Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Marigula είπε:

Καλησπέρα όλα καλά? 

Δωρουλιτα μου μια χαρά θα πάνε όλα, και έχεις και την Παναγία κοντά σου, μην ανησυχείς!! 

Κουρασμένη αρκετά σήμερα, και ο άντρας μου σηγηρισε το σπίτι εψες για να μην έχω πολλά σήμερα αλλά με την μικρή.

Είχαμε κ ατύχημα πριν λίγο. Ήθελε ρε κορίτσια η μικρή μου να της καμω μπιφτέκι να φάει, κι επειδή εχουμε θέμα βάρους, είμαστε πολύ πίσω ο παιδίατρος μου είπε οσο περισσότερα τηγανητά. Της έκανα το μπιφτέκι και πήγα να της βάλω στο τραπεζάκι της να φάει. Μου λέει νεράκι μαμά μου, ποση ώρα έκανα και πήγε τα καταφερε βγήκε σε καρέκλα και άγγιξε το μάτι. Κάηκε το χεράκι της. Κλάμα αυτή κλάμα εγώ. Χάλια η κατάσταση! Της έβαλα αλόη ελπίζω να μην ειναι κατι σοβαρό. Δεν φαίνεται αλλά εύχομαι. 

Έχει πανικοβληθει όλο το νησί εδω με τον σεισμό στην Κω. Άρχισαν τα τρελά τους οτι πρέπει να περιμένουμε κατι αναλόγο γιατί ειναι δεδομένων οτι οταν υπάρχει κατι σε Ροδο Κω, χτύπα και σε μας. 

Anyway, επειδή διάβασα κάτι για φαγητά. Ο αρακάς και το σπανακι επιτρέπεται? Εμένα μου τα απαγορευεσαι.! Ο αρακάς λέει ειναι οπως τα κουκιά λείπει ένα ένζυμο που μπορεί να προκαλέσει αναιμία και το σπανακι οπως το συκώτι που περιέχει μεγάλη ποσότητα σε σίδηρο και βιταμίνη που ενοχλεί το έμβρυο σε τέτοια ποσότητα. 

Πολλά υγρά, σήμερα, μέχρι στιγμης 3 εσώρουχα απο τα υγρά. Είχα και πριν αλλά όχι έτσι. Άσπρα αοσμα. Έχει καμοια? 

 

Αμάν βρε Μαρία μου περαστικά στο κοριτσακι σου! Καλα ειναι τωρα; 

Ειχα παρα πολυ ροζ κ κίτρινα αλλα ηταν απο την επέμβαση. Τωρα λίγα λευκα σαν βλέννες αλλα στο χαρτι. Μηπως ειναι απο τα φαρμακα κ τα ουτροτζεσταν; 

Μακαρι να σταματήσει εκει το κούνημα κ να μην εχουμε αλλες απώλειες κ ζημιές. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Marigula είπε:

Καλησπέρα όλα καλά? 

Δωρουλιτα μου μια χαρά θα πάνε όλα, και έχεις και την Παναγία κοντά σου, μην ανησυχείς!! 

Κουρασμένη αρκετά σήμερα, και ο άντρας μου σηγηρισε το σπίτι εψες για να μην έχω πολλά σήμερα αλλά με την μικρή.

Είχαμε κ ατύχημα πριν λίγο. Ήθελε ρε κορίτσια η μικρή μου να της καμω μπιφτέκι να φάει, κι επειδή εχουμε θέμα βάρους, είμαστε πολύ πίσω ο παιδίατρος μου είπε οσο περισσότερα τηγανητά. Της έκανα το μπιφτέκι και πήγα να της βάλω στο τραπεζάκι της να φάει. Μου λέει νεράκι μαμά μου, ποση ώρα έκανα και πήγε τα καταφερε βγήκε σε καρέκλα και άγγιξε το μάτι. Κάηκε το χεράκι της. Κλάμα αυτή κλάμα εγώ. Χάλια η κατάσταση! Της έβαλα αλόη ελπίζω να μην ειναι κατι σοβαρό. Δεν φαίνεται αλλά εύχομαι. 

