Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , Marigula είπε:

Κορίτσια βοήθεια!!! Θέλω απόψεις!!! 

Μου δημιούργησαν πρόβλημα στην δουλειά για την άδεια του γιατρού και θέλουν να πάω για εξετάσεις σε δικό τους γιατρό, για επιβεβαίωση τα όσα λέει ο δικός μου γιατρός κι αν όντως χρειάζεται τόση άδεια ασθένειάς.

Με βάση νομοθεσία δικαιουμε 9 μηνες άδεια ασθενείας σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Και ο εργοδότης έχει το δικαίωμα να το κάνει αυτο οταν περασουν 42 εργάσιμες μέρες άδεια ασθενειας. 

Θα μου ορίσουν λέει αυτοί σε ποιο γιατρό πρέπει να παω. Μίλησα με τον γιατρό μου κ ούτε καταδιανια να δεχτεί να με δει άλλος γιατρός κ ούτε φέρνει ευθύνη για το μετά κ τι εξετάσεις θα θέλει ο νέος γιατρός να μου κάνει. Ο γιατρος μου λέει να πάμε σε ιατροσυμβουλιο, και θα παραστει κι αυτός. Το ιατροσυμβουλιο γίνεται από ιατρους κυβερνητικους παρουσια του δικού μου γιατρού κ του εργοδότη μου. 

Ο εργοδότης μου, ουτε να ακούσει κάτι τέτοιο. Και εγώ είμαι στην μέση!!! 

Έχει απο το μεσημέρι που κλαίω κ είμαι μέσα στο άγχος. Τσακώθηκα και με τον τμηματαρχη του πρωσοπικου στην δουλειά γιατί δεν είναι απλος γιατρός που θα παω, κ δεν παιζουν με την ζωή των μωρών μου. 

Τι να κάνω? 

Κοπέλα μου δεν τα ξέρω καθόλου αυτά τα νομικά αλλά μου ακούγεται πολύ μπλέξιμο κ πολύ άδικο μετά τα όσα πέρασες. Δεν έχω κάτι να σε συμβουλεψω, Αλλά μήπως να έβαζες τον άντρα σου να το λύσει; μην ασχολείσαι τώρα με τέτοια θέματα κ στεναχωριέσαι!

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, IoannaMas είπε:

Τότε λογικά μπήκες προγραμματισμένη καισαρική, σωστά; κ τώρα το πάτε για φυσιολογικό αν δεν εμφανιστεί η προεκλαμψια; εύχομαι να πάνε όλα κατ ευχήν αυτή τη φορά!!

Όχι γέννησα ξαφνικά 37 εβδομάδων με οξύ τοκετό. Επειδή ανέβασα πολύ πίεση. Ευχαριστώ παραπολυ κορίτσι μου .κάθε μια μας εδώ με τα άγχη της.ολα καλά να μας πάνε . Έχουμε κ μεγαλύτερα παιδιά που μας χρειάζονται 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Εντωμεταξύ κουνιέται στα ενδιαμεσα η μπέμπα αυτο καλο σημάδι δεν ειναι?

Κοίτα αν πας στο νοσοκομείο θα σε βάλουν καρδιοτοκογραφο κ εκεί θα φανούν οι συσπάσεις κ η ένταση τους. Αλλά τώρα Κάνε ότι σου είπε η γιατρός σου, εγώ αυτό θα έκανα. Δεν ξέρω πολλά να σου πω αλλά σίγουρα αυτό που ξέρω είναι ότι οι συσπάσεις γέννας πονάνε. Δεν υπάρχει περίπτωση δηλ να αναρωτηθείς αν είναι αυτές, θα τις γνωρίσεις γιατί για όσο κρατάνε θα σου κόβεται η ανάσα απ τον πόνο.

