Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα !!!!!!!!!

ΛΕΜΟΝΙΑ τι κάνεις;; Έκανες τα πλάνα σου για την εξωσωματική;; και εγώ ετοιμάζομαι............... Που θα την κάνεις αν επιτρέπεται;;; Στείλε μου πμ αν δεν θες να πεις δημόσια. Και εγώ έχω ξεζουμίσει το μυαλό μου, τι να κάνω, που να το κάνω, να προχωρήσω, να μην προχωρήσω;;;;; Φοβάμαι κλπ .......... Ουφφφφφφφφφφφ

Το πρώτο σου παιδάκι πόσο χρονών είναι;; Αγοράκι ή κοριτσάκι;; δεν θυμάμαι αν μας έχεις πει......


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

VISSI ευχαριστώ για τη συμπαράσταση! Το ξέρω ότι είσαι δίπλα μου! Το έχεις αποδείξει άλλωστε!

ΛΕΜΟΝΙΑ μου θα στα γράψω πολύ γρήγορα γιατί βιάζομαι και τα έχω γρά ψει πολλές φορές (μην κουράζω και τις υπόλοιπες)

Είμαι 31 στα 32, προσπαθώ σχεδόν 3 χρόνια. Τον πρώτο χρόνο βρήκα θέμα ορμονικό (θυροειδή και προλακτίνη), τα ρύθμισα και το δεύτερο χρόνο βρήκαμε προστατίτιδα στο σύζυγο και παίρναμε και οι 2 αντιβιώσεις! Τον Ιούνιο υποτίθεται πήραμε το σπερμοδιάγραμμα που θέλαμε και εξολοθρεύσαμε το μικρόβιο αλλά ακόμη τίποτα!

Άλλαξα στο μεταξύ και γυναικολόγο και μού είπε ότι αν μέχρι το Φθινόπωρο δε μείνω να πάω να βάλουμε πλάνο!

Εσύ σε τι φάση είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Tελεια,31 χρονων. Μικρη πολυ μικρη. :)

Εχεις ολο το χρονο μπροαστα σου.

Μην αγχωνεσαι καθολου , απλα μονο μην αφηνεις το χρονο να περναει .

Εγω ειμαι μεγαλη 43 χρονων , εχω ενα αγορακι 4 χρονων και ειμαι στην προσπαθεια για δευτερο. Και εχει περασει αρκετος χρονος ακαρπων προσπαθειων.

Περιμενω να τελειωσω καποιες πιεστικες δουλειες και μαλλον θα παμε για εξωσωματικη- πρωτη φορα, απο Οκτωβριο.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε??? εχω μερες να γραψω εδω....

πως ειστε? εγω μια χαρα....το μπεμπουλακι μου μεγαλωνει και ολα καλα!!

και μαλλον ...κοριτσακι...

πηγα γιατρο εχθες..και μου ειπε ...περα απο αυτον που ειχα κανει την αυχενικη ...οτι ολα καλα ,και μαλλον αυτο που μου ειπε και ο εμβρυολογοσ ..δλδ ...κορδελακια - φουστανακια!

κακα τα ψεματα...αν βγει αγορακι παλι την ιδια χαρα θα εχω...λογω οτι ναι μεν πιο μπουνταλαδες τα αγορια αλλα ειναι λιγο πιο τσαχπινικα οταν εινια μικρα τουλαχιστον ...ειναι το ιδιο τρυφερα οπωσ και τα κοριτσακια ..

σαμπωσ τα κοριτσακια οταν μεγαλωσουν ,δεν γινονται γαιδαρες????

οποτε....ο,τι και να ειναι...αρκει να ειναι γερο!!!!(και ψηλο!!!)χαχααχαχ

εσεις??? νεα!!!!!! δεν διαβασα τπτ ...ειμαι κομματια...δουλευω ...δεν πολυκοιμαμαι...ουφφφφφφ...αυτα....:rolleyes::tongue::tongue::tongue:


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

ath_gal1 μπράβο για τα υπέροχα νέα σου, με το καλό να έρθει το παιδάκι σας, γερό να είναι, αυτό έχει σημασία!!!!

ΛΕΜΟΝΙΑ2 στην ίδια φάση είμαστε!!! και τα παιδάκια μας ίδια ηλικία!!! Πότε γέννησες;; Σε είχα ρωτήσει και εχθές: Που θα κάνεις την προσπάθεια της εξωσωματικής;;


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Tελεια,31 χρονων. Μικρη πολυ μικρη. :)

Εχεις ολο το χρονο μπροαστα σου.

Μην αγχωνεσαι καθολου , απλα μονο μην αφηνεις το χρονο να περναει .

