Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μπράβο υπέροχα !!! Όλα καλα είναι μην ανησυχείς !!! Εγώ καλα αναμένω να περάσουν οι μέρες ! 

      Καλημέρα κοπέλα μου ! Εδώ στην αναμονή … περιμένω να περάσουν οι μέρες ! Εαυ όλα καλα Ε ;;; 

      Όλα καλά να πάνε εύχομαι! Με μια ζουμπουρλουδικη χοριακη!! 💕

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Ααα για θέρμανση καταλήψαμε σε υγραερίου και ένα μικρό σώμα λαδιου... εσείς τι σκεφτεστε;

Αφρο γιατί δεν στελνεις κανα βιογραφικό αφού δεν την παλεύεις εκεί που είσαι; Δεν χάνεις τίποτα.

σώμα λαδιού διέγραψε το! καίει τα άντερα του! έχουμε και εμείς και το καιγα πέρσι λόγω μωρού και τα είδαμε όλα με τον λογαριασμό! βρες κάτι άλλο ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι Λεγκ καιει τα αντερα του ιντιντ.

κι εμεις φετος...στο ψαξιμο... λενε οτι ειανι καλη λυση αυτα τα πανελ με υπερυθρες πολυ οκονομικα, αλλα εχει ενα κοστος να τα αγορασεις. Ειχε αυτες τις μερες μια προσφορα σε αυτα τα εκπτωτικα σατι βεβαια, ολο και κατι θα ξαναβγει.

Θα παρω κι εγω μαλλον ενα αεροθερμο για το μπανιο, και θα παιξει τζακι (αλλα σιγα δεν κανει πολλα) κλιματιστικο και ενδεχομενως και λιγο καλοριφερ.... ισως να το εχουμε μονιμα κι αυτο πολυ χαμηλα....θυμαμαι οταν πρωτο μπηκαμε το ειχαμε στου 25! χαχαχαχαχαχα με κοντομανικο εδω μεσα, μετα 22 την επομενη 20, περυσι 18-19, ε φετος νομιζω το 17αρι το εχουμε στανταρ!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

το θκατο με ξεκαρδισε, εκανε απονομη, τραγουδουσε κανονικα χαχαχα και το χερακι στο στερνο μου αρεσει ... χαχαχαχαχα μα που το θυμοταν-το παιξαμε με την ειρηνη το καλοκαιρι στους ολυμπιακους....

και το Ρηνιω που εχει ευτυχως στυλ στο ντυσιμο! χαχαχαχα

https://picasaweb.google.com/athina.z/242012?authkey=Gv1sRgCMyP-a2lqJi_CQ#5802844433478145170


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Xaloooo...

Τωρα διαβασα τα της υγειας σου γκαλατιδη!!Στο ψαξιμο ακόμα ε??ουφ...

Λεγκ κ εγω για μυκητες ηθελα να σου πω οπότε θα σου πει τι να κανεις η γιατρος αυριο...εμας πάντως στη μικρη οι μυκητες περασαν με μελανι που σου ειπε η ντανσεμ gentian violet 2%..εκαναν 2 εβδομαδες περιπου να εξαφανιστουν...Κ στην καντιτιαση στο βζ που ειχα παθει με αυτο πέρασε....βεβαια μετα ειναι τα φαρμακα που εγραψε η γιατρεσσα μας;)

Για θερμανση...αστα να πανε..αν εχετε καμμια καλη ιδεα πειτε κ από εδώ....δεν ειναι αυτονομη κ απλα δεν την αναβαουν...ουτε καν τις προηγουμενες χρονιες...

Τζι...τι θα ελεγες για βραδυνο αποθηλασμο????Ειναι ολιγον σκληρό μαλλον αλλά εγώ δεν την παλευα αλλιως....Στη Λ ειχα κοντεψει να τρελαθω...προτιμουσα να μεινω αυπνη παρα το βασανιστηριο που με το που εκλεινα τα ματια μου εκλαιγε....με την Ι δεν ηταν τοσο τραγικα αλλά το εκανα κ σε αυτήν...δεν εκλαψε ιδιαιτερα ...μαλλον γκρινιαξε την πρωτη νυχτα λίγο κ μετα εστρωσε...κοιμαται 7 ωρεςς κ ξυπναει για βζ κ της δινω στις 6 το πρωι περίπου....φαινεται πως πειναει εκεινη την ωρα δεν το κανει απλα για να αποκοιμηθει...Η Λ μετα από 2 νυχτες που δεν της εδωσα δεν ξαναξυπνησε ποτε πριν να το πρωϊνο ξυπνημα...σερι πχ 11 με 9 το πρωι...κ που της εδινα βζ πριν να φυγω για τη δουλεια δεν επινε ουσιαστικα...πιπιλουσε λιγο κ μετα γυριζε πλευρο...αν θες πες μου να ψαξω το λινκ...

