Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Καλά έχω πεθάνει στα γέλια με την περιγραφή σου ... σε καλό σου ...

Εγώ όταν είχα μείνει έγκυος , έτυχε να κάνω το τεστ στο νοσοκομείο γιατί νοσηλευόταν ο άντρας μου για κάτι όχι σοβαρό. Και το έμαθα εκεί και του είπα τα ευχάριστα. Επειδή κι εγώ θεωρούσα την πεθερά μου ψιλογρουσούζα (και ακόμη τη θεωρώ) του ζήτησα να μην πει σε κανένα τίποτε . Την επόμενη μέρα που πήγα πάλι να τον επισκεφτώ το ήξεραν και οι νοσοκόμες ...

αχαχαχαχ...και στα ..συρταρια το ειπε ε???????αχαχαχαχαχαχ


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια ..οχι και τοσο καλα νεα απο εξετασεις..

μαλλον εχω τοξοπλασμα...πηρα σημερα τις εξετασεις...μου βγηκε...το igM αυτο ειναιτο βασικο.. >10 οταν το θετικο ειναι ... >1,1

το igG που ειναι τα αντισωματα ειναι 119

μιλησα με γιατρο μου ...και μου ειπε οτι εν μερη .,,,ειναι καλο οτι το igG EINAI 119 ΚΑΙ ΤΟ igM 10

που σημαινει οτι ισωσ και να την γλιτωσω....

δηλαδη ....να εχω νοσησει πριν την εγκυμοσυνη και απλα τωρα να ειναι ηδη ανεβασμενα τα νουμερα κ να πεφτει σιγα σιγα...

αυριο θα παω στο παστερ να κανω πιο ακριβεις εξετασεις και βλεπουμε ..με εχει παρει πολυ απο κατω οσο δεν φανταζεστε..

μιλησα οπωσ ειπα με γιατρο και μου ειπε οτι το πιο πιθανο ...(ασχετα που με συμφερει) οτι εχω ηδη νοσησει πριν καποιουες μηνες και τωρα απλα περναει ...

εσεις τι λετε?

αν εχετε προχειρες εξετασεις...εχω πελαγωσει ...τιποτα αλλο ...:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

AYTO ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ! ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΝΟΣΗΣΕΙ! ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΆΥΤΟ ΣΚΛΗΡΑΓΩΓΗΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΘΕ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ!

Δεν είμαι ειδική για να σου απαντήσω με νούμερα αλλά αυτή είναι η άποψή μου!

Link to comment
Share on other sites

AYTO ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ! ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΝΟΣΗΣΕΙ! ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΆΥΤΟ ΣΚΛΗΡΑΓΩΓΗΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΘΕ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ!

Δεν είμαι ειδική για να σου απαντήσω με νούμερα αλλά αυτή είναι η άποψή μου!

ειναι βασικο....και δν υπαρχει θεραπεια....μονοδρομος....:(:(:(:(


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ..οχι και τοσο καλα νεα απο εξετασεις..

μαλλον εχω τοξοπλασμα...πηρα σημερα τις εξετασεις...μου βγηκε...το igM αυτο ειναιτο βασικο.. >10 οταν το θετικο ειναι ... >1,1

το igG που ειναι τα αντισωματα ειναι 119

μιλησα με γιατρο μου ...και μου ειπε οτι εν μερη .,,,ειναι καλο οτι το igG EINAI 119 ΚΑΙ ΤΟ igM 10

που σημαινει οτι ισωσ και να την γλιτωσω....

δηλαδη ....να εχω νοσησει πριν την εγκυμοσυνη και απλα τωρα να ειναι ηδη ανεβασμενα τα νουμερα κ να πεφτει σιγα σιγα...

αυριο θα παω στο παστερ να κανω πιο ακριβεις εξετασεις και βλεπουμε ..με εχει παρει πολυ απο κατω οσο δεν φανταζεστε..

μιλησα οπωσ ειπα με γιατρο και μου ειπε οτι το πιο πιθανο ...(ασχετα που με συμφερει) οτι εχω ηδη νοσησει πριν καποιουες μηνες και τωρα απλα περναει ...

