Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 55 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Καλημερα κοριτσια!

μια φίλη μου κ συναδέλφος μου δεν επαιρνε συμπληρώματα απο πεποίθηση. Έτρωγε ομως καθημερινά πολλούς ξηρούς καρπούς κ κόκκινο κρεας σε μορφή κιμα, σπαράγγια,σπανάκι κλπ.

πηγαμε χτες στον γιατρο, τα ράμματα ειναι μια χαρά ο τράχηλος απο κει κ πανω εχει ανοίξει πλήρως. Οποτε πλήρη ακινησία κλπ.. τα γνωστά. 

Είπα στον γιατρό του ΙΚΑ να μου έγραφε εξετάσεις μαγνησίου,ασβέστιο και σίδηρο και με κοροιδευε.Του είπα αν είναι αρκετά στην "αποθήκη" μου χρειάΖονται?κούναγε το κεφάλι κοροϊδευτικά και μου λέει ναι

πρίν από 45 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Να σαι καλα μαρακι! Ναι κ έπλεκα κέντησα μαξιλαρακι. Τωρα δεν κανω τιποτα. Λες κ επαθα κατάθλιψη ειμαι. 

Ναι εχει δικιο. Ειναι το θαύμα μου, σώθηκε κ αυτο πρεπει να βλεπω. 

Χτες την ειδα, κουνιόταν. Εγινε κ 280γραμμαρια. Σίγουρα απο τον μπαμπα της τα πηρε ολα! Οπως κ την μύτη! Αχαχα Δυστυχως αυτα που περασα δεν ξεχνιούνται εύκολα αλλα οταν την κρατησω γερη θα απαλύνει τον πολυ πόνο. 

Εσυ πως εισαι; 

Όλα Καλά θα είναι Δωρουλιτα μου.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , ERIANTON είπε:

Είπα στον γιατρό του ΙΚΑ να μου έγραφε εξετάσεις μαγνησίου,ασβέστιο και σίδηρο και με κοροιδευε.Του είπα αν είναι αρκετά στην "αποθήκη" μου χρειάΖονται?κούναγε το κεφάλι κοροϊδευτικά και μου λέει ναι

Όλα Καλά θα είναι Δωρουλιτα μου.

Καλα κανεις κ ζητάς. Κ γω εχω κανει. Ετσι ξερεις που βρισκεσαι κ τι ανάγκες εχει ο οργανισμός σου. 

Σ ευχαριστω ειρηνουλα μου. Οταν ανέβω ψυχολογικά θα ξεκινησω το πλέξιμο κ περιμενω παραγγελία! Αυριο θα πατε στο επισκεπτήριο του μικρού; 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Καλα κανεις κ ζητάς. Κ γω εχω κανει. Ετσι ξερεις που βρισκεσαι κ τι ανάγκες εχει ο οργανισμός σου. 

Σ ευχαριστω ειρηνουλα μου. Οταν ανέβω ψυχολογικά θα ξεκινησω το πλέξιμο κ περιμενω παραγγελία! Αυριο θα πατε στο επισκεπτήριο του μικρού; 

Άσε ολο το πρωί με περνει και κλαίει θέλει να φύγει σήμερα.Μάλλον θα τον πάρουμε αυριο


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετρώ τις μέρες να φύγουμε για διακοπές, δεν μπορώ άλλο στο σπίτι μόνη μου.. Κ η μικρή μου δεν είναι εύκολη όλο σκύβω, σκουπίζω κλπ. Στις διακοπές θα παίρνω στη θάλασσα το φαί να τρώει Εκεί να μην γεμίζει ψίχουλα κ πρέπει όλο να καθαρίζω, πρακτικό θα είναι χαχαχα


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ERIANTON είπε:

Άσε ολο το πρωί με περνει και κλαίει θέλει να φύγει σήμερα.Μάλλον θα τον πάρουμε αυριο

