Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew said:

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

      Σου ευχόμαστε καλή επιτυχία !!!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Καλως ηρθες νινι! Ολα καλα θα πανε! Θετικη σκεψη!

Δεν με πειραζει να λερωσει. Με πειραζει που δουλευω και το παιδι τις καθημερινες ειναι με τις γιαγιαδες που εκεινες φοβουνται. Ειδικα η πεθερα μου. Η μαμα μου θα κανει και μια ομελετα να την φαει ετσι, καμια μπανανα στο χερι κτλ η πεθερα τπτ!

Τα σκ ποσο να προλαβω να κανω. Πρεπει να επιμεινω πιο πολυ.

Δουλευω σε εταιρεια, 2μηνες μετα την γεννα επεστρεψα στη δουλεια.

Ωχ, κατάλαβα... Κι εγώ με τη μαμά μου τον έχω τώρα που γύρισα στη δουλειά, αλλά δε φοβάται και του δίνει συνέχεια τροφές στο χεράκι του. Ίσως φοβάται η πεθερά σου μην πνιγεί κλπ και θέλει να είναι ήσυχη. Μίλα της ότι είναι αναγκαίο αυτό και να του δίνει έστω μόνο τη μπανάνα, που είναι πολύ μαλακή, αν νιώθει άσχημα (σιγά σιγά θα συνηθίσει κι αυτή α του δίνει περισσότερα πράγματα). Και το σκ βέβαια πρέπει να επιμένεις περισσότερο. Πωπω, βρε συ! Δύσκολο να γυρίσεις στους 2 μήνες στη δουλειά! Ούτε από τον τοκετό δεν θα είχες συνέλθει! Φαντάσου ότι ακόμα και η κουνιάδα μου που δουλεύει σε ιδιωτική τράπεζα, γύρισε στους 3 μήνες!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα , θέλω να σας κάνω μια ερώτηση, αυτές τις μέρες με πονάει η μήτρα, σαν να κάνει συσπάσεις, είναι φυσιολογικό ? Τώρα είμαι και στις μέρες που θαείχα αδιαθετησει ,μήπως με πονάει γιαυτό τον λόγο ?

Link to comment
Share on other sites

Ηταν δυσκολη πολυ η επιστροφη η αληθεια ειναι. Εκατσε ο σζυγος 6 μηνες. Η δουλεια του δεν ειχε προβλημα, εμενα δεν γινοταν εκ των πραγματων. Ηταν δικη μας αποφαση.

Αντε περιμενουμε νεα!


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειδαμε σακο! Ολα καλα! Ειναι ψηλα στη μητρα και μακρια απο τον τραχηλο. Σε 2 εβδομαδες θα παμε παλι! Τι ωραια! Αχ το σπορακι! Καληνυχτα!

μπραβο χερομαι που πηγαν ολα καλα!!!! σου ειπε ποσο εβδομαδων εισαι;;;;


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα , θέλω να σας κάνω μια ερώτηση, αυτές τις μέρες με πονάει η μήτρα, σαν να κάνει συσπάσεις, είναι φυσιολογικό ? Τώρα είμαι και στις μέρες που θαείχα αδιαθετησει ,μήπως με πονάει γιαυτό τον λόγο ?

ο ναι ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο μπορει να το νιωθεις σε ολο το πρωτο τρημηνο.. οπως και λιγα ποναλακια οπως αυτα που νιωθουμε καμια φορα πριν αδιαθετησουμαι..!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες νινι! Ολα καλα θα πανε! Θετικη σκεψη!

Δεν με πειραζει να λερωσει. Με πειραζει που δουλευω και το παιδι τις καθημερινες ειναι με τις γιαγιαδες που εκεινες φοβουνται. Ειδικα η πεθερα μου. Η μαμα μου θα κανει και μια ομελετα να την φαει ετσι, καμια μπανανα στο χερι κτλ η πεθερα τπτ!

