Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα φίλες μου! 

@ERIANTON τι κανετε; πήγατε καλαμο να πάρετε τον μικρο; 

@Alzira πως εισαι σημερα κοπελα μου; δεν θυμαμαι αν στο ειπα το μαγνήσιο το παιρνουμε μετα απο καθε γεύμα. 

@Marigoula ολα καλα; η μικρη εντάξει; 

εγω εχω τον μικρο μου αδερφο κ μου δείχνει φωτο απο μιλανο, Κόμο, Βενετία, τσινκουε τερρε κ εχω σκασει. Γενικα ειμαστε με τον ανδρα μου πολυ του ταξιδιού. Κ τωρα τελευταια κανουμε roadtrip. Κόβουμε απο αλλου κ κανουμε ταξίδια. Ειναι το πάθος μας. Ζήλεψα τον μικρούλι μου αν κ εχω παει! Χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 3

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Γεια σας!!!! @Alzira όποτε όλα μια χαρά ,δεν σου είπε κάτι ανησυχητικό.

@Dwroulita85 Ναι τον φέραμε το αγοράκι  μου.Όταν τον είδα μου ήρθε να βάλω τα κλάματα (τα έβαλα δηλαδή αλλά σε με μικρή ποσότητα,πάλι με είδε ο άντρας μου και κούναγε το κεφάλι του.Όλο τι έπαθες πάλι ????μου λέει....Ευτυχώς τον έλιωσα στα φιλία.μου είπε και ότι περίμενε να με δει με φουσκωμένη κοιλια.καλά θα περιμένεις λέω από μέσα μου.

Ζήλεψε μωρέ  με τα ταξίδια ??? ΣΕ λίγο καιρό θα παγιώνεται ομαδικώς.Εσυ πως είσαι?άλλαξε η διάθεση σου με ευτυχισμένη τον μικρό σας?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ERIANTON είπε:

Γεια σας Γεια σας!!!! @Alzira όποτε όλα μια χαρά ,δεν σου είπε κάτι ανησυχητικό.

@Dwroulita85 Ναι τον φέραμε το αγοράκι  μου.Όταν τον είδα μου ήρθε να βάλω τα κλάματα (τα έβαλα δηλαδή αλλά σε με μικρή ποσότητα,πάλι με είδε ο άντρας μου και κούναγε το κεφάλι του.Όλο τι έπαθες πάλι ????μου λέει....Ευτυχώς τον έλιωσα στα φιλία.μου είπε και ότι περίμενε να με δει με φουσκωμένη κοιλια.καλά θα περιμένεις λέω από μέσα μου.

Ζήλεψε μωρέ  με τα ταξίδια ??? ΣΕ λίγο καιρό θα παγιώνεται ομαδικώς.Εσυ πως είσαι?άλλαξε η διάθεση σου με ευτυχισμένη τον μικρό σας?

Ο γλυκούλης μου! Καλώς τον δεχτήκατε! Να κανεις κ το αγαπημενο του φαγητο για επιβράβευση!! 

Ναι καλυτερα ειμαι! Γελάσαμε πολυ σημερα. Μου έδειξε τους ευρωπαίους φιλους κ κοροϊδεύαμε. Πλάκα ειχε. Τωρα ηρθε η μαμά με τον ανδρα μου κ πηγε για μπανιο. Αλλαγή βάρδιας... 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα ταξίδια είναι μεγάλη μας αγάπη και ειδικά με αυτοκίνητο τώρα πια θα αλλάξουν τα πράγματα αλλά ελπίζω να μην τα σταματήσουμε ! Μία χαρά ο μικρός αδερφός εδώ ζήλεψα λιγάκι και εγώ :-). 

Πολύ καλύτερα είμαι κυρίως γιατί ηρέμησα και δεν φοβάμαι τόσο , παίρνω το μαγνήσιο κανονικά και μου είπε όχι ήλιο αυτές τις μέρες και πολύ ξεκούραση ! 

Αυτό με τα κλάματα κάπως μειώθηκε σε μένα , δεν είναι όπως στο πρώτο τρίμηνο που έκλαιγα μέχρι και με τις διαφημίσεις στη τηλεόραση  ή με παιδάκια στο δρόμο , τι γλυκό μωρό κλαψ κλαψ . 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Alzira είπε:

Τα ταξίδια είναι μεγάλη μας αγάπη και ειδικά με αυτοκίνητο τώρα πια θα αλλάξουν τα πράγματα αλλά ελπίζω να μην τα σταματήσουμε ! Μία χαρά ο μικρός αδερφός εδώ ζήλεψα λιγάκι και εγώ :-). 

Πολύ καλύτερα είμαι κυρίως γιατί ηρέμησα και δεν φοβάμαι τόσο , παίρνω το μαγνήσιο κανονικά και μου είπε όχι ήλιο αυτές τις μέρες και πολύ ξεκούραση ! 

Αυτό με τα κλάματα κάπως μειώθηκε σε μένα , δεν είναι όπως στο πρώτο τρίμηνο που έκλαιγα μέχρι και με τις διαφημίσεις στη τηλεόραση  ή με παιδάκια στο δρόμο , τι γλυκό μωρό κλαψ κλαψ . 

Αχχααχ εγω κλαιω ακομα... μ εβαλε κ μια τουρκική σειρά της θείας μου η μαμά στο ντιβιντί κ εκει να δείτε κλαμα.. ειναι κ αυτοι λες κ ζουν στο 60. Μες την αναποδιά η ζωή τους βρε παιδι μου! 