Για πρωτη φορα καλα τα πηγε!! Δούλευα φοιτήτρια σε κατασκηνώσεις στο σανη Χαλκιδικής, ημουν στην γραμματεία, εκει που έρχονται τα παιδακια κ ζητούν τους γονεις.. Αχαχαχα τα καημένα. Με τις μυτσουλες να τρέχουν καλοκαιριάτικα απο το κλαμα. Τα περισσότερα ηταν αυτα που ειχαν ερθει πρωτη φορα. Του χρονου θα ειναι καλυτερα για τον μικρο σου. Νομιζω ειναι καλυτερα να μην πηγαίνει με παρεα- ξαδέρφια  αλλα να κανει εκει νέες φιλίες. 

Τον αδερφο μου τον στέλναμε εξωτερικό, Βεβαια πιο μεγαλο. Στα 15 πηγε Γερμανία σε παράρτημα του γκετε. Κ απο τοτε καθε χρονο πηγαίνει σε summer school σε διαφορα πανεπιστήμια στην Ευρώπη. Φετος πηγε Ιταλία, στο Μποκόνι. Σημερα βραδυ ερχεται.

Η μαμά θα τα παιξει. Απο κει που ηταν μονη με τον μπαμπα τωρα γυρισα εγω, αυριο θα ερθει ο μικρος κ Αύγουστο ο μεγάλος απο Αγγλία. Τους λυπάμαι.. Αχαχα εχουν κ τον ανδρα μου. Χαχαχαχα 

τωρα με τον μικρο θα αλλάξει κ η διάθεση μου. Ειναι 20 χρόνων μεσα στην τρελα του. Το προβλημα του σε ποια παραλία θα πανε κ σε ποιο κλαμπ θα ξενυχτήσουν. Μια χαρά για μενα! 

πρίν από 1 λεπτό , IoannaMas είπε:

Εγώ μετρώ τις μέρες να φύγουμε για διακοπές, δεν μπορώ άλλο στο σπίτι μόνη μου.. Κ η μικρή μου δεν είναι εύκολη όλο σκύβω, σκουπίζω κλπ. Στις διακοπές θα παίρνω στη θάλασσα το φαί να τρώει Εκεί να μην γεμίζει ψίχουλα κ πρέπει όλο να καθαρίζω, πρακτικό θα είναι χαχαχα

Που θα πατε Ιωάννα; πρόσεχε να μην εισαι τον ήλιο. Καλα κ η μικρη Βεβαια. Αλλα για τις έγκυες διάβαζα στο βιβλίο πως κανει πολυ κακο ο ήλιος. Φέρνει δυσφορία. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Για πρωτη φορα καλα τα πηγε!! Δούλευα φοιτήτρια σε κατασκηνώσεις στο σανη Χαλκιδικής, ημουν στην γραμματεία, εκει που έρχονται τα παιδακια κ ζητούν τους γονεις.. Αχαχαχα τα καημένα. Με τις μυτσουλες να τρέχουν καλοκαιριάτικα απο το κλαμα. Τα περισσότερα ηταν αυτα που ειχαν ερθει πρωτη φορα. Του χρονου θα ειναι καλυτερα για τον μικρο σου. Νομιζω ειναι καλυτερα να μην πηγαίνει με παρεα- ξαδέρφια  αλλα να κανει εκει νέες φιλίες. 

Τον αδερφο μου τον στέλναμε εξωτερικό, Βεβαια πιο μεγαλο. Στα 15 πηγε Γερμανία σε παράρτημα του γκετε. Κ απο τοτε καθε χρονο πηγαίνει σε summer school σε διαφορα πανεπιστήμια στην Ευρώπη. Φετος πηγε Ιταλία, στο Μποκόνι. Σημερα βραδυ ερχεται.

