Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Να κρατάς ωρα. Πόση ωρα κρατεί το σφιξιμο κ ποτε ξαναέρχεται το επόμενο. Παιρνεις μαγνήσιο;; 

Δεν παίρνω τίποτα μόνο σίδηρο. Το σφίξιμο κρατάει 15 δευτερόλεπτα περίπου αν και μπορεί να λέω πολλά από το φόβο μου. Ένα είχα το πρωί και ένα τώρα πριν από κανένα μισάωρο. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχεις δίκιο ρε κοριτσάκι .όποτε θα τα περάσουμε παρέα.αν θέλεις μιλάμε και στο τηλέφωνο σου στέλνω το νούμερο μου και εγώ Κάθε μέρα μόνη Είμαι Μέχρι το απόγευμα και μέχρι να έρθει το τρελουτσικο από την κατασκήνωση.σου στέλνω και όποτε θέλεις και έχεις ανάγκη για παρέα έστω Έτσι εδώ είμαι.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alzira είπε:

Δεν παίρνω τίποτα μόνο σίδηρο. Το σφίξιμο κρατάει 15 δευτερόλεπτα περίπου αν και μπορεί να λέω πολλά από το φόβο μου. Ένα είχα το πρωί και ένα τώρα πριν από κανένα μισάωρο. 

Σε συγκεκριμένο σημείο; το βλεπεις κι ολας να μαζεύεται; στην κλινική μου ειπαν να το παρακολουθω γιατι κ γω εχω. Εμενα με πετρώνει για πολλη ωρα κ ξανα απλώνει. Δες Μηπως ειναι κράμπες ή σφαχτες επειδη τωρα μεγαλωνει κ η κοιλια. Αν εχεις συχνα κ κατω απο τον αφαλό ειναι συσπάσεις. Θα σου δωσει μαγνήσιο κ αν ειναι πιο σοβαρό 2 δόση σαν εμενα. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Dwroulita85 πες στους ανθρώπους σου ότι καταλαβαίνεις την ανησυχία τους αλλά όταν σε ρωτάνε συνέχεια σε αγχωνουν περισσότερο . Θα το καταλάβουν εξ άλλου όλο το βάρος το κουβαλάς εσύ δεν μπορείς να κουβαλάς και το βάρος από το στρες των συγγενών.


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

Έχεις δίκιο ρε κοριτσάκι .όποτε θα τα περάσουμε παρέα.αν θέλεις μιλάμε και στο τηλέφωνο σου στέλνω το νούμερο μου και εγώ Κάθε μέρα μόνη Είμαι Μέχρι το απόγευμα και μέχρι να έρθει το τρελουτσικο από την κατασκήνωση.σου στέλνω και όποτε θέλεις και έχεις ανάγκη για παρέα έστω Έτσι εδώ είμαι.

Να σαι καλα βρε Ειρήνη μου! Μονο που το πες! Σ ευχαριστω❤️


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dwroulita85 είπε:

Σε συγκεκριμένο σημείο; το βλεπεις κι ολας να μαζεύεται; στην κλινική μου ειπαν να το παρακολουθω γιατι κ γω εχω. Εμενα με πετρώνει για πολλη ωρα κ ξανα απλώνει. Δες Μηπως ειναι κράμπες ή σφαχτες επειδη τωρα μεγαλωνει κ η κοιλια. Αν εχεις συχνα κ κατω απο τον αφαλό ειναι συσπάσεις. Θα σου δωσει μαγνήσιο κ αν ειναι πιο σοβαρό 2 δόση σαν εμενα. 

Δεν είναι κράμπες και σφαχτες , ναι φαίνεται να μαζεύει η κοιλιά μου ωχ τώρα πρέπει να βρω να πάω σε γιατρό εδώ που είμαι. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alzira είπε:

@Dwroulita85 πες στους ανθρώπους σου ότι καταλαβαίνεις την ανησυχία τους αλλά όταν σε ρωτάνε συνέχεια σε αγχωνουν περισσότερο . Θα το καταλάβουν εξ άλλου όλο το βάρος το κουβαλάς εσύ δεν μπορείς να κουβαλάς και το βάρος από το στρες των συγγενών.

