Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα παρέα!!!! 

Καλως ήρθατε κορίτσια!!! Μία καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη σας εύχομαι!!! <3 Όλες σχεδόν είμαστε ήδη μανούλες οπότε τα έχουμε ξανα ζήσει!!! :)

Στην νέα μέλλουσα μανούλα μας έχω να πω ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ!! Είναι υπέροχα όλα τα συναισθήματα από την αρχή μέχρι το τέλος! Μην φοβάσαι και μην αγχωνεσαι.. δε θέλει βάρη και πολύ κούραση..

Συγνώμη που έλειπα τόσες ημέρες, ήμασταν στα πατρικά μας 10-12 μέρες και ήμουν χάλια!! Επέλεξα να κοιμάμαι πολλές ώρες!! Χαχα!! Εγώ είμαι σε τραγική κατάσταση όπως κ ημουν κ στην πρωτη εγκυμοσυνη.. αναγουλες, φουσκωμα, καούρες, ποτέ εμετό δεν μπορώ να κάνω, και φυσικά ζαλάδες.. υπέροχα ε?? Κατα τα άλλα οκ... δεν κανω τιποτα στο σπίτι σχεδόν, ευτυχώς βοηθάει το στεφάνι μου!!! :)

Με τους θηλασμούς έχουμε αραιώσει, κάνουμε 2-3 την ημέρα και 2-3 τη νύχτα! Περάσαμε το αλμα.. θα προσπαθήσω να αππθηλάσουμε την 25η βδομάδα πρώτα Ο Θεός! Από πόνους είχα στην αρχή, πλέον δεν έχω τίποτα, αλλά παίρνω τροφοκαρντ 3/ημέρα για τις συσπάσεις λόγω θηλασμού, και φολικό! Με την γυναικολογο είμαι ικανοποιημένη πάρα πολύ προς το παρόν! Θα δούμε.. ειναι πολύ υπερ του φ.τ και πολύ κοντά στα πιστεύω μου! Θα δούμε! :)

 

Καλή Σαρακοστή!!!! 

  • Μου αρέσει 3

eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσια!! Εμείς κλειστηκαμε μεσα η μικρη χαλια αρρωστη... εγω σήμερα πονουσα πολυ στην δουλειά περιμένα πως πως να φυγω .  Περιμένω το ραντεβού να δω το μικρούλι.  Απο συμπτώματα εκτός από τουςπονους,  εχω αναγουλες το απόγευμα ξεκινούν ,ζαλαδες,  ατονια και νιωθω εύκολα εξαμτλημενη.  Αυτα τα καλα!!!

  • Μου αρέσει 2

KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλη Σαρακοστή να έχουμε. Ελπίζω όλες να είστε καλα. Εμείς εχθές κάναμε τον πρώτο μας υπεριχο, είδαμε ένα σάκο. Είμαστε τόσο χαρούμενοι, πρώτη φορά έγκυος!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου.. το τριημερο μας ηταν ηρεμο αλλα απο χθες ξεκινησαν οι αναγουλες.. προς το παρον δεν εχω κανει εμετους και δεν θελω να αρχισω. Σημερα μου επεσε λιγο και η πιεση και ζαλιζομουν οποτε ειμαι ξαπλωμενη. 27\10 εχω πιθανη ημερομηνια!!! Εμεις το ανακοινωσαμε στις οικογενειες κ σε καποιους φιλους μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συνεγγυούλες. Σήμερα δεν πηγα δουλειά. Ένιωθα εξάντληση ετσι έμεινα σπιτι. Αύριο σκέφτομαι να το πω στην προϊσταμένη μου. 

Την Παρασκευη εμεις θα μάθουμε την πητ μας. Ο νέος γιατρός μου αρεσε αρκετά μπορώ να πω. Ειναι κ υπέρ του φυσιολογικού τοκετού αλλα εχω ήδη κανει 2 καισαρικές. Κανει κ vbac αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν αυτο γινεται μετα απο 2 καισαρικές.  Θα τον ρωτήσω. 

