Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά πραγματικά σήμερα μου κόπηκαν τα φτερά με τα αποτελεσματα.. Όπως κ να έχει σίγουρα δεν εγκαταλείπω τον αγώνα, αλλά δυσκολεύουν ακόμη περισσότερο τα πράγματα κ στενεύουν τα περιθώρια να πάνε όλα καλά...

      Έχεις πολλές ευκαιρίες ακόμη, πίστεψέ το! Τα ωάριά σου έδωσαν 8 βλαστοκύστες σε μία μόνο ωοληψία! Αυτό δεν είναι σύνηθες. Προσπάθησε να πιστέψεις ότι ήταν ένα εξαιρετικά ατυχές γεγονός, ένας κακός κύκλος. Μάζεψε το κουράγιο σου για περισσότετες ωοληψίες. Θα βρεθεί το γερό εμβρυάκι θα δεις!! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

αααααααααααα ασχετο αλλα επιτελους αποφασισα το θεμα της βαφτισης μας!!!!σε λιγες ημερες θα σας πω και ποτε θα την κανουμε αλλα μαλλον 25 αυγουστου!!!!!

θα σας βαλω φωτο διπλα να δειτε!!μουτς μουτς...


a66gp3.png

aaHup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας κοριτσια, πως ειστε?

εμεις μια χαρα, εχουμε μουλιασει απο την βροχη.

Ψαχνουμε μια μαγαζι βρηκαμε κανα 2 που μας αρεσουν, θα δουμε, κατι απλο και λιτο θελουμε. Πηγαμε και στην εκκλησια, αφησαμε τα χαρτια της βαπτισης και ειδαμε και το εκκλησακι, πολυ ωραιο.

Κατα τα αλλα η εφη θεριευει, βαλαμε πολλα λαχανικα στην διατροφη μας, μπροκολο, κουνουπιδι, χορτα, σπανακι, και ζυμαρικα, ρυζακι, πεπονακι και απο φρουτα φαγαμε ακτινιδιο και αβοκαντο.

Καλα δεν τα εχουμε δοκιμασει ακομα ολα αυτα αλλα σιγα-σιγα τα τρωμε, θα φαμε και ντοματοσουπα και κατσικακι ή κουνελι.

Η παιδιατρος ηταν πολυ ευχαριστημενη απο την αναπτυξη μας και φυσικα συνεχιζουμε το τσιτσιο με μανια, κρεμες ετοιμες ουτε λογος, απογευματινο θα της ξεκινησω σιγα-σιγα ζυμαρικουλι ή λαχανικα απο το μεσημερι χωρις κρεας φυσικα.

Για την δερματιτιδα αφου δεν της περασε με την ενυδατικη και τα πρακτικα, εννοω οχι μαλακτικο, οχι πολλα νερα, οχι πολυ κρυο τελικα μου εδωσε μια φτιαχτη κρεμουλα και αλλαξαμε την φρεζυντερμ με την avene και τελικα υποχωρησαν και εφτιαξε το δερματακι της μια χαρα.

μαρακι ειστε ακομα στην πατρα??ποτε γυρνατε??

αληθεια ποτε θα ξεκινησεις τις ετοιμασιες για τη βαφτιση??ποσο καιρο πριν θα δωσετε προσκλητηρια??α και κατι αλλο,εσυ μου φαινεται ειχες βαλει μια σελιδα με ενα βιβλιο ευχων φραουλιτσα και μου φαινεται ειχα βρει και πειρατες εκει?θυμασαι ποιο ειναι??αλλα θα ειναι ωραιο να το εχω στην εκκλησια?θα το συμπληρωσει κανεις??

Ευακι ποιο απο τα δυο σου ειχα βαλει?

http://mywishbooks.blogspot.com/search/label/%CE%92%CE%B9%CE%B2%CE%BB%CE%AF%CE%BF%20%CE%B5%CF%85%CF%87%CF%8E%CE%BD%20%CE%B3%CE%B9%CE%B1%20%CE%B1%CE%B3%CF%8C%CF%81%CE%B9 αυτο μου αρεσει πιο πολυ

ή αυτο?

http://olympiacreations.blogspot.com/2011/04/blog-post_29.html

εγω απο αυτην την κοπελα παρηγγειλα το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χαθηκαμε...

το κανετε? εμεις γυρισαμε απο την Πατρα, αρρωστουλες οπως σας ειπα, σημερα ειμαστε καλυτερα και βγαλαμε και δευτερο δοντικο..

Τωρα ειναι ησυχη και κοιμαται, δεν καλοεφαγε αλλα η γιατρος ειπε οτι φυσικο ειναι και να μην ανυσηχω και οτι το γαλα μου φτανει και περισσευει και με αυτο θα γινει καλα..

