Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Νοέμβρη Δεκέμβρη? Μέσα στο χειμώνα? Καλύτερα για να μπορείς να ετοιμαστεις με την ησυχία σου! Εφόσον δεν έχεις ακόμη συμπτώματα πιστεύω θα έχεις σίγουρα μια τέλεια εγκυμοσύνη!

ειπα ...δευτερα γενναω..παρασκευη ο γαμος....

πολιτικος ε?? δεν υπαρχουν για ..νταβαντουρια τωρα!!!

εμεις κι εμεις...και οταν με το καλο η βαφτιση ...ε και θρησκευτικος...(ετσι θελει ο καλος μου,εγω δεν ηθελα θρησκευτικο.. )

για τα συμπτωματα ...μακαρι ...θα δειξει ...δεν σημαινει οτι επειδη δεν εχω τωρα δεν θα εχω ...οτι γουσταρει θα κανει ο οργανισμος μου ..θα δειξει ...μακαρι ...


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλημερα....αντιγραφω οπωσ εγραψα και στο αλλο τοπικ ..ενα προβλημα που με απασχολει και θελω αντικειμενικη γνωμη ! να ξερετε οτι και ...λιγα λεω και θα καταλαβετε τι εννοω!...................

............καλημερα σε ολες ...τι κανετε?

κοριτσια εχω ενα θεμα που θελω να σας πω και οποια θελει μου λεει τη γνωμη της...

οπωσ ξερετε ειμαι εγκυος ουτε 2 μηνων !

επειδη ειχα θεμα με "μελλουσα πεθερα μου " εχουν γινει μαλακιες και δεν την θελω ...και το ξερει αυτο ο δικος μου ...ειχα "ξεκαθαρισει " οταν αν ποτε μεινω εγκυος ...το πρωτο παιδι ..αν ειναι αγορι θα παρει το ονομα του πατερα μου(που εχει πεθανει ...) και αν εινια κοριτσι της μανας μου ....

ο δικος μου συμφωνησε...ασχετα αν δεν του πολυαρεσει της μανας μου ...

του το εφερα ετσι του το εφερα αλλιως...τον επεισα!

στη φαση ...οτι δεν θελω το ονομα της μανας μου λογω αυτα που μου εχει κανει ...και οταν δινεις ενα ονομα καποιου σημαινει οτι τον τιμας...εγω λοιπον γιατι να "τιμισω" αυτην? γι αυτα που μου εκανε και ειπε???δεν καταλαβα...!

απ την αλλη ..τον πηρα με το μαλακο τον δικο μου ..δλδ ...οτι "ακου να δεις..τρωμε ολο τ αγγουρι οι γυναικες....παιρνει το επιθετο σας το μωρο ...να παρει και ονομα?? και μεις δλδ τι κανουμε? μονο να το γενναμε?" τα ειπα αυτα και σε στυλ ψιλοχαβαλε να δω γενικοτερα αντιδρασεις...

αφηστε που ειπα και το αλλο ..και πως δεν μου ρθε κανα τραπεζει στο κεφαλι....:tongue:

"μηπως θες να παρει το δικο μου επιθετο το μωρο"? (οχι οτι επιασε ...αλλα λεμε !)

τεσπα....συμφωνησαμε να παρει απο μενα ονομα ..το πρωτο ..και στο δευτερο του λεω ..ειτε αγορι ειτε κοριτσι ...ο,τι θες εσυ! οκ ? οκ!

εχθες ..ετυχε μιλησα μαζι της (με πεθερα στο τηλ) και μου πεταξε οτι ...επειδη γεννησε ο αδερφος του δικου μου τωρα...βγηκε αγορακι....και τελικα θα το βγαλουν το ονομα του πεθερου μου ...

μου ειπε ομως η κ@ργια ...οτι νομιζανε κοριτσι ...και οταν ειδαν οτι θα γινει αγορι ...ειπε .." ε δεν πειραζει ....το ονομα μου θα τ ακουσω απο τον αλλο μου γιο (τον αντρα μου δλδ ...) !!!!"

