Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

μια χαρα θα ειναι ολα το βραδυ.και να μην σου πω οτι θα εχει ξετυλιχτει και την εμβρυακι σου.καλα εσυ ανεβασμενη πίεση δεν ειχες?ποσο σου ψτανει τωρα.

Αυτό συζητάμε τώρα. Ότι στον γιο μου από την αρχή είχα υψηλή πίεση κ προεκλαμψια τώρα 10με 5 πίεση αλλά τώρα έχω κ πεσμένο σίδηρο. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, gaidaki είπε:

Καλημέρα!

Πηρα απαντήσεις εξετάσεων, ολα καλαααα! Ο αιματοκρίτης λιγο ανέβηκε, αλλα μη φανταστείτε 34... 

Οι διακοπές εχουν.λιγο στραβώσει, περα απο χαμο με ξαδέρφια τα βρηκε ίωση με 39 και ...ο δικος μας την περασε πρώτος, μεσα στον καυσωνα αλλα τωρα εχει σπυρακια απο την ιωση παντου, τα ξύνει, τα μολύνει, χωρια οι πληγές και εχουμε το μικρο λεπρουλη μεσα στο σπιτι!:?

Ουτε θαλασσα με τη ζέστη... το μονο καλο διαβαζω βιβλία και βλεπω ταινίες κλπ.

κοριτσακι ο γιος μου απο κουνουπια που μολυνθηκαν οι πληγες εκανε σταφυλοκκοκο και το καλοκαιρι πολλα παιδακια κολλανε.ρωτα τον παιδιατρο μηπως σας δωσει αντιβιωτικη κρεμα.ο γιος ου ειχε μικρες πληγιτσες πηγε για μπανιο και οταν ηρθαν απο θαλασσα ετρεχε το πυον ποταμι μαι τον ειχα παει στου Συγγρου 

Just now, Elpidaaa είπε:

Αυτό συζητάμε τώρα. Ότι στον γιο μου από την αρχή είχα υψηλή πίεση κ προεκλαμψια τώρα 10με 5 πίεση αλλά τώρα έχω κ πεσμένο σίδηρο. 

εινα αυτο που λενε οτι μερικες φορά οι εγκυμοσυνες δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!! 

Κοπέλες που κανετε μέτρηση του τραχήλου ποσο ηταν? Ηταν ένα νούμερο? Ηταν ευθεία? 

Εμένα μου εδωσε τρία νούμερα κ μου είπε εινα πλάγια και μετα προς τα πάνω. Φαίνεται καθαρά κ στον υπερυχο που μου έδωσε. Δεν μου ειπε κάτι άλλο. 

Κοριτσια μου, ούτε εγω κοιμήθηκα εψές κ σήμερα είμαι κάπως. Στις 1 το βραδυ σηκώθηκα ανέβηκα όροφο με τα πόδια κ εκανα μπάνιο. Πολυ φαγούρα ρε παιδι μου. Στα πόδια από τα γόνατα κ κατω. Έβαλα κ ενυδάτηκη τίποτα. Για να καταφέρω να κοιμηθώ έβαλα κρέμα που ειναι για μωρα για ερεθισμους. Ελπίζω να μην εκανα βλακεια. 

Θέλω να παω κι εγω κάμπινγκ!!!! Οι δικοί μου ολοι θα πάνε στο εξοχικό μας απο την Παρασκευή κ θα έρθουν την Τετάρτη μετα τον 15Αυγούστο. Εμείς θα μείνουμε κ η μικρή μαζί μας. 

Μόνο κ μόνο με την σκέψη που θα περάσω γενέθλια κ γιορτή 15 Αυγούστου (δυο σε ένα) με την πολυαγαπημενη μου πεθερουλα, τρελενομαι!!!! Γιατί θα έρθει, να μην χάσει να μου κάνει τα νεύρα.... 

Καραταλλα, γέμισα μουρωδιστικα!!! Παραγγειλα εγω και μιυ έκανε κ η αδερφή μου αλλά δώρο κι ηρθαν ολα σήμερα γεμισε το σαλόνι!!!! Κλατσουλες, σκουφάκια, εσκιμακια, εσωτερικά!!! Με πήραν τα κλάματα!!!! 