Τα σκ ποσο να προλαβω να κανω. Πρεπει να επιμεινω πιο πολυ.

Δουλευω σε εταιρεια, 2μηνες μετα την γεννα επεστρεψα στη δουλεια.

αυτο με τις γιαγιαδες γενικα ειναι ενα αλλο πολυ μεγαλο θεμα και ισως θα επρεπε να ανοχτει και εδω στο φορουμ ως θεμα συζητησης..!!:P αν και ολα τα μωρα περνανε τελεια με τους παππουδογιαγιαδες και εγω πιστευω πως το δικο μου παιδι εχει παει λιγο πισω απο τοτε που ξεκινησα να δουλευω και φαντασου οτι εγω εμεινα πολυ καιρο με το μωρο πηγα στην δουλεια οταν ο μπεμπης ειχε κλεισει τους οχτω μηνες..!!! βασικα πιστευω οτι πρεπει να προσπαθησουν να καταλαβουν οτι τα μωρα πρεπει να μεγαλωνουν οπως θελουμε εμεις οι γονεις και οχι οπως θελουν αυτοι. οι γονεις μας, μας μεγαλωσαν οπως θεωρουσαν αυτοι σωστο ας αφησουν και εμας να μεγαλωσουμε τα παιδια μας με τον τροπο που θεωρουμε εμεις σωστο..!!!! ουφφφφ...!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.ειμαι ή Βαλεντίνα και την κυριακη έμαθα ότι ειμαι έγκυος στο δεύτερο ζουζουνι μου. Έχω ήδη έναν γιο 2 χρόνων.

καλος ηρθες μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα μανούλες!! Καλώς όρισαν και οι νέες στην παρέα μας... Τι γλυκό να ακούς από τις άλλες μανούλες για τα πρώτα τους παιδάκια. Σε κάνει να ανυπομονείς να έρθει η ώρα που θα το ταίζεις και να παίζεις μαζί του.

Και εγώ δουλεύω αλλά ευτυχώς δικαιούμαι αναρρωτική τώρα με τις αναγούλες. Ίσως όμως πάω από βδομάδα αν νιώσω καλύτερα.

Περιμένω βέβαια να κάνω και τον υπέρηχο να ακούσω την καρδούλα μας, που θα με κάνει να τρελαθώ εντελώς.

Σας εύχομαι μόνο ευχάριστα νέα κορίτσια μου... Και υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

5w6d λεει ο υπερηχος. 8.8.17 με δειχνει προς το παρων.

Οι γιαγιαδες ναι ειναι μεγαλο θεμα, ειδικα οταν βγηκε ο αντρας μου για δουλεια κοντεψα νατην σφαξω την πεθερα. Αγχωνεται παρα πολυ. Σε υπερβολικο βαθμο. Ηταν ικανη να τον εχει αγκαλια ολη την ωρα μην παθει τπτ το παιδι! Ευτυχως εστρωσε και πλεον μιας και περπαταει δεν θελει αγκαλιες ευκολα ο μικρος. Εχουμε ηρεμησει. Με την μαμα μου εχω αλλα θεματα, θα ανακατευτει με το νοικοκυριο. Πφφφ δεν τελειωνουν ποτε.

Καλως ηρθαν τα καινουργια κοριτσια!


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυγουστιάτικα μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Titin: ΠΗΤ 8/8

Miss marple: ΠΗΤ ???

Xaroumenh mama: ΠΗΤ ???

Nini8492: ΠΗΤ ???

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Εμείς χθες ακούσαμε καρδούλα και πάνε όλα πολύ καλά! Φαινόταν στον υπέρηχο και το μικρό μας κατσαριδάκι! Μας είπε να κάνουμε αυχενική 16/1-24/1. Έχω μεγάλη αγωνία για αυτήν την εξέταση. Δεν ξέρω γιατί, αλλά είναι η εξέταση που με αγχώνει περισσότερο από όλες.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...