Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , tina26 είπε:

Ορθοστασια δεν λες τπτ. Δουλευω σε μπαρ ξενοδοχειου και σημερα να φανταστεις ηταν η πιο δυσκολη μερα τρελαθηκα. Ηταν 600 ατομα γυρω μου να σερβιρω να καθαριζω τραπεζια και να μαζευω και τα σκουπιδια απο κατω. Η διευθυνση μου εχει πει μην σκυβεις αλλα εγω ντρεπομαι να μην μαζεψω το σκουπιδι απο κατω και να με κοιταει ο αλλος.Αστα δυσκολα θα κανω υπομονη γιατι μου λειπει αλλος ενας μηνας ενσημα. Αν δω ομως οτι δεν παει αλλο εφυγα και τους το εχω πει. 

Και μετα μιλαω κ γω... εσυ κ αν περνας λουκι...πάντως νομίζω πως μπορεις κ να αγορασεις ενσημα ενος μηνα ωστε να παρεις τα επιδόματα ολα αλλιως μπορεις να παρεις χαρτι γιατρου αδεια λογω ασθενειας ψαξ το αν θες

@IoannaMas αυτο κανω λεω δεκα μερουλες τον Αύγουστο θα ξεκουραστω μετα υπομονή λιγο τον Σεπτέμβριο και τσουπ εφτασε η μερα που θα κατσω

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 54 λεπτά , IoannaMas είπε:

Τότε κάνε υπομονή κ να σκέφτεσαι το μετα να παίρνεις δύναμη. Έστω μια αδειουλα για καλοκαίρι δεν παίζει;;

 

Πωπω χαράς το κουράγιο σου! Κ Εγώ παραπονιέμαι που όλο σκύβω για τα παιχνίδια της κόρης μου, το δικό σου ακούγεται πολύ χειρότερο.

Ελπίζω τουλάχιστον να σας μεταχειριζονται ανθρώπινα στη δουλειά, μην τα ακούτε κ από πάνω...

Οχι δεν εχω κανενα παραπονο με την διευθυνση. Ισα ισα με προσεχουν. Εγω εχω το προβλημα τωρα τελευταια νευριαζω με το παραμικρο κυριως με τους τουριστες και τις υπερβολες τους. Ενω δεν ημουν ετσι. Και κατι αλλο αν ζητησουν κατι οι προυσταμενοι εστω και ευγενικα βαζω τα κλαματα. Εγω να ειμαι ετσι ευαισθητη;;; ποτε.Αντιθετως. Τελικα τα ορμονικα μου δεν πανε καλα. Ωρες ωρες απορω με εμενα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μερικές είστε ηρωίδες ! Είναι απίστευτα αυτά που καταφέρνετε , εγώ ανέβηκα μια ανηφόρα 200μ το μεσημέρι και νόμιζα θα πεθάνω η θα χάσω το μωρό όταν έφτασα. Μόνο ένα πράγμα το σώμα της κάθε μιας είναι διαφορετικό και μας ενημερώνει για τις αντοχές του, μόνο να το ακούμε πρέπει. Κουράγιο !! 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Alzira είπε:

Μερικές είστε ηρωίδες ! Είναι απίστευτα αυτά που καταφέρνετε , εγώ ανέβηκα μια ανηφόρα 200μ το μεσημέρι και νόμιζα θα πεθάνω η θα χάσω το μωρό όταν έφτασα. Μόνο ένα πράγμα το σώμα της κάθε μιας είναι διαφορετικό και μας ενημερώνει για τις αντοχές του, μόνο να το ακούμε πρέπει. Κουράγιο !! 

Καλή μέρα!!

Παίζουν πολλά ρόλο, η ηλικία, το πόσο υγιής είναι η γυναίκα, ή φυσική κατάσταση... Σίγουρα όλες μας έχουμε ακούσει γιαγιάδες να λένε "εγώ ήμουν έγκυος κ πηδουσα φράχτες στο χωριό" ή ανάλογα πράγματα. Εμείς τώρα είμαστε γενικά πιο καλομαθημενες όπως Κ να το κάνουμε. 

Εμένα περισσότερο με ενοχλεί η ζέστη παρά το περπάτημα. Αλλά κ τα 2 συνδυασμό ειναι σκότωμα. Κουράγιο σε όλες μας! Όσο ακούμε τους γιατρούς καλά θα ειναι, αν (χτυπά ξύλο) κάτι δουν, μας το λένε για ακινησία.

  • Μου αρέσει 3

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα καλή εβδομάδα!!