ειμαι σιγουρη ..εριξε αδεια να πιασει γεματα ...η ...βλαχαρα!!!!!! πολυ πονηρη κουτοπονηρη και ολα τα κακα!!!!

εκνευριστηκα-τσαντιστηκα-εξοργιστηκα!!!!!!!!!!

αυτο ομωσ δεν το ειπε καν στον δικο μου στο τηλ....γιατιξερει πωσ θα φαει χ!

μου το ειπε εμενα εχθες..για να δει τι θ απαντησω και αντιδρασεις ..κλπ..

θα φαει πακετο ομως.....!!!!!

με στενοχωρει πολυ αυτο ..σε σημειο ....δλδ να πω ..( αν και βαρυ ..αλλα λεμε ) θα .."μισησω" το παιδι μου μονο και μονο αν παρει το ονομα της!!!!!

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ..! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΗ Σ ΑΥΤΟ ! ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΧΩΡΙΖΩ!

τα ειπα στον δικο μου εχθες...αμεσως μετα το τηλεφωνημα της ..και οντως δεν ηξερε τιποτα...

σκεφτομαι να την παρω ..."κρυφα" βεβαια θα του το πω ..και βεβαια να τησ πω ..ξεχνα το !

επισης ..ειχα πει στον δικο μου οτι θελω το ονομα τησ μανασ μου ..επειδη ειναι μεγαλη σε ηλικια...τι αλλο να σκαρφιζομουν ! δεν ξερω....το εριξα εκει ..

ουτε στην ιδεα δεν θελω ...

εχθες το βραδυ τα σκεφτομουν και εκανα σβουρες...δεν αντεχα ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ...

πειτε μου κατι ..πωσ αλλιωσ να το πω....

α! επισης ...μου αρχισε...αχ ..τωρα σε εχω νυφουλα !!!1....χααχαχαχ...και μαλακιες...χασκογελαγε το ζωον!(η πεθερα δλδ ! ,το ειπε επειδη ακομα δεν εχουμε παντρευτει....)

και τησ λεω ....ημουν ηδη νυφη σας ...αλλα εσεις δεν το χατε καταλαβει!!!!! (καλα δεν τησ ειπα???)

αν δεν ειχε καταλαβει οτι μετα απο 3.5 χρονια σχεση ..και με ολα αυτα που περασαμε θα γινομουν νυφη τησ ...χαρα στο μυαλο που διαθετει!!!!

αυτα...πουστικα πραγματα κανει και εχει κανει παλιοτερα!

πειτε μου καμια ιδεα σας παρακαλω! ρωταω εσας που δεν με ξερετε λαιβ...μπορει να μην απαντησετε σε κατι που με "συμφερει" ...θελω αντικειμενικα!

ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο κειμενο!:(


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

ath_gal1, όλο αυτό που περιγράφεις, καλό είναι να μην το θίξετε καθόλου σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης σου. Είναι πολύ ψυχοφθόρο κι εκείνη που χαλιέται περισσότερο προφανώς είσαι εσύ. Μην κάνετε καθόλου αναφορά σε ονόματα, είναι νωρίς ακόμα. Κάτσε πρώτα να γεννηθεί το παιδί και βλέπετε. "Ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε" λέγανε οι παλιοί και κάτι ξέρανε... Κι αν σου πετάει μπηχτές η πεθερά, να της θυμίζεις το ρητό αυτό. Το μόνο που θα'πρεπε να σε απασχολεί είναι να κάνεις ένα γερό μωράκι. Όταν με το καλό γεννηθεί, πάρε τον άντρα σου, πάτε στο ληξιαρχείο και κάντε μια πράξη ονοματοδοσίας. Να ξέρεις ότι αυτό είναι κάτι που δεν αλλάζει μετά στη βάφτιση. Ό,τι έχει γραφτεί στα χαρτιά, δεν ξεγράφεται, παρά μόνον αν το ίδιο το παιδί θελήσει να αλλάξει όνομα, όταν ενηλικιωθεί.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

ΝΤΙΝΑΚΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗ NEWBIE! Προς το παρόν απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου, μην ασχολείσαι και ταυτόχρονα χαλιέσαι με το θέμα το ονόματός! Γιατί ότι κι αν θίξεις τώρα κάποιος θα παρεξηγηθεί και θα χαλάσει κι εσένα! Οφείλεις στον εαυτό σου και στο μωράκι να είσαι ήρεμη γι'αυτό μην αναλώνεσαι με τέτοια θέματα! Κοίτα να τα έχεις καλά με τον αντρούλη σου κι όλους τους υπόλοιπους χέστους!

Μη σκέφτεσαι από τώρα ονόματα! Λίγο πριν τη βάφτιση να το αποφασίσετε οι δυο σας, να τους το φέρετε προ τετελεσμένου και όποιος παρεξηγηθεί να μη σας νοιάζει!

Κι αν από τώρα σάς το θίγει το θέμα πχ η πεθερά εσείς θα απαντάτε "το θέμα του ονόματος δεν το έχουμε σκεφτεί ακόμη" και τέλος!

Αυτή είναι η γνώμη μου!

Και μη ζητάς συγνώμη για το μεγάλο σου κείμενο! Γι'αυτό είμαστε εδώ και σε ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου και που μας ζητάς τη γνώμη μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nα σας θέσω κι έναν άλλον προβληματισμό: το να βιαζόμαστε να ονομάσουμε ένα μωρό πριν καν γεννηθεί, μου κάνει λίγο σαν γρουσουζιά. Στον πρώτο μου γάμο, είχαν λυσσάξει τα πεθερικά πριν καν μείνω έγκυος, να υποσχεθώ ότι και τα δυο παιδιά θα πάρουν όνομα από κείνους, επειδή ο κανακάρης τους ήταν μοναχοπαίδι. Συγκεκριμένα ο πεθερός έλεγε "αν δεν βγάλεις ονόματα από μας, θα φάμε τα μουστάκια μας" Εγώ χαλιόμουν κι έλεγα: δεν γίνεται και τα δυο. Ή το πρώτο από σας (ασχέτως φύλου) και το δεύτερο από μας ή το αγόρι δικό σας και το κορίτσι δικό μας. Κι επειδή άκρη δε βγάζαμε, κάθε φορά φτάναμε σε σημείο να λογομαχούμε κι όλα αυτά - ξαναλέω- πριν καν μείνω έγκυος! Τελικά με τον πρώην μου δεν κάναμε παιδιά, εκείνος δεν ξαναπαντρεύτηκε και τους έμεινε η χαρά να ακούσουν όνομα.

Στον τωρινό μου γάμο, ήθελα το μωρό να το πούμε στον πεθερό μου είτε είναι αγόρι είναι είναι κορίτσια, επειδή ήταν μεγάλος άνθρωπος σε ηλικία, τα άλλα του παιδιά δεν είχαν παντρευτεί ακόμα κι ήθελα να τον τιμήσω. Ήταν πολύ καλός άνθρωπος. Η πεθερά δεν ζούσε, δεν πρόλαβα να τη γνωρίσω. Έλα μου όμως που τα έφερε η τύχη και ο πεθερός δεν πρόλαβε ούτε καν να μάθει ότι θα γινοτανε παππούς. Τον χάσαμε όταν ήμουν μόλις 6 εβδομάδων. Το μωρό φυσικά πήρε το όνομά του.

