Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

moustokoulouro, μίλησες με γιατρό? Τι σου είπε? ελπίζω να μην είναι άσχημα τα νέα!!!

Καλησπέρα.. Δυσκολες μέρες.. Αποτελέσματα προγεστερόνης στις 4 εβδ και 6 10,9.. Καφε υγρά την ημέρα που είδα τα αποτελέσματα ξεκίνησα προγεστερονη, πήγα γιατρό είδα νορμαλ για την ηλικία κυησης τη κατασταση στις 5 +1 ... Δηλαδη σάκο και λεκιθικό ασκο.. Χθες το βράδυ υπέφερα απ τους πόνους πεθαινα για 30 με σαράντα λεπτά νόμιζα οτι θα πεθάνω.. Ηρεμω μετά και κοιμάμαι.. Θυμαμαι τέτοιο πόνο είχα μικρή 2-3 φορες στη περίοδο. Συνηθως πονάω στη περίοδο αλλά όχι και τόσο. Σήμερα πάμε στο γιατρό μου και δεν βλέπει κάτι περίεργο.. Ωστόσο είναι 5 εβδομαδων και 4 ημερων και έχω διαβάσει ότι σε μικρούς κύκλους που έχω μικρό κύκλο αρχίζει και πάλλεται η καρδια.. σκατούλες.. Χοριακές το πρωί της Πέμπτης 6400 και σήμερα 21000 δύο μόνο μέρες μετά αλλά σε διαφορετικά διαγνωστικά. Δευτέρα έχουμε τον κρίσιμο υπέρηχο στις 5 εβδομαδες και 6 μέρες .. Πρέπει οπωσδήποτε να δούμε τη καρδιά.. Δεν το περίμενα έτσι.. Νόμιζα οτι θα είμαι χαρούμενη στη πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά μία με τα αποτελέσματα των εξετάσεων μια με τους πόνους δεν θα ηρεμήσω .. Χθες πάντως νόμιζα οτι θα απέβαλα με τοσο πόνο.. Κόντευα να λυποθυμήσω..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι ολα καλα να πανε! Οι πονοι και τα τραβηγματα νομιζω ειναι μεσα στο προγραμμα. Ο γιατρος τι λεει; οι χοριακες πολυ καλες! Εγω περιμενω τη τεταρτη να κανω. Εχω τοσο πολυ αγχος....


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Τιτιν, καλώς ήρθες, καλή επιτυχία στην επόμενη μέτρηση και να χαίρεσαι το αγοράκι σου!

Μουστοκούλουρο, έτσι όπως τα έγραψες μας μπέρδεψες, νόμιζα ότι κάτι κακό συνέβη, αλλά φαίνεται ότι όλα καλά πάνε, κοπέλα μου. Και οι χοριακές πολύ καλές, σου είπε ότι 5+6 θα πρέπει οπωσδήποτε να δείτε καρδιά; Εγώ είχα ακούσει 6+2 και θυμάμαι ότι μου είχε πει πως ήταν πολύ νωρίς. Κάθε εγκυμοσύνη συνήθως ξεκινάει με άγχος, μη νομίζεις ότι έτσι θα πάει, απλώς κάνε λίγη υπομονή, όλες τα ίδια περνάνε στην αρχή!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια, τι κανετε?

εμεις μια χαρα, προς το παρον συμπτωματα γιοκ και ξεχναω οτιειμια εγκυος και κανω πολλες δουλειες και κουραζομαι...εχω και το μωρο που το σηκωνω ολη τη μερα...

αυριο εχουμε γιατρο να δουμε πως παει το μωρο...αγχωνομαστε λιγο γτ δεν ξερουμε με 5 παιδια πως θα τα βγαλουμε περα, και μαλιστα το 2 μωρα...


TanRp3.pngebFop3.png

cdSSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Δυσκολες μέρες.. Αποτελέσματα προγεστερόνης στις 4 εβδ και 6 10,9.. Καφε υγρά την ημέρα που είδα τα αποτελέσματα ξεκίνησα προγεστερονη, πήγα γιατρό είδα νορμαλ για την ηλικία κυησης τη κατασταση στις 5 +1 ... Δηλαδη σάκο και λεκιθικό ασκο.. Χθες το βράδυ υπέφερα απ τους πόνους πεθαινα για 30 με σαράντα λεπτά νόμιζα οτι θα πεθάνω.. Ηρεμω μετά και κοιμάμαι.. Θυμαμαι τέτοιο πόνο είχα μικρή 2-3 φορες στη περίοδο. Συνηθως πονάω στη περίοδο αλλά όχι και τόσο. Σήμερα πάμε στο γιατρό μου και δεν βλέπει κάτι περίεργο.. Ωστόσο είναι 5 εβδομαδων και 4 ημερων και έχω διαβάσει ότι σε μικρούς κύκλους που έχω μικρό κύκλο αρχίζει και πάλλεται η καρδια.. σκατούλες.. Χοριακές το πρωί της Πέμπτης 6400 και σήμερα 21000 δύο μόνο μέρες μετά αλλά σε διαφορετικά διαγνωστικά. Δευτέρα έχουμε τον κρίσιμο υπέρηχο στις 5 εβδομαδες και 6 μέρες .. Πρέπει οπωσδήποτε να δούμε τη καρδιά.. Δεν το περίμενα έτσι.. Νόμιζα οτι θα είμαι χαρούμενη στη πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά μία με τα αποτελέσματα των εξετάσεων μια με τους πόνους δεν θα ηρεμήσω .. Χθες πάντως νόμιζα οτι θα απέβαλα με τοσο πόνο.. Κόντευα να λυποθυμήσω..