Στην Πατρα δεν καναμε και τιποτα σπουδαιο, ολο εβρεχε και εκανε κρυο, μονο κανονισαμε τα της βαπτισης και ξαχναμε και για μαγαζι.

Καναμε και κατι ψωνακια της μικρης και ολα υσηχα.

Αυριο ελπιζω να ειναι καλυτερα και να βγουμε απο την Δευτερα καμια βολτα, εχουμε και δυο στολες και πρεπει να της φορεσουμε να βγαλουμε τα λεφτα τους, χαχχαχ!!

Ευακι μου τα ειδες τα βιβλια ευχων?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Μαρακι είναι ακόμα άρρωστουλα η μικρη??

Αχ βγήκε και δοντακι,τι καλα!!!

Τα είδα τα βιβλία μου άρεσε περισσότερο αυτο της ολυμπίας,θα πάρω να ρωτήσω!!

Τι έγινε με το μαγαζί??ηταν ακριβό?δεν κατάλαβα?εγω σημερα παρήγγειλα τα μπρελοκ που θα βάλω στις μπομπονιερες των μεγάλων!

Επισης και εμεις βγήκαμε σημερα ντυμένοι πειρατές!!θα σας βάλω φωτο δίπλα!

Φιλακια!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας και εδω κοριτσια,

η μπεμπαρα κοιμαται, ο αντρουλης βλεπει μια βλακεια για τα γουστα μου στην τιβι και εγω χαζευω..

Σημερα ηταν καλυτερα η μικρη, ντυθηκαμε με την πασχαλιτσα μας και βγηκαμε πλατεια. Ηταν πολυ ωραια, ειχε παιδακια, μουσικη κοσμο..

Ευακι ναι να την παρεις την ολυμπια ειναι πολυ ευγενικη κοπελα.

καναμε ερευνα για μαγαζι, δεν το κλεισαμε, οχι δεν ηταν ακριβο αυτο που τελικα μας αρεσε, αλλα ενταξει θα δουμε και τον κοσμο που τελικα θα εχουμε και θα αποφασισουμε.

καλα ο πειρατης σου δεν υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου!

τι κανετε;;;

δε σας εχω ξεχασει αλλα εχω παααααρα πολυ καιρο να μπω!

ο μικρος μου αγγελος μιας και βαφτιστηκαμε τον δεκεμβριο με θεμα το αεροστατο παρακαλω ολα πηγαν τελεια!!!!!μου τρωει πια οοοοολη τη μερα ειναι πολυ πολυ χαδιαρης και οσο μεγαλωνει θελει και πιο πολυ τη μαμα του να ασχολειται και να παιζουν παρεουλα!

εχουμε αρχισει και απο τις 22 δεκεμβριου τις τροφες!

πρωι φρουτα στον ατμο μηλο αχλαδι γιατι δε λιωνουν αλλιως και τα υπολοιπα ωμα! μανγκο,μανταρινι,ροδι,καροτο!

μεσημερι διαφορα λαχανικα πατατα καροτο κολοκυθι πιπεριες ντοματες αβοκαντο σπανακι μπροκολο μοσχαρι κοτοπουλο ζυμαρικα οχι ολα μαζι ε;;αχχαχα και το απογευμα μονο λαχανικα μιας και σιχαινομαστε ολες τις κρεμες του εμποριου! θελω να του δωσω αυριο και κολοκυθα και γλυκοπατατα να δω αντιδρασεις!

αυτα τα νεα μας σε λιγες μερες που θα κλεισουμε και τον 8ο θα φαμε και οσπρια και γιαουρτακι!

δοντακια ακομα κανενα αλλα τα 2 κατω ειναι κατασπρα και φαινονται πολυ εντονα!οποτε οπου να ναι το περιμενουμε!

ειμαστε περιπου 71 ποντους και 7200 σε κιλα! και σε 3 μερες κλεινουμε τον 8ο!λεμε συνεχεια μπαμπαμπα οχι μαμαμα

περπαταμε αν μας κρατανε και μπουσουλαμε λιγο δειλα δειλα!

πολυ γελιο κοριτσια ολο γελαει και λαμπει ολος ο κοσμος!

θηλασμος επισης μια χαρα ακομα!τωρα πλεον μονο το βραδυ και θα το σταματησω οπου να ναι γιατι κουραστηκα αρκετα!μολις κλεισει τον 8ο σταματαμε!αυτα τα νεα μου ευχομαι να περνατε τελεια με τα μωρουδελια σας!!!

σας φιλω!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια, τι κανετε?

