Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Dwroulita85 είπε:

Αχαχα ναι!! Σεβερο!!! Αχαχαχ εχω να ερθω απο το 11. Εεε γαλισσα, δελφίνι... εκει θυμαμαι ειναι ήσυχα. Στα βαπόρια για ηλιοθεραπεία. Ααχχχχ τι καλα! Τι ξένοιαστα! Ωραιες αναμνήσεις που εχω!τα βραδιά άνω Σύρο για τσιπουράκι κ ρεμπέτικα.... πωωω ειχα κανει ποδαράκια. Ολο με τα πόδια πηγαίναμε κ ας ειχα το αυτοκινητο. Και στο σαν μιχαλης για τυρακι κ κρασακι. Κ εκει ειχε μια παραλία που πηγαίναμε με καραβακι. Ειμαι κοσμογυρισμένη, μην με βλέπετε τωρα που ειμαι ξαπλα. Την εκανα την ζωούλα μου. Αχαχα 

Ασε κι εγω δε μπορω να παω τωρα σχεδον πουθενα και τα χω βαψει μαυρα ουτε Ανω Συρο μπορω να ανεβω, ουτε Δελφινι μπορω να παω ουτε τιποτα. Στο Σαν Μιχαλη εκανα το τραπεζι του γαμου μου περυσι το καλοκαιρι σε ενα καινουριο μαγαζι. Εχει φοβερο ηλιοβασιλεμα. Αντε κουκλιτσα μου να κανονισουμε ενα καλοκαιρι να τα πιουμε μαζι τα τσιπουρακια με τα μπεμπακια μας παρεα στην Ανω Συρο :) να δω πως θα τα ανεβασουμε εκει με τοσα σκαλια δεν το σκεφτηκα :-P

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ασε κι εγω δε μπορω να παω τωρα σχεδον πουθενα και τα χω βαψει μαυρα ουτε Ανω Συρο μπορω να ανεβω, ουτε Δελφινι μπορω να παω ουτε τιποτα. Στο Σαν Μιχαλη εκανα το τραπεζι του γαμου μου περυσι το καλοκαιρι σε ενα καινουριο μαγαζι. Εχει φοβερο ηλιοβασιλεμα. Αντε κουκλιτσα μου να κανονισουμε ενα καλοκαιρι να τα πιουμε μαζι τα τσιπουρακια με τα μπεμπακια μας παρεα στην Ανω Συρο :) να δω πως θα τα ανεβασουμε εκει με τοσα σκαλια δεν το σκεφτηκα :-P

Πρωτα ο θεος! Ο ανδρας μου δεν εχει ερθει ποτε. Καλα γενικα κυκλαδες δεν εχει ερθει κ ειναι κριμα. Εχουμε τοσο ομορφα νησιά! Θα ανέβουμε για να χασουμε τα κιλάκια μας!! Αχαχα η φίλη μου εχει σχεση με συριανό κ εχουν σπίτι στο επισκοπιο κ η μαμά της που έφυγε απο Νάξο τωρα μενει στην Ποσειδωνία. Σίγουρα θα βρεθουμε! Χιχιχι 

πρίν από 18 λεπτά , IoannaMas είπε:

@Dwroulita85 όταν με το καλό γεννηθεί η μπουμπου να το κοιτάξεις γρήγορα αφού έχεις κάνει τάμα κ θες να γίνει εκεί η βάπτιση. Γιατί αν αφήσεις καιρό μετά μπορεί να μη βρίσκεις ημερομηνίες κ θα ταλαιπωρηθεί περισσότερο το παιδάκι αν είναι μεγάλο...

