Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Λεγκουλι μου περαστικα μωρε στον νικ....ο Θοωδωρικος πως παει??

εχεις τα δικα σου σκεφτεσαι και παντα ολους τους αλλους, για αυτο σε υπεραγαπω....

δεν πηγα την τριτη ντοκ γιατι ειχε πορειες κλπ θα παω σημερα, αλλα δεν εχω καλο προαισθημα, εχω τρελα αρνητικες σκεψεις ρε γμτ το κεφαλι μου.... πολυ αγχος ευτυχως ειναι και η πεθερα και βοηθαει λιγο με τα μιρκα γιατι δεν λειτουργω πληρως....

νεοτερα σημερα...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια πολλά σε όλα τα μικρούλια και γλυκούλια αγγελάκαι και σταματάκια και μιχαλακια. και στα μεγάλα αν υπάρχουν.

Επέστρεψα, είμαι πολύ κουρασμένη, ήρθα δουλειά για λίγο...

Περαστικά στο Νικολάκι, Αθηνούλα σοβαρέψου! Άντε μπράβο!

Μπάι δε γουέι, με ρώταγε η Μανταλένα αν ξέρεις αν η ομοιο που μας έλεγες στο πάρτυ της Φίφης μιλάει γερμανικά για να τη συστήσει σε κάτι φίλους της. Μήπως ξέρεις?


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη ξεκουραση λενάκο... φανταζομαι ήταν ταξιδι αστραπη ε; Το οικογενειακο ταξίδι πότε είναι να το κάνετε; Μη ξεχάσεις να μου φερεις λουκουμια!

Αθηνα μου δεν θα είναι τίποτα χαρα μου αλλά όταν θα ξεμπερδέψεις με τις εξετασεις και θα ηρεμήσεις, να το δουλέψεις λίγο αυτό το άγχος γιατι είναι κρίμα να σε τρώει έτσι... ίσως να μίλαγες με τη μυρτώ θυμάμαι η μυρτούλα είχε περάσει μία φάση με τη μύλη κύηση που φοβότανε απ'οτι έχει κάτι. Να σκέφτεσαι το νέο χόμπυ σου και πως θα μπορούσες να το εκμεταλλευτείς επαγγελματικά για να ξεμπλοκάρεις απο πολλές πλευρές :-)

Τζενάκο εσείς κάνατε τις οικογενειακές εξετάσεις σας; Τυπικές ή με λόγο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια επεστρεψα, καλα το ρεζιλιιιι απο το αγχςο εγινα στον ανθρωπο, αλλα ητνα εξαιρετικός, ηρεμος, νεος, με χιουμορ και με ηρεμησε αρκετα....

Λοιπον στο διαταυτα, ενα αρκετα σοβαρο συνδρομο(το cushing) το απεκλεισε με τη μια, (αυτο μου ειχε κοψει δεκα χρονια απο τη ζωη μου) φφφφ ωστόσο απο ότι φαίνεται πασχω απο πρωτοπαθή υπεραλδοστερονισμό (ουαου) μεσες ακρες, μια ορμόνη η αλδοστερόνη(η οποια ευθυνεται και για την υπερταση) ειναι αυξημενη....(πολυ)

Τωρα εχουμε καποιες εξετασεις ειδικες, ουρων, κλπ(για τρεις μερες θα τρωω αλατι !) για να επιβεβαιωθει. Αν λοιπον επιβεβαιωθει, παμε για αξονικη για να δουν τι το προκαλεί (καποιοα αδενωμα στα επινεφριδια η καποια υπερπλασια) το οποιο φαίνεται 1/2 περιπτωσεις επειδη ειναι πολυ μικρό...

Αν πάλι δεν βρεθει κατι στην αξονικη, τοτε υπαρχει μια αλλη διαδικασία με καθετηρα που περνουν αιμα απο τις φλεβες στα επινεφριδια...

Τεσπα μην σας πρηζω, γενικά λεει αντιμετωπιζεται, ρυθμιζεται (χειρουργικα στους νεους συνηθως ή και φαρμακευτικα αναλογα την περιπτωση) και θα ζησω ,θα γερασω να σας πρηζω χαχαχα

Για το αγχος πρεπει οπωσδηποτε να κανω κατι και θα κανω, πλεον ειναι βασανο, εχω χασει τον χαρακτηρα μου το κεφι μου, δεν ειανι ζωη αυτη!

Αυτα..... σας αγαπω λε!!!!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέραα

Αθηνακο μου ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι αδικα βρε!! Αντε κ τωρα που βρηκες χομπυ εκμεταλευσου το λεμε!!

