Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , Maria D είπε:

Κανονισες αλλου για β επιπεδου ή θα πας στο Ελενα?

θα παω στο ελενα και αν δεν με εξηπηρετησουν θα παω στο ρεα.τωρα ψ;χνω να βρω τι εξετασεις να μου γραψει ο ικα'ς μιας και λειπει ο ελενα'ς.καμπυλη ποτε θα κανεις?

πρίν από 9 λεπτά , Maria K8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Επέστρεψα κι εγώ από το κάμπινγκ.Τι ζέστη είναι αυτη!!!Ακόμα και μέσα στη σκηνη με το μαγιό χαράματα ζεσταινόμουν από την άπνοια..Εβλεπα τον άντρα μου δίπλα να κουκουλώνεται κι ήθελα να τον δείρω χαχαχα

@Dwroulita85 Κορίτσι μου σε μένα δεν έδωσε ΠΗΤ,ισχύει αυτή της αυχενικής.Το μόνο που έκανε καθώς εξέτασε τον τράχηλο είναι να βγάλει κάποια ποσοστά για περιπτώσεις πρόωρου τοκετού.Είχε διπλές περιπτώσεις.Πριν τις 28,31,34,37 εβδομάδες. Τα οποία προέκυψαν στατιστικά με τη μέτρηση.

καλως ηρθες,

αααεσυ εισαι τολμηρη!!μπραβο σου!!που κανατε καμπινγκ?τραχηλο σου μετρησε και εσενα με κολπικο υπερηχο?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@ERIANTON Καλά δε με λες και πολύ τολμηρή..Σε οργανωμένο πήγα στη Χαλκιδική.Δε φεύγω φέτος από τον νομό.Ως εκεί φτάνει το κουράγιο χαχαχα

Ναι με κολπικό.Με έστειλε να πάω τουαλέτα και μετά κάναμε τον υπέρηχο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Καλημερα!! 

Δεν κοιμηθηκα καθολου καλα κ με βλεπω να σέρνομαι σημερα... εκανα το λάθος να μην παω τουαλέτα πριν κοιμηθω κ καταλαβαίνετε.. 

επισης μου έκλεισε η έξυπνη μαμά μου τον ανεμιστηρα, παρεπιπτόντως απο τοτε που πηγα σπίτι της δεν εχει κλεισει ποτε, ενα μηνα τωρα. Αχ.... ειπαμε;;; Καλημερα κοριτσιαααα

καλο κουραγιο!!γιατι να σερνεσαι κοριτσακι?ξαπλα εισαι οτι ωρα θελει κοιμασαι ,γιατι οχι?φυσηξε λιγο περισσοτερο σημερα μακαρι ν συνεχισει.εσεις ειστε πιο ζεστά στα μερη σου ε?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Maria K8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Επέστρεψα κι εγώ από το κάμπινγκ.Τι ζέστη είναι αυτη!!!Ακόμα και μέσα στη σκηνη με το μαγιό χαράματα ζεσταινόμουν από την άπνοια..Εβλεπα τον άντρα μου δίπλα να κουκουλώνεται κι ήθελα να τον δείρω χαχαχα

@Dwroulita85 Κορίτσι μου σε μένα δεν έδωσε ΠΗΤ,ισχύει αυτή της αυχενικής.Το μόνο που έκανε καθώς εξέτασε τον τράχηλο είναι να βγάλει κάποια ποσοστά για περιπτώσεις πρόωρου τοκετού.Είχε διπλές περιπτώσεις.Πριν τις 28,31,34,37 εβδομάδες. Τα οποία προέκυψαν στατιστικά με τη μέτρηση.

Κ μενα ο αδερφός μου με την παρεα του πηγαν αρμενιστη κ κατακάηκε! 

Πολυ ζεσταίνομαι κ ειμαι μεσα στο σπίτι!! Το κλιματιστικό με πειραζει, δεν το μπορω ολη μερα. Ευτυχως ο ανεμιστήρας κανει δουλεια! 

Ε θα μου πει μαλλον αυριο οταν με δει πως θα παει.. Ισως σε τετοιες περιπτώσεις βλεπουν κ κατι αλλο. Θα σας ενημερώσω ετσι για τη συζήτηση τι θα μου πει. 