Έχει πανικοβληθει όλο το νησί εδω με τον σεισμό στην Κω. Άρχισαν τα τρελά τους οτι πρέπει να περιμένουμε κατι αναλόγο γιατί ειναι δεδομένων οτι οταν υπάρχει κατι σε Ροδο Κω, χτύπα και σε μας. 

Anyway, επειδή διάβασα κάτι για φαγητά. Ο αρακάς και το σπανακι επιτρέπεται? Εμένα μου τα απαγορευεσαι.! Ο αρακάς λέει ειναι οπως τα κουκιά λείπει ένα ένζυμο που μπορεί να προκαλέσει αναιμία και το σπανακι οπως το συκώτι που περιέχει μεγάλη ποσότητα σε σίδηρο και βιταμίνη που ενοχλεί το έμβρυο σε τέτοια ποσότητα. 

Πολλά υγρά, σήμερα, μέχρι στιγμης 3 εσώρουχα απο τα υγρά. Είχα και πριν αλλά όχι έτσι. Άσπρα αοσμα. Έχει καμοια? 

 

Περαστικά στο κοριτσάκι σου.Το έπαθε και ο γιόκας μου πριν κάνα τριάρι χρόνια.μαγειρεύει η μαμα μου και ηταν όρθιος πάνω στην καρέκλα μπροστά στην κουζίνα και εκεί που κοίταζε τι φτιάχνει η γιαγιά ακουμπάει τα χεράκια τις παλάμες σαν να στηριχτεί πανω στο καυτό μάτι που μόλις είχε βγάλει την κατσαρολα η γιαγιά από πάνω.ούρλιαζε και έκανε μεγάλη φουσκάλα το χέρι του.αρακά τρώω κανονικά Κάθε βδομάδα σπανάκι δεν έχει τύχει να φάω τελευταία αλλά δεν έχω ακούσει τιποτα.απεναντίας για τον αρακά εχω διαβάσει ότι χρειάζεται λόγο του φυλετικού οξέως.

πρίν από 16 λεπτά , Alzira είπε:

@Marigoula έχει κάνει πληγή το χεράκι? Αν δεν έχει μία χαρά η αλόη είναι τέλεια λύσ περαστικά σας, εγώ τα τρώω όλα αυτά που ανέφερες :-P

Όλα και εγώ εκτός  εντόσθια ...

Αν εννοείς το g6pd.p γιος μου έχει ολική έλλειψη.αρακά τρώει κανονικά.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ERIANTON είπε:

@Dwroulita85 πήγε και πέρυσι κατασκήνωση.έκατσε 15 μέρες.Και φέτος είχε φαγωθεί Πόσο Καιρό και μετράγε τις μέρες ποτέ θα πάει.τον ξεσήκωσαν τα ξαδέρφια του όμως ότι θέλουν να φύγουν και δεν την παλεύει.δεν μπορεί να περιμένει λέει αύριο δύο ώρες για να τον πάρουμε.εννοεί ότι το επισκεπτήριο θα είναι μετα τον μεσημεριανό Σιωπητήριο και δεν θέλει να περιμένει τόσο.αν μου προτείνει ο άντρας μου να πάμε σήμερα ακόμα καλύτερα.να ξεμπερδεύουμε Γιατί στεναχωριέμαι.

Μια χαρά θα περάσει η μανούλα με την επιστροφή στο σπίτι έχει και το σήριαλ αυτές τις μερες "πίσω στο σπιτι"

 

Δηλώνω και εγώ Ναξοτισσα με καμαρι!!

@Elpidaaa απορώ με τόσα που βρίσκεις χρόνο για να φας.όντως πολλές ώρες αποχής.

Γι'αυτό το λόγο υποφέρω με το στομάχι μου . Ίσως κ γι'αυτά τα χάπια δεν έχω πολύ όρεξη για φαΐ . Τρώω λίγο πχ μια χούφτα. Αλλά άδειο στομάχι δεν αντέχω με τρυπάει νομίζω όλες έτσι νιώθουμε. 

πρίν από 39 λεπτά , Marigula είπε:

Καλησπέρα όλα καλά? 