Του δινεις καποιο αλλο γαλα??Ρε γμτ με εχουν πιασει οι ανασφαλειες αν της φτανει το γαλα με 3 μονο θηλασμους κ μαλιστα κυριως ακροβατει στους θηλασμους παρα τρωει.....:confused::confused:

Κοριτσια εχετε αποψη???????:confused:

ΑΑΑΑα γκαλατιδη ποοοοολυ στυλ κ τα δυο!!!!

Υπεροχη η πιτσιρικα!!!!εχει μεγαλωσει κ εχει λεπτυνει πολυ!!!

Φιλιααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω το ιδια αγχος ειχα με τους θηλασμους του αλεξ, θηαλζε 2-3 φορε τη μερα και πιο πολυ επαιζε, αλλα αναπληρωνε λιγο τη νυχτα, τουλαχιστον τρωει το φαγακι της καλα, εμενα δεν ετρωγε καθολου ουτε φαι!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά, έγραψΑΑ κάποια στιγμή ένα ποστ το πρωί και μετά από 4,5 ώρες στη δουλειά συνειδητοποίησα ότι δεν το ειχα ποστάρει...

Χαμός γενικά, μέχρι τα Χριστούγενα πρέπει το πρόγραμμά μου να απορροφήσει 28 εκατ. και αν όχι χάνονται... Που δεν υπάρχει περιπτωση, αν ακούσετε για υποαπορρόφηση στο ΕΣΠΑ θα ξέρετε...

Αυτό ηθελα να πω Λέγκω μου ότι αν με το καλό βρεις δουλειά θα αυξηθούν τα άγχη σου, και για το σπίτι αλλά και για τη δουλειά... Και ο Γιώργος και δουλειά να αλλάξει δεν ξέρω αν θα δουλεύει λιγότερο... Αυτό το πετύχανε πάντως, ολοι κάνουμε δουλειά για 3! Εξού και τόση ανεργία!

Μα καλά μύκητες από πού;;;


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά μύκητες από πού;;;

Από την υγρασία της πάνας λόγω τσίσα...είναι πολύ συχνό σε μωράκια εμείς είχαμε συχνά.

Ελένη καλά δεν νομίζω να περίμενε κανείς ότι θα απορροφηθεί ποτέ 100% το εσπα μέσα σε λίγους μήνες ενω αφορούσε τόσα χρόνια...αργά το πήραν χαμπάρι οι πολιτικάντηδες...

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό υπάρχουν οι καλοί φίλοι! Πες μου πόσα θες να απορροφήσω; Ενα; Δύο εκατομμύρια; Μη διστάσεις, θυσία θα γίνω!

Αααααααχ κοριτσάκια μου....καλά κάνω και δεν ανοίγω την τηλεόραση! Επεσα σε ένα ντοκυμαντέρ για το Δίστομο...ένα σας λέω, έχω ένα τέταρτο στο παιδικό και τα κοιτάζω που κοιμούνται. Αν δεν ήμουν άθεη θα προσευχόμουν να μην ζήσουν ποτέ τέτοιες φρίκες....κι έχεις τον άλλον να χαιρετάει ναζιατικά και να μην τρέχει κάστανο....


 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Οντως μπορει να ειναι μυκητες, αλλα η αλοιφη με την αντιβιωση γιατι βοηθουσε? Οι μυκητες δεν αυξανουν με τις αντιβιωσεις ή λεω μλκ?

Την αλλη Τεταρτη εχουμε κ μεις ραντεβου με παιδογυναικολογο να δει τη Δαναη γιατι τα υγρα συνεχιζονται και σε ενα τοπικο μικροβιολογικο που της εκανα εξεταση δεν εδειξε τιποτα. Θελει λεει ληψη πίσω απο τον παρθενικό υμενα, απο εξιδεικευμενο γιατρο!