Η μαμά θα τα παιξει. Απο κει που ηταν μονη με τον μπαμπα τωρα γυρισα εγω, αυριο θα ερθει ο μικρος κ Αύγουστο ο μεγάλος απο Αγγλία. Τους λυπάμαι.. Αχαχα εχουν κ τον ανδρα μου. Χαχαχαχα 

τωρα με τον μικρο θα αλλάξει κ η διάθεση μου. Ειναι 20 χρόνων μεσα στην τρελα του. Το προβλημα του σε ποια παραλία θα πανε κ σε ποιο κλαμπ θα ξενυχτήσουν. Μια χαρά για μενα! 

Που θα πατε Ιωάννα; πρόσεχε να μην εισαι τον ήλιο. Καλα κ η μικρη Βεβαια. Αλλα για τις έγκυες διάβαζα στο βιβλίο πως κανει πολυ κακο ο ήλιος. Φέρνει δυσφορία. 

Α ωραία κοσμογυρισμενοι! Οι κατασκηνώσεις είναι δύσκολες μωρέ, κ εγώ μικρή το είχα επιχειρήσει αλλά μια βδομάδα αντεξα, Μας ξυπνούσαν τόσο πρωί Δεν Ήταν του στυλ μου χχαχα 

Στη Νάξο θα πάμε δεν έχουμε μεγάλη ποικιλία πάντα εκεί πάμε. Απόγευμα θα πάω θάλασσα βασικά γιατί εκτός από τον ήλιο, είναι πάγος η θάλασσα το πρωί. Κ το παιδί θα παίζει καλύτερα στην άμμο το απόγευμα γιατί δεν κάνει ακόμα να φοράει γυαλιά ηλίου κ ούτε το καπέλο το κρατάει.. Κ έχει μπλε μάτια παρά πολύ ανοιχτόχρωμα κ Μας έχει πει κ ο παιδίατρος είναι πολύ ευαίσθητα αυτά τα μάτια...

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, IoannaMas είπε:

Α ωραία κοσμογυρισμενοι! Οι κατασκηνώσεις είναι δύσκολες μωρέ, κ εγώ μικρή το είχα επιχειρήσει αλλά μια βδομάδα αντεξα, Μας ξυπνούσαν τόσο πρωί Δεν Ήταν του στυλ μου χχαχα 

Στη Νάξο θα πάμε δεν έχουμε μεγάλη ποικιλία πάντα εκεί πάμε. Απόγευμα θα πάω θάλασσα βασικά γιατί εκτός από τον ήλιο, είναι πάγος η θάλασσα το πρωί. Κ το παιδί θα παίζει καλύτερα στην άμμο το απόγευμα γιατί δεν κάνει ακόμα να φοράει γυαλιά ηλίου κ ούτε το καπέλο το κρατάει.. Κ έχει μπλε μάτια παρά πολύ ανοιχτόχρωμα κ Μας έχει πει κ ο παιδίατρος είναι πολύ ευαίσθητα αυτά τα μάτια...

Θελει πολυ πειθαρχία η κατασκηνωση. Το παιδάκι που παει πρεπει να εχει την κατάλληλη εκπαίδευση, δεν ειναι ευκολο. Εμεις πηγαίναμε αναγκαστικά λόγο εργασιας γονέων. Ομως αυτο μας βοηθησε πολυ στην μετέπειτα ζωής μας. Όπου κ να μας αφήσεις επιβιώνουμε. Αχαχ 

Οντως οι κυκλαδες εχουν πολυ κρύα νερά. Απο την Νάξο ειναι η κολλητή μου! Πολυ ωραιο νησί! Κ εγω ειμαι με γαλανά ματια. Χτες που βγηκα πρωτη φορα για τον γιατρο κ ηταν κ 7 η ωρα έκλαιγα στο δρομο απο την ηλιοφάνεια. Με ανακουφίζε κ με ανακουφίζει ακομα δροσερές κομπρέσες στα ματια. Την καταλαβαινω την μικρούλα σου. Χαχα ψυχουλα μου. 