εσεις τι λετε?

αν εχετε προχειρες εξετασεις...εχω πελαγωσει ...τιποτα αλλο ...:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Καλημέρα ath_gal, αυτές τις μέρες η κολλητή μου που είναι στην 9η εβδομάδα είχε επίσης τρελλαθεί γιατί είχε τον Μεγαλοκυταροιό αυξημένο στην IGM και περιμένει από το Ινστιτούτο Παστέρ σήμερα απάντηση. Η γιατρός του εργαστηρίου που έστειλε το δείγμα στο Παστέρ της είπε πως συχνά οι πρώτες εξετάσεις δείχνουν αυξημένους δείκτες χωρίς να ισχύει αυτό. Το Παστέρ δείχνει πιο συγκεκριμένα ποια αντισώματα είναι αυτά που έχουν δραστηριοποιηθεί, ώστε να δουν αν είναι νέα λοίμωξη.

Ρώτησα και έψαξα κι εγώ κι έμαθα ότι για τον Μεγαλοκυττροϊό, δεν ξέρω αν ισχύουν τα ίδια για το τοξόπλασμα: το Igg σημαίνει πως έχεις περάσει στο παρελθόν τη λοίμωξη (η δική μου περίπτωση) αλλά η Igm σημαίνει ότι

1) έχει αναζωοπυρωθεί η παλιά λοίμωξη, με ελάχιστες πιθανότητες να κολλήσει το έμβρυο και

2) νέα λοίμωξη οπότε το έμβρυο έχει 40% πιθανότητες να νοσήσει, αλλά δεν είναι βέβαιαο αν θα νοσήσει σοβαρά, δεν γίνεται εύκολα διάγνωση με τον υπέρηχο ούτε απόλυτη διάγνωση με αμνιοπαρακέντηση, θα δείξει το αποτέλεσμα, δηλαδή αν θα γίνει αποβολή :-(

Όταν ήμουν έγκυος είχαμε κάνει εξέταση για τοξόπλασμα και στο φουκαρά το γάτο μας, βγήκε αρνητικός, αλλά ο γυναικολόγος μου είπε πως δεν έχει νόημα που ταλαιπωρήσαμε με εξετάσεις μια σπιτική γάτα που δεν κυκλοφορεί στο δρόμο και ότι πιο σημαντικό είναι να αποφεύγουμε να τρώμε σε εστιατόρια ή γενικά φρέσκα λαχανικά και φρούτα που μπορεί να είναι άπλυτα και να έχουν μολυνθεί.

Πότε θα βγουν οι εξετάσεις από το Παστέρ; Πιστεύω πως δεν θα είναι κάτι σοβαρό, θα δεις.


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ath_gal, αυτές τις μέρες η κολλητή μου που είναι στην 9η εβδομάδα είχε επίσης τρελλαθεί γιατί είχε τον Μεγαλοκυταροιό αυξημένο στην IGM και περιμένει από το Ινστιτούτο Παστέρ σήμερα απάντηση. Η γιατρός του εργαστηρίου που έστειλε το δείγμα στο Παστέρ της είπε πως συχνά οι πρώτες εξετάσεις δείχνουν αυξημένους δείκτες χωρίς να ισχύει αυτό. Το Παστέρ δείχνει πιο συγκεκριμένα ποια αντισώματα είναι αυτά που έχουν δραστηριοποιηθεί, ώστε να δουν αν είναι νέα λοίμωξη.