Ντρέπομαι να το πω για να μην τους κακοκαρδισω. Εχουν κ αυτοι το αγχος τους. Αλλα οταν ακούει εκει ετσι κ εκεινη αλλιως Ασε... μπουκώνω. Εχω περασει κ τα προηγούμενα κ τωρα δεν αντεχω κ πολλα. Με τροπο τα λεω στον ανδρα μου αλλα σε μάνες κ μαία τι να πω. Η μαία ερχεται για να μου παρει αιμα κ να μου κανει ενέσεις απο πισω... 

Just now, Alzira είπε:

Δεν είναι κράμπες και σφαχτες , ναι φαίνεται να μαζεύει η κοιλιά μου ωχ τώρα πρέπει να βρω να πάω σε γιατρό εδώ που είμαι. 

Δεν χρειαζεται να πας, παρε τηλ. Εμενα μου δίνει τα τροφοκαλντ μαξ σε σκόνη. Οταν το πίνεις απορροφάται πιο γρηγορα κ εχει πιο γρηγορα κ καλα αποτελέσματα. Μην αγχωνεσαι γιατι γίνονται πιο εντονοι. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwroulita85 είπε:

Ντρέπομαι να το πω για να μην τους κακοκαρδισω. Εχουν κ αυτοι το αγχος τους. Αλλα οταν ακούει εκει ετσι κ εκεινη αλλιως Ασε... μπουκώνω. Εχω περασει κ τα προηγούμενα κ τωρα δεν αντεχω κ πολλα. Με τροπο τα λεω στον ανδρα μου αλλα σε μάνες κ μαία τι να πω. Η μαία ερχεται για να μου παρει αιμα κ να μου κανει ενέσεις απο πισω... 

Μην ντρέπεσαι καθόλου όλοι το καλό σου θέλουν απλά δεν ξέρουν πιο είναι εσύ που το ξέρεις μπορείς να το πεις , ο ψυχολόγος αυτό θα μου έλεγε να κάνω δηλαδή :-P . Στη μαία κάνε την Κινέζα σαν να μην ακούς τις ερωτήσεις . 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Άνθρωποι είμαστε.Όλες εδώ  έχουμε αυτήν την στιγμή έναν στόχο κοινό.και για όλες μας είναι ο πιο σημαντικός.πρεπει να βρούνε τρόπο να το παλέψουμε.Εγώ δόξα τω Θεό δεν έχω κάτι που να με ενοχλεί στην εγκυμοσύνη  Έχω όμως ένα άγχος που πνιγομαι κάθε μέρα όπου με τραβάει πολλές φορές "κάτω".νιώθω και εγώ δύσκολα μην νομίζεις.Όπως μπορούμε να βοηθησουμε η μια την άλλη καλό ειναι

  • Μου αρέσει 5

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Δωρουλιτα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Κάνε υπομονή κορίτσι μου. Αρχισε να μιλάς στο μικρό σου. Εγώ αυτό έκανα. Ακούγαμε μουσική, (έβαζα στο κινητό και το έβαζα κοντά στην κοιλια μου), τους διάβαζα παραμύθια, τους έλεγα τι θα κάνουμε οταν βγουν από εκεί μέσα, έτσι περνούσε αρκετή ώρα χωρίς να το καταλάβω!!!! 

Και εγώ συχαίνομαι το ροζ. Μα καθόλου όμως ρε παιδι μου. Στην μικρή μου άφησα τα αδέρφια μου να φτιαξουν το δωμάτιο της. Και είναι ολο ροζ. Τοιχος ροζ, λουλούδια ροζ, κουρτίνες ροζ, χαλακι κατω ροζ, αρκουδακια ροζ, μεχρι και η καλαθα για τα άπλυτα είναι ροζ!!!! Έπαθα συγκοπη οταν το είδα. 