Μουστοκουλουρο καλησπερα επεμβαινω στο θεματακι σας γιατι θελω να σε καθησυχασω οσο μπορω καφε ειχα και εγω στην αρχη της εγκυμοσυνης + χαμηλη προγεστερονη οπως βλεπεις η εγκυμοσυνη μου μια χαρα προχωραει!! ολα αυτα που αναφερεις ειναι συνηθεις συμπτωματα της εγκυμοσυνης οι χοριακες σου ειναι σουπερ!!!!! πονουνς θα εχεις σαν αυτους τις περιοδους μεχρι και 14 εβδομαδων! μεγαλωνει η μητρα σου κοριτσι μου για να μεγαλωσει και το σπορακι σου σιγα σιγα!!!! Οσο για καρδια Σε ολες τις εγκυμοσυνες μου την ακουσα 6,5 εβδομαδων + ειναι πολυ νωρις ακομα να ακουσεις καρδουλα ολα καλα θα πανε ηρεμησε μην εχεις τοσο ανχος μονο κακο κανεις!! με το καλο σε ολα τα κοριτσια!!!!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια.. Ευτυχώς που έχουμε και τις παλιές και μας καθησυχάζουν. Και εγώ δεν άντεξα, γιατί με άγχωναν οι πόνοι και πήγα και έκανα έναν υπέρηχο στις 5+2 και είδαμε σάκο και λεκιθικό σάκο. Και ένα μικρό αιμάτωμα δίπλα από το σάκο, αλλά η γιατρός λέει είναι σύνηθες λόγω εκροής προγεστερόνης. Δεν αγχώθηκε δηλαδή και όταν τη ρώτησα αν χρειάζεται να πάρω επιπλέον προγεστερόνη μου είπε ότι δεν τα δίνουν έτσι εύκολα στην Αγγλία. Τέλος πάντων. Μουστοκούλουρο, σε ακολουθώ γιατί έχουμε κοινές μέρες. Οπότε αν ακούσεις καρδούλα, που στο εύχομαι ολόψυχα ενημερώνεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Μουστοκουλουρο καλησπερα επεμβαινω στο θεματακι σας γιατι θελω να σε καθησυχασω οσο μπορω καφε ειχα και εγω στην αρχη της εγκυμοσυνης + χαμηλη προγεστερονη οπως βλεπεις η εγκυμοσυνη μου μια χαρα προχωραει!! ολα αυτα που αναφερεις ειναι συνηθεις συμπτωματα της εγκυμοσυνης οι χοριακες σου ειναι σουπερ!!!!! πονουνς θα εχεις σαν αυτους τις περιοδους μεχρι και 14 εβδομαδων! μεγαλωνει η μητρα σου κοριτσι μου για να μεγαλωσει και το σπορακι σου σιγα σιγα!!!! Οσο για καρδια Σε ολες τις εγκυμοσυνες μου την ακουσα 6,5 εβδομαδων + ειναι πολυ νωρις ακομα να ακουσεις καρδουλα ολα καλα θα πανε ηρεμησε μην εχεις τοσο ανχος μονο κακο κανεις!! με το καλο σε ολα τα κοριτσια!!!!