Λενιω δεν τις καναμε τις εξετασεις γιατι ελειπε ο γιατρος αυτη την βδομαδα θα παμε.Δεν ειναι κλασικο τσεκ απ ειναι για τα μεταβολικα.Οταν γεννηθηκε ο Ν στο μαιευτηριο εκτος απο τις 5 κλασικες που κανουν στα δημοσια για μεταβολικα τυπου φαιλυναικτονουρια , η αυτο το ενζημο που δεν κανει να παρτεις ασπιρινη να φας κουκια κλπ εκει κανουν για αλλα 50 μεταβολικα.Ε σε ενα απο αυτα μια τιμη ηταν οριακα αυξημενη κ απο τοτε καθε 3 κ λιγο κανουμε εξετασιες στο μικρο κ αυτη συνεχιζει να αυξανεται.Τωρα μας ειχε βαλει κ καναμε κ αλλες εχτρα κ ηταν παρα πολυ ανεβασμενα .Πηγαμε στην γιατρο που μας παρακολουθει κ μας συστησε να κανω κ εγω κ ο Δ γιατι αυτα συνηθως ειναι κληρονομικα κ παρολο που δεν βρεθηκε στον Δ κατι στην γεννηση ισως εμφανιστει λενε μετα. Μας ειπε να ξανακανουμε για να δουμε αν συνεχισει να ανεβαινει η ανεβηκε αποτομα λογω ΜΜR ( ειχε κανει το priorix 2-3 μερες πριν τις εξετασεις κ ισως εχουν επιεραστει τα αποτελεσματα).Αυτο γενικα ειναι προβλημα με καποιο ενζημο δεν γινεται χοντρικα σωστα η διασπαση καποιου ενζυμου κ αυτο μπλοκαρει αλλα.Στην περιπτωση μας δεν υπαρχει ελλιψη ενζυμου που ειναι πιο σοβαρο αλλα μαλλον καποιο ενζυμο δεν ειναι στην σωστη ποσοτητα.Μας ειπε αν συνεχισει να ανεβαινει θα παρουν λιγο δερματακι να γινει βιοψια μαλλον στην Αγγλια. Το κακο ειναι πως εδω δεν υπαρχουν γιατροι εξειδικευμενοι με ολα αυτα τα λεγομενα μεταβολικα νοσηματα κ οι ιατρικες εξετασεις που μας βαζει η καθηγητρια γιατρος απο το παιδων μας λεει κ τις κανουμε ιδιωτικα σε ενα συγκεκριμενο μονο εργαστηριο κ τις πληρωνουμε.... Προς το παρον μας ειπαν επειδη αναπτυσεται πολυ καλα αν εχει κατι θα ειναι πολυ ελαφρυ κ μονο προσοχη οταν αρρωσταινει θελει .. τι να πω δεν εχω κ ιδεα με ολα αυτα ρε γμτ ....εχουμε αγχωθει ειναι η αληθεια παρα πολυ .

Link to comment
Share on other sites

Τζενακο μου όλα καλά να πανε σου ευχομαι κι εγω απο τη μερια μου, φάινεται τουλαχιστον να ειστε σε καλα χερια σε αυτη τη γιατρό....

(((((_))))) για το αγχος, τι να σου πω, να πω εγω να μην αγχωνεστε θα ειναι τουλαχιστον αστειο χαχαχαχα

να μου τον φιλήσεις!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

Μπραβο Αθηνουλι που δεν ειναι τιποτα σοβαρο!

Τζενη, τι γιατρος ειναι αυτη, εννοω τι ειδικότητα? Να χαιρεσαι που το ψαχνεις, αμα ησουν αλλου δεν θα δινανε σημασια και μπορει να δημιουργουσε ενα σωρο μικροπροβληματα ή και πιο σοβαρα και να μην ηξερες απο που σας ηρθε.

Ευχαριστω όλες σας για τις ευχες!

Σματς!


Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στα Αγγελάκια του καφέ! Σοφάκι, Αφροδιτάκο να χαίρεστε τους ομορφάντρες σας :-)

Αθηνά και Τζενάκο ευχόμαι σύντομα να κοιμάστε χωρίς άγχος!!!

Αθηνά μου αν μη τι άλλο έχεις κάτι που έχει πολύ πρωτότυπο όνομα και άκρως ψαρωτικό... Σημαντικό είναι που βρηκες τι έχεις, γιατί σταματάς να κάνεις ικασίες, μαθαίνεις τι πρέπει να προσέχεις, πως να το διορθώσεις ή να το ελένξεις! Πολύ χαίρομαι που ο γιατρός είναι αξιολογος και σε κέρδισε... Σιγά σιγά θα χαλαρώσεις χαρά μου!

