Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Μολις βρεις τροπο να μου το πεις και εμενα!!!!! :):)

Ηδη τους ρωταω αν θελουν αδελφούλη η αδελφούλα αλλα και ετσι τσακώνονται....  Οταν σιγουρευτούμε απολυτως στην αυχενικη δηλαδη οτι ολα πανε καλα τοτε θα τους το πουμε για να τους προετοιμάσω για τον ερχομό!  Ηδη η κορη μου λεει αν ερθει μωρο εγω θα του βαζω τη πάνα και ο μικρος θα πετάει τη λερωμένη στα σκουπιδια!!! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χαχα :-D Εχει πάρα πολυ καιρό που δεν περνάει μέρα χωρις να αναφερθεί στο αδελφάκι της! Κ ο αντρας μου θέλει να της το πούμε (μετα την καρδια) γιατι την λυπάται που στεναχωριέται η μικρη κάθε μέρα για αυτο! Λεει.."και πότε θα ερθει το αδελφάκι μου..κ γιατι δεν έρχετε ..κανω την προσευχη μου στον θεούλι πότε θα το στείλει " και διαφορα τέτοια! Έναν προβληματισμο όμως τον έχω δεν στο κρύβω ! Τώρα τελευταία βέβαια έχει αποφασίσει και το φύλο και μας έχει ανακοινώσει πως μονο κορίτσι θα αποδεχτεί για να παίζουν:)


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ @Knock Knock !!!! με το καλο και μ εναν πονο σου ευχομαι!! εγω θα της το δωσω να καταλαβει απο οταν ακουσουμε καρδουλα ...αν και ειναι μικρη δεν θα καταλαβει και πολλα!!αλλα επειδη δειχνει πως καταλαβαινει καλο ειναι να της το πω θεωρω ! κι εσυ καλο θα ναι να το πεις πιστευω!αλλα να της το πεις να το καταλαβει με ομορφο τροπο οτι δεν θα την απορριψετε λογω του μωρου οτι θα την αγαπατε ακομα!!καλημερα κοριτσια! εσεις απο συμπτωματα πως πατε? εγω εχω μονο πονακια και πρηξιμο στο στηθος ..αα και καπου καπου ζαλαδες!μου φαινεται περιεργο που ακομα δεν εχω οπως στην πρωτη εγκυμοσυνη αναγουλες χαχαχ :P

  • Μου αρέσει 1

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

@Knock Knock μολις ακούσεις καρδούλα να το πεις..! Είναι κριμα να μένει στην απέξω... :/ με το καλό να της το πειτε κ να πάνε όλα καλά!! Εμείς έχουμε ξεκινήσει κ του λέμε η μαμά έχει στην κοιλίτσα της νινί, ένα αδερφάκι και θα έχεις παρέα όταν μεγαλώσει θα παίζεται μαζί.. στην αρχή πρέπει να προσέχεις όμως γιατι θα ειναι πολύ μικρό... δεν καταλαβαινει κ πολλά αλλά σιγά σιγά ευελπιστώ να καταλάβει! :)

  • Μου αρέσει 1

eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι κορίτσια..οταν ακούσουμε καρδούλα θα της το πούμε μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες

@ζωη π. απο συμπτώματα ..δεν έχω τίποτα ιδιαίτερο ..μια ευαισθησία στο στήθος ..ενα πρήξιμο στην κοιλιά ισως λίγο περισσότερο απο οτι στην  περίοδο και σήμερα το πρωί προσπάθησα να σηκωθώ απο το κρεβάτι και με έπιασε ζαλάδα πολύ έντονη προς το παρόν αυτα


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και χρονια μας πολλα!!!!  Καλα να περάσετε αν βγειτε σημερα!!!  Εγω ειμαι ως συνηθως απο το πρωι στους δρόμους,  ρευματολογο και τωρα περιμενω το ραντεβου μου για τον ενδροκρινολογο....  Ευτυχως απο τον ρευματολογο ειχαμε καλα νεα αν και ψιλοανυσηχησα γιατί ισως εμφανιστεί αρρυθμία στο έμβρυο αλλα ισως και οχι....  Αντε να τελειώνω και με τον ενδροκρινολογο να παω για καφεδακι γιατι με το παλιοκαιρο που εχει εδω στο νησι μονο για καφε και χουχούλιασμα ειναι η μερα και πολυ κουσκουσακι με τις φιλεναδες....!!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια μας πολλα κοριτσια!!! Κ μενα η κοιλιτσα μου εχει φουσκωσει κ δν μπορω να το πιστεψω.. ηδη με τα ρουχα μου δυσκολευομαι κ κυκλοφορω με ανοιχτα φερμουαρ! Εγω τις τελευταιες μερες δν ημουν καλα. Ειχα αρκετες αναγουλες κ πολυ πολυ υπνο. Ολη μερα την περνουσα στο κρεβατι. Τωρα θα βγω λιγο εξω για ψωνια μηπως κ ξεχαστω.. ανυπομονω για το ραντεβου μας την Παρασκευη! 