 

 

Καλή Σαρακοστή κορίτσια. 

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι πανω απο 4χρονια αν δεν κανω λαθος μπορει να γινει vbac αλλα καλυτερα θα στα πει ο γιατρός αυτα....  Αχ αυτες οι ατιμες οι καισαρικες και εγω 2 και προς ολοταχώς για τη τριτη! 

@Alexander82 μπραβο με το καλο τι ομορφα νεα!!!! Να μπαίνεις να μαθαίνουμε τα νεα σου


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια! Μολις καταφερα να σηκωθω απο το κρεβατι κ εχω αναγουλες.. δεν θελω να φαω τιποτα τιποτα. Σε λιγο εχω και δουλιτσα και δεν ξερω πως θα παω. Εσεις τι κανετε με αναγουλες? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια εδω βρεχει απο το πρωι... Πηγα τα παιδια σχολειο,  εγω πιλατες και τωρα καφεδακι....  Ειχα μια πείνα σημερα αλλο πραγμα αφου σταματησα και εψαχνα για σαντουιτσαδικο!  Οι αναγουλες πανε και ερχονται δεν εχω παράπονο! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, TatKono είπε:

Α κι εμείς το ανακοινώσαμε! Καλά στη δουλειά εννοείται γιατί ξεκίνησα άδεια αλλά κ οι δικοί μας το διατυμπάνησαν! 

Και εγω στην δουλειά το είπα γτ επρεπε . Μια από  τα ίδια και εμενα οι γονείς μου χαχαχα! ! Τι άδεια πηρες απο την δουλειά.  Απο την κανονική  σου ή δικαιούσαι αλλη?

 

  • Μου αρέσει 1

KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2017 at 0:32 ΜΜ, SWEETANGEL είπε:

Και εγω στην δουλειά το είπα γτ επρεπε . Μια από  τα ίδια και εμενα οι γονείς μου χαχαχα! ! Τι άδεια πηρες απο την δουλειά.  Απο την κανονική  σου ή δικαιούσαι αλλη?

 

Τελειωσα πρωτα την κανονική κ ξεκινησα  την αλλή που δικαιούμαι..

Εμένα με ηρεμουν τα πατατακια ριγανη στις ανακατοσουρες... απο πείνα μπααα.. εχασα κ 2κιλα...

  • Μου αρέσει 1

eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια , 

Να μπω και εγω στην παρέα σας ; 

Όπως οι περισσότερες απο εσας είμαι ήδη μανούλα έχω ενα κοριτσάκι σχεδόν 5 ετών και πρόσφατα έμαθα τα ευχάριστα με την νεα εγκυμοσύνη . 

Χθες έκανα τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε ενα σάκο . Σε 13 μέρες θα επαναλάβουμε τον υπέρηχο και τότε αναμένουμε να δουμε/ακούσουμε και έμβρυο και καρδιακό παλμό. Μπορώ να πω πως τωρα εχω πολυ περισσότερο άγχος απο οτι στην πρώτη εγκυμοσύνη :) Μακάρι να πάνε ολα καλα

Έχω πητ τέλος Οκτωβρίου , όμως έχω μπερδευτεί λίγο με την ηλικία κύησης γιατι είχα καθυστερημένη ωορρηξία αυτο τον μήνα . Με την ημερομινία σύλληψης βάση της καθυστερημένης ωορρηξίας είμαι 5 εβδομάδων και 3-4 ημερων με την ημερομινία τελευταίας περιόδου 6 εβδομάδων και 1-2 ημέρων κάπου εκεί. Ο γιατρός είπε οτι η ακριβής ηλικία κύησης θα υπολογιστή στην αυχενική οποτε να μήν με προβληματίζει

Με το καλο λοιπόν σε όλες μας :)

 

  • Μου αρέσει 1

6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...