εμεις ειμαστε παρα πολυ καλα κοριτσακια, το βραδυ κοιμηθηκαμε οληηη την νυχτα, ξυπνησε μονο στις 3 για τσιτσιο και μετα στις 7 το πρωι.

αχ, μακαρι να συνεχισει ετσι.. και ολη μερα σημερα ειναι ενα πολυ καλο παιδακι..

α! σημερα της εβαλα και κρεμμυδι στο φαγητο αλλα δεν το ελιωσα και λεω να της δωσω και κανα ζυμαρικουλι απο αυριο..

Κατα τα αλλα βαλαμε την χαβανεζικη στολη μας και βγηκαμε μια βολτα και το απογευμα θα βγω να παρω νημα να της ξεκινησω ενα κασκολ, εμαθα να πλεκω κασκολ!!!

εχουμε αρχισει και απο τις 22 δεκεμβριου τις τροφες!

πρωι φρουτα στον ατμο μηλο αχλαδι γιατι δε λιωνουν αλλιως και τα υπολοιπα ωμα! μανγκο,μανταρινι,ροδι,καροτο!

μεσημερι διαφορα λαχανικα πατατα καροτο κολοκυθι πιπεριες ντοματες αβοκαντο σπανακι μπροκολο μοσχαρι κοτοπουλο ζυμαρικα οχι ολα μαζι ε;;αχχαχα και το απογευμα μονο λαχανικα μιας και σιχαινομαστε ολες τις κρεμες του εμποριου! θελω να του δωσω αυριο και κολοκυθα και γλυκοπατατα να δω αντιδρασεις!

γεια σου βρε παπακι, τι κανεις?? Μια χαρα ειστε βλεπω!

Καλοριζικο και το υπεροχο ονομα σας!!

Παπακι κανεις τα φρουτα στον ατμο? τι εννοεις οτι δεν λιωνουν αλλιως?

Κολολυθα δεν εχω ουτε εγω αλλα γλυκοπατατα ηταν απο τα πρωτα που εφαγε και κανει πολυ νοστιμες σουπες. Εγω ακομα δεν εχω δωσει, ντοματα και ζυμαρικα, λεω αυτη την εβδομαδα να ξεκινησουμε..

Επισης απο φρουτα μονο μηλο-αχλαδι-μπανανα- ακτινιδιο, αβοκαντο δοκιμασε αλλα δεν της αρεσε και απο λαχανικα μονο εποχης, δηλαδη κολοκυθι, πιππεριες δεν εχω δωσει και ουτε θα δωσω.

και ντοματα εχω απο το καλοκαιρι στην καταψυξη.

Φιλακια σε ολες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειδες τι καλο παιδακι ειναι εε??Μπραβο το κοριτσι μας!!

Ελπιδακι εγω πηρα τοματινια μικρα ειναι και ζουμερα και νοστιμα!Τοματες δεν το εδωσα ειναι αγγουρια!

Και εγω απο λαχανικα, τοματα, μπροκολο, πατατα ,καροτο, σελινο, γλυκοπατατα,

και απο φρουτα μηλο μπανανα αχλαδι αβοκαντο δε τρελαθηκε!!:D

Link to comment
Share on other sites

Zωιτσα τοματινια ε? πολυ καλη ιδεα..

Πως τα εβρασες? εμενα μου ειπε να βρασω ολοκληρη την ντοματα και μετα να την πιεσω μεσα σε ενα σουρωτηρι και να βαλω στο φαγητο μονο το ζουμακι που θα βγει.

θα δωσω και κατσικακι αυτες τις μερες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα δε με ειπε τιποτα , ουτε ξεφλουδισμα ουτε να βγαλω το ζουμι.Αλλα εγω τα ξεφλουδιζω,βραζω σε ενα μπρικακι καθε μερα 3-4 και αυτα βγαζουν μονα τους τα φλουδια, και μετα βαλτα σε ενα σουρωτηρι και πατα τα!

Εγω τα βαζω μαζι με το φαγακι στο μουλτι, ξεφλουδισμενα, και βγαζω λιγο τα πολλα σπορια.

κατσικι και κουνελι δε βρηκα αυτη την εποχη και με τετοιο κρυο δε γενναν εδω !

Κατσικια βρηκα αλλα ειναι μεγαλα και θα μυριζουν..