Καλημεεερα σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα μανουλιτσες!! Εμείς έχουμε ΠΗΤ 26/10, προχτες πήγαμε και ακούσαμε καρδούλα :):):)

Έχω και εγώ ένα ακόμα αγοράκι 23 μηνών.. Δεν του έχουμε πει ακόμα κάτι αλλά λέω σιγά σιγά να αρχίσουμε να το αναφέρουμε.. Αν και νομίζω ότι μέχρι να δει και λίγο κοιλίτσα και να μεγαλώσει κάπως δεν θα καταλάβει και πολλά.. Προς το παρόν τον ρωτάμε αν θέλει αδερφάκι και φωνάζει "Ναιιιιιιι", αλλά δεν είμαι σίγουρη αν καταλαβαίνει ακριβώς..

Όσο για αδιαθεσία στο φουλ! Μονίμως ανακατεμένο στομάχι και αναγούλες, ζαλάδες αρκετές και εμετούς (ποια εγώ που δεν μπορούσα να κάνω με τίποτα εμετό!). Να πω ότι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτα απο τα παραπάνω και μου κακοφάνηκε τώρα.. Είμαι μονίμως σαν άρρωστη.. Με το ζόρι με βαστάνε τα πόδια μου..και οι ώρες στην δουλειά απλά δεν περνάνε!

Πως την παλέυετε? Ειδικά όσες δουλεύετε... Και αυτή η υπνηλία...φοβάμαι θα με πάρει ο ύπνος πάνω στο γραφείο καμιά ώρα!!

Σας φιλώ... Να τα λέμε!

 

  • Μου αρέσει 2

fMxDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλως ηρθες thessaloniki_mum, ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις μια ησυχη εγκυμοσυνη.. Αχ αυτη η υπνηλια!!! Εμενα με πιανει το μεσημερι και δεν μπορω νακρατηθω. Θελω να κοιμηθω οπου κι αν ειμαι! Και μετα το βραδυ δεν με πιανει υπνος.. ελπιζω να βελτιωθει καπως τους επομενους μηνες!!!  

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στη παρεα μας @thessaloniki_mum να εχεις μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη....  Υπνηλία την λατρευω 10 λεπτα αν δεν μου μιλας κοιμάμαι αμεσως οποιαδηποτε ωρα ειναι αυτη!  Πες στο γιατρο σου αν και ειναι να σου ξεκινησει τις βιταμίνες πιο νωρίς για να παρεις τα πανω σου βοηθάνε αρκετα.....  Αν και στο δευτερο τρίμηνο ολα αλλάζουν και θα ειμαστε και πιο ευδιαθετες!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

τι κάνετε;;; 

@thessaloniki_mum  καλώς ήρθες !!Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις 

Εμείς έχουμε ραντεβού σε μια εβδομάδα και ανυπομονώ εύχομαι να είναι ολα καλα

@Linaev χθές συνειδητοποίησα πως ζορίζομαι να κλείσω και εγω το κουμπί στο παντελόνι!!!!κάθε φορα που καθόμουν το άνοιγα διακριτικά γιατι θα έσκαγα 

@Alekagala όλα καλα με τα ραντεβού που είχες χθές στους γιατρούς ; 

  • Μου αρέσει 2

6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια !!πως ειστε!! εγω πηγα χτες γυναικολογο επιβεβαιωσαμε εγκυμοσυνη ενδομητρια!!αλλα ειμαι 5 εβδομαδων εδειξε!!προφανως καθυστερημενη συλληψη!! (5εβδ και 4ημερων σημερα!) ειδαμε σακο ολα καλα!! εχω ξανα ραντεβου 28 του μηνα να δουμε και το εμβρυακι και να ακουσουμε καρδουλα!! την πητ μου την εβγαλε ομως 2-11 !! καλα βεβαια θα ξανα αλλαξει πιθανοτατα!!αλλα τελικα και στο δευτερο παιδακι μου παλι μανουλα νοεμβριου ειμαι!!θα σας κανω παρεα εδω μεχρι να μαζευτουν μανουλες νοεμβριου!! αλλα ποτε δεν ξες μπορει να γεννησω κ τελος οκτωβρη καθολου απιθανο!! χτες πηγα εκτακτα στην γυναικολογο γτ ειχα τρομερους πονους...αποδειχτηκε προφανεστατα πως ηταν το εντερο μου..ολα καλα μου εδωσε και εξετασεις και φιλισιν και ουτροτζεσταν για τωρα!!εσεις ολα καλα? πως ειστε? :)  @thessaloniki_mum καλωσηρθες!! καλα εκανες και το ειπες στο μπεμπακι σου για το μωρακι ..εδω εμενα που ναι και πιο μικρη (16μηνων) της το ειπα κανονικα!ασχετα που ακομα δεν καταλαβαινει καλα χαχαχ με το καλο και μ εναν πονο ευχομαι!!καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη !!!

  • Μου αρέσει 1

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

@ζωη π. εδω μαζι μας θα'σαι να μεγαλώνουμε μαζι ολες μας οι κοιλιές!!!!! 

κορίτσια εκανα τις εξετάσεις ειναι αρκετα καλες εκτός από μια που υπαρχει περιπτωση το σπορι να κανει ένεση κορτιζόνης για αρρυθμία λογω του αυτοανοσου....  Το καλο ειναι οτι ειναι ελάχιστες οι πιθανοτητες αλλα..... 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...