Εγω ειμαι μεγαλη 43 χρονων , εχω ενα αγορακι 4 χρονων και ειμαι στην προσπαθεια για δευτερο. Και εχει περασει αρκετος χρονος ακαρπων προσπαθειων.

Περιμενω να τελειωσω καποιες πιεστικες δουλειες και μαλλον θα παμε για εξωσωματικη- πρωτη φορα, απο Οκτωβριο.

Να σου ζήσει το αγοράκι σου!

Ο γιατρός σου σε συμβούλευσε για εξωσωματική? Πόσο καιρό προσπαθείτε? Εξετάσεις κάνατε?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε??? εχω μερες να γραψω εδω....

πως ειστε? εγω μια χαρα....το μπεμπουλακι μου μεγαλωνει και ολα καλα!!

και μαλλον ...κοριτσακι...

πηγα γιατρο εχθες..και μου ειπε ...περα απο αυτον που ειχα κανει την αυχενικη ...οτι ολα καλα ,και μαλλον αυτο που μου ειπε και ο εμβρυολογοσ ..δλδ ...κορδελακια - φουστανακια!

κακα τα ψεματα...αν βγει αγορακι παλι την ιδια χαρα θα εχω...λογω οτι ναι μεν πιο μπουνταλαδες τα αγορια αλλα ειναι λιγο πιο τσαχπινικα οταν εινια μικρα τουλαχιστον ...ειναι το ιδιο τρυφερα οπωσ και τα κοριτσακια ..

σαμπωσ τα κοριτσακια οταν μεγαλωσουν ,δεν γινονται γαιδαρες????

οποτε....ο,τι και να ειναι...αρκει να ειναι γερο!!!!(και ψηλο!!!)χαχααχαχ

εσεις??? νεα!!!!!! δεν διαβασα τπτ ...ειμαι κομματια...δουλευω ...δεν πολυκοιμαμαι...ουφφφφφφ...αυτα....:rolleyes::tongue::tongue::tongue:

Τι κάνεις Ντινάκι? Κοριτσάκι ε? Θα το ντύνεις, θα το χτενίζεις..... BARBIE θα το κάνεις!

Δουλεύεις? Νόμιζα ότι σταμάτησες! Αφού τα καταφέρνεις μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

ath_gal1 μπράβο για τα υπέροχα νέα σου, με το καλό να έρθει το παιδάκι σας, γερό να είναι, αυτό έχει σημασία!!!!

ευχαριστω πολυ ..οντωσ αυτο ..να ειναι γερο ..και ασ ειναι αγορακι το ιδιο θα τ αγαπαω ...απλα να ειναι γερο!!!!

Τι κάνεις Ντινάκι? Κοριτσάκι ε? Θα το ντύνεις, θα το χτενίζεις..... BARBIE θα το κάνεις!

Δουλεύεις? Νόμιζα ότι σταμάτησες! Αφού τα καταφέρνεις μπράβο!

εχθες που πηγα ντοκτορ...μου ειπε παλι για κοριτσι ...

μονο μπαρμπι??? και καντυ καντυ μη σου πω!!!!!

δουλευα σε ταβερνα κλπ...σταματησα...βασικα με ..σταματησαν ...και τωρα δουλευω σε ενα ιδιωτικο κτεο...

γραμματεια κι ετσι ...μια χαρα ξεκουραστα ειναι...:)


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.

Τωρα βρηκα χρονο να γραψω λιγο.

vissi

Ο μικρος μου γεννηθηκε τον Ιουλιο του 2009. Φυσιολογικα εμεινα εγκυος, ομως μετα απο αρκετο χρονο.

Τωρα λογω ηλικιας οι πιθανοτητες για συλληψη ειναι περιορισμενες.

Αλλα και με εξωσωματικη. Ο γιατρος μου ειπε να κανουμε την εξεταση αιματος για γονιμοτητα και εγω δεν το αντεχω ψυχολογικα.

Θα επικοινωνησω μαζι του το επομενο διαστημα και θα δω, τι θα μου πει..

Στενοχωριεμαι πολυ για τον μικρο. Θελει πολυ τα παιδακια και τρελαινεται με τα ξαδερφια του.

Να φανταστεις τα φιλοξενουσα για 3 ημερες και ανακαλυψαν ολα μαζι τη ''στρωματσαδα'' και που να ξανακιμηθουν στα κρεβατια τους.

Ειναι πολυ ωραια η μεγαλη οικογενεια για τα παιδια.

Το δικο σου ειναι αγορακι η κοριτσακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κάνεις Ντινάκι? Κοριτσάκι ε? Θα το ντύνεις, θα το χτενίζεις..... BARBIE θα το κάνεις!