@Alzira και εγώ με το περπάτημα δεν το έχω και Γενικά αν κάθομαι λίγη ώρα όρθια νιώθω σαν να απουσιάζει η κοιλιά.που και σιγά την κοιλιά να πεις ότι είναι καμία μεγάλη... Θέλω τόσο να περάσει αυτή η εβδομάδα....

@Eutuxia25 όπως το λες και μόνη σου λίγη υπομονή και θα κάτσεις και εσύ να απόλαυσης το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου.

19 ώρες πρίν, tinkerbell1991 είπε:

Οχι δεν μπυ εχει δωσει ο γυναικολογος..δεν ξερω αν θα μου δωσει πιο μετα..Λες να του το ζητησω;

Και γω καπως ετσι σκεφτομαι ..χαχα

 

Γεννησες προωρα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη...;

Γενικα ακουτε τα μωρακια σας.;Εγω οχι πολυ συχνα.

 

Μπορεις να το συζητήσεις και να ρωτήσεις από ποτέ και για ποιο λόγο περνούμε μαγνήσιο και θα σου πει αν το κρίνει αναγκαίο.Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου μου είχε δώσει μαγνήσιο ένας  άλλος γιατρος που είχα.Καλά μην του πεις για να μην βλέπεις εφιάλτες γιατί θα μας κοροϊδεύει,εμένα δηλαδή που το συνέδεσα.χαχα.Τον εμβρυακο μου τον ακούω πολύ πολυ συχνά και βλέπω και τα χτυπήματα που μου κάνει.ωραία είναι άντε και στα δικά σου συντομα

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, ERIANTON είπε:

Καλή μέρα καλή εβδομάδα!!

@Alzira και εγώ με το περπάτημα δεν το έχω και Γενικά αν κάθομαι λίγη ώρα όρθια νιώθω σαν να απουσιάζει η κοιλιά.που και σιγά την κοιλιά να πεις ότι είναι καμία μεγάλη... Θέλω τόσο να περάσει αυτή η εβδομάδα....

@Eutuxia25 όπως το λες και μόνη σου λίγη υπομονή και θα κάτσεις και εσύ να απόλαυσης το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου.

Μπορεις να το συζητήσεις και να ρωτήσεις από ποτέ και για ποιο λόγο περνούμε μαγνήσιο και θα σου πει αν το κρίνει αναγκαίο.Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου μου είχε δώσει μαγνήσιο ένας  άλλος γιατρος που είχα.Καλά μην του πεις για να μην βλέπεις εφιάλτες γιατί θα μας κοροϊδεύει,εμένα δηλαδή που το συνέδεσα.χαχα.Τον εμβρυακο μου τον ακούω πολύ πολυ συχνά και βλέπω και τα χτυπήματα που μου κάνει.ωραία είναι άντε και στα δικά σου συντομα

Καλημερα κοριτσακι μου! Καλη εβδομάδα σε ολες! Κ εγω την νοιωθω πεντακάθαρα πια. Μεχρι κ στα ράμματα! Ειδικά μετα απο γεύματα. Τι πραγμα κ αυτο. 

Ευτυχως άλλαξε η διάθεση μου, ακούω μουσική κ άρχισα κέντημα. Ειδα κ διακόσμηση βρεφικού δωματίου. Ετσι για να ανέβω βρε αδερφέ. Αποθήκευσα μερικά απο το Pinterest. Ειναι πολυ καλη εφαρμογή κ σου δίνει πολλες ιδέες. 

Σκεφτομαι να ρωτήσω τον γιατρο για φυσικοθεραπευτή. Εχει μουδιάζει η δεξιά κ αριστερή πλευρά απο την ξαπλα. Δεν μιλάω για αυχένα κ μεση. Χαλι... Κ επεται σίγουρα συνεχεια. Κ αυτο ευχόμαστε ;)

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο dwroulita! Όταν έχεις το μωράκι σου αγκαλιά δεν θα θυμάσαι τίποτα πια! Κάνε κ άλλη μια προσπάθεια για τα διαδικτυακά σεμινάρια της nutricia ,ίσως είσαι πιο τυχερή αυτή τη φορά! 

Εγώ θα πάω μεθαύριο Τετάρτη για τη Β επιπέδου στον ίδιο γιατρό που μου έκανε την Αυχενική στο Έλενα. Δεν μπορώ να το καθυστερησω παραπάνω γιατί το σκ σαλπαρω!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , IoannaMas είπε:

Μπράβο dwroulita! Όταν έχεις το μωράκι σου αγκαλιά δεν θα θυμάσαι τίποτα πια! Κάνε κ άλλη μια προσπάθεια για τα διαδικτυακά σεμινάρια της nutricia ,ίσως είσαι πιο τυχερή αυτή τη φορά! 

