Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε; 

      Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά .

      Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! Ευτυχως ανεβηκε καλα η χοριακη! απο 18,6 πηγε 1215,75 ! Την επομενη εβδομαδα εχω ραντεβου με την γυναικολογο!

Πως ειστε;

Ritsalondon και εγω εχω παρατηρησει πως αν ξυπνησω πχ 7 το πρωι δυσκολα ξανακοιμαμαι... τι στο καλο...

Μπράβο titin΄ για την χοριακή σου!!!

Α καλά... όλες αυπνες είμαστε.. χιχιχι


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Μόλις μπήκε και η αναγούλα στο πρόγραμμα. Ένα στομάχι άνω κάτω.

Από προσπάθειες, είναι η πρώτη μας προσπάθεια και πραγματικά δεν το περιμέναμε ότι με τη μία θα πιάσουμε. Λέγαμε μία η ηλικία, μία η πολύ δουλειά! Ίσως επειδή δεν το περιμέναμε έγινε. Ειδάλλως θα με είχε φάει το άγχος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, κορίτσια! Μόνο εγώ κοιμάμαι σαν βόδι εδώ; Επέστρεψα και στο γραφείο μετά από πολύυυυ καιρό και ομολογώ ότι ξεκουράζομαι περισσότερο. Στο σπίτι ο μικρός δεν κάθεται πουθενά και όλο με τρέχει.

Εμείς προσπαθήσαμε 5-6 μήνες. Ακριβώς όσο και την προηγούμενη φορά.

Δεν θυμάμαι πόσο ήταν η τελευταία χοριακή μου που έκανα στις 5/12, αλλά νομίζω ότι ήταν πάνω από 26.000. Τιτιν, μάλλον είχες καθυστερημένη σύλληψη, αλλά μια χαρά ανεβαίνει! Μπράβο!

Κορίτσια, σας έχουν δώσει ΠΗΤ; Ξέρω ότι είναι ακόμα νωρίς, αλλά μπορούμε αργότερα να κάνουμε μια λίστα με τα ονόματα, τις ΠΗΤ και άλλες πληροφορίες που τυχόν μας ενδιαφέρουν (πχ αγοράκι ή κοριτσάκι, ημερομηνία αυχενικής κλπ) για να παρακολουθούμε τα μπεμπάκια της παρέας.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις μπήκε και η αναγούλα στο πρόγραμμα. Ένα στομάχι άνω κάτω.

Από προσπάθειες, είναι η πρώτη μας προσπάθεια και πραγματικά δεν το περιμέναμε ότι με τη μία θα πιάσουμε. Λέγαμε μία η ηλικία, μία η πολύ δουλειά! Ίσως επειδή δεν το περιμέναμε έγινε. Ειδάλλως θα με είχε φάει το άγχος!

Καλημέρα.. Κι εμείς όταν χαλαρώσαμε ήρθε και μάλιστα σε μήνα που δεν ήμουν σίγουρη ότι πετύχαμε γόνιμες μέρες..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια! Μόνο εγώ κοιμάμαι σαν βόδι εδώ; Επέστρεψα και στο γραφείο μετά από πολύυυυ καιρό και ομολογώ ότι ξεκουράζομαι περισσότερο. Στο σπίτι ο μικρός δεν κάθεται πουθενά και όλο με τρέχει.

Εμείς προσπαθήσαμε 5-6 μήνες. Ακριβώς όσο και την προηγούμενη φορά.

Δεν θυμάμαι πόσο ήταν η τελευταία χοριακή μου που έκανα στις 5/12, αλλά νομίζω ότι ήταν πάνω από 26.000. Τιτιν, μάλλον είχες καθυστερημένη σύλληψη, αλλά μια χαρά ανεβαίνει! Μπράβο!

Κορίτσια, σας έχουν δώσει ΠΗΤ; Ξέρω ότι είναι ακόμα νωρίς, αλλά μπορούμε αργότερα να κάνουμε μια λίστα με τα ονόματα, τις ΠΗΤ και άλλες πληροφορίες που τυχόν μας ενδιαφέρουν (πχ αγοράκι ή κοριτσάκι, ημερομηνία αυχενικής κλπ) για να παρακολουθούμε τα μπεμπάκια της παρέας.