Στην επόμενη εγκυμοσύνη, έλεγα πως αν ειναι κορίτσι, θα βγάλω το όνομα της μαμάς μου που είναι πολύ ωραίο. Αν είναι αγόρι, θα βρούμε ένα άλλο, γιατί ο μπαμπάς μου έχει ακούσει το όνομά του από τον αδερφό μου. Δυστυχώς η εγκυμοσύνη δεν προχώρησε, απέβαλα. Γι αυτό σας λέω, μην ασχολείστε με ονόματα, τι νόημα έχει να αναλωνόμαστε μ΄αυτά, όταν εκείνο που προέχει είναι να κάνουμε ένα γερό μωράκι;

Αυτό να λέτε σε όλους τους απ' έξω. Κι αν εσείς με το σύζυγο έχετε ήδη αποφασίσει, δεν χρειάζεται να δώσετε λογαριασμό σε κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το σεντόνι και για το off topic, αλλά μια και είδα το θέμα του νήματος, να σας πω ότι κι εγώ μετά τα 40 έγινα μαμά, μετά από μια παλίνδρομη και μια αποτυχημένη εξωσωματική. Το μωρό μου το έφερα στον κόσμο 41,5 ετών και κάθε μέρα που περνάει με κάνει κι αισθάνομαι νεότερη. Κορίτσια, μην το βάζετε κάτω, το όνειρο μια μέρα θα πραγματοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

NEWBIE G σε ευχαριστούμε για αυτά που μοιράστηκες μαζί μας! Έχεις απόλυτο δίκιο και σίγουρα δίνεις σε όλες πολύ πολύ κουράγιο και δύναμη!!!!!!! Nα μπαίνεις να σε διαβάζουμε! Και φυσικά να σου ζήσει το παιδάκι σου, να είναι πάντα υγιές, καλότυχο και ευλογημένο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Σε πολλά απ' όσα έγραψες, ήταν σαν να τα είχα γράψει εγώ...

Αλλά, ένα θα σου πω και βάλτο καλά στο μυαλό σου.

Από τη στιγμή που κουβαλάς άλλον έναν άνθρωπο μέσα σου, που εξαρτάται από εσένα, θα τους γράψεις όλους τους υπόλοιπους εκεί που δεν παίρνει μελάνι. Αντε γιατί είμαστε και σε δημόσιο forum, γιατί θα έγραφα κάτι πολύ χειρότερο

Μετράς εσύ, το παιδί και ο άντρας σου (και αυτός αν σε υποστήριζει).

Με τις κατινιές για τα ονόματα δεν θα βγάλεις άκρη τώρα. Δεν είναι η ώρα τώρα.

Αργότερα, όταν με το καλό γεννηθεί, τότε θα το δείτε με τον άντρα σου.

Αλλά, προσοχή με τον άντρα σου. Οσο και να το κάνουμε είναι δεμένος μαζί της. Μην τον φέρεις σε στεγνή αντιπαράθεση. Σε περίπτωση που σε πιέσουν ή προφασίσου καμία ζαλάδα ή αναγούλα ή δεν ξέρω τι ή μάθε να υπεκφεύγεις και να ξεγλυστράς σαν το χέλι. Εξάλλου ένα από τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι και η έλλειψη συγκέντρωσης και μνήμης!!!!!

Με ευθεία αντιπαράθεση τώρα δεν θα βγάλεις τίποτα, μονάχα που θα συγχιστείς εσύ.

Να μην μπορείς να κοιμηθείς και να συγχίζεσαι είναι ψυχοσωματικά συμπτώματα άγχους. Πρόσεξε κορίτσι μου.

Συζήτησε ήρεμα με τον άντρα σου και δώστου να καταλάβει ότι πρέπει να σε προστατέψει από οποιοδήποτε ερέθισμα που μπορεί ίσως να σε συγχίσει. Χωρίς εξάρσεις...

Και τη μάνα του....μην της δίνεις σημασία. Η καλύτερη εκδίκηση είναι...Αστη να μιλάει και να λεει τις μπούρδες και να της λες μετά "Αχ, συγνώμη μητέρα, είπατε κάτι, δεν σας πρόσεχα, σκεφτόμουν το νέο σίριαλ!!!" και με χαμόγελο μακάριο στο πρόσωπό σου (από μέσα σου να σκέφτεσαι "Δεν θα με τρελάνεις εσύ, εγώ θα σε τρελάνω!!!!".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι

Sorry που χάθηκα, αλλά με είχαν πιάσει τα ψυχονευρωτικά μου.

