Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια επειδή με ρώτησε και η γιατρός χτες για το θεμα της τουαλέτας εγω απ την αρχή ειχα το αντίθετο θεμα και ιδικά τις τελευταίες μέρες...

Αυτο ειναι πολυ καλο!! Δεν θελουμε να ζοριζόμαστε. Κ εμενα στην κλινική με ειχα τρελάνει με την τουαλέτα κ επειδη με πείραζε το φάρμακο εκανα όλη την ωρα εμετο. Οποτε μονο φρυγανιά κ μήλο έτρωγα. Αλλα ολα καλα. Βεβαια εχω κ την περιδεση που φοβούνται. Πάντως αν ζοριστεις παρε κατι. Μην το αφήσεις. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οκ ναι το ξέρω πως δεν πρέπει να σφιχτουμε κτλ ...χτες επεσα σ ενα θεμα στο ίντερνετ και ελεγε μια κοπέλα πως ο γιατρός της της ειχε πει κ να μην χαϊδεύει την κοιλιά της αλλα κ να τρωει λιγη σοκολατα κάταπραυνει τις συσπάσεις...το πρωινό μ λοιπόν αλλο που δεν ηθελα ειναι φρυγανιές με μερέντα...!!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ε μα μπερδευτηκα και λεω στον αντρα μου μπα αποκλειεται να ειναι αυτο. Γιατι ειχα διαβασει για φτερουγισμα πεταλουδας και δε μου εμοιαζε για τετοιο. Ηταν ξεκαθαρα αισθηση απο μπουρμπουληθρες. Ειχα φαει παγωτο πριν ξαπλωσω και αποφασισε να ξυπνησει επιτελους μαλλον :-P

Μπραβο κοριτσακι μου. Ισως κουραστηκες γι' αυτο. Στην εγκυμοσυνη πρεπει ν' ακουμε το σωμα μας. Ασε κι εμενα τον πρωτο καιρο πονουσε η μεση, μετα συνηθισα και τωρα δε μπορω να καθισω σε καρεκλα πιανεται ο πωπος μου.

 Και εγω ετσι ελεγα αλλα  το νιωθω καθε φορα που ξαπλωνω.Ειναι τελειο.

Σημερα το πρωι το ενιωσα πιο εντονα με ξυπνησε.Αντε επιτελους να ξερουμε οτι κατι γινεται!!

Ευτυχια μου οπως λενε κ τα κοριτσια το σωμα ηθελε ξεκουραση.Ολα καλα λοιπον!

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Οκ ναι το ξέρω πως δεν πρέπει να σφιχτουμε κτλ ...χτες επεσα σ ενα θεμα στο ίντερνετ και ελεγε μια κοπέλα πως ο γιατρός της της ειχε πει κ να μην χαϊδεύει την κοιλιά της αλλα κ να τρωει λιγη σοκολατα κάταπραυνει τις συσπάσεις...το πρωινό μ λοιπόν αλλο που δεν ηθελα ειναι φρυγανιές με μερέντα...!!!

Στην κλινική μου ειχαν για πρωινο μερεντα μέλι κ ψωμάκι, ομελέτα κ τσαι. Μεσημεριανο πουρε, κοτόπουλο, μαλακό μπιφτεκακια κ σούπες. Απέφυγε οτι σου φέρνει φούσκωμα πιο πολυ για να μην σε τρομάζει. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια επειδή με ρώτησε και η γιατρός χτες για το θεμα της τουαλέτας εγω απ την αρχή ειχα το αντίθετο θεμα και ιδικά τις τελευταίες μέρες...

Μήπως εισαι κ αδιαθετη Κ τα ρίχνεις όλα στην εγκυμοσύνη; εγώ το χω πάθει , να έχω κρυώσει κ να είμαι άρρωστη κ να λέω λόγω της εγκυμοσύνης είναι. Μέτρα κ την πίεση αν έχετε κανένα πιεσόμετρο να είσαι καλυμμένη κ από κει.. Κ ξεκουράσου 1-2 μέρες κ μετά βλέπεις πως θα συνεχίσεις. 4 μήνες είναι ακόμα, οποιαδήποτε θυσία θα την κάνουμε εδώ που είμαστε τώρα, γυρισμό δεν έχει. 

πρίν από 12 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Οκ ναι το ξέρω πως δεν πρέπει να σφιχτουμε κτλ ...χτες επεσα σ ενα θεμα στο ίντερνετ και ελεγε μια κοπέλα πως ο γιατρός της της ειχε πει κ να μην χαϊδεύει την κοιλιά της αλλα κ να τρωει λιγη σοκολατα κάταπραυνει τις συσπάσεις...το πρωινό μ λοιπόν αλλο που δεν ηθελα ειναι φρυγανιές με μερέντα...!!!

