Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

@ERIANTON Πολύ καλό καιρό, ζεστή. 

Πηγα στη θάλασσα, ευτυχώς ειναι ζεστή. Απογεύματα πηγαίνουμε για να αποφεύγουμε τον δυνατό ήλιο, και για μενα και για τον μικρό μας που είναι κατασπρος!

Σήμερα μονο ηρθαμε νεροτσουληθρες, οπου εγώ δεν μπαίνω...:-( Βρήκα ομως wifi και σας διαβάζω!

Του χρόνου θα έρθουμε και με τα δύο μικρά , να μαστε καλα!

  • Μου αρέσει 3

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Elpidaaa είπε:

Στο πρώτο είχα οξύ τοκετό λόγο προεκλαμψιας Ιωάννα μου. Κ μου είπαν στο δεύτερο ακόμη πιο οξύ Ίσως να έχω . Φοβάμαι γενικά πολλά τώρα γιατί τότε όλο ξάπλωνα... Κ τώρα τρέχω σαν τον Βέγγο κ έχω κ πολλά νεύρα από την νύστα 

Νιώθω γαργαλιτα βαθιά μέσα στην λεκάνη μου . Δύσκολο να το εξηγήσω. Πολύ χαμηλά τα νιώθω κ σπάνια.  Σαν τρελή κάνω υπομονή για τον υπέρηχο 

Τότε λογικά μπήκες προγραμματισμένη καισαρική, σωστά; κ τώρα το πάτε για φυσιολογικό αν δεν εμφανιστεί η προεκλαμψια; εύχομαι να πάνε όλα κατ ευχήν αυτή τη φορά!!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εχω παθει πανικο παλι εστειλα μνμ στη γιατρό μ οτι πετρωνει τις τελευταίες.μερες η κοιλιά μ και μου ειπε να πιω utrogestan 200 και να ξαπλώσω κ να της στειλω στις δεκα...πρέπει να ανυσυχησω?


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια εχω παθει πανικο παλι εστειλα μνμ στη γιατρό μ οτι πετρωνει τις τελευταίες.μερες η κοιλιά μ και μου ειπε να πιω utrogestan 200 και να ξαπλώσω κ να της στειλω στις δεκα...πρέπει να ανυσυχησω?

Πόσο κρατάει κ κάθε πόση ώρα συμβαίνει πρέπει να μας πεις κ αν πονάς! 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, IoannaMas είπε:

Πόσο κρατάει κ κάθε πόση ώρα συμβαίνει πρέπει να μας πεις κ αν πονάς! 

Δεν ποναω για δευτερόλεπτα αλλα τωρα χειρότερερεψε κ εστειλα εγινε πολλες φορες ...ειμαι ηλιθια το ειχα μερες κ νόμιζα οτι ειναι φυσιολογικό

Και τωρα νομίζω μπορεί κ απ τον φόβο μ κρατάει περισσότερο


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια βοήθεια!!! Θέλω απόψεις!!! 

Μου δημιούργησαν πρόβλημα στην δουλειά για την άδεια του γιατρού και θέλουν να πάω για εξετάσεις σε δικό τους γιατρό, για επιβεβαίωση τα όσα λέει ο δικός μου γιατρός κι αν όντως χρειάζεται τόση άδεια ασθένειάς.

Με βάση νομοθεσία δικαιουμε 9 μηνες άδεια ασθενείας σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Και ο εργοδότης έχει το δικαίωμα να το κάνει αυτο οταν περασουν 42 εργάσιμες μέρες άδεια ασθενειας. 

Θα μου ορίσουν λέει αυτοί σε ποιο γιατρό πρέπει να παω. Μίλησα με τον γιατρό μου κ ούτε καταδιανια να δεχτεί να με δει άλλος γιατρός κ ούτε φέρνει ευθύνη για το μετά κ τι εξετάσεις θα θέλει ο νέος γιατρός να μου κάνει. Ο γιατρος μου λέει να πάμε σε ιατροσυμβουλιο, και θα παραστει κι αυτός. Το ιατροσυμβουλιο γίνεται από ιατρους κυβερνητικους παρουσια του δικού μου γιατρού κ του εργοδότη μου. 