Πάντα έλεγα θα τα αλλάξω αλλά τώρα δεν νομίζω. Αν και έχουμε συμφωνήσει οτι θα πανε τα διδιμα στο μεγάλο υπνοδωματιο κ το μικρό θα μείνει στην μικρή. 

Αlzira τι έγινε βρήκες τον γιατρό? Ηρέμησε? 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Alzira είπε:

Μην ντρέπεσαι καθόλου όλοι το καλό σου θέλουν απλά δεν ξέρουν πιο είναι εσύ που το ξέρεις μπορείς να το πεις , ο ψυχολόγος αυτό θα μου έλεγε να κάνω δηλαδή :-P . Στη μαία κάνε την Κινέζα σαν να μην ακούς τις ερωτήσεις . 

Δεν μιλάω, κανω πως καταλαβαινω.. 

Σημερα θα παω κ στον γιατρο. Άντε να δουμε τι θα μας πει.. 

πρίν από 1 λεπτό , Marigula είπε:

Καλησπέρα. 

Δωρουλιτα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Κάνε υπομονή κορίτσι μου. Αρχισε να μιλάς στο μικρό σου. Εγώ αυτό έκανα. Ακούγαμε μουσική, (έβαζα στο κινητό και το έβαζα κοντά στην κοιλια μου), τους διάβαζα παραμύθια, τους έλεγα τι θα κάνουμε οταν βγουν από εκεί μέσα, έτσι περνούσε αρκετή ώρα χωρίς να το καταλάβω!!!! 

Και εγώ συχαίνομαι το ροζ. Μα καθόλου όμως ρε παιδι μου. Στην μικρή μου άφησα τα αδέρφια μου να φτιαξουν το δωμάτιο της. Και είναι ολο ροζ. Τοιχος ροζ, λουλούδια ροζ, κουρτίνες ροζ, χαλακι κατω ροζ, αρκουδακια ροζ, μεχρι και η καλαθα για τα άπλυτα είναι ροζ!!!! Έπαθα συγκοπη οταν το είδα. 

Πάντα έλεγα θα τα αλλάξω αλλά τώρα δεν νομίζω. Αν και έχουμε συμφωνήσει οτι θα πανε τα διδιμα στο μεγάλο υπνοδωματιο κ το μικρό θα μείνει στην μικρή. 

Αlzira τι έγινε βρήκες τον γιατρό? Ηρέμησε? 

Σ ευχαριστω. Το ξερω, μονο υπομονη μπορω να κανω. 

Δεν θα αντέξω μετα απο τόσους μήνες ξάπλας να δω κ ροζ δωμάτιο! Αχαχαχαχα 

πρίν από 27 λεπτά , ERIANTON είπε:

Άνθρωποι είμαστε.Όλες εδώ  έχουμε αυτήν την στιγμή έναν στόχο κοινό.και για όλες μας είναι ο πιο σημαντικός.πρεπει να βρούνε τρόπο να το παλέψουμε.Εγώ δόξα τω Θεό δεν έχω κάτι που να με ενοχλεί στην εγκυμοσύνη  Έχω όμως ένα άγχος που πνιγομαι κάθε μέρα όπου με τραβάει πολλές φορές "κάτω".νιώθω και εγώ δύσκολα μην νομίζεις.Όπως μπορούμε να βοηθησουμε η μια την άλλη καλό ειναι

Ακριβώς ετσι! Κ σας ευχαριστω ολες σας! Κ ειπαμε Ε, του χρονου πρωτα ο θεος να ειμαστε γερές κ να εχουμε τα μωράκια μας σας καλώ χαλκιδικη. Γιατι σαν την χαλκιδικη δεν εχει ως γνωστόν! Αχαχχα 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Marigula είπε:

Καλησπέρα. 

