Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

τελεια οζαλινακι μου, εγω εχω παει το 99, το 02 το 04 και το 06 που μειναμε κιολας.

πλυ ωραια θα τα κανεις ολα ειμαι σιγουρη και τελεια η ιδεα για του καλεσμενους!!

drama queenh η πεθερα ε??? χαχαχαχα!!

Με το καλο να πατε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

οζαλινακι ολα ακουγονται ονειρεμενα...οπως και θα ειναι αλλωστε....με το καλο να βαφτισεται την νεραιδουλα σας!!!:D :D

καλα η πεθερα σου εκανε τετοια σκηνικα???δεν ειμαστε καλα.....ε ρε να κατι τετοια κανουν και μετα σου λεει ααα δεν τα πανε καλα οι νυφες με τις πεθερες....εεε αμα η πεθερα αποφασισει να παιξει μονοπρακτο δραματικης σχολης στην βαπτιση του παιδιου σου πως να μην φρικαρεις!!!!εμενα ευτυχως η δικη μου πεθερα ειναι low profile ανθρωπος....δεν τα παλευω αυτα τα υστερικα κοριτσια με την καμια!!!!!!

οζαλινακι πολυ ωραια ιδεα και πολυ φθηνη ειναι να βαλεις σακουλιτσες λευκες(αυτες που βαζουν τις τυροπιτες) με αμμο και μεσα κερακια ρεσω να τις σκορπισεις στον εξωτερικο χωρο της εκκλησιας...δεν μπορεις να φανταστεις ποσο απιστευτες δειχνουν το σουρουπο!!!!!!το εχω κανει και ειναι φανταστικο......δεν καταλαβαινεις τι ειναι και δειχνει ολο ενα φωτισμενο πανεμορφο πραγματακι...:wink: ;-) :wink:


a66gp3.png

aaHup3.png

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν βρισκεις σακουλιτσες τετοιες πολυ ωραια ειναι και οι σακουλιτσες αυτες που βαζουν τα δωρα απο καποιο μαγαζι με ειδη συσκευασιας αλλα σε αυτες καλα θα ηταν να βαλεις μεγαλα ρεσω γιατι ειναι πιο χοντρο το χαρτι τους....


a66gp3.png

aaHup3.png

Link to comment
Share on other sites

AX! τι ωραια που τα λετε για τις βαπτισεις!!!!!!!!!!!!!! Νομιζω οτι εγω τελικα θα καταληξω στο θεμα βατραχακι!!!!!! Υπολογισα οτι θα καλεσουμε περιπου 250 ατομα. Μεγαλο σόι... Γι αυτο πρεπει να κανουμε ωραια και οικονομικα πραγματα, μιας και αυτη η κριση μας πηρε μπαλα και εμας! Τραπεζι δε θα κανουμε. Μαλλον θα παμε οι οικογενειες και οι κουμπαροι για φαγητο καπου ομορφα μετα το μυστηριο. Το οποιο λεμε να το κανουμε σε ενα πολυ ωραιο εκκλησακι με υπεροχο προαυλιο χωρο διπλα στη θαλασσα. Αγια Μαρινα λεγεται. Και ειναι προς Ωρωπο. Γενικα θελω να ειναι λιτα...μου αρεσουν πολυ αυτα τα τραπεζια με τα ζαχαρωτα για τα παιδια και σκεφτομαι να τα φτιαξω μονη μου (πρασινα χωνακια, καφασια για γλειφιτζουρια-καραμελες,ζαχαρωτα κ.α.) Μου αρεσει πολυ και το βιβλιο των ευχων, αλλα νομιζω ταιριαζει μονο αν κανεις τραπεζι. Εκτος και αν μαζι με το παγωτο που σκεφτομαι να προσφερω(μου αρεσουν τα cupcakes, αλλα δε ξερω αν ειναι για νταλα καλοκαιρι μεσημεριατικα. Τρελαινομαι για προφιτερολ, αλλα πολυφορεμενο. Και νομιζω οτι το παγωτο ταιριαζει!!!) ποσφερω και χυμους αναψυκτικα και εκει μαζι με τα γλυκα-ποτα κ.α. υπαρχει και το βιβλιο των ευχων. Τι λετε???

Ολες οι ιδεες δεκτες!!!!!!!!!!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Bλέπω το τρέχουμε το θέμα με τα βαπτίσια και μου αρέσει.