Δουλεύεις? Νόμιζα ότι σταμάτησες! Αφού τα καταφέρνεις μπράβο!

Καλημέρα κορίτσια! Όλα καλά και από δω, δεν έχω νεα να πω γιαυτό δεν σας γράφω. ath_gal μια χαρά ειναι τα κοριτσάκια, έχω κι εγώ μία :-)

(Μόνο μη μου λέτε για barbie, θα....ξεράσω, με έχει πεθάνει στο ροζ και στις barbie και δεν τις... αντέχω, κάνω υπομονή να τηςπεράσει η φάση)

ΛΕΜΟΝΙΑ και ΙΩΑΝΝΑ εύχομαι καλή τύχη αν προχωρήσετε τελικά σε εξωσωματική! Καλά Ιωάννα είσαι πολύ μικρή :-)

vissi μου η απόφαση δική σου, για σπερματέγχυση σκέφτεστε;

Εμείς μάλλον δεν θα κάνουμε τίποτα, μόνο με τεστάκια έκανα μια προσπάθεια αυτό το μήνα, αν δεν κάτσει μέχρι τέλος του χρόνου εγκαταλείπω, πέρασα τα 45 και νοιωθω πως κουράζομαι, ίσως έπρεπε να το κυνηγήσω νωρίτερα...:(


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.

Τωρα βρηκα χρονο να γραψω λιγο.

vissi

Ο μικρος μου γεννηθηκε τον Ιουλιο του 2009. Φυσιολογικα εμεινα εγκυος, ομως μετα απο αρκετο χρονο.

Τωρα λογω ηλικιας οι πιθανοτητες για συλληψη ειναι περιορισμενες.

Αλλα και με εξωσωματικη. Ο γιατρος μου ειπε να κανουμε την εξεταση αιματος για γονιμοτητα και εγω δεν το αντεχω ψυχολογικα.

Θα επικοινωνησω μαζι του το επομενο διαστημα και θα δω, τι θα μου πει..

Στενοχωριεμαι πολυ για τον μικρο. Θελει πολυ τα παιδακια και τρελαινεται με τα ξαδερφια του.

Να φανταστεις τα φιλοξενουσα για 3 ημερες και ανακαλυψαν ολα μαζι τη ''στρωματσαδα'' και που να ξανακιμηθουν στα κρεβατια τους.

Ειναι πολυ ωραια η μεγαλη οικογενεια για τα παιδια.

Το δικο σου ειναι αγορακι η κοριτσακι

Τώρα το είδα το μήνυμά σου!!!

Για την εξέταση γονιμότητας που λες κατ΄εμέ δεν έχει καμιά αξία αν θα προχωρήσεις σε εξωσωματική ούτως ή άλλως. Για ποιο λόγο να την κάνεις;; Και γενικά έχουν αρχίσει και δεν την έχουν και πολύ σε υπόληψη πλέον από ότι συζήταγα με τον ενδοκρινολόγο μου. Η κουμπάρα μου την έκανε, η οποία είναι 40 ετών και ήταν μαύρα χάλια. Έκανε την εξωσωματική της που ούτως ή άλλως θα έκανε γιατί έχουν σοβαρό πρόβλημα με το σπέρμα και τώρα είναι έγκυος σε δίδυμα, με την πρώτη προσπάθεια παρακαλώ!! Οπότε προχώρα το πλάνο σου για να κάνεις την εξωσωματική σου και μην καθυστερείς άλλο, γιατί ο χρόνος είναι αδυσώπητος.

Ο γιος μου είναι γεννημένος το Σεπτέμβριο του 2009.

Εμένα άλλες φορές λέει από μόνος του γιατί εγώ δεν έχω αδελφάκια κλπ και άλλες φορές λέει δεν θέλω, οπότε δεν βγάζεις άκρη!!! Με τα ξαδελφάκια του και αυτός τα πάει πολύ καλά και τον βλέπω ότι την θέλει την παρέα............

Θα δείξει μακάρι να τα καταφέρουμε!!!!!!!


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Όλα καλά και από δω, δεν έχω νεα να πω γιαυτό δεν σας γράφω. ath_gal μια χαρά ειναι τα κοριτσάκια, έχω κι εγώ μία :-)

(Μόνο μη μου λέτε για barbie, θα....ξεράσω, με έχει πεθάνει στο ροζ και στις barbie και δεν τις... αντέχω, κάνω υπομονή να τηςπεράσει η φάση)

ΛΕΜΟΝΙΑ και ΙΩΑΝΝΑ εύχομαι καλή τύχη αν προχωρήσετε τελικά σε εξωσωματική! Καλά Ιωάννα είσαι πολύ μικρή :-)

vissi μου η απόφαση δική σου, για σπερματέγχυση σκέφτεστε;

Εμείς μάλλον δεν θα κάνουμε τίποτα, μόνο με τεστάκια έκανα μια προσπάθεια αυτό το μήνα, αν δεν κάτσει μέχρι τέλος του χρόνου εγκαταλείπω, πέρασα τα 45 και νοιωθω πως κουράζομαι, ίσως έπρεπε να το κυνηγήσω νωρίτερα...:(

Evi155 καλημέρα!!!