Δωρουλιτα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Κάνε υπομονή κορίτσι μου. Αρχισε να μιλάς στο μικρό σου. Εγώ αυτό έκανα. Ακούγαμε μουσική, (έβαζα στο κινητό και το έβαζα κοντά στην κοιλια μου), τους διάβαζα παραμύθια, τους έλεγα τι θα κάνουμε οταν βγουν από εκεί μέσα, έτσι περνούσε αρκετή ώρα χωρίς να το καταλάβω!!!! 

Και εγώ συχαίνομαι το ροζ. Μα καθόλου όμως ρε παιδι μου. Στην μικρή μου άφησα τα αδέρφια μου να φτιαξουν το δωμάτιο της. Και είναι ολο ροζ. Τοιχος ροζ, λουλούδια ροζ, κουρτίνες ροζ, χαλακι κατω ροζ, αρκουδακια ροζ, μεχρι και η καλαθα για τα άπλυτα είναι ροζ!!!! Έπαθα συγκοπη οταν το είδα. 

Πάντα έλεγα θα τα αλλάξω αλλά τώρα δεν νομίζω. Αν και έχουμε συμφωνήσει οτι θα πανε τα διδιμα στο μεγάλο υπνοδωματιο κ το μικρό θα μείνει στην μικρή. 

Αlzira τι έγινε βρήκες τον γιατρό? Ηρέμησε? 

Όχι δεν με πήρε ακόμη ο δικός μου , θα περιμένω καμία ώρα και θα πάω μια βόλτα από το εφημερεύον εδώ αν δε με πάρει . 

Όχι σε ροζ δωμάτιο ξάπλα τόσους μήνες δεν θέλει πολύ ο άνθρωπος.


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Alzira είπε:

Όχι δεν με πήρε ακόμη ο δικός μου , θα περιμένω καμία ώρα και θα πάω μια βόλτα από το εφημερεύον εδώ αν δε με πάρει . 

Όχι σε ροζ δωμάτιο ξάπλα τόσους μήνες δεν θέλει πολύ ο άνθρωπος.

Ε μα! Οταν ερθει η ωρα θα το σχεδιάσω οπως το θελω, χρωματα κ επιπλακια κ απλα θα τα παρουν. Δύσκολο; Οχι ροζ!! 

Στις συσπάσεις αλλα τις έντονες, δίνουν μαγνήσιο κ ξαπλα για να εισαι ηρεμη. Η φαρμακοποιός μας που ειναι στο 8 ειναι Σ αυτη τη φαση. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Alzira είπε:

Όχι δεν με πήρε ακόμη ο δικός μου , θα περιμένω καμία ώρα και θα πάω μια βόλτα από το εφημερεύον εδώ αν δε με πάρει . 

Όχι σε ροζ δωμάτιο ξάπλα τόσους μήνες δεν θέλει πολύ ο άνθρωπος.

Αν δεν το ξαναενιωσες Γενικά δεν νομίζω ότι πρέπει να αγχώνεσαι ούτε να τρέχεις στο νοσοκομείο... Όταν οι συσπάσεις είναι συσπάσεις γέννας σου βάζω κ 10 στοιχήματα ότι θα το καταλάβεις χωρίς περιθώριο αμφιβολίας. Εκτός αν έχεις μαζί κ αλλο σύμπτωμα (αίμα, σπάσιμο νερών). Αλλιώς νομίζω απλά ξεκουράσου Γιατί το άγχος δεν κάνει καλό.

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ανθρωπος της λεπτομερειας μεχρι αηδιας. Αλλα ας βγει γερο το μωρακι μου κι αν ειναι κοριτσι ας του κανουν και ροζ δωματιο δε με νοιαζει καθολου :-P

Γενικα παντως τα τελευταια χρονια παιζει πολυ λευκο γκρι σε επιπλα και μπεζ σε τοιχους και υφασματα ειναι πολυ αριστοκρατικο και ζεστο.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...