Ρώτησα και έψαξα κι εγώ κι έμαθα ότι για τον Μεγαλοκυττροϊό, δεν ξέρω αν ισχύουν τα ίδια για το τοξόπλασμα: το Igg σημαίνει πως έχεις περάσει στο παρελθόν τη λοίμωξη (η δική μου περίπτωση) αλλά η Igm σημαίνει ότι

1) έχει αναζωοπυρωθεί η παλιά λοίμωξη, με ελάχιστες πιθανότητες να κολλήσει το έμβρυο και

2) νέα λοίμωξη οπότε το έμβρυο έχει 40% πιθανότητες να νοσήσει, αλλά δεν είναι βέβαιαο αν θα νοσήσει σοβαρά, δεν γίνεται εύκολα διάγνωση με τον υπέρηχο ούτε απόλυτη διάγνωση με αμνιοπαρακέντηση, θα δείξει το αποτέλεσμα, δηλαδή αν θα γίνει αποβολή :-(

Όταν ήμουν έγκυος είχαμε κάνει εξέταση για τοξόπλασμα και στο φουκαρά το γάτο μας, βγήκε αρνητικός, αλλά ο γυναικολόγος μου είπε πως δεν έχει νόημα που ταλαιπωρήσαμε με εξετάσεις μια σπιτική γάτα που δεν κυκλοφορεί στο δρόμο και ότι πιο σημαντικό είναι να αποφεύγουμε να τρώμε σε εστιατόρια ή γενικά φρέσκα λαχανικά και φρούτα που μπορεί να είναι άπλυτα και να έχουν μολυνθεί.

Πότε θα βγουν οι εξετάσεις από το Παστέρ; Πιστεύω πως δεν θα είναι κάτι σοβαρό, θα δεις.

καλημερα...πηγα σημερα και εκανα στο παστερ εξεταση για igg igm kai avidity....

ειναι πολυ πιο εξειδικευμενες..

το g δειχνει τα αντισωματα....to m αν το εχεις ενδεχομενωσ τωρα...

εμενα ηταν το γ 119 και το μ >10

αυτο σημαινει ..μεσα στο ολο ..κακο...οτι μαλλον εχω νοσησει προσφατα και γι αυτο ειναι ακομα υψηλο το μ ...

το καλο ειναι το γ εινια 119 που σημαινει εχω αναπτυξει πολλα αντισωματα...και ισωσ τις καπουλαρει το μικρο μου:cry:

το χειροτερο των χειροτερων θα ηταν να ειναι το μ 119 και το γ 10 ..που σημαινει οτι το περναω τωρα!

ρωτησα το γιατρο μου αν εχει δει ξανα τετοια νουμερα και τελικα να μην χρειαστει διακοπη κυησησ και μου ειπε ναι ..

και ξερω οτι αυτο που λεει ισχυει ..δεν λεει ..πιπες

εκει βασιζομαι ...

το παστερ κανει εξεταση ..για 3 μηνες..

που σημαινει θα φανει αν εχω νοσησει τουσ τελευτ. 3 μηνεσ η νωριτερα...

ακομα και τουσ 3 τελευτ. μηνες να εχω νοσησει....(ειμαι 2 μηνων ηδη ..) ,επειδη θα εινια αμφιβολο ποτε το κολλησα...δλδ ..πριν 3 μηνες? που δεν ημουν ακομα εγκυοσ ..αφου ειμια 2 μηνων ...η πριν 2 μηνεσ ...δηλαδη στο τσακ ...οριακα τησ αρχησ τησ εγκυμοσυνησ...

αν παλι ειναι αμφιβολο..θα κανω παλι μια εξεταση πσρ μαλλον λεγεται (pcr) που δειχνει ακριβωσ ,ακομα πιο πολυ ακριβεια ποτε το τσιμπησα ..για να δουμε τι θα κανω τελικα ...αν θα προχωρησει ή αν ....:(

αυτα...

οι απαντησεις την αλλη τεταρτη ....

σ αναμενα καρβουνα !

εγω ...υποψιαζομαι οτι αν ειναι παλιο ..προσφατο .θα εινια κανα 4μηνο..και ισωσ ξερω κι απο που ...εκει που δουλευα σε ταβερνα που τρωγαμε ...σουβλα κι ετσι ...οτι δεν ηταν καλα ψημενα τα κρεατα η καλα πλυμενα τα λαχανικα ....σαλατεσ κλπ..

δλδ οταν ετρωγε το προσωπικο....αυτα.....