Αφροδιτάκο τα ρεμάλια το βράδυ έρχονται γιατι ή δουλεύεουν ή ψάχνουν απελπισμένα για δουλεια.

Κι εγώ σκεφτομαι τα ανάποδα χαχαχα. Θα ήθελα μανιωδώς να είμαι στη θέση σου για να μπορεί κι ο γιωργάκος να βρει μια νορμάλ δουλεια και να τον βλέπω και λίγο, να βλεπει κι αυτός λίγο τα παιδια (ή είναι κοιμισμένα ή ετοιμάζονται να ξαπλώσουν όταν έρχεται), να βοηθάει λίγο την κατάσταση και να είμαστε λιγο πιο ανθρώπινα αλλά και να βγω και λίγο απο τη φάση της ιδρυματοποίησης.

λεγκουιν, το οτι δεν ερχονται τα ρεμαλια σπιτι δεν ειναι οτι ειναι αυτα απασχολημενα, αλλα οτι εγω δεν την παλευω να ειναι ανθρωπος σπιτι μου μετα τις 8. Και τα παιδια αλλα και μεις βγαινουμε τελειως εκτος προγραμματος. Ειναι πολυ βαρβαρο το πρωινο 6, εχει το θετικο οτι γυρνας σχετικα νωρις αλλα το χανεις στανταρ απο το βραδινό σου. Και σαφως, αμα δουλευεις φευγει η ιδρυματοποίηση που λες, συναναστρεφεσαι με ενηλικες και ειναι βασικο! Βεβαια, συναναστρεφεσαι και με ενηλικες που δεν εχεις επιλεξει, μπορει να μην τους αντεχεις καν αλλα αυτο δεν ειναι προβλημα. Και γω μετα τον Αγγελο, ανυπομονουσα να ξεκινησω δουλεια και τον πρωτο καιρο που ειχα το μειωμενο και έπαιρνα και ενα ρεπο την εβδομαδα ηταν πολυ καλα. Τα δυο τελευται χρονια ομως, αυτο το καθημερινο, συν καποια ΣΚ, με εχει τσακισει...

Για φαντασου, να ησουν οπως τωρα και να εχεις να λειπεις και συ -εκτος απο τον Γιωργο- καθημερινα 9-10 ωρες τη μερα απο το σπιτι σου. Να γυρνας, οταν γυρνας, να μαζευεις τα παιδια σου που θα ειναι τοσες ωρες ξυπνια και στο πόδι κατακουρασμενα και θα τους εχεις λειψει και θα σου βγαζουν γκρινια, θα σε φορτωνουν τόνους τυψεων που δεν προλαβαινεις καν να ραψεις το λουράκι της τσαντας τους που σχιστηκε, ή οπως σημερα που ξεχναςς να μαγειρεψεις για να παρει μεσημεριανο μαζί της.... Ισως εσενα οντως να σου εκανε καλό, μαλλον σίγουρα θα σου εκανε αφου το θες τόσο, εγω παντως, παρα που και ο Σακης μετα τις 5 ειναι σπίτι, δεν ειμαι παλι ευχαριστημενη με αυτον το τροπο ζωης, δηλώνω αδυναμια να τα καταφερω καλά. Κανω συνεχως λαθη, μου βγαινει κουραση και γκρινια και συνεχως νιωθω την αναγκη να ψαξω για διεξόδους αφου συνεχεια λεω οτι κατι κανω λάθος. Και μετα νιωθω ασχημα που νιωθω και ετσι γιατι λεω ειναι αλλοι που ειναι χειροτερα απο μενα και θα πρεπει να λέω "πάλι καλά"... Σε δουλεια να βρισκομαστε δλδ. Α, α, μου ηρθε ιδεα!!!! Θες να βρουμε μια δουλεια μαζι, να δουλευουμε απο μισες μερες ή απο μισες ώρες???? Μα δεν θα ηταν γαμάτο???

Και οσο για το βιογραφικό, δεν θελω να βρω ιδια δουλεια με αυτη που κανω τωρα, θελω να αλλαξω φυση δουλειας!