Οζαλινάκι μου αρέσει που θα είστε εκτός, να γλυτώσετε και τα πολλά πολλά. Και εμείς είπαμε λίγο κόσμο και καλό, δηλαδή μόνο φίλους μας κια απο σόγια μόνο τα αδέλφια των γονιών μας και ξαδέλφια, κανέναν άλλο. Εκκλησία λέμε σε μία κοντά στη θάλασσα, δνε έχουμε αποφασίσει αν θα κάνουμε ένα μπουφέ έξω απο την εκκλησία ή θα πάμε σε κάποιο μαγαζί κοντά στη θάλασσα. Το θέμα είπαμε να είναι θαλασσινό, λέω να φτιάξω προσκλητήρια, να πάρω αστερίες και να δέσω κορδελίτσες, και σε ρολό να είναι το προσκλητήριο που θα έχει γοργονίτσα. Απο μπομπονίέρες βρήκα αυτές βέβαια είναι πανάκριβες αλλά θα τις πάρω χοντρική αν αποφασίσω τελικά. http://www.foedo.gr/ell/categories/Μπομπονιέρες_βάπτισης, τρέξτε την σελίδα κάτω και θα την δείτε τη γοργονίτσα έλεγα για γυναίκες και για άντρες αστερία. Για παιδιά ακόμα δεν έχω σκεφτεί. Στο γιο μου είχα φτιάξει χωνάκι σε πράσσινο μπλε, με καραμελίτσες και μία σφυρίχτρα κλόουν, θα βάλω φώτο στο φέις.

Βιργινάκι τίνγκερμπελ τέλειο μου αρέσει πολύ.http://www.deco24.gr/search?q=%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%AC%CE%B9%CE%B4%CE%B1

Λοιπόν για τα γεννητούρια όπως έγραψα και στο φέισ , ο μπέμπης ένας κούκλος ξεκινήσανε θηλασμό και ήδη σήμερα πάνε πολύ καλά, κατέβηκε και περισσότερο γάλα. Η νύφη μου είναι πολύ καλύτερα, ανυπομονη να γυρίσει σπιτάκι της. Ο γιατρός μου την έσπασε λίγο, πιστεύω ότι το έτρεξε το θέμα δεν έδωσε λίγο χρόνο. Τέλος πάντων, τι να πω αυτόί ξέρουν.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια,

τι κανετε? πολυ μου αρεσει που εχουμε μαζεμενες ολες τις ιδεες για

βαπτισια εδω.. να μην τις χανουμε κιολας..

Ρενεζακι πολυ ωραια η ιδεα σου για τα φαναρακια.. τελειο!

Αγγελικουλα 250 ατομα? μολις το διαβασα λεω αμαν, και τραπεζι? αλλα μετα διαβασα ποτι δεν θα κανετε, ωραιο το θεμα βατραχακι..

Εμεις θα καλεσουμε γυρω στα 70 ατομα, αδελφια των γονιων μας και ξαδελφια και τους φιλους μας.

Θα κανουμε τραπεζι, δεν το συζητω να μην γινει, θα ντραπω πολυ να φερω κοσμο απο τη Καλαματα και να φυγουν ετσι πισω και για τους Πατρινους θα φανει καπως... δεν ειμαστε Αθηνα να ειναι συνιθησμενο, που θα παει με την κριση να γινεται ετσι και εδω σε λιγο καιρο..

μπλουμπλου πολυ ωραιες οι μπομπο και πολυ ωραια η γοργονιτσα.

εγω θα κανω αυτες τις μπομπο:http://mycraftcenter.blogspot.com/2011/01/blog-post_21.html

και δεν θα εχω παιδικες, δεν μου αρεσουν.

και βιβλιο ευχων μαλλον θα παραγγειλω αυτο:

http://olympiacreations.blogspot.com/2011/09/blog-post_9928.html δεν ειναι τελειο?

Για γλυκο ακομα δεν εχουμε βρει τι θα δωσουμε μετα το μυστηριο, θα δουμε.. και εμενα μου αρεσει το παγωτο σαν ιδεα!

Λοιπον αυτα για αποψε..

Φιλακια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!πως είστε??εμεις καλα κοιμόμαστε,χθες απο τις 11.30 ξύπνησε στις 5.15 και μετα στις 7.30 οποτε το στήθος μου έγινε ντουμπανο και με πονάει ακόμα λίγο!!

Καλα τρελαίνομαι και εγω που μιλάμε για βαφτίσια!να προτείνω κάτι?δεν βάζουμε σε μια λίστα ολες τις σελίδες που προτείνουμε εδώ,ώστε να τις βρίσκουμε μαζεμένες ολες όταν θελουμε?και θα την ανανεωνουμε συνέχεια!γιατι όλο και κάτι μπορεί να μας αρέσει απο κάθε μια σελίδα!ας κάνει κάποια την αρχή γιατι εγω απο το iPad δυσκολευομαι να κανω αντιγραφη,και μολις φτιάξουμε το σταθερό υπολογιστή αναλαμβάνω και εγω!

Σας φιλω!θα ξαναμπώ!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

evi ωραια ιδεα. Να το κανουμε, γιατι εγώ δεν μπαινω συχνα και χάνω πολλα απο αυτα που ειπατε.

Τα φαναράκια μου αρεσουν και εμενα. Τα ειχα δει στη βαφτιση που ακολουθούσε τη δική μας(οταν εγινα νονα) και μου άρεσε πολυ!

Στον Γιαννη ειχα κανει πειτατες. Ηταν ωραια!

Μαρια, ο αντρας μου δεν εχει προβλημα, αλλα καπου στο βαθος νιώθω οτι δεν θέλει να στεναχωρησει και τη μαμα του. Θα την βρουμε την άκρη πάντως!!!!!