πρίν από 4 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Όχι γέννησα ξαφνικά 37 εβδομάδων με οξύ τοκετό. Επειδή ανέβασα πολύ πίεση. Ευχαριστώ παραπολυ κορίτσι μου .κάθε μια μας εδώ με τα άγχη της.ολα καλά να μας πάνε . Έχουμε κ μεγαλύτερα παιδιά που μας χρειάζονται 

Τι σημαίνει με οξύ τοκετό;; με πρόκληση; πάντως αν γεννήσεις φυσιολογικά με προεκλαμψια μπράβο, όλο για καισαρικές ακούω! Αν κ το σημαντικότερο είναι να πάνε όλα καλά, είτε φυσιολογικά είτε καισαρική!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Εντωμεταξύ κουνιέται στα ενδιαμεσα η μπέμπα αυτο καλο σημάδι δεν ειναι?

Υπομονή 2 ωρίτσες κορίτσι μου .φαντάζομαι το άγχος σου τώρα αλλά δεν κάνει καθόλου καλό σε αυτήν την περίπτωση εάν είναι συσπάσεις. Αν κάτι δεν σου αρέσει ξαναπάρε την γιατρό κ πιο νωρίς 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Τωρα που το μετρησα ηρθε στις 7:30 για μισο λεπτο και στις 7:38 παλι για μισο λεπτο χωρίς να ποναω...εμενα μ πε καθε 12 ωρες utrogestan 200... γτ να μην πιανω την κοιλιά μ? Να κοιταξω μην δω αιμα στα υγρα εννοεις? Να τααα 7:42... να παρω να πω πως δεν θα παω δουλεία λετε? Δεν εχω κΑταλΆβει αν ειναι σοβαρο

Δεν την πιάνουμε για την ενισχύουμε. Ετσι μου ειπαν στην κλινική. Κ αυτές οταν τις έλεγα εχω πολυ απαλά την έπιαναν. Ισα ισα. 

Μεχρι 3 φορες την μερα μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικό. Επίσης Σ αυτη τη φαση που ειμαστε ανοίγει η κοιλια κ οι σύνδεσμοι ανοίγουν. 

Οχι αιμα πολλα υγρα. 

Δεν ειναι σοβαρό αλλα θελει να το παρακολουθούμε κ να ενημερώνουμε τον γιατρο μας. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , IoannaMas είπε:

Κοίτα αν πας στο νοσοκομείο θα σε βάλουν καρδιοτοκογραφο κ εκεί θα φανούν οι συσπάσεις κ η ένταση τους. Αλλά τώρα Κάνε ότι σου είπε η γιατρός σου, εγώ αυτό θα έκανα. Δεν ξέρω πολλά να σου πω αλλά σίγουρα αυτό που ξέρω είναι ότι οι συσπάσεις γέννας πονάνε. Δεν υπάρχει περίπτωση δηλ να αναρωτηθείς αν είναι αυτές, θα τις γνωρίσεις γιατί για όσο κρατάνε θα σου κόβεται η ανάσα απ τον πόνο.

Θα περιμένω ως τις δεκα...αν μέχρι τότε δεν έχουν σταματήσει τελειως θα παω...θεε μ γτ ολααα σε εμας? Νόμιζα πως το να σαι εγκυος ειναι όμορφο..ολες εδω έχουμε καποιο θεμα..δεν ξέρω τι να κανω 


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , IoannaMas είπε:

Κοίτα αν πας στο νοσοκομείο θα σε βάλουν καρδιοτοκογραφο κ εκεί θα φανούν οι συσπάσεις κ η ένταση τους. Αλλά τώρα Κάνε ότι σου είπε η γιατρός σου, εγώ αυτό θα έκανα. Δεν ξέρω πολλά να σου πω αλλά σίγουρα αυτό που ξέρω είναι ότι οι συσπάσεις γέννας πονάνε. Δεν υπάρχει περίπτωση δηλ να αναρωτηθείς αν είναι αυτές, θα τις γνωρίσεις γιατί για όσο κρατάνε θα σου κόβεται η ανάσα απ τον πόνο.

