Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Καλημερουδιααααα!!! Καλο και ηρεμο σκ να εχουμε! Εμεις την Παρασκευη θα παμε να ακουσουμε καρδουλα κ ανυπομονουμε πολυ γι αυτο. Εχω ακουσει οτι χτυπαει πολυ γρηγορα, αληθευει? Καλως ηρθες στην παρεα μας knock knock με το καλο να σου πανε ολα!!

@Knock Knock

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

On 2/3/2017 at 0:32 ΜΜ, SWEETANGEL είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια! Καλώς ήρθες knock knock! Πως νιώθεις?! Μην αγχώνεσαι έύχομαι όλα να πάνε καλά! Ναι Linaev ακούγεται γρήγορα.. κάτι λένε στα κορίτσια ακούγεται πιο γρήγορα κ στα αγόρια πιο αργά.. έχει απαγορευτεί να ακούμε με ντόπλερ την καρδούλα πριν την 12η εβδομάδα.. εμείς απλά την είδαμε...


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!!

Linaev το σίγουρο είναι πως θα τρελαθείς με τον ήχο και θα νιώσεις ενα τόσο όμορφο πρωτόγνωρο συναίσθημα που δεν θα βρίσκεις λόγια να το περιγράψεις!! Κάπως έτσι ένιωσα όταν το άκουσα στην κόρη μου και ανυπομονώ να το ακούσω ξανα για πρώτη φορά σε αυτη την εγκυμοσύνη στο επόμενο ραντεβού 

Τakono πως νιώθω;; χμμ εννοείται ενθουσιασμένη αλλα προσπαθώ να είμαι και κάπως συγκρατημένη γιατι είναι πολύ αρχή και ενα αγχος το εχω δεν στο κρύβω !! (όταν ακούσουμε καρδια και δούμε έμβρυο πιστεύω κάπως θα καθησυχαστω) Κατα τα άλλα εκτος απο το πρησμένο και ευαίσθητο στήθος και κάποια πονάκια στην αρχη (σαν περιόδου) νιώθω πως κουράζομαι πολυ πιο εύκολα

Alekagala Αρα σε αυτή την φάση υπολογίζουμε βάση τελευταίας περιόδου ή καθυστερημένης ωορρηξίας που είχε σαν αποτέλεσμα να μεγαλώσει ο κυκλος ;; Εχω μπερδευτεί :confused: 

 


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό σου εύχομαι!! :) Μην αγχωνεσαι όλα καλά θα πάνε... μακάρι να μην έχεις πολλά συμπτωματα όπωα εγώ... ξεχασα να σας πω με εχει πιάσει η μέση μου.. τέλεια?! Δεν μπορώ να κουνηθώ... Μετράμε από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου..


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ !! Το ίδιο εύχομαι σε όλες μας!! 

Περαστικά με την μέση σου!!φαντάζομαι δεν μπορείς να ακολουθήσεις και κάποια φαρμακευτική αγωγή τώρα με την κύηση έτσι ? Μακάρι να νιώσεις καλα σύντομα ! 

Όσο για τα συμπτώματα ..ελπίζω να παραμείνουν αυτά :)

2 minutes ago, TatKono είπε:

Με το καλό σου εύχομαι!! :) Μην αγχωνεσαι όλα καλά θα πάνε... μακάρι να μην έχεις πολλά συμπτωματα όπωα εγώ... ξεχασα να σας πω με εχει πιάσει η μέση μου.. τέλεια?! Δεν μπορώ να κουνηθώ... Μετράμε από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου..

 


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω χρόνια θέμα με τη μέση δυστυχώς κ η αγωγή μόνο προσωρινά καλυτερεύει τα πράγματα.. κανονικά θα έρπεπε να χασω κιλα κ να κάνω ειδική γυμναστική αλλά μπα.... κ τωρα με τις εγκυμοσύνες πάπαλα!


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο εμενα !! πιθανοτατα να ειμαι μανουλα οκτωβρη κι εγω!εχω ραντεβου με την γιατρο μου 28 μαρτη! ειμαι πιθανοτατα 6 εβδομαδων και 1 ημερας τελευταια περιοδος 22-01-17 !! εκανα δυο τεστ βγηκαν θετικα! αυριο παω για χοριακη!!ειμαι ηδη μανουλα μιας μικρης κοντα 16 μηνων!! καλως σας βρηκα και καλη εγκυμοσυνη να εχετε ολες σας κοριτσια!!

  • Μου αρέσει 3

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστω πολύ κορίτσια! <3  

@ζωη π. καλως ήρθες στην παρέα μας!! Με το καλό μία καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσυνη!!  Περιμένουμε νέα σου!!

@Alekagala και στις 2 εγκυμοσύνες μόλις μία βδομάδα αφότου έμαθα για την εγκυμοσυνη τουμπάνιασα.. πολύ φουσκωμα, πρήξιμο κ (συγνώμη κιόλας!!) αέρια.. εκεί οφείλεται η κοιλίτσα... κατα τα αλλα έχασα κιλά..

  • Μου αρέσει 1

eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

αχχχ ποσο θα ηθελα κι εγω να ειμαι ετσι!!! εμενα η κοιλια στην πρωτη εγκυμοσυνη φανηκε στον εβδομο με ογδοο μηνα!! σαν καρπουζι μικρο ηταν χαχχα!! καλα τωρα δεν το συζητω πλακα η κοιλια..αλλα πολυ θα ηθελα να φουσκωσω να νιωσω εγκυμοσυνη για τα καλα!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

@ζωη π. καλως ήρθες!! Με το καλο να ερθει το μικρό σου! Όσο για την κοιλιά και εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη φάνηκε πολύ αργα ! 

Ερώτηση κορίτσια..οσες έχετε ηδη παιδάκια πότε σκεφτεστε να το ανακοινώσετε σε αυτα; Η κόρη μας λαχταράει ενα αδελφάκι καιρό τώρα..δεν τις έχουμε πει τίποτα ακόμη μιας και είναι πολύ νωρίς και αν παει κάτι στραβα θα απογοητευτει! Εαν με το καλο ακούσουμε καρδούλα την αλλη εβδομάδα ίσως και να της το πω..θα πράξω σωστα ή πρεπει να περιμένω κ αλλο; Η αλήθεια είναι πως θα πρέπει να το μαθει σύντομα γιατι είναι πολύ ζωηρή και φοβάμαι μην με χτυπήσει καταλάθος

  • Μου αρέσει 2

6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...