Δωρουλιτα μου μια χαρά θα πάνε όλα, και έχεις και την Παναγία κοντά σου, μην ανησυχείς!! 

Κουρασμένη αρκετά σήμερα, και ο άντρας μου σηγηρισε το σπίτι εψες για να μην έχω πολλά σήμερα αλλά με την μικρή.

Είχαμε κ ατύχημα πριν λίγο. Ήθελε ρε κορίτσια η μικρή μου να της καμω μπιφτέκι να φάει, κι επειδή εχουμε θέμα βάρους, είμαστε πολύ πίσω ο παιδίατρος μου είπε οσο περισσότερα τηγανητά. Της έκανα το μπιφτέκι και πήγα να της βάλω στο τραπεζάκι της να φάει. Μου λέει νεράκι μαμά μου, ποση ώρα έκανα και πήγε τα καταφερε βγήκε σε καρέκλα και άγγιξε το μάτι. Κάηκε το χεράκι της. Κλάμα αυτή κλάμα εγώ. Χάλια η κατάσταση! Της έβαλα αλόη ελπίζω να μην ειναι κατι σοβαρό. Δεν φαίνεται αλλά εύχομαι. 

Έχει πανικοβληθει όλο το νησί εδω με τον σεισμό στην Κω. Άρχισαν τα τρελά τους οτι πρέπει να περιμένουμε κατι αναλόγο γιατί ειναι δεδομένων οτι οταν υπάρχει κατι σε Ροδο Κω, χτύπα και σε μας. 

Anyway, επειδή διάβασα κάτι για φαγητά. Ο αρακάς και το σπανακι επιτρέπεται? Εμένα μου τα απαγορευεσαι.! Ο αρακάς λέει ειναι οπως τα κουκιά λείπει ένα ένζυμο που μπορεί να προκαλέσει αναιμία και το σπανακι οπως το συκώτι που περιέχει μεγάλη ποσότητα σε σίδηρο και βιταμίνη που ενοχλεί το έμβρυο σε τέτοια ποσότητα. 

Πολλά υγρά, σήμερα, μέχρι στιγμης 3 εσώρουχα απο τα υγρά. Είχα και πριν αλλά όχι έτσι. Άσπρα αοσμα. Έχει καμοια? 

 

Ωχ ωχ περαστικουλια στην μικρούλα σου .

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Marigula είπε:

Καλησπέρα όλα καλά? 

Δωρουλιτα μου μια χαρά θα πάνε όλα, και έχεις και την Παναγία κοντά σου, μην ανησυχείς!! 

Κουρασμένη αρκετά σήμερα, και ο άντρας μου σηγηρισε το σπίτι εψες για να μην έχω πολλά σήμερα αλλά με την μικρή.

Είχαμε κ ατύχημα πριν λίγο. Ήθελε ρε κορίτσια η μικρή μου να της καμω μπιφτέκι να φάει, κι επειδή εχουμε θέμα βάρους, είμαστε πολύ πίσω ο παιδίατρος μου είπε οσο περισσότερα τηγανητά. Της έκανα το μπιφτέκι και πήγα να της βάλω στο τραπεζάκι της να φάει. Μου λέει νεράκι μαμά μου, ποση ώρα έκανα και πήγε τα καταφερε βγήκε σε καρέκλα και άγγιξε το μάτι. Κάηκε το χεράκι της. Κλάμα αυτή κλάμα εγώ. Χάλια η κατάσταση! Της έβαλα αλόη ελπίζω να μην ειναι κατι σοβαρό. Δεν φαίνεται αλλά εύχομαι. 

Έχει πανικοβληθει όλο το νησί εδω με τον σεισμό στην Κω. Άρχισαν τα τρελά τους οτι πρέπει να περιμένουμε κατι αναλόγο γιατί ειναι δεδομένων οτι οταν υπάρχει κατι σε Ροδο Κω, χτύπα και σε μας. 