θα δειξει ....αν και δεν εχει νοημα που το κολλησα


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω από τιμές γιατί δεν την είχα περάσει ποτέ. Επειδή βέβαια δεν είχα αντισώματα έκανα την εξέταση κάθε δύο μήνες (και ερυθράς και τοξοπλάσματος) Το θέμα ειναι ότι σε βάζει σε αγωνία μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα. Αφου όμως ο γιατρός σου ειναι καθησυχαστικός κάτι λέει αυτό. Κράτα την αισιοδοξία σου και εμπιστεύσου το ένστικτό σου, θα δεις ότι δεν θα συμβαίνει τίποτε ανησυχητικό.

Περιμένουμε με αγωνία να μας ενημερώσεις...

Καλά αποτελέσματα !


Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια...γραφω αργα ..αλλα δεν μπορουσα...

λοιπον ....

πηγα γιατρο....ειδε εξετασεις ...ολες τζαμι εκτος απο αυτο που σασ ειπα...

γενικα ηταν πολυ καθησυχαστικος...

μου λεει το πιο πιθανο να το εχω ηδη περασει και να εχει αφησει καταλοιπα...τουτεστιν ..δεν μιλαμε τωρα για ..διακοπη κυησης...

βεβαια επιφυλακτικος...για την απαντηση του παστερ,την αλλη τεταρτη..

μου ειπε οτι εαν το m (ενδειξη τωρινης λοιμωξης) ηταν ανεβασμενο πολυ ..σημαινε οτι το περναω τωρα...

ομωσ ναι μεν ειναι πανω απο αυτο που πρεπει αλλα δεν ειναι και τουρμπο!

το g (ενδειξη ανεβασμενων αντισωματων) ειναι ανεβασμενο (119,οταν τοοριο ειναι 8,8 ) και αυτο δειχνει οτι ηδη εχουν αναπτυχθει αντισωματα..

τεσπα ..λεω πολλα και βαριεμαι !

θα δειξει την ερχομενη τεταρτη τι παιζει ...

εαν δει κατι ...δεν διακοπτουμε αλλα συνεχιζει κανονικα και κανω αμνιο εκει γυρω στον πεμπτο και δειχνει και αν εχει νοσησει το μπεμπε..

και τοτε αποφασιζουμε εαν διακοψουμε ...

θα γινοταν αμεση διακοπη εαν ηταν πολυ ανεβασμενα τα νουμερα του m (ενδειξη οτι νοσω τωρα)

εκανα και υπερηχο και μεγαλωσαμε κι αλλο!!! 1.75 εγινε!!! και κουνηθηκε !!!!! το ειδα!!!!!....φωναξα γρηγορα τον δικο μου ...αλλα μαλλον κοιμηθηκε παλι ,ετσι μου ειπε ο γιατρος..δεν το προλαβε να το δει να κουνιεται ..

ειδαμε χερακια...και ποδια...δλδ τα ακρα να περισσευουν...μην φανταστειτε οτι μετρησα και δαχτυλα!

γενικα τωρα ειμαι πολυ αισιοδοξη ,με καθησυχασε πααααααρα πολυ ....!!!!

μου ειπε απο 1-14 αυγουστου να κανω αυχενικη και παπ-α

.....

οταν εφυγα ...ενω πηγα να τον πληρωσω...δεν τα δεχτηκε ,μου τα ξαναχωσε στην τσαντα...και μαλιστα μου λεει περιμενε ..και μου εφερε δωρακι!

ενα κουτι που ειχε μεσα διαφορα...!!!

μπιμπερο της νουκ,πιπιλα, κατι κρεμουλες,επιθεματα στηθους και κρεμουλα για το ποπακι του μωρου ...

ξερω ,διαφημιστικα ειναι,αλλα δεν νομιζω να εχει και καμποσα στο ιατρειο του ...αυτα στα νοσοκομεια τα μοιραζουν ...

η κινηση του με σκλαβωσε..!!! ειναι ανθρωποσ παει και τελειωσε!

