Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1)@IoannaMas - αγόρι:-D ΠΗΤ-02.12.17

2)@Rena87 -  κοριτσάκι:-DΠΗΤ-12.12.17

3)@Marigula- κοριτσάκια:-D:-D Β επιπέδου 02.08.17 ΠΗΤ-30.11.17

4)@lizaki1111-  κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 10.08.17 ΠΗΤ-13.12.17

5)@ERIANTON - αγόρι:-D ΠΗΤ-15.12.17

6)@Elpidaaa - αγόρι:-D Β επιπέδου 09.08.17 ΠΗΤ-15.12.17 

7)@Dwroulita85 - κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 10.08.17  ΠΗΤ-15.12.17

8 )@gaidaki- αγόρι:-D Β επιπέδου 17.08.17 ΠΗΤ-16.12.17

9)@Eutuxia25- κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 21.08.17  ΠΗΤ-17.12.17

10)@Martha15- ΠΗΤ-19.12.17

11)@Αναστασία33- αγόρι:-D Β επιπέδου 25.08.17 ΠΗΤ-21.12.17

12)@sofaki887- ΠΗΤ-24.11.17

13) @tina26 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.2017

14) @Maria K8 - ΠΗΤ-13.12.2017

15) @Alzira - κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 09.08.17 ΠΗΤ-10.12.17

18) @palmoira - Β επιπέδου 01.08.17 ΠΗΤ-11.12.17

19) @tinkerbell1991 - αγόρι:-D  ΠΗΤ-30.11.17

20) @Maria D - αγόρι:-D ΠΗΤ-08.12.17

21) @butterfly1986 - αγόρια:-D:-D Β επιπέδου 16.08.17 ΠΗΤ-17.12.17

Βαζω και το πινακακι να μην το ξαναχασουμε :-P


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , Alzira είπε:

@ERIANTON αυριο έχω β επιπέδου το μεσημέρι και ανυπομονώ να δούμε την κοριτσάρα μας ! Έτσι όπως τις μετράω τις μέρες αύριο θα είμαι 22 και 4 αλλά το τικερ λέει διαφορετικά, από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου δεν το μετράμε ? Άρα διανύω την 23 εβδομάδα .. σας είπαν να φάτε γλυκό ή να πιείτε πολύ νερό πριν την β επιπέδου εμένα όχι.

Μου έκαναν δώρο το πρώτο μας φορμακι οπότε βγήκα από τον πειρασμο να πάω να το αγοράσω εγώ, επίσης σήμερα πρώτη φορά παρατήρησε κάποιος ξένος την εγκυμοσύνη και χάρηκα πολύ που φάνηκε. @Dwroulita85 μακάρι να πας 36 , αν τις περάσεις κι ολας να κεράσεις μπισκοτάκια :-) ! Πάντα πάω στο γιατρό με λίστα και γελάει λίγο αλλά δεν τα θυμάμαι αλλιώς όλα όσα θέλω να ρωτήσω , ειδικά στις πρώτες επισκέψεις σελίδες έγραφα. 

Σε καθε υπερηχο ετρωγα κατι γλυκο για να πλατσουριζει το εμβρυακι.για νερο δεν μκου ειπε ποτε κανεις.με το καλο να του το φοφεσεις το ρουχαλακι της κουκλιτσας σου


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Alzira είπε:

@ERIANTON αυριο έχω β επιπέδου το μεσημέρι και ανυπομονώ να δούμε την κοριτσάρα μας ! Έτσι όπως τις μετράω τις μέρες αύριο θα είμαι 22 και 4 αλλά το τικερ λέει διαφορετικά, από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου δεν το μετράμε ? Άρα διανύω την 23 εβδομάδα .. σας είπαν να φάτε γλυκό ή να πιείτε πολύ νερό πριν την β επιπέδου εμένα όχι.

Μου έκαναν δώρο το πρώτο μας φορμακι οπότε βγήκα από τον πειρασμο να πάω να το αγοράσω εγώ, επίσης σήμερα πρώτη φορά παρατήρησε κάποιος ξένος την εγκυμοσύνη και χάρηκα πολύ που φάνηκε. @Dwroulita85 μακάρι να πας 36 , αν τις περάσεις κι ολας να κεράσεις μπισκοτάκια :-) ! Πάντα πάω στο γιατρό με λίστα και γελάει λίγο αλλά δεν τα θυμάμαι αλλιώς όλα όσα θέλω να ρωτήσω , ειδικά στις πρώτες επισκέψεις σελίδες έγραφα. 

Εγω παλι λεω να μη φας γλυκο αν δε στο πει ο γιατρος γιατι μπορει να μην καθεται ησυχο για να κανει τις μετρησεις. Αν χρειαστει θα στο πουν εκεινη την ωρα. Νερο δε χρειαζεται απ' οσο ξερω.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Εγω παλι λεω να μη φας γλυκο αν δε στο πει ο γιατρος γιατι μπορει να μην καθεται ησυχο για να κανει τις μετρησεις. Αν χρειαστει θα στο πουν εκεινη την ωρα. Νερο δε χρειαζεται απ' οσο ξερω.

μόνο στην αμνιοπαρακέντηση δεν εφαγα τιποτα για να μην κουνιεται αλλα και παλι ξυπνιο ηταν.κοιτα ο γιατρος θα κανεις τις μετρησεις που πρεπει ειτε χοροπηδαει ειτε κοιμαται.γνωστη μου που πηγε για β επιπεδου στο ελενα δεν εβλεπαν το πρόσωπο του εμβρυου  και την εβγαλαν μεχρι να περασει η επομενη κοπελα και μετα την ξανακαλεσαν.για αυτο δεν παιζε ι ρολο ο χρονος που θα γινει .μπορει να ειναι σε τετοια θεση το εμβρυο που να μπορουν να γινουν οι μετρησεις συντομα μπορει ομως να δυσκολεύονται να κανουν μια μετρηση και να παρει χρονο.η αυχενικη μου εγινε στο δεκαλεπτο αφου μετρησε ολα και τα εξηγουσ κι ολας μια χαρα. 