 

  • Μου αρέσει 4

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από την β επιπέδου όλα καλά μου είπε οπότε συνεχίζουμε αισιόδοξα ! 3,4 ο τράχηλος και η μπέμπα μεγαλώνει 485 γρ γίναμε . Κάτι μετρήσεις είναι έξω από τα όρια αλλά αφού μου είπε καλά θα προσπαθήσω να μην σκάσω . Μόλις γυρίσουμε από το 3ημερο τον 15 Αυγούστο ξεκινάμε προετοιμασίες πιο εντατικά νιώθω ότι ήρθε η ώρα να ετοιμαστεί και το παιδικό δωμάτιο και το σπίτι γενικά και να πάρουμε κανένα ρουχαλακι.

  • Μου αρέσει 7

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Αλζιρακι!!ολα καλα.εγω ακομα δεν ξεκιναω τιποτα απο ετοιμασιες ειναι και τοσα ρουχα που ειναι μαζεμενα και βαριεμαι τοσοοοο πολυ.κατα τον νοεμβρη με βλεπω,χαχα και αμα.

Μαριγουλα μου μην σκας με την πεθερουα.Αστην να δεις την διαθεση της.καλοφορετα τα ρουχαλακια σας!!

  • Μου αρέσει 3

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Alzira είπε:

Μόλις γύρισα από την β επιπέδου όλα καλά μου είπε οπότε συνεχίζουμε αισιόδοξα ! 3,4 ο τράχηλος και η μπέμπα μεγαλώνει 485 γρ γίναμε . Κάτι μετρήσεις είναι έξω από τα όρια αλλά αφού μου είπε καλά θα προσπαθήσω να μην σκάσω . Μόλις γυρίσουμε από το 3ημερο τον 15 Αυγούστο ξεκινάμε προετοιμασίες πιο εντατικά νιώθω ότι ήρθε η ώρα να ετοιμαστεί και το παιδικό δωμάτιο και το σπίτι γενικά και να πάρουμε κανένα ρουχαλακι.

Μπραβο κουκλα μου!!! Αντε να τελειωνουμε και με τη β επιπεδου!!! Εχει κι αυτη εξετασεις αιματος η μονο υπερηχογραφημα;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Μπραβο κουκλα μου!!! Αντε να τελειωνουμε και με τη β επιπεδου!!! Εχει κι αυτη εξετασεις αιματος η μονο υπερηχογραφημα;

Μόνο υπερηχογράφημα είναι

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Marigula Εμένα μου έδωσε μέτρηση σε χιλιοστά 43mm.

Οσο για το κάμπινγκ,έρχονται πολλά καλοκαίρια μπροστά μας που θα πηγαίνεις με όλα τα μικράκια σου παρέα(καιρός για μεγαλύτερη σκηνή)

Κι εγώ πρέπει να ξεκινήσω σιγά σιγά αγορές γιατί δεν έχω τίποτα απολύτως ούτε σε ρούχα ούτε σε εξοπλισμό. Θέλω να ψωνίσω όσο ακόμα ορίζω την κοιλιά μου εγώ και δε με ορίζει αυτή χαχαχαχα

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marigula είπε:

 

Κοπέλες που κανετε μέτρηση του τραχήλου ποσο ηταν? Ηταν ένα νούμερο? Ηταν ευθεία?  θα

 

στην αυχενικη 12+3μερες μου εγραφε μηκος τραχηλου 3,96cm (ή 39,6mm το ιδιο ειναι) κλειστος.η μετρηση ηταν με απλο υπερηχο


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Καλησπέρα στην παρέα!! 

Κοπέλες που κανετε μέτρηση του τραχήλου ποσο ηταν? Ηταν ένα νούμερο? Ηταν ευθεία? 

Εμένα μου εδωσε τρία νούμερα κ μου είπε εινα πλάγια και μετα προς τα πάνω. Φαίνεται καθαρά κ στον υπερυχο που μου έδωσε. Δεν μου ειπε κάτι άλλο. 

Κοριτσια μου, ούτε εγω κοιμήθηκα εψές κ σήμερα είμαι κάπως. Στις 1 το βραδυ σηκώθηκα ανέβηκα όροφο με τα πόδια κ εκανα μπάνιο. Πολυ φαγούρα ρε παιδι μου. Στα πόδια από τα γόνατα κ κατω. Έβαλα κ ενυδάτηκη τίποτα. Για να καταφέρω να κοιμηθώ έβαλα κρέμα που ειναι για μωρα για ερεθισμους. Ελπίζω να μην εκανα βλακεια. 

Θέλω να παω κι εγω κάμπινγκ!!!! Οι δικοί μου ολοι θα πάνε στο εξοχικό μας απο την Παρασκευή κ θα έρθουν την Τετάρτη μετα τον 15Αυγούστο. Εμείς θα μείνουμε κ η μικρή μαζί μας. 