Ελπιζω να μην μου κανει κ αυτος κολπικο υπέρηχο με κολποδιαστολεα.. 

Just now, ERIANTON είπε:

καλο κουραγιο!!γιατι να σερνεσαι κοριτσακι?ξαπλα εισαι οτι ωρα θελει κοιμασαι ,γιατι οχι?φυσηξε λιγο περισσοτερο σημερα μακαρι ν συνεχισει.εσεις ειστε πιο ζεστά στα μερη σου ε?

Γιατι δεν μπορω να κοιμηθω εύκολα. Μονο βραδυ κοιμαμαι. Δεν κουραζομαι κ δεν μου ερχεται. Οποτε μου μενει ενα κεφαλι καζάνι. 

Ξεκινησε κ η μανα ελληνίδα την καθαριοτητα με σκούπα ηλεκτρική εχει ανοίξει τα παντα ερχεται η ζεστη κ ηρθε κ έδεσε. Αχαχχχα 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Maria K8 είπε:

@ERIANTON Καλά δε με λες και πολύ τολμηρή..Σε οργανωμένο πήγα στη Χαλκιδική.Δε φεύγω φέτος από τον νομό.Ως εκεί φτάνει το κουράγιο χαχαχα

Ναι με κολπικό.Με έστειλε να πάω τουαλέτα και μετά κάναμε τον υπέρηχο.

ρε κοριτσια εμενα στην αυχενικη πως τον μετρησε με τον υπερηχο.γινεται ή οτι ναναι?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην αυχενική ούτε εμένα μου έκανε κολπικό. Αλλά δε θυμάμαι να μου έκανε καν μέτρηση.Κάτσε να δω τα χαρτιά κι επανέρχομαι

Πραγματί δεν υπάρχει μέτρηση στην αυχενική.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ERIANTON είπε:

θα παω στο ελενα και αν δεν με εξηπηρετησουν θα παω στο ρεα.τωρα ψ;χνω να βρω τι εξετασεις να μου γραψει ο ικα'ς μιας και λειπει ο ελενα'ς.καμπυλη ποτε θα κανεις?

Προς το παρον δεν θα κανω ο γιατρος δεν το θεωρει απαραιτητο..Ουτε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα κανει. 


q2mZp2.png
 
 
YRYsp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πηρα απαντήσεις εξετάσεων, ολα καλαααα! Ο αιματοκρίτης λιγο ανέβηκε, αλλα μη φανταστείτε 34... 

Οι διακοπές εχουν.λιγο στραβώσει, περα απο χαμο με ξαδέρφια τα βρηκε ίωση με 39 και ...ο δικος μας την περασε πρώτος, μεσα στον καυσωνα αλλα τωρα εχει σπυρακια απο την ιωση παντου, τα ξύνει, τα μολύνει, χωρια οι πληγές και εχουμε το μικρο λεπρουλη μεσα στο σπιτι!:?

Ουτε θαλασσα με τη ζέστη... το μονο καλο διαβαζω βιβλία και βλεπω ταινίες κλπ.


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ERIANTON είπε:

ρε κοριτσια εμενα στην αυχενικη πως τον μετρησε με τον υπερηχο.γινεται ή οτι ναναι?

Γιατρος δεν ειμαι αλλα νομιζω μονο κολπικα μετρανε μηκος τραχηλου. Εψαξα πολυ και βρηκα και αυτο:

Το μήκος του τραχήλου μπορεί να μετρηθεί με κολπικό ή κοιλιακό υπερηχογράφημα. Τα κολπικά υπερηχογραφήματα θεωρείται πως είναι πιο αξιόπιστα. Ένας έμπειρος, ωστόσο, υπερηχογραφιστής μπορεί να μετρήσει το μήκος του τραχήλου με μεγάλη ακρίβεια και με την κοιλιακή κεφαλή.

Τελικα γινεται μετρηση και κολπικα οπως φαινεται αλλα δε θεωρειται τοσο ακριβης.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON @Αναστασία33Αναστασία33

Νομίζω οτι η ακριβής μέτρηση γίνεται κολπικα. Το 2013 στην Αυχενική δεν τον ειχαν μετρήσει, παρα μονο στη β επιπέδου. Φέτος, η ίδια γιατρός τον μέτρησε.