Εγώ θα πάω μεθαύριο Τετάρτη για τη Β επιπέδου στον ίδιο γιατρό που μου έκανε την Αυχενική στο Έλενα. Δεν μπορώ να το καθυστερησω παραπάνω γιατί το σκ σαλπαρω!

Να σαι καλα Ιωάννα μου! Σ ευχαριστω. Καλα αποτελέσματα!! Εμεις εχουμε 10/8. Την περιμενω πως κ τι αυτη την εξεταση. Ναι θα ξαναπροσπαθήσω. Άλλωστε κατι καλυτερο δεν εχω να κανω!! Αχαχχα 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • Ξ
πρίν από 29 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου! Καλη εβδομάδα σε ολες! Κ εγω την νοιωθω πεντακάθαρα πια. Μεχρι κ στα ράμματα! Ειδικά μετα απο γεύματα. Τι πραγμα κ αυτο. 

Ευτυχως άλλαξε η διάθεση μου, ακούω μουσική κ άρχισα κέντημα. Ειδα κ διακόσμηση βρεφικού δωματίου. Ετσι για να ανέβω βρε αδερφέ. Αποθήκευσα μερικά απο το Pinterest. Ειναι πολυ καλη εφαρμογή κ σου δίνει πολλες ιδέες. 

Σκεφτομαι να ρωτήσω τον γιατρο για φυσικοθεραπευτή. Εχει μουδιάζει η δεξιά κ αριστερή πλευρά απο την ξαπλα. Δεν μιλάω για αυχένα κ μεση. Χαλι... Κ επεται σίγουρα συνεχεια. Κ αυτο ευχόμαστε ;)

Μπράβο κοριτσάκι μου!!Φταίει και ο λαός που μαζεύτηκε ,αδέρφια κτλ.Μακάρι να επιτρέπεται φυσιοθεραπευτή για την εγκυμοσύνη.Να σε ανακούφισει.Εγώ πάλι Έχω κολλήσει (μην γελάσεις ) με την διακόσμηση μπαλκονιου.Θέλω παρά πολύ να φτιάξω έναν όμορφο χώρο.Είμαστε ψηλά είναι και μεγάλο το μπαλκόνι και θέλω να το φτιάξω λίγο αλλά δεν βρίσκω κάτι πολλα.Το δωμάτιο του γιου εκτός του ότι θα αδειάσει από τα πολλά πολλά  ψιλικοκό δεν θα κάνω κάτι άλλο.μάλλον......

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ERIANTON είπε:
  • Ξ

Μπράβο κοριτσάκι μου!!Φταίει και ο λαός που μαζεύτηκε ,αδέρφια κτλ.Μακάρι να επιτρέπεται φυσιοθεραπευτή για την εγκυμοσύνη.Να σε ανακούφισει.Εγώ πάλι Έχω κολλήσει (μην γελάσεις ) με την διακόσμηση μπαλκονιου.Θέλω παρά πολύ να φτιάξω έναν όμορφο χώρο.Είμαστε ψηλά είναι και μεγάλο το μπαλκόνι και θέλω να το φτιάξω λίγο αλλά δεν βρίσκω κάτι πολλα.Το δωμάτιο του γιου εκτός του ότι θα αδειάσει από τα πολλά πολλά  ψιλικοκό δεν θα κάνω κάτι άλλο.μάλλον......

Ναι εχω κοσμο κ ολο κ καποιος θα μου μιλήσει, θα μου κανει πλάκα. Κ για το μπαλκονι εχει πολλες ιδέες!! Επειδη εχουμε ενοικιαζόμενα στην χαλκιδικη κ καναμε φετος ανακαινηση ειχε πολλα ωραια σχεδια κ τέλειες τιμές στα πρακτικερ κ καποια στα ικεα.

Τωρα που πηγε ο ανδρας μου να παρει έξτρα ξαπλώστρες έριξαν παρα παρα πολυ τις τιμές. Μπες ιντερνετικα κ ρίξε μια ματια. Εμενα το μπαλκονακι μου με τα λουλουδάκια μου κ τις αγαπημένες μου γαρδένιες πρεπει να εχουν πει το ποίημα τους.. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια μου!!

Πως ειστε? Προσπαθουσα το Σκ να αναδιοργανωσουμε ις ντουλαπες μας κ να ξεφορτωθουμε  ρουχα κ γενικοτερα πραγματα που δεν χρειαζομαστε για να κανουμε χωρο στο νεο μελος.Εγινε αρκετη δουλεια δε λεω αλλα χρειαζεται κ αλλη.Εγινε τουλαχιστον η αρχη,

Το απογευμα που ξαπλωνω δυο μερες τωρα αισθανομαι κατω απο τον οφαλο κατι σαν χτυπηματακια, σαν να κολυμπαει κατι, σαν μπουρμπουληθρες δεν ξερω αν μπορω να το περιγραψω σωστα. Υπαρχει περιπτωση να ειναι το κοριτσακι μου η κανενα εντερο "χτυπαει"? Δυο μερες μεινανε ακομα για να την δω!

