Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Μενω περιστέρι αλλα δεν με πειράζει το μακριά θα παω θα ρωτήσω αν ειναι εκει κ ο γιατρός σ μου χεις στειλει παλιότερα το όνομά τ...μακάρι να ναι ...δεν θα δεχτω απλα να μ δώσουν τπτ φάρμακα απλα να δω αν ολα ειναι καλα θελω...απ οτι καταλαβαίνω αν ο τράχηλος ειναι οκ και η μπέμπα δεν δυσφορει δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας

Ευτυχία μου οταν γυρίσεις με το καλο στειλε μας τα νεα σας. 

Κοριτσια σημερα με επιασε 3 φορες λοξυγγας. Οσο δεν θελω να κουνιεμαι.. χρονια ειχε να με πιάσει ετσι. Το εχετε Εσεις; τι να ειναι; 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευτυχία μου Όταν πας σε εφημερία νοσοκομείου δεν νομίζω ότι μπορείς να επιλέξεις γιατρό. Πήγαινε κ μη σε νοιάζει, όποιον τυχεις θα σε βοηθήσει. Η γιατρός στο αττικό είναι δύσκολη να τη βρεις έχει χιλιάδες έγκυες αλλά Είναι εκεί κάθε πρωί από νωρίς . Περαστικά, εύχομαι να μην είναι τίποτα.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά μου έστειλε η δικια μ εννοείται οτι εφτασα σε χρόνο τετε ...ψαξαμε ψάξαμε ολαα φυσιολογικά η μπέμπα μες το κεφι η κοιλιά μου ουτε μιση σύσπαση εξέταση τραχήλου πολυ καλη (πολυ ενοχλητικηηη)

Με ρωτούσε αν στεναχωρήθηκα για κατι κτλ της εξηγουσα πως ολα ηταν μια χαρά μέχρι χτες τεσπα μου ειπε να μην ξανα πιω αυτα τα χαπια αφού δεν βρήκε τπτ ανησυχητικο...τι να πω ανακουφιστικα απο την άλλη αναρωτιέμαι τελικά αν και γω παλι υπερεβαλα

Συγνώμη που σας τρελανα ολες απο χτες τσάμπα...

  • Μου αρέσει 6

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια τελικά μου έστειλε η δικια μ εννοείται οτι εφτασα σε χρόνο τετε ...ψαξαμε ψάξαμε ολαα φυσιολογικά η μπέμπα μες το κεφι η κοιλιά μου ουτε μιση σύσπαση εξέταση τραχήλου πολυ καλη (πολυ ενοχλητικηηη)

Με ρωτούσε αν στεναχωρήθηκα για κατι κτλ της εξηγουσα πως ολα ηταν μια χαρά μέχρι χτες τεσπα μου ειπε να μην ξανα πιω αυτα τα χαπια αφού δεν βρήκε τπτ ανησυχητικο...τι να πω ανακουφιστικα απο την άλλη αναρωτιέμαι τελικά αν και γω παλι υπερεβαλα

Συγνώμη που σας τρελανα ολες απο χτες τσάμπα...

Πηγές τελικά στο αττικό κ σε εξέτασε η γιατρός σου;

Ρε κορίτσι πολύ χαίρομαι αλλά τι ήταν τότε αυτά που ένιωθες; μήπως κουνιόταν το μωρό κ το πέρασες για συσπάσεις; ακραίο το βρίσκω..σε έβαλε καρδιοτοκογραφο Κ δεν είδε καθόλου συσπάσεις; τώρα πως νιώθεις; μήπως ήταν ψυχολογικό τι να πω.. Αφού είναι όλα καλά προχωράμε!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια τελικά μου έστειλε η δικια μ εννοείται οτι εφτασα σε χρόνο τετε ...ψαξαμε ψάξαμε ολαα φυσιολογικά η μπέμπα μες το κεφι η κοιλιά μου ουτε μιση σύσπαση εξέταση τραχήλου πολυ καλη (πολυ ενοχλητικηηη)

Με ρωτούσε αν στεναχωρήθηκα για κατι κτλ της εξηγουσα πως ολα ηταν μια χαρά μέχρι χτες τεσπα μου ειπε να μην ξανα πιω αυτα τα χαπια αφού δεν βρήκε τπτ ανησυχητικο...τι να πω ανακουφιστικα απο την άλλη αναρωτιέμαι τελικά αν και γω παλι υπερεβαλα

Συγνώμη που σας τρελανα ολες απο χτες τσάμπα...