Ναι ναι εχεις δικιο. Αυτο θα κανω. Ασε που οσο πιο νωρις το βαφτίζεις το παιδάκι τωρα καλυτερα. Γαληνεύει. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Dwroulita85 πήγε και πέρυσι κατασκήνωση.έκατσε 15 μέρες.Και φέτος είχε φαγωθεί Πόσο Καιρό και μετράγε τις μέρες ποτέ θα πάει.τον ξεσήκωσαν τα ξαδέρφια του όμως ότι θέλουν να φύγουν και δεν την παλεύει.δεν μπορεί να περιμένει λέει αύριο δύο ώρες για να τον πάρουμε.εννοεί ότι το επισκεπτήριο θα είναι μετα τον μεσημεριανό Σιωπητήριο και δεν θέλει να περιμένει τόσο.αν μου προτείνει ο άντρας μου να πάμε σήμερα ακόμα καλύτερα.να ξεμπερδεύουμε Γιατί στεναχωριέμαι.

Μια χαρά θα περάσει η μανούλα με την επιστροφή στο σπίτι έχει και το σήριαλ αυτές τις μερες "πίσω στο σπιτι"

 

Δηλώνω και εγώ Ναξοτισσα με καμαρι!!

@Elpidaaa απορώ με τόσα που βρίσκεις χρόνο για να φας.όντως πολλές ώρες αποχής.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το γιατρό ! Μου έδωσε trofocard max 3φορες την μέρα αλλά θα με δει σε 1 μήνα και όπως είχαμε πει :-( τώρα σκέφτομαι μήπως τα είπα λίγο υπερβολικά στο τηλέφωνο. Ίσως να πάω να δω κάποιον γιατρό εδώ στη Λέσβο. 

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ERIANTON είπε:

@Dwroulita85 πήγε και πέρυσι κατασκήνωση.έκατσε 15 μέρες.Και φέτος είχε φαγωθεί Πόσο Καιρό και μετράγε τις μέρες ποτέ θα πάει.τον ξεσήκωσαν τα ξαδέρφια του όμως ότι θέλουν να φύγουν και δεν την παλεύει.δεν μπορεί να περιμένει λέει αύριο δύο ώρες για να τον πάρουμε.εννοεί ότι το επισκεπτήριο θα είναι μετα τον μεσημεριανό Σιωπητήριο και δεν θέλει να περιμένει τόσο.αν μου προτείνει ο άντρας μου να πάμε σήμερα ακόμα καλύτερα.να ξεμπερδεύουμε Γιατί στεναχωριέμαι.

Μια χαρά θα περάσει η μανούλα με την επιστροφή στο σπίτι έχει και το σήριαλ αυτές τις μερες "πίσω στο σπιτι"

 

Δηλώνω και εγώ Ναξοτισσα με καμαρι!!

@Elpidaaa απορώ με τόσα που βρίσκεις χρόνο για να φας.όντως πολλές ώρες αποχής.

Και περσυ ηταν κ νηπιακι! Μπραβο του! Τοτε του χρονου πρωτα ο θεος χωρις ξαδέρφια! 

Η κολλητη μου εχει καταγωγή απο τους τριποδες αν το λεω σωστα. Αλλα μεγαλωσε Ζάκυνθο κ χαλκιδικη. Χαμος! Αχαχαχ τα εχει πιάσει ολα κ Ευτυχως εχουμε σπίτια για διακοπές! Αχαχαχ 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Alzira είπε:

Μίλησα με το γιατρό ! Μου έδωσε trofocard max 3φορες την μέρα αλλά θα με δει σε 1 μήνα και όπως είχαμε πει :-( τώρα σκέφτομαι μήπως τα είπα λίγο υπερβολικά στο τηλέφωνο. Ίσως να πάω να δω κάποιον γιατρό εδώ στη Λέσβο. 

Δεν πειραζει κοριτσι μου, το μαγνησιο μονο καλο κανει. 

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Alzira είπε:

Μίλησα με το γιατρό ! Μου έδωσε trofocard max 3φορες την μέρα αλλά θα με δει σε 1 μήνα και όπως είχαμε πει :-( τώρα σκέφτομαι μήπως τα είπα λίγο υπερβολικά στο τηλέφωνο. Ίσως να πάω να δω κάποιον γιατρό εδώ στη Λέσβο. 