Μόνο κ μόνο με την σκέψη που θα περάσω γενέθλια κ γιορτή 15 Αυγούστου (δυο σε ένα) με την πολυαγαπημενη μου πεθερουλα, τρελενομαι!!!! Γιατί θα έρθει, να μην χάσει να μου κάνει τα νεύρα.... 

Καραταλλα, γέμισα μουρωδιστικα!!! Παραγγειλα εγω και μιυ έκανε κ η αδερφή μου αλλά δώρο κι ηρθαν ολα σήμερα γεμισε το σαλόνι!!!! Κλατσουλες, σκουφάκια, εσκιμακια, εσωτερικά!!! Με πήραν τα κλάματα!!!! 

 

Στην αυχενικη μου γραφει 12 +0 εβδομαδες μηκος ενδοτραχηλου: 42,00mm


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αναστασία33 είπε:

Στην αυχενικη μου γραφει 12 +0 εβδομαδες μηκος ενδοτραχηλου: 42,00mm

μια χαρα ειναι!!το τικερ μου "περπατησε" πηγε στον 6ο.να συνεχισουμε με το καλο φίλουλες μου!!

Καλή Μέρα!!!!

  • Μου αρέσει 3

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα 

Οι δικές μου μετρήσεις είναι η πιο μεγαλη 2.2 μετα 1.4 κ 1.2.

Οπως ειπα δεν ειναι ευθεία κ με παραξένεψε. Οι μικρές μετρήσεις είναι πλάγια κ η μεγάλη είναι προς τα πάνω.

Ούφου ρε κορίτσια νεύρα από το πρωί!! Πηραν κατι φιλοι μας που μένουν Ελλάδα κ είναι Κύπρο εδω κ μια εβδομάδα να έρθουν να μας δουν. Ρώτα ο άντρας μου πότε θα έρθετε και η απάντηση η σήμερα ή αύριο κάποια στιγμή θα έρθουμε. 

Δεν γίνεται, εγω ξαπλωμενη, ο άντρας μου να θέλει να παει την μικρή λιγο θάλασσα. Πες του άλλου θα έρθω την ταδε ώρα. 

Ολο γκρίνια είμαι τελικά. 

  • Μου αρέσει 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Marigula είπε:

Καλημέρα 

Οι δικές μου μετρήσεις είναι η πιο μεγαλη 2.2 μετα 1.4 κ 1.2.

Οπως ειπα δεν ειναι ευθεία κ με παραξένεψε. Οι μικρές μετρήσεις είναι πλάγια κ η μεγάλη είναι προς τα πάνω.

Ούφου ρε κορίτσια νεύρα από το πρωί!! Πηραν κατι φιλοι μας που μένουν Ελλάδα κ είναι Κύπρο εδω κ μια εβδομάδα να έρθουν να μας δουν. Ρώτα ο άντρας μου πότε θα έρθετε και η απάντηση η σήμερα ή αύριο κάποια στιγμή θα έρθουμε. 

Δεν γίνεται, εγω ξαπλωμενη, ο άντρας μου να θέλει να παει την μικρή λιγο θάλασσα. Πες του άλλου θα έρθω την ταδε ώρα. 

Ολο γκρίνια είμαι τελικά. 

Αυτα γινονται συνεχεια γιατι οι αντρες μας δεν ξερουν να πουν θα λειπουμε θα ειμαστε π.χ. θαλασσα οταν θελετε να ερθετε παρτε τηλεφωνο να συνεννοηθουμε να δουμε που θα ειμαστε... ντρεπονται να μιλησουν η δεν το σκεφτονται δεν ξερω παντως το αποτελεσμα ειναι για μ@λ@κιες τριτων να τσακωνονται τα ζευγαρια μεταξυ τους. Δε φταις εσυ που γκρινιαζεις. Εμενα να δεις πως μου αναβουν τα λαμπακια με κατι τετοια. Και μετα μας λενε γκρινιαρες και ξινες. Καλημερα σας ειπα;!

  • Μου αρέσει 3

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι βλακεία εμένα μου συμβαίνει κάτι παρόμοιο όταν έρχεται η πεθερά μου που δεν μας λέει ποτέ θα φύγει και περιμένω από μέρα σε μέρα να φύγει να κάνω το πρόγραμμα μου , άσε που όταν ρωτάω τον άντρα μου φοβάμαι μη παρεξηγηθω , "μήπως σου είπε η μαμά σου αγάπη μου πότε θα φύγει?" Γκρρρρρ 

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...