Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Βροχερή καλημερα σε ολες μας!!!!  Ειμαι παρα πολυ χαρούμενη γιατι ειδα το σπορι και ακούσαμε επιτέλους την καρδούλα!!!!  Ουφ εφυγε ενα τερααααστιο αγχος.  Ειναι 1.8 εκατοστά και ακουγόταν πεντακάθαρα η καρδούλα!  Πητ εχω στις 18/10 αλλα λογω καισαρικης θα μπω πιο νωρις.  Μιλήσαμε και για την αρρυθμία και με καθησιχασε.....και μόλις γεννήσω με το καλο θα με ράψει κιολας γιατι το ενδεχόμενο να ξανανοσησω απο το αυτοανοσο ειναι τεραστιο μετα τη γεννά....  Αυτα τα νεα μου! 

Περιμενω να μαθω και τα δικα σας σημερα!!!! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αχ @Alekagala μου το ξερω ...εχει η μητερα μου ρευματοειδη αρθριτιδα και ψωριαση και ξερω ποσο δυσκολα ειναι γενικα με τα αυτοανοσα...και τι αν εχεις μετα την γεννα επιδεινωνεται?δεν το γνωριζα αυτο...κατι υποπτευομαι κι εγω για αυτοανοσο αλλα δεν ειμαι σιγουρη...διοτι ειναι και κληρονομικα παναθεμα τα μερικα...

  • Μου αρέσει 1

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκυμοσύνη επειδη ο οργανισμός στρεσσαρετε θα εμφανιστεί παλι!!!!  Ετσι και αλλιώς μετα και απο τις δυο μου γεννες ειχα παντα ψωρίαση κανενα τρίμηνο και μετα έφευγε.... 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Alekagala χαίρομαι τόσο πολυ που ακούσατε καρδούλα ! και εγω ανυπομονώ ! Όσο για όλα τα υπόλοιπα μην αγχώνεσαι οι περισσότερες έχουμε κατι που πρέπει να παρακολουθούμε ..αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλα !!

@ζωη π. μανούλα Οκτωβρίου πιστεύω θα είσαι :) περιορισμένες πιθανότητες έχεις να φτάσεις ακριβώς την πητ σου ...και εγω είχα καθυστερημένη σύλληψη για αυτο θεωρώ πως η πητ μου είναι στις τελευταίες μέρες του Οκτώβρη

@Linaev σήμερα θα ακούγατε καρδούλα σωστα ;;;


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Alekagala για ψωριαση υποπτευομουν κι εγω πως ειχα μετα την πρωτη γεννα...δεν το ηξερα αυτο...να σαι καλα!!μ εβαλες σε σκεψεις...και το λεγα η ατιμη!! 

@Knock Knock λες? μ αρεσει ο οκτωβρης αρκετα μακαρι χαχαχ <3 απλα κι η πρωτη μου κορη ηταν καθυστερημενη συλληψη και την γεννησα 40 εβδομαδες και 3 ημερες..δεν ηθελε να βγει με τιποτα...κι αυτο φαντασου με προκληση λογω ολιγαμνιου αλλιως θα περιμεναμε κι αλλο...και λεω αν ειναι σαν την μικρη το βλεπω νοεμβρη ...παντως ενα ξερω ειτε γεννησω νοεμβρη ειτε οκτωβρη (τελη λογικα!) δεν το γλιτωνω σκορπιος θα ναι σαν την κορη μου και θα γινεται πανικος στο σπιτι αυτο ξερω χαχχα...εγω κι ο συζυγος ειμαστε λιονταρια και η μικρη σκορπιος ..καλως θα δεχτουμε αλλο ενα σκορπινακι αυτα ειναι !!! :P:P every day party -time!!! :D:D 


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Ζωη μου μη σε αγχώνει η ψωρίαση ειναι αρρώστια που οπως ερχεται φευγει μεμια κορτιζονουχα αλοιφουλα.....  Φυσικα ειναι που θα σε χτυπήσει αλλα κραταει λιγο και θελει πολυ ήλιο και θαλασσσα


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Alekagala σ ευχαριστω!!με αγχωνε λιγο που εβλεπα την μητερα μου να ταλαιπωρειται ..ειναι λιγακι ζορι...οσο για την κορτ. αλοιφη κανει στην εγκυμοσυνη η δεν ειναι συμβατη?και απλα την συνεχιζεις μετα την γεννα? 