Τι σημαίνει με οξύ τοκετό;; με πρόκληση; πάντως αν γεννήσεις φυσιολογικά με προεκλαμψια μπράβο, όλο για καισαρικές ακούω! Αν κ το σημαντικότερο είναι να πάνε όλα καλά, είτε φυσιολογικά είτε καισαρική!

Ναι έψαχνα τότε γιατρό στον 4ο μήνα για να είναι για εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου κ υπέρ φυσικού τοκετού. Η πρώτη που είχα από το πρώτο ραντεβού μου δήλωσε ότι πάμε για καισαρική κ από τότε έκανα έρευνα να βρω έναν έμπειρο. Για να δούμε αυτήν την φορά πως θα τα πάμε . Μου είχαν κάνει πρόκληση δεν έκανα διαστολή. Κ Όταν με έβαλαν για ύπνο μετα απο ώρες. Ξαφνικά άρχισα να γένναω μόνη μου ούτε να το θυμάμαι. Κ έτρεχαν όλοι . Ευτυχώς με πρόλαβε ο γιατρός αλλά έκανα πολλά ράμματα κάτω . Κ μου είπαν κ στην δεύτερη να προσέχω μην γεννήσω στο σπίτι :shock:


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Θα περιμένω ως τις δεκα...αν μέχρι τότε δεν έχουν σταματήσει τελειως θα παω...θεε μ γτ ολααα σε εμας? Νόμιζα πως το να σαι εγκυος ειναι όμορφο..ολες εδω έχουμε καποιο θεμα..δεν ξέρω τι να κανω 

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι απλά ξεκουράσου κάτσε ξάπλα. Στα λέει κ η @Dwroulita85 που τα πέρασε! Όταν με το καλό γεννήσεις δεν θα τα θυμάσαι αυτά κ θα το θυμάσαι ως κάτι όμορφο τότε. Δες το μέχρι το βράδυ κ αν συνεχίσει πρέπει να δεις κ με τη δουλειά μετά τι θα κάνεις γιατί ίσως δεν πρέπει να κουράζεσαι τόσο... Εύχομαι περαστικά, ενημέρωνε μας!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Θα περιμένω ως τις δεκα...αν μέχρι τότε δεν έχουν σταματήσει τελειως θα παω...θεε μ γτ ολααα σε εμας? Νόμιζα πως το να σαι εγκυος ειναι όμορφο..ολες εδω έχουμε καποιο θεμα..δεν ξέρω τι να κανω 

Όλα μες το πρόγραμμα είναι. Με σωστή παρακολούθηση όλα θα πάνε τέλεια  !


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Elpidaaa είπε:

Ναι έψαχνα τότε γιατρό στον 4ο μήνα για να είναι για εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου κ υπέρ φυσικού τοκετού. Η πρώτη που είχα από το πρώτο ραντεβού μου δήλωσε ότι πάμε για καισαρική κ από τότε έκανα έρευνα να βρω έναν έμπειρο. Για να δούμε αυτήν την φορά πως θα τα πάμε . Μου είχαν κάνει πρόκληση δεν έκανα διαστολή. Κ Όταν με έβαλαν για ύπνο μετα απο ώρες. Ξαφνικά άρχισα να γένναω μόνη μου ούτε να το θυμάμαι. Κ έτρεχαν όλοι . Ευτυχώς με πρόλαβε ο γιατρός αλλά έκανα πολλά ράμματα κάτω . Κ μου είπαν κ στην δεύτερη να προσέχω μην γεννήσω στο σπίτι :shock:

Άρχισες να γέννας Μονή σου ενώ κοιμόσουν; τι λες τώρα!! Κ Χωρίς πόνους;;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω συχνά πονακια περιόδου... εσείς έχετε κορίτσια? Πολλές φορές την ημέρα κιόλας 

πρίν από 1 λεπτό , IoannaMas είπε:

Άρχισες να γέννας Μονή σου ενώ κοιμόσουν; τι λες τώρα!! Κ Χωρίς πόνους;;

Με ξαφνικούς κ τρελούς πόνους φίλη μου "ξεσκισμα " 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Εγώ έχω συχνά πονακια περιόδου... εσείς έχετε κορίτσια? Πολλές φορές την ημέρα κιόλας 

Εγώ έχω κάτι πόνους κάτω δεξιά στην κοιλιά αλλά σαν να με τρυπάνε βελόνες απαλα. Νομίζω φυσιολογικά είναι κ τα 2 Αφού δεν πονάμε ιδιαίτερα.