Ο εργοδότης μου, ουτε να ακούσει κάτι τέτοιο. Και εγώ είμαι στην μέση!!! 

Έχει απο το μεσημέρι που κλαίω κ είμαι μέσα στο άγχος. Τσακώθηκα και με τον τμηματαρχη του πρωσοπικου στην δουλειά γιατί δεν είναι απλος γιατρός που θα παω, κ δεν παιζουν με την ζωή των μωρών μου. 

Τι να κάνω? 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!

Μολις γυρισα απο την γιατρο, η κοριτσαρα μας ειναι μια χαρα!!Ζωηρη ζωηρη, 380 ολοκληρα γραμμαρια. Μονο που οταν ηθελε η γιατρος να βγαλει φωτο τη μουριτσα της, δεν γυρναγε με τιποτα . Δεν πειραζει θα τη δουμε παλι στη β επιπεδου:mad:

  • Μου αρέσει 6

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marigula είπε:

Κορίτσια βοήθεια!!! Θέλω απόψεις!!! 

Μου δημιούργησαν πρόβλημα στην δουλειά για την άδεια του γιατρού και θέλουν να πάω για εξετάσεις σε δικό τους γιατρό, για επιβεβαίωση τα όσα λέει ο δικός μου γιατρός κι αν όντως χρειάζεται τόση άδεια ασθένειάς.

Με βάση νομοθεσία δικαιουμε 9 μηνες άδεια ασθενείας σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Και ο εργοδότης έχει το δικαίωμα να το κάνει αυτο οταν περασουν 42 εργάσιμες μέρες άδεια ασθενειας. 

Θα μου ορίσουν λέει αυτοί σε ποιο γιατρό πρέπει να παω. Μίλησα με τον γιατρό μου κ ούτε καταδιανια να δεχτεί να με δει άλλος γιατρός κ ούτε φέρνει ευθύνη για το μετά κ τι εξετάσεις θα θέλει ο νέος γιατρός να μου κάνει. Ο γιατρος μου λέει να πάμε σε ιατροσυμβουλιο, και θα παραστει κι αυτός. Το ιατροσυμβουλιο γίνεται από ιατρους κυβερνητικους παρουσια του δικού μου γιατρού κ του εργοδότη μου. 

Ο εργοδότης μου, ουτε να ακούσει κάτι τέτοιο. Και εγώ είμαι στην μέση!!! 

Έχει απο το μεσημέρι που κλαίω κ είμαι μέσα στο άγχος. Τσακώθηκα και με τον τμηματαρχη του πρωσοπικου στην δουλειά γιατί δεν είναι απλος γιατρός που θα παω, κ δεν παιζουν με την ζωή των μωρών μου. 

Τι να κάνω? 

Να ρωτησεις δικηγόρο?δεν εχω ιδεα αλλα λογικα ο νομος ειναι μαζι μας

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Δεν ποναω για δευτερόλεπτα αλλα τωρα χειρότερερεψε κ εστειλα εγινε πολλες φορες ...ειμαι ηλιθια το ειχα μερες κ νόμιζα οτι ειναι φυσιολογικό

Και τωρα νομίζω μπορεί κ απ τον φόβο μ κρατάει περισσότερο

Ευτυχια μου ελπιζω να εισαι καλυτερα

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, lizaki1111 είπε:

Ευτυχια μου ελπιζω να εισαι καλυτερα

Λογικα θελει το χρόνο τ το χαπι...εγω ξαπλωσα κ δεν κουνιεμαι θα περιμένω ώς τις δεκα που θα μιλήσουμε με την γιατρό κ στην χειροτερη να παω απο κει...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Marigula είπε:

Κορίτσια βοήθεια!!! Θέλω απόψεις!!! 