Σπερματεγχύσεις έχω κάνει 6 μέχρι ώρας από Νοέμβριο του ΄12 μέχρι και Μάη του ΄12 (εκ των οποίων 2 ήταν και διπλές)!!! Το είχα γράψει αλλά μάλλον δεν το θυμάσαι. Τι άλλο να κάνω;;;;;; Νομίζω με αυτή τη μέθοδο τελείωσα εγώ αν και τον γιο μου έτσι τον είχα συλλάβει με τη 2η σπερματέγχυση...............

Τώρα όμως έχουν αρχίσει και σκουραίνουν επικίνδυνα τα πράγματα, οπότε με βλέπω για εξωσωματική σε φυσικό κύκλο. Το έχω ήδη δρομολογήσει.

Και εγώ μέχρι το τέλος του χρόνου λέω να προσπαθήσω μετά και εγώ θα κρεμάσω τα παπούτσια μου που λένε και οι αθλητές!!!!!!!

Εύχομαι να έρθει και για σένα το πολυπόθητο!!!! και για όλες τις κοπέλες που προσπαθούν!!!


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΗΝ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΤΕ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΤΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΑΣ ΕΦΑΓΑ! ΜΕΤΑ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΩ! ΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ! ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΗΤΤΟΠΑΘΕΙΑ! ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΘΑ Ε Ρ Θ Ο Υ Ν !!!!!!!!!!!

ευχαριστω πολυ ..οντωσ αυτο ..να ειναι γερο ..και ασ ειναι αγορακι το ιδιο θα τ αγαπαω ...απλα να ειναι γερο!!!!

εχθες που πηγα ντοκτορ...μου ειπε παλι για κοριτσι ...

μονο μπαρμπι??? και καντυ καντυ μη σου πω!!!!!

δουλευα σε ταβερνα κλπ...σταματησα...βασικα με ..σταματησαν ...και τωρα δουλευω σε ενα ιδιωτικο κτεο...

γραμματεια κι ετσι ...μια χαρα ξεκουραστα ειναι...:)

Πολύ καλή δουλειά βρήκες στην κατάστασή σου! Και μπράβο τον εργοδότη που σε προσέλαβε έγκυο γυναίκα! Εμένα διαβάζουν στο βιογραφικό μου ότι είμαι έγγαμη και δε με παίρνουν γιατί φοβούνται μην κάνω παιδί!

Link to comment
Share on other sites

Βρε IOANNA111 τι είναι αυτά που λες;;;

Το ίδιο είμαστε καλέ;;; Εσύ 31 και εγώ 41;;;; 10 χρόνια διαφορά, τι λες τώρα, έχοντας ήδη ένα παιδάκι;;;

Εσύ δεν θα παρατήσεις τίποτα γιατί θα έρθω και θα σε πλακώσω στις σφαλιάρες να συνέλθεις!!!!!!!!!!!!!!

Μα ποιος σου είπε ότι δεν θα είμαι εδώ δίπλα σου;;; Ας αφήσω τις προσπάθειες, που δεν τις αφήνω εγώ (η φύση μου λέει διακριτικά που πας ρε καραμήτρο!!!!!!!!!!!!!!!)

Εγώ εδώ θα είμαι και όλες οι κοπέλες νομίζω για ότι θέλεις, και επίσης υπάρχουν και πολλές άλλες κοπέλες εδώ στο φόρουμ, σε άλλα τόπικ, που είναι και αυτές στην προσπάθεια κλπ κλπ και το ξέρεις!!!

Η επιτυχία σου δεν εξαρτάται από εμάς ούτε από κανένα φόρουμ, εσύ θα είσαι συγκεντρωμένη στο στόχο σου, θα κάνεις αυτά που πρέπει να κάνεις και με τη βοήθεια του Θεού όλα θα πάνε καλά, έχεις τόσο μα τόσο καιρό μπροστά σου, στο έχω ξαναπεί αχ πόσο θα ήθελα να έχω τα χρόνια σου!!!!!

Στο θέμα μας τώρα!!! Μίλησες με τον γιατρό σου, τι έχεις κάνει;;


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...