Μου φαινεται πολυ αλλα καλυτερα να κανεις οτι σου λεει ο γιατρος σου. Δεν κανει κακο το παραπανω. Παρατήρησε την κοιλια σου. Εχεις σφιξιμο κ αν ναι καθε πόση ωρα κ ποσο διαρκεί. Αν ειναι πολυ συχνό 3-4 φορες τη μερα κ κρατάει πολυ παρε ξανα τηλεφωνο. Αν θελεις αλλη γνώμη καν το. Απ το να εχεις αμφιβολίες κ να σε τρωει καλυτερα να γνωρίζεις. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Alzira είπε:

Μίλησα με το γιατρό ! Μου έδωσε trofocard max 3φορες την μέρα αλλά θα με δει σε 1 μήνα και όπως είχαμε πει :-( τώρα σκέφτομαι μήπως τα είπα λίγο υπερβολικά στο τηλέφωνο. Ίσως να πάω να δω κάποιον γιατρό εδώ στη Λέσβο. 

Δεν είπες αυτό που νοιώθεις?Υπάρχει καπόιο κέντρο υγείας εκεί?δεν θα ήταν άσχημα να πας οχι από φόβο πιο πολυ από περιέργεια να δεις τι θα σου πουν.

πρίν από 12 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Και περσυ ηταν κ νηπιακι! Μπραβο του! Τοτε του χρονου πρωτα ο θεος χωρις ξαδέρφια! 

Η κολλητη μου εχει καταγωγή απο τους τριποδες αν το λεω σωστα. Αλλα μεγαλωσε Ζάκυνθο κ χαλκιδικη. Χαμος! Αχαχαχ τα εχει πιάσει ολα κ Ευτυχως εχουμε σπίτια για διακοπές! Αχαχαχ 

Πέρσι Καλύτερα ναι.τρεις μέρες με ζήτησε λίγο μετά του πέρασε.Σωστά το λες για τους Τριπωδες,εγώ από το Φιλωτι.Μ ι α χαρά τέτοιους φίλους να έχεις πέντε έξι να γυρνάς την Ελλάδα,χαχα.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

Δεν είπες αυτό που νοιώθεις?Υπάρχει καπόιο κέντρο υγείας εκεί?δεν θα ήταν άσχημα να πας οχι από φόβο πιο πολυ από περιέργεια να δεις τι θα σου πουν.

Εδώ δεν έχει γυναικολόγο και είναι μια ώρα δρόμος να κατέβω Μυτιλήνη αλλά θα πάω να δω τι θα μου πουν και γιατί αλλιώς είναι να σε βλέπει ο άλλος και αλλιώς από το τηλέφωνο. Θα πάω σήμερα αν είναι να μου γράψουν και τα φάρμακα αφού χρειάζεται να με εξετάσουν κι όλας , είναι ανασφάλεια να είσαι τόσο μακριά από τον γιατρό σου πάντως. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ERIANTON είπε:

Δεν είπες αυτό που νοιώθεις?Υπάρχει καπόιο κέντρο υγείας εκεί?δεν θα ήταν άσχημα να πας οχι από φόβο πιο πολυ από περιέργεια να δεις τι θα σου πουν.

Πέρσι Καλύτερα ναι.τρεις μέρες με ζήτησε λίγο μετά του πέρασε.Σωστά το λες για τους Τριπωδες,εγώ από το Φιλωτι.Μ ι α χαρά τέτοιους φίλους να έχεις πέντε έξι να γυρνάς την Ελλάδα,χαχα.

Ναι παιδι μου χαμος! Αχαχχα απο του χρονου παλι θα αρμενίζουμε!! 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα όλα καλά? 

Δωρουλιτα μου μια χαρά θα πάνε όλα, και έχεις και την Παναγία κοντά σου, μην ανησυχείς!! 

Κουρασμένη αρκετά σήμερα, και ο άντρας μου σηγηρισε το σπίτι εψες για να μην έχω πολλά σήμερα αλλά με την μικρή.