Anyway, επειδή διάβασα κάτι για φαγητά. Ο αρακάς και το σπανακι επιτρέπεται? Εμένα μου τα απαγορευεσαι.! Ο αρακάς λέει ειναι οπως τα κουκιά λείπει ένα ένζυμο που μπορεί να προκαλέσει αναιμία και το σπανακι οπως το συκώτι που περιέχει μεγάλη ποσότητα σε σίδηρο και βιταμίνη που ενοχλεί το έμβρυο σε τέτοια ποσότητα. 

Πολλά υγρά, σήμερα, μέχρι στιγμης 3 εσώρουχα απο τα υγρά. Είχα και πριν αλλά όχι έτσι. Άσπρα αοσμα. Έχει καμοια? 

 

Εχω κι εγω λευκα αοσμα υγρα. 

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Alzira είπε:

@Marigoula έχει κάνει πληγή το χεράκι? Αν δεν έχει μία χαρά η αλόη είναι τέλεια λύσ περαστικά σας, εγώ τα τρώω όλα αυτά που ανέφερες :-P

Όχι ευτυχώς! Μόλις ακούμπησε στο μάτι με τα δάχτυλα της. Έχουν ασπριση και ευτυχως που εχω την αλοη δίπλα και της έβαλα αμεσως γιατί νομίζω θα γεμιζε φουσκάλες. 

Σας ευχαριστω όλες. 

Κοιμήθηκε τώρα αλλά οταν γύρνα και αγγίζει το σεντόνι με το χέρι της, την βλέπω να ξενίζει. Την λυπάμαι πολύ. 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Marigula τις γλύτωσες τις φουσκάλες με την αλόη αύριο ούτε θα την ενοχλεί αν έχεις φυτό βάζε συνεχώς , δέσε με λίγο γάζα ένα κομματάκι πάνω , το κρατά ενυδατωμενο και περνάει πιο γρήγορα.

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Καλησπέρα όλα καλά? 

Δωρουλιτα μου μια χαρά θα πάνε όλα, και έχεις και την Παναγία κοντά σου, μην ανησυχείς!! 

Κουρασμένη αρκετά σήμερα, και ο άντρας μου σηγηρισε το σπίτι εψες για να μην έχω πολλά σήμερα αλλά με την μικρή.

Είχαμε κ ατύχημα πριν λίγο. Ήθελε ρε κορίτσια η μικρή μου να της καμω μπιφτέκι να φάει, κι επειδή εχουμε θέμα βάρους, είμαστε πολύ πίσω ο παιδίατρος μου είπε οσο περισσότερα τηγανητά. Της έκανα το μπιφτέκι και πήγα να της βάλω στο τραπεζάκι της να φάει. Μου λέει νεράκι μαμά μου, ποση ώρα έκανα και πήγε τα καταφερε βγήκε σε καρέκλα και άγγιξε το μάτι. Κάηκε το χεράκι της. Κλάμα αυτή κλάμα εγώ. Χάλια η κατάσταση! Της έβαλα αλόη ελπίζω να μην ειναι κατι σοβαρό. Δεν φαίνεται αλλά εύχομαι. 

Έχει πανικοβληθει όλο το νησί εδω με τον σεισμό στην Κω. Άρχισαν τα τρελά τους οτι πρέπει να περιμένουμε κατι αναλόγο γιατί ειναι δεδομένων οτι οταν υπάρχει κατι σε Ροδο Κω, χτύπα και σε μας. 

Anyway, επειδή διάβασα κάτι για φαγητά. Ο αρακάς και το σπανακι επιτρέπεται? Εμένα μου τα απαγορευεσαι.! Ο αρακάς λέει ειναι οπως τα κουκιά λείπει ένα ένζυμο που μπορεί να προκαλέσει αναιμία και το σπανακι οπως το συκώτι που περιέχει μεγάλη ποσότητα σε σίδηρο και βιταμίνη που ενοχλεί το έμβρυο σε τέτοια ποσότητα. 

Πολλά υγρά, σήμερα, μέχρι στιγμης 3 εσώρουχα απο τα υγρά. Είχα και πριν αλλά όχι έτσι. Άσπρα αοσμα. Έχει καμοια? 