Αντε ωραια κοριτσι μου θα ηρεμήσεις τωρα. Εμενα μου φέρνουν κ υπνηλία. Καλυτερα δηλαδη. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2017 at 2:47 ΜΜ, Dwroulita85 είπε:

Ο γλυκούλης μου! Καλώς τον δεχτήκατε! Να κανεις κ το αγαπημενο του φαγητο για επιβράβευση!! 

Ναι καλυτερα ειμαι! Γελάσαμε πολυ σημερα. Μου έδειξε τους ευρωπαίους φιλους κ κοροϊδεύαμε. Πλάκα ειχε. Τωρα ηρθε η μαμά με τον ανδρα μου κ πηγε για μπανιο. Αλλαγή βάρδιας... 

Γλυκούλης Πολύ όμως.Φεύγαμε και μου λέει με μια αφέλεια όλοι γλυκουλη με λένε εδώ.Και ήμουν να κι λιώνω...

Μπράβο μωρέ κοροϊδεύετε τους ζαβους τους ξενους.εμένα μου είχε μείνει από την πρώτη να είμαι ευσυγκινητη(κλαψιαρα) και τώρα απ'έγινε το κακο


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , ERIANTON είπε:

Γλυκούλης Πολύ όμως.Φεύγαμε και μου λέει με μια αφέλεια όλοι γλυκουλη με λένε εδώ.Και ήμουν να κι λιώνω...

Μπράβο μωρέ κοροϊδεύετε τους ζαβους τους ξενους.εμένα μου είχε μείνει από την πρώτη να είμαι ευσυγκινητη(κλαψιαρα) και τώρα απ'έγινε το κακο

Οπως το λες ζαβα παιδια!! Αχαχαχ 

 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , tinkerbell1991 είπε:

Καλημερα eriatron..τι κανεις?Εγω σημερα παλι ονειρα εβλεπα..Δεν μας εχει πει καποια κοπελα απο προηγουμενη εγκυμοσγνη εβλεπε ονειρα..

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!

Ολες βλεπουμε ονειρα και εφιαλτες!!! Λογικα ειναι απο το αγχος.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tinkerbell1991 είπε:

Καλημερα eriatron..τι κανεις?Εγω σημερα παλι ονειρα εβλεπα..Δεν μας εχει πει καποια κοπελα απο προηγουμενη εγκυμοσγνη εβλεπε ονειρα..

Καλημερα! Εγω κ στην προηγουμενη μου εγκυμοσυνη εβλεπα ασχημα ονειρα κ οταν γεννησα τις πρωτες εβδομαδες. 


q2mZp2.png
 
 
YRYsp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, tinkerbell1991 είπε:

Καλημερα eriatron..τι κανεις?Εγω σημερα παλι ονειρα εβλεπα..Δεν μας εχει πει καποια κοπελα απο προηγουμενη εγκυμοσγνη εβλεπε ονειρα..

Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έβλεπα πολλούς εφιαλτες.

Παιδιά δεν ξέρω αν ισχύει για το μαγνήσιο που λένε αλλα 4 μέρες που το πίνω πριν τον ύπνο κοιμάμαι σαν πουλάκι .μόνο που ξυπνάω με ξέρω στόμα.δεν ξέρω αν είναι από το φάρμακο ή άσχετο.θα διαβάσω και τις παρενέργειες γιατί δεν το κοίταξα καθόλου.πίνεις εσυ μαγνήσιο? @Maria D τι κάνεις?Όλα Καλά?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ERIANTON είπε:

Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έβλεπα πολλούς εφιαλτες.

Παιδιά δεν ξέρω αν ισχύει για το μαγνήσιο που λένε αλλα 4 μέρες που το πίνω πριν τον ύπνο κοιμάμαι σαν πουλάκι .μόνο που ξυπνάω με ξέρω στόμα.δεν ξέρω αν είναι από το φάρμακο ή άσχετο.θα διαβάσω και τις παρενέργειες γιατί δεν το κοίταξα καθόλου.πίνεις εσυ μαγνήσιο? @Maria D τι κάνεις?Όλα Καλά?

Γεια σου Ειρηνη τι κανεις? Εγω εχω δυσκολιες με τον υπνο κ ξεκινησαν κ οι εφιαλτες:shock: 

Μαγνησιο εγω δεν παιρνω δεν μου εχει πει ο γιατρος κ ουτε στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου θυμαμαι να επαιρνα..


q2mZp2.png
 
 
YRYsp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα! Στην Αθήνα επέστρεψε ο καύσωνας νομίζω κ ειμαι Στα όρια μου, Θέλω να φυγωωωω. Άλλο λίγο υπομονή κάνουμε. Τα όνειρα νομίζω είναι καθαρά ψυχολογικό, από το άγχος που έχουμε. Εγώ προσπαθώ να το παίζω δυνατή κ όσοι με ρωτάνε πως πάει η εγκυμοσύνη λέω καλά. Αλλά εμείς κ η ψυχούλα μας το ξέρει πόσο ψυχοφθόρο είναι όλο αυτό σε όλους τους τομείς. Κ ειδικά από δω κ Μέχρι να μπούμε κ στον 9ο θέλει από όλες μας προσοχή να ξεκουραζομαστε αρκετά μην τύχει τίποτα κ τρέχουμε. 

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...