  • Μου αρέσει 1

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Αν διαγνωστεις με ψωρίαση στην εγκυμοσύνη θα χρησιμοποιήσεις κρέμα που ειναι πιο συμβατή και χωρις κορτιζόνη....  Αν και στην εγκυμοσύνη το καλυτερο για μενα ειναι το αμυγδαλελαιο


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια τι κάνετε ;; 

Εχω μια βαρεμάρα σήμερα αλλο πράγμα ! Βαριέμαι να κουνηθώ -νυστάζω και απο την άλλη εχω την μικρή εδω που έχει απίστευτη ενέργεια και πρεπει να βρούμε την χρυσή τομή :)

@ζωη π. εγω γέννησα 20 μέρες νωρίτερα ...εσυ όμως ξεπέρασες τις 40 εβδομάδες οποτε τώρα που το λές ίσως φτάσεις και την πητ σου:)


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2017 at 2:24 ΜΜ, TatKono είπε:

Δεν φεύγει κοριτσια αυτό  απο πανω. Ολα καλα τα νεα σας που διαβάζω καλως ηρθανε  τα νεα κορίτσια μας!! Θελω να γράψω κάτι για την καθεμια σας  αλλα απο το κινητό αυτο δυσκολεύομαι πολύ γι αυτό και το λάθος πιο πανω .  Λοιπον πηγα και εγω στον γιατρό ολα καλα μου έβγαλε με τις μετρήσεις το μωρό 11 εβδομαδων και σχεδον ετοιμο για αυχενική οποτε την επόμενη βδομάδα θα την κάνουμε.  Πολύ καλα όλα εκτός απο  κατι αρρυθμίες που εχω θα κανω εξέταση θυρεοειδή μηπως ευθύνεται αυτο αλλιως θα δούμε.  Αυτα τα νεα μας και εγω πολυ υπνηλία απο το μεσιμερι μεχρι που  θα κοιμηθω όλο χασμουριεμαι .

 


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα, εγω δεν εχω και τοσο ευχαριστα νεα προς το παρον. Πηγαμε την Παρασκευη για να ακουσουμε καρδουλα αλλα δεν ακουσαμε τιποτα. Μου ειπε να ξαναπαω την Τριτη κ οτι οι πιθανοτητες ειναι 50-50. Ισως επειδη δεν εχω σταθερο κυκλο να ειναι ακομα νωρις, ειπε. Μεσα μου ομως νιωθω οτι δεν θα ακουσουμε τιποτα και οτι απλα το μωρακι μας χαθηκε. Οι αναγουλες μου σταματησαν, ολα τα συμπτωματα εχουν υποχωρησει κι εγω ειμαι σε ασχγμη κατασταση. Θα σας ενημερωσω ξανα την Τριτη. Αυτα ηταν τα νεα μου.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου εδωσε κατι. Αναφερθηκε σε παλινδρομη κυηση και οτι συμβαινει πολλες φορες. Εγω ανησυχω μηπως εκανα κατι εγω αλλα μου ειπε οτι σε αυτη τη φαση οτι ειναι να γινει γινεται απο μονο του και δεν εκανα κατι εγω που να το εβλαψα. Πραγματικα δεν ξερω τι να πω, οτι ειναι θελημα Θεου ας γινει και το μονο που ευχομαι ειναι να το "ξεπερασω" γρηγορα και να γινει οσο πιο ανωδυνα γινεται. Ηταν το πρωτο μας μωρακι κ ειχαμε μεγαλη χαρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...