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ! Απλά αυτά τα πλεξιματα δεν μου αρέσουν καθόλου. Και ο καθένας να λέει τα δικά του. 

Ο άντρας μου ρώτησε συντεχνία και του είπε με βάση νομοθεσίας λέει οτι ο εργοδότης έχει το δικαίωμα να το κάνει σε παθήσεις αλλά λόγο εγκυμοσύνης δεν αναφέρει κάτι.

Στην νομοθεσία περί εγκυμοσύνης λέει οτι εχω το δικαίωμα για άδεια 9 μηνών συν 4 μήνες άδεια μητρότητας. 

Αν αναesjpφερω ιατροσυμβουλιο κτλ θα βάλω υποψιες περί άδειας χωρίς οποιοδήποτε λόγο. Αν δεχτώ να παω σε γιατρό εξαρτάται σε πιο γιατρό θα με στειλουν κ τι αν εχουν διαφορες με τπν δικό μου κ τι γνωμάτευση θα δώσει ο άλλος κ πόσο θέλει να πλεχτει. Το μόνο που εχω είναι να περιμένω να δω που θα με στειλουν.

Δεν μπορώ!!!!!! Το θέμα είναι κάθε φορά που θα μου δίνει άδεια ο γιατρός μου θα πρέπει να την εγκρίνει ο γιατρός που θα με στείλουν. Τα νεύρα μου!!!!! 

Αναμονή... 

Ευτυχία μου, πως είσαι? Με το άγχος μου, τωρα διαβασα τι έγινε. Συγνώμη! Είσαι καλύτερα? 

 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Marigula είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ! Απλά αυτά τα πλεξιματα δεν μου αρέσουν καθόλου. Και ο καθένας να λέει τα δικά του. 

Ο άντρας μου ρώτησε συντεχνία και του είπε με βάση νομοθεσίας λέει οτι ο εργοδότης έχει το δικαίωμα να το κάνει σε παθήσεις αλλά λόγο εγκυμοσύνης δεν αναφέρει κάτι.

Στην νομοθεσία περί εγκυμοσύνης λέει οτι εχω το δικαίωμα για άδεια 9 μηνών συν 4 μήνες άδεια μητρότητας. 

Αν αναesjpφερω ιατροσυμβουλιο κτλ θα βάλω υποψιες περί άδειας χωρίς οποιοδήποτε λόγο. Αν δεχτώ να παω σε γιατρό εξαρτάται σε πιο γιατρό θα με στειλουν κ τι αν εχουν διαφορες με τπν δικό μου κ τι γνωμάτευση θα δώσει ο άλλος κ πόσο θέλει να πλεχτει. Το μόνο που εχω είναι να περιμένω να δω που θα με στειλουν.

Δεν μπορώ!!!!!! Το θέμα είναι κάθε φορά που θα μου δίνει άδεια ο γιατρός μου θα πρέπει να την εγκρίνει ο γιατρός που θα με στείλουν. Τα νεύρα μου!!!!! 

Αναμονή... 

Ευτυχία μου, πως είσαι? Με το άγχος μου, τωρα διαβασα τι έγινε. Συγνώμη! Είσαι καλύτερα? 

 

Δυστυχώς ακόμη πετρωνει καθε 5 δεκα μιση ωρα οτι να ναι...κανω υπομονή ισως χειροτερεψε που στεναχωριέμαι...προσπαθω να ηρεμήσω αλλα ο χαρακτήρας μ ειναι δυνατός αντίπαλός Δυστυχώς κρατάει κ περισσοτερη ωρα το πετρωμα και επικεντρώνεται γυρω απ τον αφαλο


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...