με Τήνο εχεις σχεση; αν ολα πανε καλα εκει θα την βαφτίσουμε κ θα παρει κ το όνομα της Παναγίτσας μας αλλα δεν εχω ιδέα ουτε πως γινεται ουτε τιποτα. Καλα εχουμε πολυυυυυ χρονο.... Οταν εμενα Σύρο ειχα παει για προσκύνημα μονο αυτο. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Καλή μέρα όλη μέρα!!!

@Elpidaaa μου δεν επινες σίδηρος με άδειο στομάχι?είχα 36 στις πρώτες εξετάσεις και τώρα 37.Στο ίδιο εργαστήριο έκανες τις εξετάσεις πριν και τώρα?Εγώ το πίνω στις 6.30 κοιμάμαι πάλι τις περισσότερες φορές και μετά από τις 8.30 τρώω .τρώω όμως και κρέας και αρακά,φακές αυγά.χρειαζεται και το κρέας. Ξηρούς καρπούς αμύγδαλα φυστικια ξερά φρούτα δαμάσκηνα,βερίκοκα,χουρμάδες.

 

Εγώ σε άδειο στομάχι πίνω το τ4 κ θέλει 4 ώρες μετά το σίδηρο. Άστα δύσκολα να είμαι μεσημεριάτικα πεινασμένη κάθε φορά. Έχω πολύ μεγάλο θέμα Με το στομάχι  μου . Τώρα πίνω 5 χάπια την ημέρα. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Θελει πολυ πειθαρχία η κατασκηνωση. Το παιδάκι που παει πρεπει να εχει την κατάλληλη εκπαίδευση, δεν ειναι ευκολο. Εμεις πηγαίναμε αναγκαστικά λόγο εργασιας γονέων. Ομως αυτο μας βοηθησε πολυ στην μετέπειτα ζωής μας. Όπου κ να μας αφήσεις επιβιώνουμε. Αχαχ 

Οντως οι κυκλαδες εχουν πολυ κρύα νερά. Απο την Νάξο ειναι η κολλητή μου! Πολυ ωραιο νησί! Κ εγω ειμαι με γαλανά ματια. Χτες που βγηκα πρωτη φορα για τον γιατρο κ ηταν κ 7 η ωρα έκλαιγα στο δρομο απο την ηλιοφάνεια. Με ανακουφίζε κ με ανακουφίζει ακομα δροσερές κομπρέσες στα ματια. Την καταλαβαινω την μικρούλα σου. Χαχα ψυχουλα μου. 

με Τήνο εχεις σχεση; αν ολα πανε καλα εκει θα την βαφτίσουμε κ θα παρει κ το όνομα της Παναγίτσας μας αλλα δεν εχω ιδέα ουτε πως γινεται ουτε τιποτα. Καλα εχουμε πολυυυυυ χρονο.... Οταν εμενα Σύρο ειχα παει για προσκύνημα μονο αυτο. 

Άντε μακάρι να τα πάρει κ η μικρή σου τα μάτια σου, εμάς τα πήρε από γιαγιά κ παππού. Έχω πάει στην Τήνο αλλά δεν έχει κ τόσο ωραίες παραλίες όσο σε μας πιστεύω. Πιο πολύ για την εκκλησία πάνε εκεί απ όσο ξέρω κ εγώ. Για τη βάπτιση απ όσο ξέρω πας κ κλείνεις ημερομηνία με πιστοποιητικό γεννησης, ίσως χρειαστεί να πληρώσετε κ 100 ευρώ στην εκκλησία..Απλά κάποιες εκκλησίες έχουν μεγάλη λίστα αναμονής επομένως μπορεί να χρειαστεί να πάτε γρήγορα γρήγορα μόλις γεννηθεί η μικρή για να κλείσετε ημερομηνία. Εμείς στην εκκλησία που τη βαπτισαμε είχε περίπου 4 μήνες αναμονή, ντάξει παλεύεται.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Θελει πολυ πειθαρχία η κατασκηνωση. Το παιδάκι που παει πρεπει να εχει την κατάλληλη εκπαίδευση, δεν ειναι ευκολο. Εμεις πηγαίναμε αναγκαστικά λόγο εργασιας γονέων. Ομως αυτο μας βοηθησε πολυ στην μετέπειτα ζωής μας. Όπου κ να μας αφήσεις επιβιώνουμε. Αχαχ 

