Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια εμενα ναι το δευτερο ειναι!!! Εγω πρέπει να είμαι 7 εβδομάδων ακουσαμε και καρδουλα την προηγούμενη εβδομάδα . Αλλά είχα θεματακια με πονους και αιματακι στην αρχη εκατσα 2 βδομάδες στο κρεβάτι περνω και ουντροτσεσταν, τωρα παλι γυρισα στην δουλειά. Απο συπτωματα λιγες αναγουλες υπνηλια τετοια εσεις??

Tatkono τι σου  ειπε ο γιατρός?? Δεν εμεινες ευχαριστημενη??


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Άντε με το καλο Tatkono!!! Ανυπομονώ για την Παρασκευή για να δουμε το μικρούλη μας.  Πως τα πατε εσεις με το θηλασμό; εμεις εκει που αραιώσαμε λιγο κ θήλαζε πρωι κ βράδυ ξαφνικά θελει συνεχεια. Μολις κατσω στο καναπε τρέχει να θηλάσει. Ειναι κ άρρωστος με ωτίτιδα κ ισως οφείλεται σε αυτο. Δεν ξερω. Οι θηλές δεν με ενοχλούν τοσο όσο την προηγούμενη βδομαδα. 

Sweetangel εγω υπολογίζω αυριο να μπω στη 6 βδομαδα. Ακομα δεν πηγα γιατρο ετσι δεν ειμαι 100% σιγουρη! Απο συμπτώματα αρκετή υπνηλία κ λιγες ανακατωσούρες προς το παρον. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Εγω ακομη δν ξερω αν θα ειμαι μανουλα Σεπτεμβριου ή Οκτωβριου! Εκανα δυο τεστ προχθες βγηκαν θετικα κ αυριο θα κανω την πρωτη μου χοριακη.. ελπιζω να πανε ολα καλα.. εχω πολυ αγχος! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Linaev μπραβο!!!! Όλα καλά θα πανε με το καλό καλά αποτελέσματα (που θα χεις).  Μαλλον Οκτωβρίου θα είσαι αφου τώρα εμαθες οτι είσαι έγκυος.  Περιμένουμε αποτέλεσμα! !! 

Patousaki3 Περαστικά σας!!!  Τι καλά που θηλάζετε  κοριτσια εγω μονο 2 μηνες μπόρεσα....


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SWEETANGEL είπε:

Linaev μπραβο!!!! Όλα καλά θα πανε με το καλό καλά αποτελέσματα (που θα χεις).  Μαλλον Οκτωβρίου θα είσαι αφου τώρα εμαθες οτι είσαι έγκυος.  Περιμένουμε αποτέλεσμα! !! 

Patousaki3 Περαστικά σας!!!  Τι καλά που θηλάζετε  κοριτσια εγω μονο 2 μηνες μπόρεσα....

Θα σας ενημερωσω αυριο για τα αποτελεσματα μου..! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κορίτσια. Linaev καλωσόρισες στη παρέα μας. Πως τα πηγές σήμερα;

Sweetangel ευχαριστούμε. Είμαστε αρκετα καλυτερα δεν πονάει πλέον το αυτάκι του κ σταμάτησαν κ οι πυρετοί. 

Εσεις πως τα πατε με το νερό; εγω θέλω μεσα λεμόνι για να μπορώ να το πιω.  Δεν μου αρεσει η γεύση του χωρις λεμόνι. 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ νερο συνέχεια διψαω αλλα οταν πινω μετα αναγουλιαζω. Οχι σκέτο το πινω αλλα κρυο το θελω πλεον . Κοριτσια στην πρωτη μου κορη εκανα  συνέχεια εμετούς είχα ζαλάδες γενικά ημουν σαν αρρωστη. Τωρα αν και νωρίς ακόμα ειμαι καλα εκτός απο τις αναγουλες και λεω λες να είναι ολα καλα με το μωρο?? Εχω ραντεβού ξανα αρχες Μαρτίου και μεχρι τοτε θα σκασω .... (είμαι λιγο αγχωμένη με αυτην την εγκυμοσύνη )


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω εκανα πολλούς εμετους στις προηγούμενες μου εγκυμοσύνες. Στην πρώτη ξεκίνησα στις 6 εβδομάδες κ στην δεύτερη στις 8. Ειχα υπερεμεση κύηση δυο φορές. Μπορεί να σου ξεκινήσουν πιο μετα οι εμετοί. 