Χαχαχαχα απόλαυσε το πες τους το παστίτσιο κ η μερέντα είναι για τις συσπάσεις γιατρικο!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Απλα να προσεχεις να μη σφιγγεσαι. Και για το σιδηρο εχω ακουσει που λενε για δυσκοιλιοτητα, αλλα εγω τρεχω και δε φτανω καθε πρωι :-P

Και εγω πρωι και απογευμα ανελλειπως.και πινω το σιδηρο πρωι και μεσημερι


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τον είδαμε τον λεβέντη νο2! Ειναι 350 γραμμάρια, εξακολουθεί να ειναι μεγαλύτερο απο την ηλικία του (αλλόκοτο αυτο..., ο αδελφός του ηταν και ειναι σαμιαμιδι) και εφαγα κι εγω ενα παγωτό έτσι, για να το συγχαρώ με σοκολάτα! Next stop β επιπέδου!

Ειχα περιστασιακά κατι κράμπες, το ειπα αλλα τόσο αραιά δεν μας απασχολούν , λεει. Το ειδαμε και 3διαστατο το στριμωγμενο ανθρωπάκι!

Καλό μεσημέρι, κορίτσια!

@Marigula Έλλειψει wifi δε μπορω να παρακολουθησω το θεμα με τη δουλειά σου εκτενώς, αλλα σε σκέφτομαι να ξερεις γιατι θυμωνω τοσο πολύ με τέτοια θέματα!

  • Μου αρέσει 3

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ειχα μια ακόμη συσπαση...ενω δεν κουναω απ το κρεβάτι ... βέβαια διαβασα μέχρι δεκα την μερα ειναι οκ.. @Αναστασία33 ναι σε μερικες λειτουργεί αντιθετα 

@gaidaki πολυ χαίρομαι καλο ειναι που ναι πιο μεγαλος..!!! 


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , gaidaki είπε:

Τον είδαμε τον λεβέντη νο2! Ειναι 350 γραμμάρια, εξακολουθεί να ειναι μεγαλύτερο απο την ηλικία του (αλλόκοτο αυτο..., ο αδελφός του ηταν και ειναι σαμιαμιδι) και εφαγα κι εγω ενα παγωτό έτσι, για να το συγχαρώ με σοκολάτα! Next stop β επιπέδου!

Ειχα περιστασιακά κατι κράμπες, το ειπα αλλα τόσο αραιά δεν μας απασχολούν , λεει. Το ειδαμε και 3διαστατο το στριμωγμενο ανθρωπάκι!

Καλό μεσημέρι, κορίτσια!

@Marigula Έλλειψει wifi δε μπορω να παρακολουθησω το θεμα με τη δουλειά σου εκτενώς, αλλα σε σκέφτομαι να ξερεις γιατι θυμωνω τοσο πολύ με τέτοια θέματα!

Μπραβο σας?ξεχωριζε καλα  η μουριτσα του?

πρίν από 25 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Λες για καποιους να λειτουργει αναποδα;

Δεν ειχα ποτε μου προβλημα.πιστευω οτι αυτο ειναι ο κυριοτερος λογος.Αν καποιος εχει δυσκοιλιότητα σιγουρα θα επιβαρυνθει με τον σιδηρο.

Τωρα κοριτσοπουλα τι εχει σειρα εκτος την  β επιπεδου?ειναι νομιζω καιρος για καμπυλη σακχαρου?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , ERIANTON είπε:

Μπραβο σας?ξεχωριζε καλα  η μουριτσα του?

Δεν ειχα ποτε μου προβλημα.πιστευω οτι αυτο ειναι ο κυριοτερος λογος.Αν καποιος εχει δυσκοιλιότητα σιγουρα θα επιβαρυνθει με τον σιδηρο.

Τωρα κοριτσοπουλα τι εχει σειρα εκτος την  β επιπεδου?ειναι νομιζω καιρος για καμπυλη σακχαρου?

Θα κανω την Τριτη καμπυλη σακχαρου!


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Γαμωτοοο εφτασα τις τέσσερις συσπάσεις ηδη..αρα μέχρι το απόγευμα θα χω περάσει τις δεκα..τι να κανω ?    Διαβασα για Ουρολοίμωξη η καποιο μικροβιο κολπικο που μπορεί να κανει συσπάσεις...δεν εχω συμπτώματα ομως ...εσεις τι λετε? Σας εχω πρήξει αλλα μονο εσας εχω


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

@Eutuxia25 όπως μου είχαν πει τα κορίτσια εδώ και παρατήρησα και εγώ το άγχος σε κάνει χειρότερα .. γιατί δεν πας σε ένα γιατρό να σε δει κι όλας για να μη περνας την ταλαιπωρία μόνη σου. Να σου μετρήσει και τον τράχηλο. 

Νόμιζα η καμπύλη είναι στη μέση του 7 μήνα, άντε να πηγαίνουμε μια μια για β επιπέδου να χαρούμε λιγάκι και να ηρεμήσουμε .

Μόλις ξεκίνησα το σίδηρο τα είδα όλα έκανα 11 μέρες να επισκεφτώ το μπάνιο μετά αρχίσαμε ένα τσάι γιατί δεν γινόταν . 

  • Μου αρέσει 2

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...