Τελικά αδιαθέτησα χθες, στις 31 ημέρες κύκλου και περίπου 18 ωχρινικής φάσης. Και τώρα θα τρέχω για ορμονολογικές εξετάσεις και σαλπιγγογραφία την άλλη εβδομάδα.

Η πλάκα είναι ότι το είχα σίγουρο σχεδόν ότι ήμουν έγκυος. Αλλά απ' ό,τι φαίνεται μετά τα 40, αλλάζουν πάλι τα συμπτώματα πριν την περίοδο.

Μετά την ωορρηξία, περασα από τις χειρότερες 2 εβδομάδες της ζωής μου. Κάθε μέρα από το πρωι, ζαλάδα και ελαφριά ναυτία, τσιμπήματα, πόνοι, τραβήγματα, πονοκέφαλοι, αλλά για πρώτη φορά, πολλά υγρά και ρίγη ενίοτε.

Και εννοείται πήγα και τρυπήθηκα για να κάνω χοριακή τη Δευτέρα και βγήκε αρνητική και την Τρίτη αδιαθέτησα.

Και κλάμα η κυρία!!!!!

Και να μου λέει πολύ λογικά ο άντρας μου "μα καλά τι περίμενες, από την πρώτη φορά να έπιανες;"....(εννοεί την πρώτη φορά μετά την υστερόσκοπηση)

Και αυτός ναι μεν πολύ λογικά τα είπε, εγώ γιατί ήθελα συγχρόνως να τον πλακώσω και να βάλω τα κλάμματα;;;;

Σήμερα, είμαι λίιιιιγο καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου..καλα κανετε κ μου τα λετε αλλα δεν εχετε καταλαβει τη σκροφα ειναι...τι υπουλη...τι κουτοπονηρη τι ψευτικη..λυπαμαι που ετυχα σε τετοια πεθερα...

...Οσο το να μη δινω σημασια....δεν γινεται πρεπειι να το ξεκοψω σπο τωρα..γιατι μετα?? Μαυρο φιδι που μ εφαγε!!! Δεν θελω να τουσ αφηνω περιθωρια....τελοσ!!! Ειναι τοσ γορουνια που δεν θελω...


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου..καλα κανετε κ μου τα λετε αλλα δεν εχετε καταλαβει τη σκροφα ειναι...τι υπουλη...τι κουτοπονηρη τι ψευτικη..λυπαμαι που ετυχα σε τετοια πεθερα...

...Οσο το να μη δινω σημασια....δεν γινεται πρεπειι να το ξεκοψω σπο τωρα..γιατι μετα?? Μαυρο φιδι που μ εφαγε!!! Δεν θελω να τουσ αφηνω περιθωρια....τελοσ!!! Ειναι τοσ γορουνια που δεν θελω...

Με το καλό , να κάνεις ένα γερό μωράκι !

Τώρα όσον αφορά την πεθερά , επειδή κι εγώ ήμουν πεθερόπληκτη (πριν παντρευτώ) μετά έστρωσε και μαλάκωσε για πολλούς λόγους, θα σου πω να κρατήσεις τις τυπικές σχέσεις, να μην οδηγηθείς στα άκρα γιατί θα βγείς η "κακιά" της ιστορίας και πέρα από την δική σου πικρία με την συγκεκριμένη σκέψου ότι για τον άντρα σου είναι η μητέρα του και αυτό δεν αλλάζει.

Όσον αφορά το όνομα θα συμφωνήσω κι εγώ με τις άλλες κοπέλες.. μην αναλώνεις τη σκέψη σου σε τόσο μικρά πράγματα όπως ονόματα,διενέξεις κλπ κλπ Μαυρίζεις τη διάθεσή σου και γεμίζεις αρνητική ενέργεια... έχεις όλο τον καιρό να ρυθμίσεις καταστάσεις πάντα με διπλωματικό τρόπο μετά τη γέννηση του παιδιού σου...