Πρόσφατα δθαβαζα σε φορουμ οτι μπορεί κ ο γιατρός που μας παρακολουθεί να κοιτάξει τον τράχηλο στο τακτικό ραντεβού. Εκείνες οι κοπέλες στο φόρουμ συνέστησαν η μια στην αλλη να το ζητάνε στο γιατρό.


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , gaidaki είπε:

@ERIANTON @Αναστασία33Αναστασία33

Νομίζω οτι η ακριβής μέτρηση γίνεται κολπικα. Το 2013 στην Αυχενική δεν τον ειχαν μετρήσει, παρα μονο στη β επιπέδου. Φέτος, η ίδια γιατρός τον μέτρησε.

Πρόσφατα δθαβαζα σε φορουμ οτι μπορεί κ ο γιατρός που μας παρακολουθεί να κοιτάξει τον τράχηλο στο τακτικό ραντεβού. Εκείνες οι κοπέλες στο φόρουμ συνέστησαν η μια στην αλλη να το ζητάνε στο γιατρό.

Ναι οπως κι εμενα το ειχε μετρησει η γυναικολογος πριν την αυχενικη, το μετρησε στην αυχενικη ο γιατρος και την εβαλα και στην τελευταια επισκεψη να με ξαναμετρησει με το ζορι. :-P

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

@Maria K8 την παλεψες στο κάμπινγκ? Εμείς θα πάμε 3-4 μέρες Χαλκιδική αλλά σκέφτομαι τον ύπνο, παλιά και στο χώμα κοιμόμουν αλλά τώρα έγινα λίγο πιο δύσκολη με την εγκυμοσύνη. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Alzira Εφόσον κάνεις κάμπινγκ δε νομίζω να έχεις θέμα. Προσωπικά κοιμήθηκα ακριβώς το ίδιο όπως και παλιά. Αντιμετώπισα κάποια θεματάκια τα οποία δεν είχαν να κανουν με τον ύπνο. Πρώτον το σπαστικό του να σηκώνομαι να πηγαίνω τουαλέτα μέσα στη νύχτα και δεύτερον λιιιγο ζοριστηκα στο μπες βγες από τη σκηνή.Τίποτα το τρομερό,απλως παρατήρησα μια μικρή διαφορά σε σχέση με όταν πήγα πριν έναν μηνα ξανά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

νομίζω οτι σε δυο μερες θα αλλαξει το τικερακι μου να παει στον εκτο μηνα και μου φαινεται περιεργο ποσο γρηγορα περασε ο καιρος.

ευτυχως περασε και η σημερινη μερα.σαν να ηταν καλυτερα απο χτες και αυριο ευχομαι να ειναι ακομα δροσεροτερη.

@Elpidaaa πως εισαι με την αδιαθεσια που δεν είχες νιώσει?αυριο νομιζω  εχει και την β επιπεδου...?να πανε ολα καλα και οτι αποριες εχεις και φοβους πες τα στον γιατρο σου.

@Alzira και εσυ με την ο καλο να δεις το εμβρυακι σου!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου που με θυμήθηκες. Η αλήθεια είναι οτι κάθε μέρα μου πέφτει η πίεση κ παθαίνω αυτό το κακό που έλεγα. Και είμαι με το κλιματιστικό όλη την ώρα . Έχουμε σκάσει φυσικά κ για το θέμα με τον λώρο. Σήμερα έχω το βραδάκι ραντεβού κ θα δούμε τι γίνετε. Δεν σας έχω διαβάσει ακόμη κορίτσια ελπίζω όλα να είναι καλά. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου που με θυμήθηκες. Η αλήθεια είναι οτι κάθε μέρα μου πέφτει η πίεση κ παθαίνω αυτό το κακό που έλεγα. Και είμαι με το κλιματιστικό όλη την ώρα . Έχουμε σκάσει φυσικά κ για το θέμα με τον λώρο. Σήμερα έχω το βραδάκι ραντεβού κ θα δούμε τι γίνετε. Δεν σας έχω διαβάσει ακόμη κορίτσια ελπίζω όλα να είναι καλά. 

μια χαρα θα ειναι ολα το βραδυ.και να μην σου πω οτι θα εχει ξετυλιχτει και την εμβρυακι σου.καλα εσυ ανεβασμενη πίεση δεν ειχες?ποσο σου ψτανει τωρα.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...