Κοριτσια εσεις δουλεύετε;

Link to comment
Share on other sites

Παρούσα και εγω και πολυ χαιρομαι που θα σας εχω συντροφιά 9 μηνες....  Ειμαι ηδη μανούλα 2 παιδιων και χωρις καθολου κοπο εμεινα και στο τριτο μου παιδάκι....  Σημερα επανελαβα τη χοριακη ειναι 7423 μονάδες και τη πεμπτη εχω ραντεβου με το σπορακι για πρωτη γνωριμία....  Πηγα και εγω στην αρχή να αλλάξω γιατρο αλλα ευτυχως ξαναγύρισα στο παλιο μου γιατι βρηκα χειροτερα.... 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συνεγκυουλες μου βγηκαν τα αποτελεσματα της χοριακης μου.! 819 εχουμε κ την Τριτη θα παμε γυναικολογο.. ειναι το πρωτο μου κ ακομη δν το εχω συνειδητοποιησει.! Κ γω πινω πολυ νερο κ με βοηθαει με τα πονακια. Εσεις εχετε πονακια?

Εγω δουλευω, κανω νυχια κ αποτριχωσεις στο σπιτι μου κ ελπιζω να καταφερω να συνεχισω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο κορίτσι Linaev ειδες ολα καλα!!! Aggelagala καλως ήρθες!!!! Συγχαρητήρια με το καλο!!  Απο 'τι κατάλαβα ολες έχουμε παιδακια εκτος απο την Linaev που είναι το πρωτο της. Εγω εχω πονους παιρνω ομως ηδη ουτροτζεσταν δουλευω κιολας σε σούπερ  δεν είναι και ιδανικό.  Παιδιά αλλαξα γιατρο και εγω αλλα δεν εμεινα  ευχαριστημενη 100%  θα δουμε...    


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....  Εχω διαφορα πονακια αλλα τιποτα το ανυσηχητικο....  Δουλευω το καλοκαιρι εγω σε ξενοδοχειο τωρα ομως οχι αλλα πηγαίνω καθε μερα γυμναστήριο για να κρατιέμαι σε φόρμα!!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Alekagala τι ασκησεις κανεις στο γυμναστηριο? Επιτρεπεται? Κ γω πηγαινα αλλα μολις το εμαθα το σταματησα.. θελω να σας κανω μια ερωτηση! Οπως ξερετε, ειναι το πρωτο μου. Κοριτσια, φοβαμαι πολυ σε ολα. Περπαταω σιγα σιγα, στην οδηγηση αγχωνομαι πολυ. Σας ετυχε κ εσας?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι το πρωτο σου θα σε συμβούλευα να μη κάνεις γυμναστική μονο στο δευτερο τρίμηνο της εγκυμοσύνης....  Να προσεχεις πολυ τα βάρη που σηκώνεις και τις απότομες κινήσεις....  Το περπάτημα να ειναι χαλαρό ωστε να μη σε κουράζει.  Εγω κανω πιλάτες και γιόγκα αλλα μεχρι εκει που μπορω αλλιως χαλαρό περπάτημα πανω στο διάδρομο,  ποδηλατο και βάρη μου τα εχει απαγορεύσει εντελως....  Τωρα οσο αφορα το οδηγημα να οδηγάς κανονικα με τη ζωνη σου φορεμενη και ολα καλα θα πανε! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!  Alekagala καλωσορισες στη παρέα μας κ εμενα το τρίτο μου ειναι. Εχω 2 αγοράκια. 

Ωχ δεν είστε ευχαριστημένες με τους νέους γιατρούς; Την Παρασκευη θα παω στο νέο γιατρο. Ελπίζω να μείνω ευχαριστημένη... θα δείξει...

Δεν εχω πονάκια. Αναγούλες κ αρκετή υπνηλία. 

Εγώ σε γραφείο εργάζομαι. 

Linaev μην φοβάσαι αλλα να εισαι προσεκτική! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...