Link to comment
Share on other sites

εγω βρε κοριτσακια δεν τα βραζω ξεχωριστα απο το φαγητο τα λαχανικα.....λαθος κανω???:confused::confused:

βαζω το κρεατακι μας και μαζι και τα λαχανικα μας και τα βραζω μετα τα περναω ολα στο μουλτι μαζι και το ζουμακι και βαζω ελαιολαδο ωμο.....ακομα ομως δεν του εχω δωσει ντοματα,κατσικακι,γιαουρτι,τυρι,τραχανα (δεν εχω βρει χωρις αλατι για αυτο).την αλλη τριτη να ειμαστε καλα θα παμε στον καινουργιο παιδιατρο θα σας πω νεοτερα οταν παμε...

φιλακια και απο εδω μανουλιτσες!!!!:D :D :D :D


a66gp3.png

aaHup3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου και απο εμενα παπακι....φιλακια στο μωρουλινι σου.

δεν σου λιωνουν τα φρουτακια στο μουλτι???μανγκο????πολυ καλη ιδεα δεν του εχω δωσει...μου ακουγεται πολυ καλοκαιρινο!!!!


a66gp3.png

aaHup3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογος που τα βραζουμε ξεχωριστα ειναι γιατι τα λαχανικα θελουν λιγοτερη ωρα να γινουν απο οτι το κρεας!Και ετσι χανουν πολλες βιταμινες!

Συνηθως τα λαχανικα θελουν γυρω στο 15 λεπτο..ενω το κρεας περισσοτερη!

Βασικα εγω βαζω το κρεας στη χυτρα!

Οσο για το αλατι, εμενα με ειπε η γιατρος χωρις αλατι στο φαγητο, αλλα τυρι τραχανα και τετοια δεν με ξεχωρισε ναι η χωρις αλατι!

Καλο ειναι να μαθαινει απο ολες τις γευσεις..το τυρι το κατσικισιο ειναι το καλυτερο..τωρα για τον τραχανα ..δωστου ειναι θρεπτικοτατος!γλυκος η ξινος ειναι τρελα!

τελικα αλλαξες γιατρο εε?Μακαρι να μεινεις ευχαριστημενη απο τον καινουριο!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; χάθηκα τελείως. Πήξιμο αυτές τις μέρες, το προηγούμενο ΣΚ ο μικρός ήταν πάλι με πυρετό και ωτίτιδα, ευτυχώς την περάσαμε χωρίς αντιβίωση, τώρα είνια μια χαρά και πάλι και παιδικό, είνια ενθουσιασμένος, γιατί είχε πήξει ο καυμένος τόσες μέρες μέσα, ούτε και καλό καιρό δεν είχε για να βγούμε, απο στολή τελικά πήρε καουμπόυς, αυτή του γυάλισε και την παρασκευή έχουμε γιορτούλα σχολείο και θα ντυθούν. Η μικρή θεριεύει, έβγαλε και το δεύτερο κάτω δοντάκι, τώρα βλέπω τα πάνω πολύ άσπρα και τα κάτω δίπλα για να δούμε. Πάντως μου είναι ανύσυχει αυτές τις μέρες, οι νύχτες ευτυχώς κυλάνε ομαλά. Από φαγητά όλα καλά, της έδωσα και τραχανά και της αρέσει, αύριο λέω να βάλω ντοματούλα. Μια και μιλάτε για τα φαγητά, βράζω πρώτα το κρεατάκι με καρότο και σέλινο κια στο τέλος ρίχνω τα υπόλοιπα, οπότε μια χαρά και τα αλέθω μαζί με λαδάκι και λεμόνι. Το τραχανά της τον δίνω έτσι κια τον τρώει χωρίς να κάνενα πρόβλήμα.

Ευτυχώς γύρισε και η μανούλα μου και αυτές τις μέρες συγύριζα λίγο το σπιτάκι μας γιατί γινόταν ένας χαμός, ακόμα κάνω δουλειές να φανταστείτε. Την μεθεπόμενη βδομάδα επιστρέφω δουλειά. Άντε πάλι απ' την αρχή, καλά ήταν τόσο καιρός σπιτάκι μου με το μωρουλίνι.

Για βάφτιση σας είπα καταλήξα σε θέμα γοργόνα ,αστερίας και γενικά θάλασσα, μας κόβω να κάνουμε την βάφτιση Ιούλιο τελικά, και απο εκκλησία δεν έχουμε κλείσει είναι νωρίς ακόμα εδώ, έχουμε χρόνο, αλλά καταλήγουμε σε ένα εκκλησάκι με θέα θάλασσα και ηλιοβασίλεμα και δίπλα να κάνουμε ένα μπουφέ που έχει ένα ξενοδοχείο με πισίνα, πάλι με θέα. Πρέπει να ρωτήσουμε όμως τιμές και όλα τα σχετικά.

Θα μπω και λίγο φέισ να δω τα νεάκια σας .Σας φιλώ όλες.

Παπάκι καλώς ήρθες .


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...