Μπραβο Ευτυχια μου ολα καλα λοιπον!!! Θα κοιμηθεις ησυχη σημερα. Δε μπορουμε να διακινδυνευουμε καλα εκανες και πηγες. Μακαρι να μπορουσαμε να ξεραμε και να μην ανησυχουσαμε κι εμεις οι ιδιες. Καλυτερα να τρεξεις μια δυο φορες παραπανω και να εισαι σιγουρη. Ουτε το μαγνησιο δε σου ειπε να συνεχισεις; Η εξεταση τραχηλου δε γινεται απλα με κολπικο υπερηχο πλεον;

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια τελικά μου έστειλε η δικια μ εννοείται οτι εφτασα σε χρόνο τετε ...ψαξαμε ψάξαμε ολαα φυσιολογικά η μπέμπα μες το κεφι η κοιλιά μου ουτε μιση σύσπαση εξέταση τραχήλου πολυ καλη (πολυ ενοχλητικηηη)

Με ρωτούσε αν στεναχωρήθηκα για κατι κτλ της εξηγουσα πως ολα ηταν μια χαρά μέχρι χτες τεσπα μου ειπε να μην ξανα πιω αυτα τα χαπια αφού δεν βρήκε τπτ ανησυχητικο...τι να πω ανακουφιστικα απο την άλλη αναρωτιέμαι τελικά αν και γω παλι υπερεβαλα

Συγνώμη που σας τρελανα ολες απο χτες τσάμπα...

Αχ τι καλα νεα!!! Άντε βρε παιδι μου!! Πωωωωωω αγχώθηκα κ γω σημερα μαζι σου. Τοτε θα ειναι η μικρη που μετακινείται κ το πέρασες για σύσπαση ή μυικό επειδη μεγαλωνει η μήτρα. 

Αντε τελος καλο ολα καλα!! Τωρα χαλαρώσει κ μην μου αγχωνεσαι! Ολα ελέγχονται!! Ολα!! Ματς μουτς 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καρδιοτοκογραφο δεν με εβαλε οχι υπερυχο μου κανε και καθοταν ποση ωρα να δει αν θα κανω σύσπαση αλλα τπτ ...της ορκίστηκα πως όντως ειχα και μ είπε πως κατι με στρεσαρε πολυ ακρη δεν βγάλαμε για το γτ μου είπε απλα να ηρεμήσω και να μην κουράζομαι παραπάνω απ οτι πρεπει και αν γίνει τπτ αλλο να την παρω

πρίν από 4 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Μπραβο Ευτυχια μου ολα καλα λοιπον!!! Θα κοιμηθεις ησυχη σημερα. Δε μπορουμε να διακινδυνευουμε καλα εκανες και πηγες. Μακαρι να μπορουσαμε να ξεραμε και να μην ανησυχουσαμε κι εμεις οι ιδιες. Καλυτερα να τρεξεις μια δυο φορες παραπανω και να εισαι σιγουρη. Ουτε το μαγνησιο δε σου ειπε να συνεχισεις; Η εξεταση τραχηλου δε γινεται απλα με κολπικο υπερηχο πλεον;

Με κολπικο υπέρηχο μου το κανε αλλα μάλλον πονούσα επειδή ήμουν σφιγμενη? Το μαγνήσιο μ πε δεν χρειάζεται για μενα


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που πηγες κοριτσακι για να είσαι ησυχη .οση ωρα ησουν εκει δεν ενιωσες κατι .στην.διαδρομη παλι δεν ειχες νιωσει?σου ειπε οτι μπορει να συμβαινει και να ειναι φυσιολογικο?για την δουλεια της ειπες ?αν σε κουραζει ή σε στρεσαρει?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Καρδιοτοκογραφο δεν με εβαλε οχι υπερυχο μου κανε και καθοταν ποση ωρα να δει αν θα κανω σύσπαση αλλα τπτ ...της ορκίστηκα πως όντως ειχα και μ είπε πως κατι με στρεσαρε πολυ ακρη δεν βγάλαμε για το γτ μου είπε απλα να ηρεμήσω και να μην κουράζομαι παραπάνω απ οτι πρεπει και αν γίνει τπτ αλλο να την παρω

Με κολπικο υπέρηχο μου το κανε αλλα μάλλον πονούσα επειδή ήμουν σφιγμενη? Το μαγνήσιο μ πε δεν χρειάζεται για μενα

Άρα ίσως το μωρό κουνιέται κ εσύ νόμιζες ότι είναι συσπάσεις. Κ Εγώ πλέον το νιώθω όλη την ώρα στριφογυρίζει. Μπορεί επειδή μεγάλωσε κ είναι πιο έντονες οι κλωτσιές εσύ να νόμιζες ότι είναι σύσπαση. Εφόσον όσο ήσουν εκεί το ένιωσες αλλά δεν ήταν τίποτα, τότε δεν έχεις θέμα ανησυχίας. Απλά μην κουράζεσαι πολύ, αυτό στο λένε όλοι. Στη δουλειά θα γυρίσεις;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στην δουλειά μου είπε παλι πως αφού δεν βλέπει τπτ ανησυχητικο να παω και Εκτός απροόπτου θα σταματήσω στον έβδομο...ναι μου είπε πως είναι φυσιολογικες οι συσπάσεις εφόσον δεν ειναι πολλές 

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Στην δουλειά μου είπε παλι πως αφού δεν βλέπει τπτ ανησυχητικο να παω και Εκτός απροόπτου θα σταματήσω στον έβδομο...ναι μου είπε πως είναι φυσιολογικες οι συσπάσεις εφόσον δεν ειναι πολλές 

Ωραία μια χαρά! 