Τώρα όταν έρθει η ώρα του ονόματος , αν δεις ότι η διάθεση του άντρα σου έχει αλλάξει ως προς αυτά που συμφωνήσατε, τότε συμφωνείστε σε ένα ουδέτερο όνομα που γουστάρετε και οι δύο και άστε τους άλλους να κουρεύονται...

Για την ιστορία όταν έμεινα έγκυος στο γιο μου ο άντρας μου ηθελε οπωσδήποτε το όνομα του πατέρα του , ενώ είχε ξαναβγει σε εγγόνι (από την κόρη)... για να έχει και όνομα κι επίθετο (λες και είμαστε καμμιά δυναστεία...)

Εγώ είχα προτείνει να πάρει το όνομα του πατέρα μου και το δεύτερο θα ήταν δικό τους. Δεν το δέχτηκε. Όταν γεννήθηκε η μικρή η πεθερά μου ήξερε ότι θα βγάζαμε τον πατέρα μου και πλεύρισε τον άντρα μου λέγοντάς του ότι αν βγάζαμε το όνομά της θα της έγραφε το διαμέρισμα που έμεναν... Φοβερό ?Φυσικά δεν το άκουσε ποτέ το όνομά της ...Αθάνατη Ελληνίδα Πεθερά


Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό , να κάνεις ένα γερό μωράκι !

Τώρα όσον αφορά την πεθερά , επειδή κι εγώ ήμουν πεθερόπληκτη (πριν παντρευτώ) μετά έστρωσε και μαλάκωσε για πολλούς λόγους, θα σου πω να κρατήσεις τις τυπικές σχέσεις, να μην οδηγηθείς στα άκρα γιατί θα βγείς η "κακιά" της ιστορίας και πέρα από την δική σου πικρία με την συγκεκριμένη σκέψου ότι για τον άντρα σου είναι η μητέρα του και αυτό δεν αλλάζει.

Όσον αφορά το όνομα θα συμφωνήσω κι εγώ με τις άλλες κοπέλες.. μην αναλώνεις τη σκέψη σου σε τόσο μικρά πράγματα όπως ονόματα,διενέξεις κλπ κλπ Μαυρίζεις τη διάθεσή σου και γεμίζεις αρνητική ενέργεια... έχεις όλο τον καιρό να ρυθμίσεις καταστάσεις πάντα με διπλωματικό τρόπο μετά τη γέννηση του παιδιού σου...

Τώρα όταν έρθει η ώρα του ονόματος , αν δεις ότι η διάθεση του άντρα σου έχει αλλάξει ως προς αυτά που συμφωνήσατε, τότε συμφωνείστε σε ένα ουδέτερο όνομα που γουστάρετε και οι δύο και άστε τους άλλους να κουρεύονται...

Για την ιστορία όταν έμεινα έγκυος στο γιο μου ο άντρας μου ηθελε οπωσδήποτε το όνομα του πατέρα του , ενώ είχε ξαναβγει σε εγγόνι (από την κόρη)... για να έχει και όνομα κι επίθετο (λες και είμαστε καμμιά δυναστεία...)

Εγώ είχα προτείνει να πάρει το όνομα του πατέρα μου και το δεύτερο θα ήταν δικό τους. Δεν το δέχτηκε. Όταν γεννήθηκε η μικρή η πεθερά μου ήξερε ότι θα βγάζαμε τον πατέρα μου και πλεύρισε τον άντρα μου λέγοντάς του ότι αν βγάζαμε το όνομά της θα της έγραφε το διαμέρισμα που έμεναν... Φοβερό ?Φυσικά δεν το άκουσε ποτέ το όνομά της ...Αθάνατη Ελληνίδα Πεθερά

αμα πω λοιπον ...πουτανες....θα με πεταξουν απ το φορουμ!!! ε ναι το λεω λοιπον .!!!!!!!