Οσο για τη νονά, μου εχει ηδη πει οτι θα ερθει σπιτι με χαρτι και μολύβι να γράψουμε τι θα κάνουμε, χα χα χα

Και το τραπεζι...Το ιδιο θεμα εχω και εγω. θα ερθει κοσμος απο Κοζανη και Αθηνα, να μην τους κάνω τραπεζι;;; Αλλα αν δεν εχουμε;;; ουφ....


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

Ευακι θα το ξεκινησω εγω αυτο με την λιστα, το μεσημερακι ομως γιατι τωρα ξυπνησε η περδικα και με κοιταει...

Κατερινακι μου το σημαντικο ειναι να δωσετε ενα ονομα στο παιδι που θα συμφωνησετε και οι δυο και να μην στεναχωρει εσας πανω απο ολα.

Οσο για το τραπεζι εγω ντρεπομαι να μην κανω, αν δεν μας βγουνε τα χρηματα θα καλεσουμε λιγοτερους. Δεν μπορω να βλεπω τον καλεσμενο μονο σαν "δωρο". Το θεωρω υποχρεωτικο το τραπεζι και ποσο μαλλον που θα εχουμε και ανθρωπους απο μακρια..

τα ξαναλεμε...!

Link to comment
Share on other sites

μανουλες τι κανετε???:D :D :D

ευακι τελεια ιδεα να το κανουμε!!!και φυσικα θα το οργανωσει το μαρακι η οργανωτικη μας!!!!χαχχαχαχα μαρακι μου εχεις υποσχεθει πινακακι με το ποια ειναι ποια χαχαχχαχαχαχαχαχα πλακα κανω....

μαρακι τελειο το βιβλιο ευχων!!!μωρε με το τραπεζι και εγω εχω θεμα το θεωρω υποχρεωση μας να κανουμε...τωρα επειδη θελω να κανω και κατι τρελα στην βαφτιση που θα μου κοστισουν απλα θα καλεσω το πολυ 60 ατομα και μεχρι εκει και αν δεν με παιρνει θα κοψω και αλλο.....εχω μουρλια με την διακοσμηση το ξερετε!!!εε και επειδη θα μου κοστισει αυτο ...πρεπει απο καπου να κανω οικονομια!!!

κατερινακι κοιτα κανε τραπεζι αλλα πολυ λιγα ατομα απολυτη να εισαι με αυτο για να μην αγχωνεσαι τι να κανουμε....... εγω θα ηθελα να καλεσω ολο τον κοσμο στην χαρα μας αλλα δεν γινεται!!!!

bloubloudaki ειναι τελειες αλλα οντως ακριβη... αν θες και πολλα κομματια....χονδρικη μηπως ειναι η μιση τιμη ομως...οποτε καλα ειναι γυρω στα 2,20 για μπομπονιερα...

αγγελικουλα ειναι πολυ ωραιο θεμα το βατραχακι και εχει ωραια χρωματα!!!μπορεις να βρεις απειρα πραγματα με βατραχακι...πολυ ωραια ιδεα ειναι να βαλεις στον χωρο της εκκλησιας η της δεξιωσης μια φουσκωτη στρογγυλη πισινα (jumbo) που θα ντυσεις με υφασματα γκρι-πρασσ-και λιγο μπλε για να φενεται σαν λιμνουλα και μεσα θα βαλεις νερο,μερικα φυτα,βοτσαλακια της λιμνης,νουφαρα και γυρω γυρω χορταρακια,κλαδακια σαν να ειναι αληθινο τοπιο δασους και κανενα ψευτικο βατραχακι!!!θα ειναι πολυ ωραιο...


a66gp3.png

aaHup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατερινακι μαλλον δεν θα διαβασες ότι εγω θα κανω θέμα πειρατές,οποτε περιμενω ιδέες και απο εσένα και φυσικά φωτο δίπλα!!

Μπραβο Μαρακι το ήξερα ότι εσύ θα το έκανες αλλα ντραπηκα να στο ζητήσω ευθεως:D!

Όσο για το τραπέζι έχεις απόλυτο δίκιο Μαρακι και εγω νιώθω άσχημα για αυτούς που ίσως θα έρθουν απο μακριά,αλλα εμεις μαζευομαστε 300 άτομα,έχει πέντε αδέρφια ο μπαμπάς μου και επτά η μάνα μου!βαλτε και ξαδερφια και ανιψιά,βαλτε και τους συγγενείς του άντρα μου που δεν έχει πολλούς αλλα εχουν πολλούς καλούς φίλους τα πεθερικά μου!τη βαψαμε!οποτε είπαμε στο πάρτυ θα καλέσουμε αυτούς που εχουν παιδάκια που είναι σχεδόν όλοι ,απλα αφήνουμε απέξω τους μεγάλους!αν θέλουν ας τους κερασουν οι γονείς μας!δεν βγαίνουμε λέμε κορίτσια!

Renezaki πολυ ωραίες ιδέες!!

Επισης μήπως έχετε υπόψιν καμία ωραια εκκλησιτσακοντα στη θάλασσα σε Πρέβεζα,Πράγα Ηγουμενίτσα το πολυ??

Φιλακια!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...