Οντως οι κυκλαδες εχουν πολυ κρύα νερά. Απο την Νάξο ειναι η κολλητή μου! Πολυ ωραιο νησί! Κ εγω ειμαι με γαλανά ματια. Χτες που βγηκα πρωτη φορα για τον γιατρο κ ηταν κ 7 η ωρα έκλαιγα στο δρομο απο την ηλιοφάνεια. Με ανακουφίζε κ με ανακουφίζει ακομα δροσερές κομπρέσες στα ματια. Την καταλαβαινω την μικρούλα σου. Χαχα ψυχουλα μου. 

με Τήνο εχεις σχεση; αν ολα πανε καλα εκει θα την βαφτίσουμε κ θα παρει κ το όνομα της Παναγίτσας μας αλλα δεν εχω ιδέα ουτε πως γινεται ουτε τιποτα. Καλα εχουμε πολυυυυυ χρονο.... Οταν εμενα Σύρο ειχα παει για προσκύνημα μονο αυτο. 

Εχεις μεινει Συρο;;; Απο Συρο ειμαι και εχω ερθει απο την προηγουμενη Τεταρτη, αλλα μας εχει ρημαξει στον αερα. Ενα μπανιο εχω κανει ολο κι ολο. Τη δευτερη φορα που πηγα μου φανηκε παγος η θαλασσα και φοβηθηκα. Στην Παναγια της Τηνου ειχε γινει νονα μια γνωστη μου και δεν ηταν καθολου ωραια μου ειχε πει. Πολυ εμποριοποιημενη κατασταση μου ειχε πει ο ενας μετα τον αλλο κατευθειαν και οι βαφτισεις δε γινονται στην εκκλησια πανω αλλα σε κατι δωματια κατω.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Εχεις μεινει Συρο;;; Απο Συρο ειμαι και εχω ερθει απο την προηγουμενη Τεταρτη, αλλα μας εχει ρημαξει στον αερα. Ενα μπανιο εχω κανει ολο κι ολο. Τη δευτερη φορα που πηγα μου φανηκε παγος η θαλασσα και φοβηθηκα. Στην Τηνο ειχε γινει νονα μια γνωστη μου και δεν ηταν καθολου ωραια μου ειχε πει. Πολυ εμποριοποιημενη κατασταση μου ειχε πει ο ενας μετα τον αλλο κατευθειαν και οι βαφτισεις δε γινονται στην εκκλησια πανω αλλα σε κατι δωματια κατω.

Είχε κ άσχημο καιρό αυτές τις μέρες, ο αδερφός μου που είναι στο νησί λέει με μπουφάν ήταν. Κ η θάλασσα ειδικά το πρωί είναι κυριολεκτικά πάγος. 

Τα μυστήρια κ που δεν είναι εμπορευματοποιημενα; πλέον επιχείρηση έχουν γίνει... Κ Εγώ πάντως είμαι της άποψης κ σε μικρό εκκλησάκι μια χαρά είναι! Κ σίγουρα στην Τήνο ειδικά θα έχει κ μεγάλη λίστα αναμονής...

Αυτό για τις απανωτές βαπτίσεις είναι αλήθεια αλλά αποφεύγεται αν κλείσεις τελευταίος το μεσημέρι ή το απόγευμα. Εμείς είσασταν τελευταίοι για μεσημέρι (κάνουν διακοπή στις 14:00 νομίζω) κ είχαμε χρόνο για Φωτογραφίες, μπομπονιέρες κ να φάνε γλυκό οι καλεσμένοι. Αλλιώς αν μετά καπάκι έχει άλλη βάπτιση ούτε γλυκό δεν προλαβαίνει να πάρει ο κόσμος, σε διώχνουν αρων αρων