καλα ημαλακισμενη η δικια σου ..εταξε διαμερισμα??? ετσι τ αγορασε ολα?????????

ΤΙ ΑΚΟΥΩ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!!

μαθε λοιπον οτι τα χω μαζι τησ ...γιατι οταν μας ειπε σε μια δοση ..γιατι δεν χωριζουμε...(τσακωθηκαμε μπροστα τησ...βασικα ο δικοσ μου ειχε νευρα..λεσ καιδεν το ξερει...)

με πλευρισε το ιδιο βραδυ και μου ειπε η καριολα οτι προτου γνωρισει εμενα....ειχε καποια αλλη σχεση ο δικοσ μου και αφου χωρισε ..εκανε σχεση μαζι μου ..και του ειπε.....οτι γιατι εκαν κι αλλη σχεση ..εμενα δλδ ...και αν ηθελε να παντρευτει...θα του εβρησκε νυφη με προικα!!!! σαν να λεει εσευ δεν εχεισ..και τι εκανε μαζι σου τωρα....

ομωσ...τωρα μενουμε σπιτι ΜΟΥ!!!!!!

και εχει τυχει πολλεσ φορεσ επειδη ειναι αιωνιως ΑΦΡΑΓΚΟΙ..και τουσ ταιζω εγω!!!!!!!!!!! να τα σουβλακια και τα εξω ...να τα διαφορα!!!!!!

Η ΚΑΡΙΟΛΑ !!!!!! καταλαβες???????????

επειδη λοιπον ..αν γεννησω θα γινω καποια στιγμη ..πεθεροκτονος...θα τα πω τωρα..και να πανε στο διαολο....

δεν μπορεισ να καταλαβεις τι νευρα εχω!!!!!!!


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

αμα πω λοιπον ...πουτανες....θα με πεταξουν απ το φορουμ!!! ε ναι το λεω λοιπον .!!!!!!!

καλα ημαλακισμενη η δικια σου ..εταξε διαμερισμα??? ετσι τ αγορασε ολα?????????

ΤΙ ΑΚΟΥΩ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!!

μαθε λοιπον οτι τα χω μαζι τησ ...γιατι οταν μας ειπε σε μια δοση ..γιατι δεν χωριζουμε...(τσακωθηκαμε μπροστα τησ...βασικα ο δικοσ μου ειχε νευρα..λεσ καιδεν το ξερει...)

με πλευρισε το ιδιο βραδυ και μου ειπε η καριολα οτι προτου γνωρισει εμενα....ειχε καποια αλλη σχεση ο δικοσ μου και αφου χωρισε ..εκανε σχεση μαζι μου ..και του ειπε.....οτι γιατι εκαν κι αλλη σχεση ..εμενα δλδ ...και αν ηθελε να παντρευτει...θα του εβρησκε νυφη με προικα!!!! σαν να λεει εσευ δεν εχεισ..και τι εκανε μαζι σου τωρα....

ομωσ...τωρα μενουμε σπιτι ΜΟΥ!!!!!!

και εχει τυχει πολλεσ φορεσ επειδη ειναι αιωνιως ΑΦΡΑΓΚΟΙ..και τουσ ταιζω εγω!!!!!!!!!!! να τα σουβλακια και τα εξω ...να τα διαφορα!!!!!!

Η ΚΑΡΙΟΛΑ !!!!!! καταλαβες???????????

επειδη λοιπον ..αν γεννησω θα γινω καποια στιγμη ..πεθεροκτονος...θα τα πω τωρα..και να πανε στο διαολο....

δεν μπορεισ να καταλαβεις τι νευρα εχω!!!!!!!

Εγώ της έκανα κάτι καλύτερο... παντρεύτηκα τον γιο της....

