r=1299003333
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα εγω το μονο που δεν εχω ειναι υπνηλια..

τι θα κανουμε Μαριλου μου, θα κανουμε υπομονη...

ενταξει ευτυχως εχω την ησυχια μου, ειμαι σπιτακι χαλαρη οποτε ενταξει ολα καλα...

περιττο να σου πω οτι σκεφτομαι το σπορακι και τουλαχιστον ξερω οτι μου λεει με τον τροπο του οτι ειναι εδω!!!

πανι μου, καλησπερα πως εισαι?

εγω ειδες...

Μαρια σκετο να με λες.. το Ελπιδα ειναι για να θυμαμαι να μην την χανω...

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο μαρακι μου...

κορτσακια μου δεν την παλευω αλλο...θα προσπαθησω να δω οσο μπορω λαζοπουλο κ να κοιμηθω...αυριο το πρωι θα παω να κανω εξετασεις για θρομβοφιλια...

καλο μας βραδυ φρεσκοκοιλιτσες μου


2nTQp3.png

ziCWp3.png

Link to comment
Share on other sites

αυριο απογευματακι. θελω να κοιμηθω και να ξυπνησω αυριο πριν το ραντεβου!για να περασει η ωρα.και εγω δεν το εχω πει πουθενα αλλου, μονο στην κολλητη μου που την εχω σαν αδερφη μου, κι αυτο για να συνειδητοποιησω οτι ειναι αληθινο...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα και από μένα, δεν σας προλαβαίνω μόλις κοιμήθηκε ο μικρός και είπα να μπω. Επιστρέψαμε απο το ταξιδάκι μας το παντρέψαμε το παληκάρι μας, όλα ήταν τέλεια, περάσαμε πολύ ωραία, αλλά τώρα πίσω δουλειά, σπίτι τα γνωστά, κοιτάζω να συμαζέψω λίγο με τη βοήθεια της μαμάς μου, γιατί είναι και ο μικρός που δεν κάθεται σε κώλο του. Από χθες έχω βάλει 4 πλυντήρια,ελπίζω ΣΚ να απλώσω και χαλιά. Στο θέμα μας τώρα, είμαι καλύτερα από τις ανακατωσούρες, λίγο καφέ είχα μόνο την Παρασκευή που μας πέρασε, αύριο όμως θα πάω στο γιατρό, ενώ μου είπε 5/11 θα το επισκεφτώ λίγο νωρίτερα έτσι να μου φύγει το άγχος ότι είναι όλα καλά. Η κοιλίτσα σας πως είναι εμένα το πρωί είναι μια χαρά από το απόγευμα και μετά λες και έχω φάει και εγώ δεν ξέρω τι, εντάξει είναι και δεύτερη εγκυμοσύνη. Τι να πω, θα δείξει η πορεία, όποιος με προσέχει το καταλαβαίνει σίγουρα ότι είμαι έγκυος.

Δεν πρόλαβα να σας διαβάσω όλες, καλώς ήρθατε η καινούργιες και με το καλό τα σποράκια σας. Σας φιλώ όλες καλό βράδυ να έχετε.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και απο μενα στις συνεγκυμονουσες , εγω χθες μαλλον κουραστικα και ποναει η κοιλια μου σημερα και ελεγα να βαλω ηλεκτρικη αλλα μαλλον ακυρωνεται , θα το κανει η φιλλιπινεζα μου (... αντρας μου ;)),οσα κοριτσακια τα ζαλιζουνε οι συγγενεις και τους σπανε τα νευρα ας πουνε και καμια κουβεντα , εγω ειχα τετοια στον γιο μου οπου ητανε και πρωτος μετα κανεις δεν τολμουσε να πει κουβεντα αλλα και εγω ειχα ανοι3ει το στοματακι μου .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου,

τι μου κανετε σημερα, πως πανε οι κοιλιτσες?

εγω καλα ειμαι, κοιμηθηκα πολυ καλα το βραδυ αλλα τωρα το πρωι εχουμε γλεντια...

ενταξει για να μην παρω τον τιτλο της γκρινιαρας της παρεας δεν θα παραπονεθω, θα προσπαθησω να το παλεψω...

bloublou μου, να σου ζησει ο αδελφουλης και καλο συμαζεμμα!!!

Βικουλα μου, καλημερα,

να μην βαλεις σκουπα, ειναι επιπονη δουλεια γιατι τραβας την κοιλια σου..

εμενα ο γιατρος μου ειπε οχι σκουπα, οχι σφουγγαρισμα, οχι απλωμα ρουχων.

κοιτα να προσεχεις κοριτσακι μου, ενταξει το καταλαβαινω οτι υπαρχουν δουλειες αλλα κανε και λιγο τα στραβα ματια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μωρε ναι εντα3ει με τις δουλειες , απλως με μας το θεμα ειναι οτι τα μικρα τρωνε κεικ , ψωμια , τυροπιτακια στην κουζινα μετα κολανε στα ποδαρακια και γεμιζει ολο το σπιτι . Επισης ο μικρος εχει τρελαθει να τον περνω αγκαλιες ,μεχρι και για τσισα αγκαλια παμε τουαλετα και ζυγιζει 20 κιλα , βλεπε 3 ετων και 8 μηνων σχεδον πλεον γαιδουριτσος .Και πρεπει να αρχισω και τη μικρη εκπαιδευση για τσισα μετα τα Χριστουγεννα για να μπορεσει να παει και εκεινη απο Σεπτεβριο μικρα προνηπια μιας και θα ειναι 3 ετων.

Link to comment
Share on other sites

πραγματι εχεις απολυτο δικιο αν εχεις και αλλα παιδια..

εγω τωρα καθομαι αραχτη στον καναπε μου και εσυ φανταζομαι τρεχεις...

καλα ο πιτσιρικακος σου δεν μπορει να καταλαβει οτι δεν πρεπει να τον περνεις αγκαλιτσα?

παντως καλα ειναι να προσεχεις..

Link to comment
Share on other sites

Μαριλουυυυυυ85 10 παιδακιααααααα??????????????????? κοπελα μου παντα μα παντα να εισαι γερη γεματη δυναμη , υποκλινομαι και εγω που ειμαι στο 3ο παραπονιεμε για κουραση , τι ηλικιες εχουηνε τα παιδακια σου ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...