Μου δημιούργησαν πρόβλημα στην δουλειά για την άδεια του γιατρού και θέλουν να πάω για εξετάσεις σε δικό τους γιατρό, για επιβεβαίωση τα όσα λέει ο δικός μου γιατρός κι αν όντως χρειάζεται τόση άδεια ασθένειάς.

Με βάση νομοθεσία δικαιουμε 9 μηνες άδεια ασθενείας σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Και ο εργοδότης έχει το δικαίωμα να το κάνει αυτο οταν περασουν 42 εργάσιμες μέρες άδεια ασθενειας. 

Θα μου ορίσουν λέει αυτοί σε ποιο γιατρό πρέπει να παω. Μίλησα με τον γιατρό μου κ ούτε καταδιανια να δεχτεί να με δει άλλος γιατρός κ ούτε φέρνει ευθύνη για το μετά κ τι εξετάσεις θα θέλει ο νέος γιατρός να μου κάνει. Ο γιατρος μου λέει να πάμε σε ιατροσυμβουλιο, και θα παραστει κι αυτός. Το ιατροσυμβουλιο γίνεται από ιατρους κυβερνητικους παρουσια του δικού μου γιατρού κ του εργοδότη μου. 

Ο εργοδότης μου, ουτε να ακούσει κάτι τέτοιο. Και εγώ είμαι στην μέση!!! 

Έχει απο το μεσημέρι που κλαίω κ είμαι μέσα στο άγχος. Τσακώθηκα και με τον τμηματαρχη του πρωσοπικου στην δουλειά γιατί δεν είναι απλος γιατρός που θα παω, κ δεν παιζουν με την ζωή των μωρών μου. 

Τι να κάνω? 

Καλα δεν ντρεπονται! Με οσα περασες?? Την εισαγωγη που εκανες στο κεντρο δεν τους νοιαζει? 

Σε παρακαλω μην στεναχωριεσαι μπορει ο γιατρος που θελουν απλα να συμφωνησει αν μιλησει με τον γιατρο σου.

  • Μου αρέσει 4

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Marigula είπε:

Κορίτσια βοήθεια!!! Θέλω απόψεις!!! 

Μου δημιούργησαν πρόβλημα στην δουλειά για την άδεια του γιατρού και θέλουν να πάω για εξετάσεις σε δικό τους γιατρό, για επιβεβαίωση τα όσα λέει ο δικός μου γιατρός κι αν όντως χρειάζεται τόση άδεια ασθένειάς.

Με βάση νομοθεσία δικαιουμε 9 μηνες άδεια ασθενείας σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Και ο εργοδότης έχει το δικαίωμα να το κάνει αυτο οταν περασουν 42 εργάσιμες μέρες άδεια ασθενειας. 

Θα μου ορίσουν λέει αυτοί σε ποιο γιατρό πρέπει να παω. Μίλησα με τον γιατρό μου κ ούτε καταδιανια να δεχτεί να με δει άλλος γιατρός κ ούτε φέρνει ευθύνη για το μετά κ τι εξετάσεις θα θέλει ο νέος γιατρός να μου κάνει. Ο γιατρος μου λέει να πάμε σε ιατροσυμβουλιο, και θα παραστει κι αυτός. Το ιατροσυμβουλιο γίνεται από ιατρους κυβερνητικους παρουσια του δικού μου γιατρού κ του εργοδότη μου. 

Ο εργοδότης μου, ουτε να ακούσει κάτι τέτοιο. Και εγώ είμαι στην μέση!!! 

Έχει απο το μεσημέρι που κλαίω κ είμαι μέσα στο άγχος. Τσακώθηκα και με τον τμηματαρχη του πρωσοπικου στην δουλειά γιατί δεν είναι απλος γιατρός που θα παω, κ δεν παιζουν με την ζωή των μωρών μου. 

Τι να κάνω? 