Καλημέρα Καλή μου! Σ ευχαριστώ που μπήκες στο κόπο να με ηρεμήσεις.. .. Μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα και σε μένα και σε σένα και σε όλες μας.. Θυμάσαι πόση προγεστερόνη είχες τη πέμπτη εβδομάδα? Σήμερα είμαι 5+6 με ωορηξία 13η μέρα κύκλου δηλ στις 7/11.. Εχω διαβάσει ότι 28 μέρες μετά την σύλληψη ακούμε καρδιά αν όλα πάνε καλά.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια.. Ευτυχώς που έχουμε και τις παλιές και μας καθησυχάζουν. Και εγώ δεν άντεξα, γιατί με άγχωναν οι πόνοι και πήγα και έκανα έναν υπέρηχο στις 5+2 και είδαμε σάκο και λεκιθικό σάκο. Και ένα μικρό αιμάτωμα δίπλα από το σάκο, αλλά η γιατρός λέει είναι σύνηθες λόγω εκροής προγεστερόνης. Δεν αγχώθηκε δηλαδή και όταν τη ρώτησα αν χρειάζεται να πάρω επιπλέον προγεστερόνη μου είπε ότι δεν τα δίνουν έτσι εύκολα στην Αγγλία. Τέλος πάντων. Μουστοκούλουρο, σε ακολουθώ γιατί έχουμε κοινές μέρες. Οπότε αν ακούσεις καρδούλα, που στο εύχομαι ολόψυχα ενημερώνεις!!!

Καλημέρα Ριτσακι! Σε αγχωσα κακομοιρούλα..

Φυσικά θα σε ενημερώσω αύριο.. Κι εγώ 5+1 την προηγ Τετ'αρτη τα ίδια με σενα είδα ακριβώς.. Μόνο που είχα καφέ υγρά λόγο της αποκολλησης που απεικονιζόταν σαν αιματωμα στον υπερηχο και γι αυτο μου έδωσε προγεστερόνη+ λίγες μέρες άδειας.. Είμαι τόσο αγχωμένη που νιώθω οτι θα σπασει η καρδιά μου απ τη ταχυπαλμία.. Τι τραβάμε γαμώτο για να κάνουμε ένα παιδί.. Καλύτερα ήταν στις προηγούμενες γενιές που ήταν στη κοσμάρα τους..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Καλή μου! Σ ευχαριστώ που μπήκες στο κόπο να με ηρεμήσεις.. .. Μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα και σε μένα και σε σένα και σε όλες μας.. Θυμάσαι πόση προγεστερόνη είχες τη πέμπτη εβδομάδα? Σήμερα είμαι 5+6 με ωορηξία 13η μέρα κύκλου δηλ στις 7/11.. Εχω διαβάσει ότι 28 μέρες μετά την σύλληψη ακούμε καρδιά αν όλα πάνε καλά.

28 Μερες μετα την συλληψη ναι αρχιζει να παλλεται με 30 χτυπους μολις!!! εμεις την βλεπουμε και ακουμε πολυ ποιο μετα!!! στον τριτο μου γιο πηγα στο γιατρο 6 εβδομαδων και δεν ακουσα,αλλα δεν τον ενοιαζε ειναι νωρις ακομα μου ειχε πει 8 εβδομαδων την ακουσαμε για τα καλα!!! στον πρωτο ακουσα 7,4 και στον δευτερο 6,5 αν θυμαμαι καλα

αν θυμαμαι καλα ηταν 8,9 η προγεστερονη μου οι χοριακες σου ειναι πολυ καλες για να ανχωνεσαι!!!!

και οσο για το στηθος να ξερεις οτι πολλες φορες μες στην εγκυμοσυνη θα ξυπνας το πρωι και δεν θα πονας καθολου και το επομενο πρωι θα πεθαινεις στον πονο!!! τα συμπτωματα πανε και ερχονται!! ειδικα μετα την 7η εβδομαδα


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ριτσακι! Σε αγχωσα κακομοιρούλα..

Φυσικά θα σε ενημερώσω αύριο.. Κι εγώ 5+1 την προηγ Τετ'αρτη τα ίδια με σενα είδα ακριβώς.. Μόνο που είχα καφέ υγρά λόγο της αποκολλησης που απεικονιζόταν σαν αιματωμα στον υπερηχο και γι αυτο μου έδωσε προγεστερόνη+ λίγες μέρες άδειας.. Είμαι τόσο αγχωμένη που νιώθω οτι θα σπασει η καρδιά μου απ τη ταχυπαλμία.. Τι τραβάμε γαμώτο για να κάνουμε ένα παιδί.. Καλύτερα ήταν στις προηγούμενες γενιές που ήταν στη κοσμάρα τους..

ετσι στην κοσμαρα μου ημουν στο πρωτο!!!!! 26 χρονων μας ετυχε κιολας και δεν ειχα ενημερωθει-διαβασει τπτ την ευχαριστηθηκα ποιο πολυ απολες!!!!! μετα βρηκα εδω το καφε και το φορουμ και οσο διαβαζεις τοσο ποιο πολυ ανχος εχεις!:roll::roll:


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

επησις στις 28 μερες υπολογισε και τις 14 απο την πρωτη μερα της τελευταιας περιοδου (απο εκει δλδ που ξεκινουν να μετρουν την εγκυμοσυνη οι γιατροι δλδ 42 μερες = 6 εβδομαδες!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...