Ο Αγγελος χτες βραδυ αρρωστησε απότομα και λιγο ασχημα, εκαμε πυρετο που δεν επεσε με το ντεπον, βογγουσε ολη την ωρα κρυωνε και γκρινιαζε. Ασε που κατουρηθηκε καποια στιγμη και ξυπναει και μου λέει, μαμα ιδρωσα! Τωρα το πρωι του εδωσα ενα ομοιο, σαν να παει καλυτερα τωρα. Και γω δεν μπορουσα να λειψω απο τη δουλεια, εχω δυο συναντησεις σημερα, οποτε ειναι ο Σακης σπιτι που κ αυτος με τα χιλια ζορια ελειψε, θα πρεπει να παει το Σαββατο να συμπληρωσει. Παλι καλα που εγω δουλευω μονο τη κυριακη.

Φανταζομαι εχω καταφερει να με λυπηθειτε, οπότε σταματαω την πρωινη γκρινια και σας αφηνω ησυχες:tongue:

Σμουτς.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!

Οντως μπορει να ειναι μυκητες, αλλα η αλοιφη με την αντιβιωση γιατι βοηθουσε? Οι μυκητες δεν αυξανουν με τις αντιβιωσεις ή λεω μλκ?

γιατι περα απο την αντιβιωτικη ουσια(αν εχει και ποση) αυτε οι αλοιφες ειναι νομιζω κορτιζονουχες και μαλλον αυτο βοηθαει στους μυκητες. Αχ δεν ξερω μωρε κατι τετοιο ακουσα απο τη κουμπαρα μου μαλλον μπουρδα ειναι γιατι και η κορτιζονη στα αντιφλεγμωνωδη-αντιβιωτικα δεν συγκαταλεγεται?

Χθες ειδα και λιγο απο τον μιχαλολιακο ακι μπογδανο..... ελεεινο, δεν παλευόταν. ο μπογδ πολυυυυ λίγος και αντιπαθεστατος(οχι τωρα παντα δεν τον χωνευα χαχαχα) και ο αλλος..... 3 λαλουν.

μια χαρα αβαντα παντως.....και για τις 2 πλευρες....


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Συμφωνώ με Αφροδίτη, δεν θα γκρινιάξω ούτε θα σε λυπηθώ όμως! Γιατί δεν είμαστε για λύπηση. Απλά θα συμφωνήσω ότι αυτοί οι ρυθμοί απλά δεν παίζονται! Και όλα μέσα στο κεφάλι μας... Το καλό από όλη αυτή την ιστορία είναι ότι το καταλαβαίνουμε και έστω και στο μυαλό μας προσπαθούμε να κάνουμε κάτι...

Απλά έχουμε κάνει μαλακία με τις ισότητες και τις ανεξαρτησίες και θα πρέπει κάπως να το μαζέψουμε... Ε κάπως πρέπει να βρούμε μια λύση.

Και για να μπω στο κλίμα της Μυρτούς να σας πω ότι διαβάζω το "Πρέπει να μιλήσουμε για τον Κέβιν", έχει βγει και σε ταινία. Μου αρέσει πολύ, σε βάζει σε πολλές σκέψεις αλλά σίγουρα δεν σου φτιάχνει τη διάθεσή.


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

ελίζα, και όσες ξέρετε, δεν μας κάνετε μια τοπ 10 λιστ από το πιο οικονομικό στο πιο ακριβό μέθοδο θέρμανσης και προ-κον στο καθένα; (πολλά ζητάω, ε;;; )

ελένη, εγώ αρκούμαι σε ενα 20αρι που θέλω να πάρουμε έναν υπέρηχο. θα μου τα δώσεις;;; ε, φανταστική φιλενάδα!!!!!!

α και να δώσω τα φώτα μου.

κορτιζόνη = αντιφλεγμονώδες

αντιβίωση = σκοτώνει βακτήρια

αντιμυκητησιακό = σκοτώνει μύκητες

οι αλοιφές που είπα στην λέγκω έχουν αντιμυκητησιακο. η κορτιζόνη και τα αντιβιοτικά δεν ωφελούν στην προκειμένη.


VQHBp3.png2ZWhp3.png

A weed is a plant that has mastered every survival skill except for learning how to grow in rows. Be a WEED.

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω και εγώ τα φώτα σας?

Πείτε καμιά καλή παιδική θεατρική παράσταση στην οποία δεν θα πετάξουμε τα λεφτά μας???

βρήκα αυτό το λινκ αλλά δεν τις ξέρω και κάποιες δεν ξεκίνησαν καν http://www.elamazi.gr/paidikes-parastaseis-2012-2013/

ξέρετε αν θα παίξει κάπου φέτος η θυμωμένη μπετονιέρα που είμαστε τρελοί φαν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...