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Εχεις μεινει Συρο;;; Απο Συρο ειμαι και εχω ερθει απο την προηγουμενη Τεταρτη, αλλα μας εχει ρημαξει στον αερα. Ενα μπανιο εχω κανει ολο κι ολο. Τη δευτερη φορα που πηγα μου φανηκε παγος η θαλασσα και φοβηθηκα. Στην Τηνο ειχε γινει νονα μια γνωστη μου και δεν ηταν καθολου ωραια μου ειχε πει. Πολυ εμποριοποιημενη κατασταση μου ειχε πει ο ενας μετα τον αλλο κατευθειαν και οι βαφτισεις δε γινονται στην εκκλησια πανω αλλα σε κατι δωματια κατω.

Αχαχαχα άτιμη Σύρος! Ενα ολόκληρο καλοκαίρι δεν κατάφερα να κανω μπανιο στο κινι! Αχαχχα μαράζι το εχω! Αλλα εφαγα τρελα! Μονο το φυτό που μυρίζει ούζο δεν μου αρεσε που το μάχεται στις ομελέτες. Κατα τα αλλα τέλειο νησί! Τωρα μετακόμισε κ η μαμά της κολλητής για να ειναι κοντα στο νοσοκομείο. Αγαπω Σύρο. Αρχόντισσα πραγματικα. Η φίλη μου ηταν φοιτήτρια εκει κ δούλευε στο μαγαζιά του "πυργου". Θα κατάλαβες φαντάζομαι Αχαχα δεν θυμαμαι το μάγαζι. 

Δεν γίνονται οι βαφτίσεις κατω, σε ενα δωμάτιο σαν σπηλιά; εκει που εχει κ αγιασμό; δεν πειραζει οπως κ να χει το ταμα μου στην παναγια το εκανα. Μονο η χαρις της με νοιάζει. 

πρίν από 1 λεπτό , IoannaMas είπε:

Είχε κ άσχημο καιρό αυτές τις μέρες, ο αδερφός μου που είναι στο νησί λέει με μπουφάν ήταν. Κ η θάλασσα ειδικά το πρωί είναι κυριολεκτικά πάγος. 

Τα μυστήρια κ που δεν είναι εμπορευματοποιημενα; πλέον επιχείρηση έχουν γίνει... Κ Εγώ πάντως είναι της άποψης κ σε μικρό εκκλησάκι μια χαρά είναι! Κ σίγουρα στην Τήνο ειδικά θα έχει κ μεγάλη λίστα αναμονής...

Αληθεια; Σ ευχαριστω Ιωάννα για την πληροφορία. Εκανα οπως ειπα το ταμα μου κ ειναι για την παναγια. Την ειδα στο υπνο- ξύπνιο οταν εκανα την εμβρυομεταφορα κ τωρα πριν την επέμβαση την επικαλεστηκα. Ας ειναι, αν τα εχουν ανάγκη τα λεφτα ας ειναι. Δεν το σκεφτομαι. 

Εδω χαλκιδικη θα είδατε μουλιασαμε. Τι καιρος ειναι αυτος; Βεβαια μεταξύ μας εγω χαίρομαι. Δεν ανοίγω κ τον κλιματισμο. Ακομα κ σημερα εχει δροσιά. Κακιά θα με πείτε. Τόσος κόσμος κανει διακοπές. Ντροπή μου! 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Αχαχαχα άτιμη Σύρος! Ενα ολόκληρο καλοκαίρι δεν κατάφερα να κανω μπανιο στο κινι! Αχαχχα μαράζι το εχω! Αλλα εφαγα τρελα! Μονο το φυτό που μυρίζει ούζο δεν μου αρεσε που το μάχεται στις ομελέτες. Κατα τα αλλα τέλειο νησί! Τωρα μετακόμισε κ η μαμά της κολλητής για να ειναι κοντα στο νοσοκομείο. Αγαπω Σύρο. Αρχόντισσα πραγματικα. Η φίλη μου ηταν φοιτήτρια εκει κ δούλευε στο μαγαζιά του "πυργου". Θα κατάλαβες φαντάζομαι Αχαχα δεν θυμαμαι το μάγαζι. 