 

Υγρα εγω εχω παρααα πολλα απο την αρχη που ειχα μεινει εγκυος ειχαν ξεκινησει και μαλιστα αλλάζουν ανα διάστηματα γινονται πιο πυχτα πιο κιτρινα και μ ολα αυτα που εχω ακούσει οτι έχουν συμβει τρεχω στην τουαλέτα να δω μην ειναι αιμα πχ τοσα πολλα ειναι...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γύρισα από το νοσοκομείο και όλα καλά με είδε ο γιατρός της εφημερίας αλλα δεν μπόρεσε να μου μετρήσει τράχηλο γιατί δεν ήθελα να πάω τουαλέτα. Μου έδωσε μαγνήσιο κανονικά και είδαμε και το μωρό 380gr λέει ψηλό μωρό !! 

  • Μου αρέσει 6

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alzira είπε:

Κορίτσια γύρισα από το νοσοκομείο και όλα καλά με είδε ο γιατρός της εφημερίας αλλα δεν μπόρεσε να μου μετρήσει τράχηλο γιατί δεν ήθελα να πάω τουαλέτα. Μου έδωσε μαγνήσιο κανονικά και είδαμε και το μωρό 380gr λέει ψηλό μωρό !! 

Μπραβο κοπελα μου! Ολα καλα!! Μην ανησυχείς! Σε ποια βδομαδα εισαι; 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Μπραβο κοπελα μου! Ολα καλα!! Μην ανησυχείς! Σε ποια βδομαδα εισαι; 

Κλείνω την 20η σήμερα, μου έκανε εντύπωση γιατί την 17η+2μερες μου είχαν πει 290γρ ! Μεγαλώνουν γρήγορα πολύ μάλλον τους μήνες αυτούς! 

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alzira είπε:

Κορίτσια γύρισα από το νοσοκομείο και όλα καλά με είδε ο γιατρός της εφημερίας αλλα δεν μπόρεσε να μου μετρήσει τράχηλο γιατί δεν ήθελα να πάω τουαλέτα. Μου έδωσε μαγνήσιο κανονικά και είδαμε και το μωρό 380gr λέει ψηλό μωρό !! 

Μπράβο κορίτσι μην αγχώνεσαι τόσο κ απόλαυσε τις διακοπές σου! Να μην κουράζεσαι πολύ κ όλα καλά θα πάνε αν δεν έχεις κάποιο ιστορικό... Είσαι κ μικρή σε ηλικία;; βάλε κ τικερακι να βλέπουμε πόσων εβδομάδων είσαι!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , IoannaMas είπε:

Μπράβο κορίτσι μην αγχώνεσαι τόσο κ απόλαυσε τις διακοπές σου! Να μην κουράζεσαι πολύ κ όλα καλά θα πάνε αν δεν έχεις κάποιο ιστορικό... Είσαι κ μικρή σε ηλικία;; βάλε κ τικερακι να βλέπουμε πόσων εβδομάδων είσαι!

27 είμαι αλλά το άγχος είναι δεύτερη φύση μου :-( . Πώς θα βάλω στικερ ? 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Alzira είπε:

27 είμαι αλλά το άγχος είναι δεύτερη φύση μου :-( . Πώς θα βάλω στικερ ? 

Έλα βρε όλα είναι με το μέρος σου εκτός αν έχεις ιστορικό βέβαια. Κ Εγώ 27 ειμαι αλλά λίγο πιο έμπειρη πλέον :)) 

Πατα πάνω στο δικό μας κ φτιάξε το τικερ κ μετά αντιγράψτε το bb code Στις ρυθμίσεις προφίλ σου, στην υπογραφή! 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , IoannaMas είπε:

Έλα βρε όλα είναι με το μέρος σου εκτός αν έχεις ιστορικό βέβαια. Κ Εγώ 27 ειμαι αλλά λίγο πιο έμπειρη πλέον :)) 

Πατα πάνω στο δικό μας κ φτιάξε το τικερ κ μετά αντιγράψτε το bb code Στις ρυθμίσεις προφίλ σου, στην υπογραφή! 

Ευχαριστώ :-) το δεύτερο ετοιμάζετε εσείς ε ? Τέλεια 

  • Μου αρέσει 2

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...