μιλησαμε και για οικονομικο,μου ειπε εν ολιγης δεν θελει ....μονο το νοσοκομειο ο,τι παρει...

οχι βεβαια οτι δεν θα δωσουμε ,αλλα δεν εκοψε ταριφα...

αυτα...ειμαι πολυ χαρουμενη!:P


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

ath_gal χαίρομαι που είναι αισιόδοξα τα πράγματα, περιμένουμε βέβαια με αγωνία το αποτέλεσμα την Τετάρτη! Ο γιατρός σου πολύ καλός και πολύ γλυκειά η κίνησή του, και η ψυχολογία σου όταν ξέρεις πως ο γιατρός δεν σε βλέπει σαν χαρτονόμισμα είναι σίγουρα πολύ καλύτερη!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια

Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!

Ντίνα, τι έγινε με την εξέταση;;; Αν και δεν φοβάμαι το μικρό, αφού έχει γονίδιο από σένα, θα τα βγάλει πέρα μια χαρά :eek:

Αντε και να έχουμε καλό σαββατοκύριακο.

Εγώ που λέτε, εντρύφησα πλήρως σε αγγλική, αμερικάνικη και ελληνική βιβλιογραφία, για να τσεκάρω τα αποτελέσματα των ορμονολογικών εξετάσεων και της σαλπιγγογραφίας.

Για την σαλπιγγογραφία δε, έπαθα μεγάλη φρίκη από το άγχος. Εφιάλτες, αν πονάει και αν ναι πόσο και αν δεν είναι βατές τι θα κάνω κλπ κλπ.........

Και τελικά είναι βατές και οι 2, αλλά η δεξιά είναι περιέλικτος (αυτό δεν ξέρω τι σημαίνει). Θα πάω σήμερα στον γυναικόλόγο με πακέτο εξετάσεων να τα δούμε και από κοντά. θα τον ταράξω τον άνθρωπο παρασκευιάτικα!!!!

Από την άλλη θα τελείωσει η περίοδος για τις φορολογικές δηλώσεις και δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα. Πρέπει να ξεχωρίσω τα χαρτιά μου να τα πάω στην λογίστρια (γιατί κλείνει και το γ' τρίμηνο ΦΠΑ) και δεν τα έχω μαζέψει ακόμα και έχω να φτιάξω και του άντρα μου και της πεθεράς μου. Αλλά που μυαλό;;;;

Κορίτσια, η πεθερά μου έχει προχωρήμενο αλτσχάιμερ και ζει πλέον μαζί μας. Από τότε που γνωρίστηκα με τον άντρα μου, δεν έχουμε πάει ούτε μονοήμερη μαζί, γιατί δεν μπορούμε να την αφήσουμε μόνη της. Για την ακρίβεια δεν μπορούμε να λείψουμε πάνω από 4-5 ώρες μακριά της...

Ούτε στο χειρότερο έχθρό μου, αυτό που βιώνουμε τόσα χρόνια.

Αν δεν είχαμε και τον σκύλο μας (το πιο αξιαγάπητο πιτμπουλάκι) θα μας είχατε βρει στο Δαφνί ή πάνω σε καμία μαρκίζα και να κοιτάμε το πεζοδρόμιο....

Υπάρχει μικρή, μικρή πιθανότητα να καταφέρουμε να πάμε κάπου λίγες ημέρες σε λίγο καιρό.....σταυρώστε όλες τα δάκτυλά σας!!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια σε όλες!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, επειδή το είχα υποσχεθεί σε προηγούμενο τοπικ, σας παραθέτω τα αποτελέσματα των εξετάσεων:

Να υπενθυμίσω ότι είμαι μια "μικρά" κυρία, ετών 40,5 πια.....