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ERIANTON είπε:

μόνο στην αμνιοπαρακέντηση δεν εφαγα τιποτα για να μην κουνιεται αλλα και παλι ξυπνιο ηταν.κοιτα ο γιατρος θα κανεις τις μετρησεις που πρεπει ειτε χοροπηδαει ειτε κοιμαται.γνωστη μου που πηγε για β επιπεδου στο ελενα δεν εβλεπαν το πρόσωπο του εμβρυου  και την εβγαλαν μεχρι να περασει η επομενη κοπελα και μετα την ξανακαλεσαν.για αυτο δεν παιζε ι ρολο ο χρονος που θα γινει .μπορει να ειναι σε τετοια θεση το εμβρυο που να μπορουν να γινουν οι μετρησεις συντομα μπορει ομως να δυσκολεύονται να κανουν μια μετρηση και να παρει χρονο.η αυχενικη μου εγινε στο δεκαλεπτο αφου μετρησε ολα και τα εξηγουσ κι ολας μια χαρα. 

Κι εμενα αυχενικη 10λεπτο και ελεγα οτι με ξεπεταξε...


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αναστασία33 είπε:

Κι εμενα αυχενικη 10λεπτο και ελεγα οτι με ξεπεταξε...

ενταξει ωραια θα ήταν να το έβλεπα κάνα μισάωρο αλλα αφου ειδαμε αυτα που επρεπε ημουν καλυμμενη.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ERIANTON είπε:

ενταξει ωραια θα ήταν να το έβλεπα κάνα μισάωρο αλλα αφου ειδαμε αυτα που επρεπε ημουν καλυμμενη.

Κι εγω θα θελα παραπανω να το δω οπως λες, αλλα ειχα επηρεαστει κι απο συζητησεις στο φορουμ που ελεγαν οτι η εξεταση διαρκει τρια τεταρτα και οτι 10λεπτη ειναι απαραδεκτο και μηπως δεν εκαναν καλη δουλεια και ειχα αγχωθει λιγο να σου πω την αληθεια.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Η αυχενική μου είχε κρατήσει γύρω στο μισάωρο και με έβαλε να σηκωθώ κάποια στιγμή να πάω μια βολτα μεχρι την τουαλέτα και να γυρίσω μέτα για να αλλάξει θέση. Νερό μου είχε πει να πιω αρκετό να θέλω να πάω τουαλέτα δηλαδή έντονα. Πιο πολύ το ρωτάω γιατί ένας γιατρός στο εφημερεύον που είχα πάει μου είχε πει θα σου μετρούσα και τον τράχηλο αλλά αν δεν νιώθεις την ανάγκη για ούρηση δεν γίνεται εξωτερικά. Αλλά αφού δεν μου έδωσαν κάποια συγκεκριμένη οδηγία στο τηλέφωνο δεν θα κάνω κάτι από αυτά αλλά θα έχω μια σοκολάτα μαζί μου :wink:


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

θ καλημερα!!!ολα καλα τα κοριτσια?εμεις δοξα τω Θεό.οι γιατροι γενικα ειναι αλλα ο ενας αλλα ο αλλος λες και κοντραρονται μεταξυ τους.αν μου δωσει καμια οδηγια ο γιατρος του ικα που θα παω να μου γραψει την εξεταση εχει καλως. @Maria D στο νοσοκομειο σου συνταγογραφησαν την β επιπεδου?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , ERIANTON είπε:

θ καλημερα!!!ολα καλα τα κοριτσια?εμεις δοξα τω Θεό.οι γιατροι γενικα ειναι αλλα ο ενας αλλα ο αλλος λες και κοντραρονται μεταξυ τους.αν μου δωσει καμια οδηγια ο γιατρος του ικα που θα παω να μου γραψει την εξεταση εχει καλως. @Maria D στο νοσοκομειο σου συνταγογραφησαν την β επιπεδου?

Καλημερα Ειρηνη! :) Ο γυναικολογος μου  την συνταγογραφησε..


q2mZp2.png
 
 
YRYsp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! 

Δεν κοιμηθηκα καθολου καλα κ με βλεπω να σέρνομαι σημερα... εκανα το λάθος να μην παω τουαλέτα πριν κοιμηθω κ καταλαβαίνετε.. 

επισης μου έκλεισε η έξυπνη μαμά μου τον ανεμιστηρα, παρεπιπτόντως απο τοτε που πηγα σπίτι της δεν εχει κλεισει ποτε, ενα μηνα τωρα. Αχ.... ειπαμε;;; Καλημερα κοριτσιαααα


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Επέστρεψα κι εγώ από το κάμπινγκ.Τι ζέστη είναι αυτη!!!Ακόμα και μέσα στη σκηνη με το μαγιό χαράματα ζεσταινόμουν από την άπνοια..Εβλεπα τον άντρα μου δίπλα να κουκουλώνεται κι ήθελα να τον δείρω χαχαχα

@Dwroulita85 Κορίτσι μου σε μένα δεν έδωσε ΠΗΤ,ισχύει αυτή της αυχενικής.Το μόνο που έκανε καθώς εξέτασε τον τράχηλο είναι να βγάλει κάποια ποσοστά για περιπτώσεις πρόωρου τοκετού.Είχε διπλές περιπτώσεις.Πριν τις 28,31,34,37 εβδομάδες. Τα οποία προέκυψαν στατιστικά με τη μέτρηση.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...