Δεν γίνονται οι βαφτίσεις κατω, σε ενα δωμάτιο σαν σπηλιά; εκει που εχει κ αγιασμό; δεν πειραζει οπως κ να χει το ταμα μου στην παναγια το εκανα. Μονο η χαρις της με νοιάζει. 

Αληθεια; Σ ευχαριστω Ιωάννα για την πληροφορία. Εκανα οπως ειπα το ταμα μου κ ειναι για την παναγια. Την ειδα στο υπνο- ξύπνιο οταν εκανα την εμβρυομεταφορα κ τωρα πριν την επέμβαση την επικαλεστηκα. Ας ειναι, αν τα εχουν ανάγκη τα λεφτα ας ειναι. Δεν το σκεφτομαι. 

Εδω χαλκιδικη θα είδατε μουλιασαμε. Τι καιρος ειναι αυτος; Βεβαια μεταξύ μας εγω χαίρομαι. Δεν ανοίγω κ τον κλιματισμο. Ακομα κ σημερα εχει δροσιά. Κακιά θα με πείτε. Τόσος κόσμος κανει διακοπές. Ντροπή μου! 

Δε σ' αρεσει ο μαραθος :-P

Το μαγαζι λεγεται σεβερο και το Κινι ειναι η αγαπημενη μας παραλια με τον αντρα μου ολο εκει παμε. Κοιτα μικρος που ειναι ο κοσμος. :)

Ασε εγω σκεφτομαι τον κοσμο που ερχεται να κανει διακοπες και πληρωνουν κιολας, ξινο θα τους βγηκε. Εδω μου εσπασαν εμενα τα νευρα που ειμαι κι απο δω. Απ' το Σαββατο δεν εχει σταματησει ο κωλοαερας.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Δε σ' αρεσει ο μαραθος :-P

Το μαγαζι λεγεται σεβερο και το Κινι ειναι η αγαπημενη μας παραλια με τον αντρα μου ολο εκει παμε. Κοιτα μικρος που ειναι ο κοσμος. :)

Ασε εγω σκεφτομαι τον κοσμο που ερχεται να κανει διακοπες και πληρωνουν κιολας, ξινο θα τους βγηκε. Εδω μου εσπασαν εμενα τα νευρα που ειμαι κι απο δω. Απ' το Σαββατο δεν εχει σταματησει ο κωλοαερας.

Αχαχα ναι!! Σεβερο!!! Αχαχαχ εχω να ερθω απο το 11. Εεε γαλισσα, δελφίνι... εκει θυμαμαι ειναι ήσυχα. Στα βαπόρια για ηλιοθεραπεία. Ααχχχχ τι καλα! Τι ξένοιαστα! Ωραιες αναμνήσεις που εχω!τα βραδιά άνω Σύρο για τσιπουράκι κ ρεμπέτικα.... πωωω ειχα κανει ποδαράκια. Ολο με τα πόδια πηγαίναμε κ ας ειχα το αυτοκινητο. Και στο σαν μιχαλης για τυρακι κ κρασακι. Κ εκει ειχε μια παραλία που πηγαίναμε με καραβακι. Ειμαι κοσμογυρισμένη, μην με βλέπετε τωρα που ειμαι ξαπλα. Την εκανα την ζωούλα μου. Αχαχα 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Dwroulita85 όταν με το καλό γεννηθεί η μπουμπου να το κοιτάξεις γρήγορα αφού έχεις κάνει τάμα κ θες να γίνει εκεί η βάπτιση. Γιατί αν αφήσεις καιρό μετά μπορεί να μη βρίσκεις ημερομηνίες κ θα ταλαιπωρηθεί περισσότερο το παιδάκι αν είναι μεγάλο...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...