Είχαμε κ ατύχημα πριν λίγο. Ήθελε ρε κορίτσια η μικρή μου να της καμω μπιφτέκι να φάει, κι επειδή εχουμε θέμα βάρους, είμαστε πολύ πίσω ο παιδίατρος μου είπε οσο περισσότερα τηγανητά. Της έκανα το μπιφτέκι και πήγα να της βάλω στο τραπεζάκι της να φάει. Μου λέει νεράκι μαμά μου, ποση ώρα έκανα και πήγε τα καταφερε βγήκε σε καρέκλα και άγγιξε το μάτι. Κάηκε το χεράκι της. Κλάμα αυτή κλάμα εγώ. Χάλια η κατάσταση! Της έβαλα αλόη ελπίζω να μην ειναι κατι σοβαρό. Δεν φαίνεται αλλά εύχομαι. 

Έχει πανικοβληθει όλο το νησί εδω με τον σεισμό στην Κω. Άρχισαν τα τρελά τους οτι πρέπει να περιμένουμε κατι αναλόγο γιατί ειναι δεδομένων οτι οταν υπάρχει κατι σε Ροδο Κω, χτύπα και σε μας. 

Anyway, επειδή διάβασα κάτι για φαγητά. Ο αρακάς και το σπανακι επιτρέπεται? Εμένα μου τα απαγορευεσαι.! Ο αρακάς λέει ειναι οπως τα κουκιά λείπει ένα ένζυμο που μπορεί να προκαλέσει αναιμία και το σπανακι οπως το συκώτι που περιέχει μεγάλη ποσότητα σε σίδηρο και βιταμίνη που ενοχλεί το έμβρυο σε τέτοια ποσότητα. 

Πολλά υγρά, σήμερα, μέχρι στιγμης 3 εσώρουχα απο τα υγρά. Είχα και πριν αλλά όχι έτσι. Άσπρα αοσμα. Έχει καμοια? 

 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Alzira είπε:

Εδώ δεν έχει γυναικολόγο και είναι μια ώρα δρόμος να κατέβω Μυτιλήνη αλλά θα πάω να δω τι θα μου πουν και γιατί αλλιώς είναι να σε βλέπει ο άλλος και αλλιώς από το τηλέφωνο. Θα πάω σήμερα αν είναι να μου γράψουν και τα φάρμακα αφού χρειάζεται να με εξετάσουν κι όλας , είναι ανασφάλεια να είσαι τόσο μακριά από τον γιατρό σου πάντως. 

Να πας να νιώσεις πιο ήρεμη.Μια χαρά θα δεις και το εμβρυακι σου!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alzira είπε:

Εδώ δεν έχει γυναικολόγο και είναι μια ώρα δρόμος να κατέβω Μυτιλήνη αλλά θα πάω να δω τι θα μου πουν και γιατί αλλιώς είναι να σε βλέπει ο άλλος και αλλιώς από το τηλέφωνο. Θα πάω σήμερα αν είναι να μου γράψουν και τα φάρμακα αφού χρειάζεται να με εξετάσουν κι όλας , είναι ανασφάλεια να είσαι τόσο μακριά από τον γιατρό σου πάντως. 

Να πεις ακριβώς τι νοιωθεις. Οταν εισαι ξαπλα, πόσες φορες κλπ. Σίγουρα ειναι μεγαλη ανασφάλεια αλλα μην αγχωνεσαι. Δεν ειναι τιποτα. Εμενα πήγαινε κ ερχόταν η κοιλια κ με ειχαν με όρο κ παλι δεν αγχώθηκαν γιατρος κ μαίες. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

Να πας να νιώσεις πιο ήρεμη.Μια χαρά θα δεις και το εμβρυακι σου!

Αυτό είναι καλό πάντα :-)

πρίν από 1 λεπτό , Dwroulita85 είπε:

Να πεις ακριβώς τι νοιωθεις. Οταν εισαι ξαπλα, πόσες φορες κλπ. Σίγουρα ειναι μεγαλη ανασφάλεια αλλα μην αγχωνεσαι. Δεν ειναι τιποτα. Εμενα πήγαινε κ ερχόταν η κοιλια κ με ειχαν με όρο κ παλι δεν αγχώθηκαν γιατρος κ μαίες. 

Οι γιατροί και οι μαίες ευτυχώς δεν αγχώνονται φαντάσου να μας τρόμαζαν και αυτοί .. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...