1) DHEA (Δευδροεπιανδροστερόνη) = 2,8 φτ 21-49 ετών 1,9-7,6 ng/ml

2) Ελεύθερη Τεστοστερόνη = 1,1 φτ= ωοθυλακινική 0,5-3,2 pg/ml

3) 17-Υδροξυπρογεστερόνη = 0,4 φτ= ωοθυλακινική 0,2-1,8 ng/ml

4) FT4 (Ελεύθερη θυροξίνη) = 11,0 φτ=ενήλικες 11,0-23,0 pmol/L

5) FSH (ωοθυλακιοτρόπος) =6,0 φτ= ωοθυλακινική 1,8-12,0 mIU/ml

6) LH (ωχρινοποιητική) = 4,3 φτ= ωοθυλακινική 0,5-11,0 mIU/ml

7) Προλακτίνη = 14,7 φτ= ενήλικες 2,8-25,0 ng/ml

(:cool: E2, 17β - Οιστραδιόλη= 30,1 φτ= ωοθυλακινική 13,0-17,0 pg/ml

9) ΑΜΗ (αντιμυλλέριος) = 1,99

γονιμότητα = 4,0-6,78 ng/ml

χαμηλή γονιμότητα = 0,30-2,19 ng/ml

υπογονιμότητα = 0,00-0,30 ng/ml

Πιθανό Pcos>6.78 - ng/ml

10) ΤΡΗΑ (μάλλον η TRH - θυροεκλιτική) = αρνητική φτ= αρνητική

11) HBsAg (επιφανειακο αντιγονο)= αρνητικο

12) ANTI-HCV (Αντισωματα Ηπατιτιδας C ολικα)= αρνητικο

13) HIV 1/2 (Αντισωματα) = αρνητικο

Σαλπιγγογραφία

1) Επετεύχθη σκιαγράφηση της μητρικής κοιλότητας και των σαλπίγγων μέχρι τα κωδωνικά στόμια

2) Η δεξιά σάλπιγγα ελέγχεται περιέλικτος

3) Η διαβατότητα των σαλπίγγων κρίνεται ικανοποιητική άμφω

4) Η μήτρα έλεγχεται με παρέκκλιση προς τα δεξιά

5) Παρατηρείται κατά τόπους υπερπλασία του ενδομητρίου

Ο ακτινολόγος ιατρός μου είπε ότι όλα είναι καλά και να μην ανησυχώ

Τον γυναικολόγο θα τον δω σήμερα

Εσείς τι λέτε κορίτσια;;;

Πώς σας φαίνονται οι εξέτάσεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!

ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ! ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΣΤΟ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΕΙ!!!!

ΚΑΙ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΝΑ ΤΗ ΣΚΑΠΟΥΛΑΡΕΤΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΤΕ!

Link to comment
Share on other sites

Angel μια χαρά οι εξετάσεις! Εγώ στα 40 έμεινα έγκυος στη Δημητρούλα και τώρα στα 45 παλεύω για το δεύτερο, μη μασας :-)

Μπράβο για την υπομονή σας, τα σκυλάκια ειναι υπέροχοι σύντροφοι, και θα είναι το ίδιο και για το μωρό σας όταν ερθει με το καλό!

Η πεθερά μου όσο ζούσε δεν με είχε δει ποτέ της, ούτε το εγγόνι της, γιατί ήταν τυφλή και με πολαλπλούς καρκίνους, βασανίστηκε πολύ και έφυγε από τη ζωή πριν δύο χρόνια... Προς το τέλος τα είχε βάλει με την απόφασή μας να κρατήσουμε το γάτο μας όταν κάναμε το μωρό αλλά για να ηρεμήσει της είπαμε πως τον διώξαμε...τί να της λέγαμε, δεν ήταν και σε κατάσταση να συζητάμε...


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!

ΝΤΙΝΑΚΙ είχαμε κανένα νέο? Χαλάρωσες καθόλου?

ANGEL τι κάνεις?

ΕΥΗ μου πολύ γλυκούλα η Δημητρούλα σου! Εσένα μοιάζει ή το μπαμπάκα της? Πολύ με συγκίνησαν αυτά που έγραψες για την καημένη την πεθερά σου! Καλό παράδεισο να έχει γιατί σε αυτή τη ζωή τυραννίστηκε πολύ!

Οι υπόλοιπες πού χάθηκαν?

VISSI πού είσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...