Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν ξερω κατι συγκεκριμενο για αυτο το κεντρο.

Tο προηγουμενο κεντρο ποιο ηταν?

Γιατι αλλαζεις?

Το οτι ειχες μια παλλινδρομη και 2 βιοχημικες σημαινει οτι τουλαχιστον η εξωσωματικη πετυχε.

Τι να πω, ειναι δικοπο μαχαιρι να αλλαζεις εκτος εαν εχεις πολλα παραπονα .

Αλλα πολλες φορες εχεις και την αναγκη για αλλαγη, ειδικα οταν εχουμε στενοχωρηθει τοσο πολυ απο τις αποβολες.

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο κέντρο ήταν το genetyllis με τον Παπαδόπουλο Στέλιο.

Δεν είχα παράπονο.Ηταν πολύ ανθρώπινος και εξυπηρετικός αλλά τελικά το αποτέλεσμα μετράει.

Δεν μπορώ να τον κατηγορήσω για κάτι.

Πραγματικά ενδιαφέρονταν πολύ μέχρι το τέλος.

Είχα τελικά 6 γονιμοποιημένα ωάρια από τα οποία μου εμφύτευσε 3 αριστα εμβρυα.

Ολαν ήταν τέλεια.

Η χοριακή ανέβαινε για 3 μετρήσεις και μετά ήρθε το αίμα και τελείωσε.

Για ψυχολογικούς και μόνο λόγους θέλω να αλλάξω.

Ο άλλος είναι ίσως ποιό έμπειρος και μπορεί να καλύψει καλύτερα τέτοιες καταστάσεις.

Εσύ σε τι φάση είσαι?

Εχεις κάποια εμπειρία ανάλογη?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στην προσπαθεια για δευτερο και δεν βλεπω φως.

Το συζητησα με το γιατρο και μαλλον θα παμε και εμεις απο Σεπτεμβριο.

Αλλα θα τις κανω στον ιδιο γιατι ειναι σε κεντρο εξωσωματικης , απο τα γνωστα. Ο ιδιος πολυ εμπειρος .

Ελπιζω σε αυτον και στο Θεο για δευτερο. Θελω παρα πολυ και στενοχωριεμαι να αφησω τον μικρο μου χωρις αδερφακι.

Τωρα μετα τις 15 θα ζητησω να με καθοδηγησει.

Ο γιατρος πως διακαιολογησε τις αποβολες?

Εαν και η επιστημη δυστυχως ικανοποιητικες απαντησεις δεν εχει σε αυτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια!!! Χαθήκαμε πάλι, αλλά λόγω διακοπών δικαιολογούμαστε !!!!

Τα νέα σας;;;;;

Εγώ έχω επιστρέψει από τις διακοπές εδώ και μια εβδομάδα περίπου, οι υπόλοιποι διακοπεύουν ακόμα, τώρα ΣΚ θα μαζευτούν πίσω!!

Καλά περάσαμε, αλλάξαμε λίγο παραστάσεις και τώρα πάλι στο μαγκανοπήγαδο!!!

Από το άλλο θέμα μας δεν έχω νέα, είχα και μια περιπέτεια με το στήθος μου και έκανα επέμβαση τον Ιούλιο και αφαίρεσα κάτι αποτιτανώσεις, ευτυχώς η βιοψία βγήκε καθαρή, οπότε οι προσπάθειες πήγαν λίγο πίσω.

Πάντως κάνουμε φιλότιμες προσπάθειες αλλά το μπεμπέ μας αγνοεί παντελώς και δεν έρχεται!!! Τώρα από Σεπτέμβρη πρέπει να ανασκουμπωθώ και να δω τι θα κάνω και με αυτό το θέμα.

Όλες οι εξετάσεις μια χαρά που έχω κάνει, αλλά το αποτέλεσμα ΚΟΥΛΟΥΡΙ!!!!

Άντε άντε να ξαναμαζευτούμε με φρέσκα νέα και δυνάμεις!!!!!


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ VISSI!

Περαστικά για την περιπέτεια που είχες που από ότι μάς περιγράφεις πάει πέρασε και ήταν όλα πολύ καλά!

Κι εγώ στο "γνωστό θέμα" πήρα ένα τεράστιο μηδενικό! Από το Φθινόπωρο θα ξαναπάμε γυναικολόγο για να βάλουμε ένα πλάνο! (έτσι μάς είπε)

Κι εμείς πήγαμε διακοπές, γυρίσαμε, περάσαμε ωραία αλλά δυστυχώς πριν 2 βδομάδες "χάσαμε" τον πεθερό μου και είχαμε δυσάρεστα!

Το παλεύουμε όμως το θέμα, συνήλθε σχετικά ο σύζυγος και συνεχίζουμε τον αγώνα μας στη ζωή από όλες τις απόψεις!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ VISSI!

Περαστικά για την περιπέτεια που είχες που από ότι μάς περιγράφεις πάει πέρασε και ήταν όλα πολύ καλά!

Κι εγώ στο "γνωστό θέμα" πήρα ένα τεράστιο μηδενικό! Από το Φθινόπωρο θα ξαναπάμε γυναικολόγο για να βάλουμε ένα πλάνο! (έτσι μάς είπε)

Κι εμείς πήγαμε διακοπές, γυρίσαμε, περάσαμε ωραία αλλά δυστυχώς πριν 2 βδομάδες "χάσαμε" τον πεθερό μου και είχαμε δυσάρεστα!

Το παλεύουμε όμως το θέμα, συνήλθε σχετικά ο σύζυγος και συνεχίζουμε τον αγώνα μας στη ζωή από όλες τις απόψεις!

Γεια σου ΙΟΑΝΝΑ μου!!!