Τζενάκο μου να σκέφτεστε τα θετικά, γιατί λειτουργούν αγχωλυτικά... Φαντάζομαι ότι αυτό που σας αγχώνει περισσότερο είναι ότι στην ελλάδα δεν υπάρχουν εξειδικευμένοι γιατροι αλλά το παίδων συνεργάζεται με το εξωτερικό αρα λογικά θα φτάσετε σε ένα συμπέρασμα και θα μπορέσετε να ηρεμήσετε! Ευχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κοριτσούδια...μπήκα μετα από αιωνες να δω τα νεα σας κ σφίχτηκα...

Λέγκω, περαστικα στο Σοζω....από δω και περα νομιζω πως μονο βελτιωση θα εχετε...πιστευω πως τα δυσκολα τα αφήσατε πίσω σας!!Μια σφιχτη αγκαλια κοριτσακι!!Κ με το Γιωργακο (μην τον λες σκετο Γιωργο;)...)τραβατε τρελά ζορια...λογικο ειναι να είστε καπως

Τζι...κ σε εσας καλα αποτελεσματα ρε κορίτσι!!Μουτσ!!

Παρλιαρούλα...από οτι φαινεται τελικα θα μας φτιαχνεις τουρτες για ποοοοολλλλλλλλλαααααα χρόνια ακόμα:D:D!!!

Χρονια πολλα κ στους εορτάζοντες!!!!!!!!

Εγώ καπως συνηθισα την επιστροφή στα καθήκοντα αλλά δεν εχω χρονο να σας διαβαζω...το βραδυ κοιμαμαι με τις κοτες...

Φιλιααααααα

ΑΑΑΑΑΑ Λέγκ μετα το χρονο που θα καταλαβαινει κ λιγο καλυτερα το Μυρσινακι θα της κανεις αν δεν αντεχεις αλλο το 3-6 βραδυνο αποθηλασμο...Η λογικη ειναι πως σε αυτη την ηλικια αντεχουν μια χαρα 7 ωρες νηστικα..οποτε διαλεγεις τις 7 πιο πολυτιμες ωρες υπνου για εσένα (πχ 11-6 το πρωι) κ σε αυτες τις ωρες δεν δινεις βζ....η Λ εκλαιγε η Ι μονο γκρινιαξε αλλά το εκοψαν σχεδον αμεσως...αν το αποφασίσεις πες να σου δωσω λινκ με λεπτομερειες;)

Φιλακια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Λεγκουίν, την τριτη το πρωι δεχεσαι χειρα βοηθείας? Θα αφησω Ειρηνη σχολείο, και μικρό στη γιαγια, κι ερχομαι να σου βαλω πλυντηρια λεμεεεεεεεεεεεεε χαχαχαχαχαχαχαχα

Δευτερα εχω εξετασεις να κάνω...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα στα Αγγελουδια αλλα και στον Σταματη και σε οποιον δικο σας γιορταζε! Εμεις τον πεθερο εχουμε αλλα εξ αποστασεως οπως παντα.

Τραβιομαστε ολες με γιατρους βλεπω, αλλα σα να βλεπει φως στο τουνελ μια-μια... Αντε, να πανε ολα καλα σε ολες βρε κοριτσια, δεν ειναι μικρο πραγμα η αγωνια ειδικα οταν ψαχνεις να βρεις με τι εχεις να κανεις.

Εμεις καναμε αλλη μια βολτα κλασσικα στο παιδων, καναμε το πρωτο επισημο τεστ ορασης στο μικιο μας και τα πηγε πολυ καλα. Για το διαστημα που εχει περασει με τη θεραπεια η γιατρος ηταν πολυ ευχαριστημενη, αρχιζει και ξεστομιζει πραγματα πολυ ελπιδοφορα που μεχρι πριν καποιους μηνες δεν επαιζε να μας πει... Επισης εστειλε (αγια γυναικα) το ιστορικο μας απευθειας στον γιατρο στην αγγλια που ειχαμε ζητησει ραντεβου για δευτερη γνωμη κι αυτος της εστειλε μεηλ οτι το παιδι βασει ιστορικου τα παει πολυ καλα και δεν επειγει. Μιλησαμε κι εμεις με το γραφειο του και μας εκλεισε για γεναρη. Το οποιο ειναι ακομα τελειοτερο, γιατι πεφτει χρονικα με την εποχη που θα επρεπε εδω να την ξαναναρκωσουν για να μετρησουν την πιεση της, εκει ομως εχουν φορητα μηχανηματα που μετρανε ενω ειναι ξυπνιο το μωρο. Μας λεει λοιπον η δικια μας αν σας το μετρησουν εκει και τα αποτελεσματα της ειναι καλα δεν εχω λογο εγω να την κοιμησω, θα κανει την επομενη της ναρκωση σε αλλους 4 μηνες! Πανηγυρι μιλαμε, βεβαια χρειαζεται τρελλη συναστρια για να κατσει, αλλα οτι ναρκωση γλιτωσουμε ειναι για μας μεγαλο κερδος, γιατι ειχε κανει 8 μεσα σ΄ ενα χρονο το μωρο.