Τελικά μόνο εγώ δεν έχω συσπασεις, ούτε στην κόρη μου σχεδόν καθόλου.. Αφού στον 9ο τις επιζητουσαμε κιόλας αλλά τίποτα δεν χαμπαριαζω χαχαχα

Με βλέπω τελευταία να γενναω πάλι!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , IoannaMas είπε:

Ωραία μια χαρά! 

Τελικά μόνο εγώ δεν έχω συσπασεις, ούτε στην κόρη μου σχεδόν καθόλου.. Αφού στον 9ο τις επιζητουσαμε κιόλας αλλά τίποτα δεν χαμπαριαζω χαχαχα

Με βλέπω τελευταία να γενναω πάλι!

Εγώ στον γιο μου από πολύ νωρίς μέχρι να γεννήσω είχα συσπάσεις. Τις έβλεπαν κ άλλοι να φανταστείς πως πέτρονε η κοιλίτσα αριστερά κ δεξιά με πόνο.  Σε αυτήν την  εγκυμοσύνη φτου φτου απίστευτο με τόση κούραση καμία σύσπαση  ! Πολύ διαφορετική εγκυμοσύνη έχω. Το ότι γέννησες τελευταία είναι πολύ καλό :-) σου το εύχομαι πάλι!

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πώς είστε? 

Ευτυχία μου, πολύ χαίρομαι που δεν ήτανε κάτι τελικά. Μπράβο κορίτσι μου. Ήρεμα κ ξεκούραση έτσι. 

Εγω τρέχω να δω τι θα κάνω με την δουλειά. Μου ορισαν εναν γιατρό 80 χρονων κ δεν θέλω να παω. Φοβάμαι για τΑ μωρά μου. Θα παω να μιλήσω με τον γιατρό μου σήμερα το απόγευμα να δω τι θα μου πει. Σκέφτηκα να του πω στον υπερυχο στις 4/8 να είναι κ παρών ο γέρος αν έρχεται πάρα να τρέχω εγω στο γραφείο του κτλ. Ελπίζω να δεχτούν και οι δύο γιατί είμαι πολύ αγχομενη. 

Επίσης δεν ξέρω τι καμουν εκει μέσα τα μωρουλικα μου αλλά είτε παίζουν μπάλα ή τσακώνονται ποιος θα πάρει περισσότερο χώρο. 

Έχει καμία φαγούρα στα πόδια? 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Marigula είπε:

Καλημέρα πώς είστε? 

Ευτυχία μου, πολύ χαίρομαι που δεν ήτανε κάτι τελικά. Μπράβο κορίτσι μου. Ήρεμα κ ξεκούραση έτσι. 

Εγω τρέχω να δω τι θα κάνω με την δουλειά. Μου ορισαν εναν γιατρό 80 χρονων κ δεν θέλω να παω. Φοβάμαι για τΑ μωρά μου. Θα παω να μιλήσω με τον γιατρό μου σήμερα το απόγευμα να δω τι θα μου πει. Σκέφτηκα να του πω στον υπερυχο στις 4/8 να είναι κ παρών ο γέρος αν έρχεται πάρα να τρέχω εγω στο γραφείο του κτλ. Ελπίζω να δεχτούν και οι δύο γιατί είμαι πολύ αγχομενη. 

Επίσης δεν ξέρω τι καμουν εκει μέσα τα μωρουλικα μου αλλά είτε παίζουν μπάλα ή τσακώνονται ποιος θα πάρει περισσότερο χώρο. 

Έχει καμία φαγούρα στα πόδια? 

Καλημερα κι απο μενα. Προσπαθησε να παραμεινεις ηρεμη και θα βρεθει μια λυση. Προσπαθησε να εχεις και ολα τα εγγραφα μαζι σου γιατι τωρα εκ των υστερων πες τους τι να δει ο γερος που τα σπασμενα νερα και που η αποκολληση, αφου φτου φτου φτου ολα διορθωθηκαν!!! 

Φαγουρα μονο στο στηθος εχω. Τα ποδια απλα εχουν πρηστει.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!

Μαριγουλα μηπως να το ψαξεις λιγο πιο βαθεια?Συνηγορο του πολιτη η καποια υπηρεσια αρμοδια?Κανε οτι σου πει ο γιατρος σου.Καλα θα ειναι να δεχτει την προταση σου να ερθει στον υπερηχο και μηπως τον εξυπηρετουσατε του τυπου να πληρωνατε την μεταφορα του γιατι στην ηλικια που ειναι μαλλον αεροδιακομηδη  θα χρειαζοταν.Καλα και αυτης της ηλικιας δεν σκεφτονται να κατσουν σπιτι να απολαυσουν ολα αυτα που εχουν κανει?ποσο διαλακτικος να ειναι ?

Ψαξε που μπορεις να απευθυνθεις επισημα να σου πουν τι γινεται.Τα χαρτια του νοσοκομειου δεν μετρανε ιδιαιτερα επειδη ειναι ιδιωτικο?Σου εχουν πει οτι θα επρεπε να ειναι.δημοσιο?

Φαγουρα δεν εχω ευτυχως πουθενα.Μηπως ειναι καμια ξηροδερμια ?απο τα σαπουνια?ειναι και πρησμενα?

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...