Πιστευω οτι θα πρεπει δεις τι οριζει ο νομος.Ο εργοδοτης σου θα πρεπει λογικα να συμμορφωθεί με το νομο και με τα δικαιωματα σου σαν εγκυο.οταν λες να πας στον γιατρο που οριζουν εννοεις κλνα σε παρακολουθει ή κατι σαν επιτροπη?μην στεναχωριέσαι καποια ακεη θα βγαλεις δεν μπορει

πρίν από 14 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!

Μολις γυρισα απο την γιατρο, η κοριτσαρα μας ειναι μια χαρα!!Ζωηρη ζωηρη, 380 ολοκληρα γραμμαρια. Μονο που οταν ηθελε η γιατρος να βγαλει φωτο τη μουριτσα της, δεν γυρναγε με τιποτα . Δεν πειραζει θα τη δουμε παλι στη β επιπεδου:mad:

Μπραβο σας Λιζακι!!!μαλλον θα ντρεποτανε το μικρουλι.

@Eutuxia25 utrogestan  ή trofocard?ξεκουρασου λιγο και βλεπεις.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Marigula είπε:

Κορίτσια βοήθεια!!! Θέλω απόψεις!!! 

Μου δημιούργησαν πρόβλημα στην δουλειά για την άδεια του γιατρού και θέλουν να πάω για εξετάσεις σε δικό τους γιατρό, για επιβεβαίωση τα όσα λέει ο δικός μου γιατρός κι αν όντως χρειάζεται τόση άδεια ασθένειάς.

Με βάση νομοθεσία δικαιουμε 9 μηνες άδεια ασθενείας σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Και ο εργοδότης έχει το δικαίωμα να το κάνει αυτο οταν περασουν 42 εργάσιμες μέρες άδεια ασθενειας. 

Θα μου ορίσουν λέει αυτοί σε ποιο γιατρό πρέπει να παω. Μίλησα με τον γιατρό μου κ ούτε καταδιανια να δεχτεί να με δει άλλος γιατρός κ ούτε φέρνει ευθύνη για το μετά κ τι εξετάσεις θα θέλει ο νέος γιατρός να μου κάνει. Ο γιατρος μου λέει να πάμε σε ιατροσυμβουλιο, και θα παραστει κι αυτός. Το ιατροσυμβουλιο γίνεται από ιατρους κυβερνητικους παρουσια του δικού μου γιατρού κ του εργοδότη μου. 

Ο εργοδότης μου, ουτε να ακούσει κάτι τέτοιο. Και εγώ είμαι στην μέση!!! 

Έχει απο το μεσημέρι που κλαίω κ είμαι μέσα στο άγχος. Τσακώθηκα και με τον τμηματαρχη του πρωσοπικου στην δουλειά γιατί δεν είναι απλος γιατρός που θα παω, κ δεν παιζουν με την ζωή των μωρών μου. 

Τι να κάνω? 

Κ γω εχω περασει απο επιτροπή γιατι σταματησα εντελως κ πληρώνομαι απο το ταμείο μου. Δεν γινεται αυτο; ο νόμος οτι λεει. Θα κανεις τα νόμιμα. Σε εμας εδω ισχύει να πας σε δημοσιο νοσοκομείο κ να σε εξετάσουν. Έπειτα σου δίνουν τις βεβαιώσεις που έπειτα πανε στον εργοδότη. Συμβουλεψου δικηγόρο ή κατέβασε την νομοθεσία που ισχύει. Δεν χρειαζεται να κλαις. Επίσης μπορεις να παραθέσεις ολες τις εξετασεις που εχεις κανει, την εμβρυομεταφορα κλπ. Εγω τα προσκόμισα ολα. 

πρίν από 16 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Λογικα θελει το χρόνο τ το χαπι...εγω ξαπλωσα κ δεν κουνιεμαι θα περιμένω ώς τις δεκα που θα μιλήσουμε με την γιατρό κ στην χειροτερη να παω απο κει...

Λόγω τραχήλου ειχα πολλες συσπάσεις. Θελει ηρεμια κ ενα ρολόι. Να καταγράψεις  τι ωρα ξεκινάει, τι ωρα τελειωνει κ ποτε ερχεται η επομενη. 