Εγώ υπήρξα πεθερόπληκτη όταν γνώρισα τον άντρα μου στα 26 μου. Χωρίσαμε από αρραβώνα στα 30 μου με μεγάλο μερίδιο ευθύνης δικό της. Και ξαναβρεθήκαμε και παντρευτήκαμε μετά από 7 χρόνια ! Όταν νόμιζε δηλαδή ότι με είχε ξεφορτωθεί της ξαναμπαστακώθηκα ! Υπάρχει καλύτερο από αυτό ? Τώρα βεβαια λόγω ασθένειάς της έχει ηρεμήσει , δεν είναι αυτή που ήταν ...

Αλλά έχω να το λέω πριν πολλά χρόνια που ήταν πιο δυνατή και πιο νέα μου επηρέαζε άσχημα τη ζωή μου... Μην χαλιέσαι όμως γιατί η ζωή τα φέρνει από μόνη της όπως πρέπει και δίνει τα μαθήματα που πρέπει σε αυτούς τους ανθρώπους...


Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ της έκανα κάτι καλύτερο... παντρεύτηκα τον γιο της....

Εγώ υπήρξα πεθερόπληκτη όταν γνώρισα τον άντρα μου στα 26 μου. Χωρίσαμε από αρραβώνα στα 30 μου με μεγάλο μερίδιο ευθύνης δικό της. Και ξαναβρεθήκαμε και παντρευτήκαμε μετά από 7 χρόνια ! Όταν νόμιζε δηλαδή ότι με είχε ξεφορτωθεί της ξαναμπαστακώθηκα ! Υπάρχει καλύτερο από αυτό ? Τώρα βεβαια λόγω ασθένειάς της έχει ηρεμήσει , δεν είναι αυτή που ήταν ...

Αλλά έχω να το λέω πριν πολλά χρόνια που ήταν πιο δυνατή και πιο νέα μου επηρέαζε άσχημα τη ζωή μου... Μην χαλιέσαι όμως γιατί η ζωή τα φέρνει από μόνη της όπως πρέπει και δίνει τα μαθήματα που πρέπει σε αυτούς τους ανθρώπους...

ειρηνη μου ..ειναι πολυ μαλακισμενη βλαχαρα του κερατα ...και αγραμματη ! και δεν κατηγορω αν καποιοσ δεν εχει σπουδασει...αλλα οταν εκανε τισ παπαριες τησ τισ χοντρες...και καταλαβε οτι εχει πλεον λερωμενη τη φωλεια τησ ....μου το ριξε εκει ...ε ..εγω ..ειμαι αγραμματη ....ΝΑΙ ΤΗΝ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΜΠΟΔΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΕΙΠΑΤΕ...τον ..καταπιε για δευτερη φορα....

και πιστεψε με οτι αυτα γινανε στο χωριο..και εγω δεν ειπα τπτ στον δικο μου ακριβωσ για να μην φανει οτι τουσ βαζω να τσακωθουνε ...του τα ειπα ..μολισ γυρισαμε αθηνα...

με πιεζε στην διαδρομη τι εγινε και ειμαι ετσι ..εγω το εριξα αλλου...

και μολισ φτασαμε τα ειπα...

και εκαν ακαλα ....γιατι δεν ειχε νοημα να το περναω ολο αυτο μονη μου...

αν δεν μιλουσα θα γινονταν κι αλλα ...κι αλλα...

αφου ειδε ομωσ οτι του τα ειπε ..το βουλωσε και μαζυετηκε...!!!!!!

και μαλιστα οταν εγιναν ...τησ ειπα θα τα πω ολα ..στον δικο μου και επειδη καταλαβε τη μαλακια τησ...ειπε οχι και τετοια...

ηξερε οτι ο δικο μου θα χωσει χριστοπαναγιες!

οπωσ και εγινε!

και αν πω ρε πουστη μου οτι δεν φερθηκα ενταξει??? τζι τζι ημουν ...και τυπικη ..και χαμογελαστη και ολα ..

ακρωσ τυπικη!!!!!!σου μιλαω ειλικρινα κοπελα μου ..ακριβωσ για να μην ερθω σε ριξη απ το πουθενα!


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...