Καλημέρα.. Εμένα ο υπέρηχος έγραφε ΠΗΤ 2/8.. Αυτό φαντάζομαι ότι μπορεί να αλλάξει..

Κορίτσια.. τις προηγούμενες μέρες έιχα πονάκια στη κοιλιά και χθες και σήμερα τίποτα... Επίσης είχα μια αναγούλα αλλά χθες και σήμερα τίποτα..

Πάλι ανησυχω... Μόνο το στήθος μου , μου θυμίζει ότι είμαι έγκυος..

Εγώ είχα χοριακή 21.000 στις 5 εβδ και 4 μέρες.. Ο γιατρός είχε πει ότι ήταν πολύ υψηλή..

Επεξεργάστηκαν by moustokoulouro
,

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Εμένα ο υπέρηχος έγραφε ΠΗΤ 2/8.. Αυτό φαντάζομαι ότι μπορεί να αλλάξει..

Κορίτσια.. τις προηγούμενες μέρες έιχα πονάκια στη κοιλιά και χθες και σήμερα τίποτα... Επίσης είχα μια αναγούλα αλλά χθες και σήμερα τίποτα..

Πάλι ανησυχω... Μόνο το στήθος μου , μου θυμίζει ότι είμαι έγκυος..

Εγώ είχα χοριακή 21.000 στις 5 εβδ και 4 μέρες.. Ο γιατρός είχε πει ότι ήταν πολύ υψηλή..

Έχουμε ακριβώς την ίδια ΠΗΤ! Κοίτα να δεις! Αν μου πεις ότι θα γεννήσεις και στο Έλενα, θα είμαι βέβαιη ότι θα σε πετύχω εκείνη τη μέρα!

Θα ετοιμάσω το πινακάκι με τις εγκυούλες κατά χρονολογική σειρά ΠΗΤ και περιμένουμε βέβαια από όλα τα κορίτσια να μας πουν τις ΠΗΤ τους για να το συμπληρώσουμε!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυγουστιάτικα μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Rosali: ΠΗΤ 2/8

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Titin: ΠΗΤ ???

Ritsalondon: ΠΗΤ ???

Miss marple: ΠΗΤ ???

Ti γλυκούλα! όχι στο Ρεα θα γεννήσω αν όλα πάνε καλά. Κι η Ritsa νομίζω την ίδια ΠΗΤ έχει ή 1/8. Θα μας πει..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

γεια σας αυγουστιατικες μανουλες με το καλο τα μωρακια σας !!! σας διαβαζω αποταν ανοιξατε το θεμα γιατι πιστευα πως και εγω θα ειμαι μια αυγουστιατικη μανουλα..!! εκανα σημερα τεστ και βγηκε θετικο και περιμενω πως και πως το απογευμα τα αποτελεσματα της χοριακης !!! εαν ολα πανε καλα θα ειναι το δευτερο μωρακι μου εχω ηδη εναν μπεμπη 13 μηνων..!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας αυγουστιατικες μανουλες με το καλο τα μωρακια σας !!! σας διαβαζω αποταν ανοιξατε το θεμα γιατι πιστευα πως και εγω θα ειμαι μια αυγουστιατικη μανουλα..!! εκανα σημερα τεστ και βγηκε θετικο και περιμενω πως και πως το απογευμα τα αποτελεσματα της χοριακης !!! εαν ολα πανε καλα θα ειναι το δευτερο μωρακι μου εχω ηδη εναν μπεμπη 13 μηνων..!!!!!

Καλως ήρθες.. Με το καλό κορίτσι μου και καλά αποτελέσματα στη χοριακή σου.. Τελευταία περίοδο πότε είχες?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Τελευταια περιοδο ειχα 3/11 ΠΗΤ η εφαρμογη δειχνει 5/8. Δεν ηταν καθυστερημενη συλληψη απλα ειχα κυκλο γυρω στις 30-32 μερες.

Και εμενα χαρουμενη μαμα ριναι 13 μηνων ο μικρος!

Εμεις δεν προσπαθουσαμε, ενα βραδυ χαλαρωσαμε και τσουπ ηρθε. Στο γιο 6 μηνες προσπαθουσαμε.

Και εγω Ρεα θα γεννησω οπως και το πρωτο. Πρωτα ο θεος βεβαια....

Ωραια ιδεα με το πινακακι!


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...