Το ξερω, το έζησα ειναι πολυ ψυχοφθόρο αλλα πρεπει να εισαι ψύχραιμη κ ηρεμη. Επίσης παρακολούθησε τα υγρα σου οταν πας τουαλέτα. Μην αγγίζεις καθολου την κοιλιτσα σου. 

Εμενα μου δίνει ουτροτζεσταν των 200 πρωι μεσημερι κ βραδυ κ ένεση προλουτεξ. Επίσης μαγνήσιο μαξ σε σκόνη μεσημερι - βραδυ μετα απο φαγητο. 

Οτι θελεις ρωτά με. Τα περασα πριν 2 βδομαδες. Ημουν κ στην κλινική κ μου εξηγούσαν οι μαίες αναλυτικά. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Δεν ποναω για δευτερόλεπτα αλλα τωρα χειρότερερεψε κ εστειλα εγινε πολλες φορες ...ειμαι ηλιθια το ειχα μερες κ νόμιζα οτι ειναι φυσιολογικό

Και τωρα νομίζω μπορεί κ απ τον φόβο μ κρατάει περισσότερο

Αρχικά εφόσον δεν πονάς , δεν είναι συσπάσεις γέννας σίγουρα. Άρα Απ αυτό είσαι καλά. Εφόσον όμως συμβαίνει συχνά (Κάθε μια ώρα πχ;) ξεκουράσου όπως σου είπαν γιατί κ νοσοκομείο να πας δεν θα σου κάνουν τίποτα ιδιαίτερο. Ξεκουράσου πολύ ίσως  παρακουραστηκες.. Κ πες μας αν είσαι καλύτερα!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Κ γω εχω περασει απο επιτροπή γιατι σταματησα εντελως κ πληρώνομαι απο το ταμείο μου. Δεν γινεται αυτο; ο νόμος οτι λεει. Θα κανεις τα νόμιμα. Σε εμας εδω ισχύει να πας σε δημοσιο νοσοκομείο κ να σε εξετάσουν. Έπειτα σου δίνουν τις βεβαιώσεις που έπειτα πανε στον εργοδότη. Συμβουλεψου δικηγόρο ή κατέβασε την νομοθεσία που ισχύει. Δεν χρειαζεται να κλαις. Επίσης μπορεις να παραθέσεις ολες τις εξετασεις που εχεις κανει, την εμβρυομεταφορα κλπ. Εγω τα προσκόμισα ολα. 

Λόγω τραχήλου ειχα πολλες συσπάσεις. Θελει ηρεμια κ ενα ρολόι. Να καταγράψεις  τι ωρα ξεκινάει, τι ωρα τελειωνει κ ποτε ερχεται η επομενη. 

Το ξερω, το έζησα ειναι πολυ ψυχοφθόρο αλλα πρεπει να εισαι ψύχραιμη κ ηρεμη. Επίσης παρακολούθησε τα υγρα σου οταν πας τουαλέτα. Μην αγγίζεις καθολου την κοιλιτσα σου. 

Εμενα μου δίνει ουτροτζεσταν των 200 πρωι μεσημερι κ βραδυ κ ένεση προλουτεξ. Επίσης μαγνήσιο μαξ σε σκόνη μεσημερι - βραδυ μετα απο φαγητο. 

Οτι θελεις ρωτά με. Τα περασα πριν 2 βδομαδες. Ημουν κ στην κλινική κ μου εξηγούσαν οι μαίες αναλυτικά. 

Τωρα που το μετρησα ηρθε στις 7:30 για μισο λεπτο και στις 7:38 παλι για μισο λεπτο χωρίς να ποναω...εμενα μ πε καθε 12 ωρες utrogestan 200... γτ να μην πιανω την κοιλιά μ? Να κοιταξω μην δω αιμα στα υγρα εννοεις? Να τααα 7:42... να παρω να πω πως δεν θα παω δουλεία λετε? Δεν εχω κΑταλΆβει αν ειναι σοβαρο


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...