Αυτα... Και μπορω να πω μαλλον επισημα οτι αποθηλασαμε. Τελευταια φορα θηλασε το σαββατο. Τι να πω, αφου δε θέλει αυτη... Σημερα μονο που εφαγε μια τουμπα ζορικη και ειχε πολυ αιμα στο στομα και γενικα ειχε κατατρομαξει πηγε να μου την πεσει για βζ, αλλα μεχρι να οργανωθω για να της δωσω της εκανε κατι αστεια η Σεμελη και της εφτιαξε το κεφι και μου ζητουσε να κατεβει απ την αγκαλια να παιξει. Θεωρω λοιπον οτι το κλεισαμε το κεφαλαιο. Οκ, εκλεισε 16 μηνες παντως, καλα τα πηγαμε θεωρω.

Αυτα.... Παρτε σεντονακι να ΄χετε.

Α! Λεγκ, στο Βουκουρεστι για δουλεια ειχα παει. το 2001 δυστυχως δεν ημουν πια ουτε φοιτητρια ουτε διακοπευα. Τον Τ. Τον γνωρισα στο κ?&λόμπαρο του αθλιου ξενοδοχειου που μας ειχανε κλεισει οι παραγωγοι. Γυρω που@&νες και κατι τυποι αθλιοι να ανεμιζουνε δολλαρια κι εμεις να κρατιομαστε χερακι-χερακι και να με παραμυθιαζει με τις ταξιδιωτικες του εμπειριες. :tongue: μεγαλες στιγμες...


[url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/MJSup3.png[/img][/url][[url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/OsvKp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια! Στεναχωριέμαι που δεν σας προλαβαίνω αλλά που θα πάει? Θα φύγουν για φοιτητές οι αγρίκοι του σπιτιού μου και θα ηρεμίσω!:tongue::rolleyes:

Λέγκω, ελπίζω να περάσουν όλα γρήγορα και να είναι το τελευταίο σας!!!Στο νοσοκομείο να πηγαίνετε μόνο για γέννες!!:tongue::tongue::tongue:

Ντάνσεμ, τέλεια που πάνε όλα καλά με τα ματάκια!!!!!!

Χρόνια πολλά σε όλα τα παιδάκια και στους μεγάλους που γιορτάζανε!

Ακούω στην τηλεόραση τον πυροβολιμένο και συγχίζομαι...... για τον Σαμαρ μιλάω...

Και εμείς μάλλον αποθηλάσαμε. Το πήγα πολύ χαλαρά και ήταν πολύ ανώδυνο. Ακόμα θυμάμαι τι είχαμε τραβήξει με τον Μάνο και το κυριότερο τι τράβηξε αυτός! Είχα και τον σύζυγο σε πανικό που τον θήλαζα 16 μηνών! Τώρα στον Παναγιώτη ήταν ζαν μαν φου! Ευτυχώς! Βρήκε αντικατάσταση όμως στον θηλασμό... πιπίλα και χούφτωμα!!!! Τόσο χούφτωμα δεν έχω φάει στη ζωή μου!:lol::lol:


Nrmgp3.pngiHU0p2.png9etwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα!

Δανάη μπράβο πολύ χαίρομαι με τα νέα σας! Η Μυρτώ "θα μας βάλει σε όλες τα γυαλιά" με την πρόοδο της!;)

Αφροδίτη, αν και πολλλυ περασμένα, χρόνια πολλά στον Αγγελάκο σου!

Αχ λέτε για ταξίδια και ζήλεψα πάλι...

Λέγκω πως πάει το αγοράκι σου? Την παλεύει το μέσα?

Εμείς χτες είχαμε γενέθλια, η Έλλη μου έγινε ενός! Απίστευτο!

Της έκανα μια περιποιημένη τούρτα, με ζαχαρόπαστα μιας και είναι της μοδός, και το γιορτάσαμε με φιλαράκια...Έμαθε η σκατούλα πως ανοίγει το στερεοφωνικό και το ανοίγει και χορεύει μόνη της!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...