Αυριο θα παω να κανω γενικη αιματος κ ουρων ελπιζω να τα καταφερω γιατι σημερα σηκωθηκα κ πηγα τουαλετα μεσα στον υπνο μου. Πανε τα ουρα χα! χα!

Τα φιλια μου σε ολες!!

  • Μου αρέσει 2

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

@lizaki1111 μάλλον αυτό θα είναι, είσαι κ εσύ στις μέρες που θα το νιώθεις σιγά σιγά! Για τα ούρα νομίζω πρέπει να είναι η πρωινή ούρηση αλλά αν σου έχει έρθει κ το βράδυ κ σηκωθείς τι να κάνεις, να κάτσεις να σκάσεις; εγώ τα πρωινά μαζεύω κ ας έχω πάει κ μέσα στη νύχτα, δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Κάτι άλλο, έχω θέμα με τα εσώρουχα δεν μου κάνουν τα παλιά μου εσώρουχα (τα κάτω) ή μου κάνουν αλλά είναι σφιχτά κ δεν θέλω , Γενικά έχω θέμα. Αγόρασα καινούρια , βγήκαν στενά κ αυτα. Βρήκατε εσείς από πουθενά να μη σφιγγουν την κοιλιά; πάντα είναι δύσκολη αγορά το εσώρουχο, τώρα παραεγινε!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου . Χαίρομαι που όλες τσουκου τσουκου προχωράμε καλά. 

Έχω πολύ αγωνία με αυτήν την αναμονή για τον υπέρηχο κ να μάθω ποτέ θα κάνουμε Β . Θέλω να δω πως είναι το μωράκι. Πάντως σίγουρα είναι ακόμη ανάποδα. Το νιώθω καλά πλέον ειδικά μόλις φάω . Με χτυπάει απαλά μέσα βαθιά στην λεκάνη . Καμία σχέση με την κοιλιά μου δηλαδή. 

Μια απορία όταν σας ρωτάνε πόσο μηνών είστε τι λέτε? Στον 5ο ? Δεν είμαστε 5 μηνών? Εγώ μόλις πω 19 εβδομάδων με ρωτάνε πόσο μηνών είναι αυτό κ λέω 5 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η βδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η βδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η βδομάδα (εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
90ς μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε? 

Ειλικρινά τα εχω παίξει με την μικρή μου, έχει 2 μέρες. Έχει γίνει ζιζάνιο, δεν ακούει, ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω. Κλαίω από το κακό μου. Έχω όλο το βάρος εγώ αφού ο άντρας μου δουλεύει, κι ειλικρινά δεν έχω άλλη υπομονή. Πώς θα τα καταφέρω με τρία μωρά. 

Εσώρουχα αγόρασα το Σάββατο. Πήρα ενα size πιο μεγάλο αποτι συνήθως.. Μου είναι λίγο μεγάλα αλλά νομίζω με τον καιρό θα είναι καλά. Με σουτιέν δεν ξέρω τι θα κανω. Θέλω κατι φθηνό κ εδω κάτω απο 40 δεν βρίσκω. 

Αγορασα και πυτζάμες για την κλινική. Δεν ηταν να παρω αλλά ηταν προσφορά στα 15 ευρώ και είναι και του θυλασμου. Το μόνο άσχημο ειναι οτι είναι ροζ!!! 

Αυτό με τον μήνα. Οταν μερωτουν ποσο είμαι λεω είμαι στον 5ον μήνα. Και έρχεται η μεγάλη ατάκα "έκλεισες τον 5ον μήνα?" και επειδή εκεί εκνευριζομαι λεω, ειμαι 19+ εβδομαδων. Και έτσι το θέμα κλείνει εκεί. 

Αυτό που με εκνευρίζει, ρε κορίτσια, είναι να σου πιανουν την κοιλιά ή να την χαϊδεύουν. Τι εκνευριστικό πράγμα!!!! Ήρθε προχθές μια κυρία, απλά κάτι ήθελε την μητέρα μου, ουτε σχέσεις έχουμε τίποτα, που με βλέπει, ααα μου λέει είσαι έγκυος, πόσο είσαι και το χέρι της στην κοιλιά μου. Ούτε απάντησα και άλλαξα δωμάτιο. Πώς το αντιμετωπίζουμε? 

  • Μου αρέσει 2

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...