Τα συλληπητήρια μου για τον πεθερό σου, καλό παράδεισο να έχει ο άνθρωπος!!!

Άντε με το Φθινόπωρο όλες να ξεκινήσουμε με πιο πολλή όρεξη και κουράγια !!!!

Μπράβο για τις διακοπούλες σας!!!!

Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά, κορίτσια τελείωσαν οι διακοπέςςςςςςςςςς για κοπιάστε!!!!


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Καλό μας χειμώνα και καλά νέα να έχουμε το φθινόπωρο οι "ανεξεταστέες" από τα μπεμπάκια που δεν έρχονται ακόμα!

ΙΟΑΝΝΑ συλλυπητήρια για τον πεθερό σου, να προσέχεις τον άντρα σου τώρα, θα το χρειάζεται...

Vissi μου χαίρομαι που είχε καλή εξέλιξη η επέμβαση, αρχές καλοκαιριού κι εγώ μαστογραφίες έκανα, ευτυχώς δεν έδειξαν κάτι.


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα!!!!!!

Εύη μου άστα, μεταξετεστέες μείναμε δεν λες τίποτα!!!!! αχαχαχα

Άντε μπας και μας κάτσει τώρα στις "εξετάσεις" του Σεπτεμβρίου, αχαχα

Κανένα νέο από την ΤΙΝΑ MART είχαμε;;; Πως να πηγαίνει άραγε με την εγκυμοσύνη της;;

Η ath_gal1;;;;

Τα άλλα κορίτσια μας;;


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Ε όχι και μεταξεταστέες εσείς που έχετε ήδη από ένα αγγελάκι! Εγώ μάλιστα! Γι'αυτό κορίτσια θα χρειαστώ επειγόντως ιδιαίτερα! Θα βοηθήσει καμιά?

Εγώ δηλώνω παρούσα!!!!!!!!!!!!! Να με υπολογίζεις... ότι θες!!!


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό Μήνα!!!!!!!!!!!

Υγεία, υγεία και πάλι υγεία σε όλους μας

Λείπαμε τριήμερο, το τελευταίο πριν βάλουμε τα κεφάλια για τα καλά μέσα!!!

Ο μικρός αύριο ξεκινάει παιδικό σταθμό, σε τμήμα προνηπίου θα είμαστε φέτος!!! Καλά είναι το πουλάκι μου, δόξα τον Θεό!!!

ΙΟΑΝΝΑ είχες κανένα νέο από TINA MART;;;

Εσύ τι πλάνο έχεις;;;;; Τι βοήθεια θέλεις;;;; Με δουλίτσα βρέθηκε τίποτα;;;


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό Μήνα!!!!!!!!!!!

Υγεία, υγεία και πάλι υγεία σε όλους μας

Λείπαμε τριήμερο, το τελευταίο πριν βάλουμε τα κεφάλια για τα καλά μέσα!!!

Ο μικρός αύριο ξεκινάει παιδικό σταθμό, σε τμήμα προνηπίου θα είμαστε φέτος!!! Καλά είναι το πουλάκι μου, δόξα τον Θεό!!!

ΙΟΑΝΝΑ είχες κανένα νέο από TINA MART;;;

Εσύ τι πλάνο έχεις;;;;; Τι βοήθεια θέλεις;;;; Με δουλίτσα βρέθηκε τίποτα;;;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Κι εμείς λείπαμε ΣΚ ελπίζω όχι το τελευταίο! Σήμερα βρέχει! Ωραία είναι! Άρχισε να μου λείπεις και το Φθινόπωρο! Καλό το καλοκαίρι αλλά κουράζει κάποια στιγμή γιατί δε μαζευόμαστε μέσα με τίποτα!

Με το καλό να ξεκινήσει και ο μικρός! Καλή αρχή! Είναι η πρώτη του χρονιά?

Δεν έχω κανένα απολύτως νέο από την ΤΙΝΑ! Ελπίζω να είναι καλά!

Με δουλίτσα δε βρέθηκε τίποτα και ούτε το βλέπω να βρίσκεται μέχρι να βγούμε από την κρίση :(:(:(!!!!!!

Τον άλλο μήνα θα ξαναεπισκεφθώ τον γυναικολόγο για να με βάλει σε πλάνο! Τώρα τι πλάνο εννοεί δεν ξέρω!

Προς το παρόν η βοήθεια που θέλω είναι ψυχολογική!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Κι εμείς λείπαμε ΣΚ ελπίζω όχι το τελευταίο! Σήμερα βρέχει! Ωραία είναι! Άρχισε να μου λείπεις και το Φθινόπωρο! Καλό το καλοκαίρι αλλά κουράζει κάποια στιγμή γιατί δε μαζευόμαστε μέσα με τίποτα!

Με το καλό να ξεκινήσει και ο μικρός! Καλή αρχή! Είναι η πρώτη του χρονιά?

Δεν έχω κανένα απολύτως νέο από την ΤΙΝΑ! Ελπίζω να είναι καλά!

Με δουλίτσα δε βρέθηκε τίποτα και ούτε το βλέπω να βρίσκεται μέχρι να βγούμε από την κρίση :(:(:(!!!!!!

Τον άλλο μήνα θα ξαναεπισκεφθώ τον γυναικολόγο για να με βάλει σε πλάνο! Τώρα τι πλάνο εννοεί δεν ξέρω!

Προς το παρόν η βοήθεια που θέλω είναι ψυχολογική!

Καλημέρα!!

Η 4η χρονιά που πάει ο μικρός σχολείο!!!! Είμαστε παλιές καραβάνες!!!

Ότι βοήθεια θέλεις εγώ τουλάχιστον εδώ είμαι!!!

Αχ αυτή η ψυχολογία μας.............


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...