Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Βγήκαν τα αποτελέσματα μου και απο εκέινη την ώρα κλαίω. Σακχαρο δεν έχω αλλά είναι εκτός ορίων τα χολικά άλατα και οι τρανσαμινάσες. Ο γιατρός είπε ότι αυτό σημαίνει πως έχει αρχίσει και ζορίζεται το συκώτι μου. Μου είπε οτι Δευτέρα θα πάω να με δει και θα ξανακάνω εξετάσεις και αν συνεχίσουν και ανεβαίνουν οι τιμές θα μπούμε για γένννα..... :(

Κορίτσι μου μην κλαις!! Εκλεγα κι εγω γιατί θελω να φυγω απο εδω μέσα κι για πολλά άλλα, μέχρι που εζησα κάτι. 

Μια κοπέλα στο διπλανό δωμάτιο, έγκυος διδυμα 33 εβδομάδες, από το πρωί δεν ένιωθε καλά, ζαλάδες κτλ. 

Συκωθηκε γύρω στο μεσημέρι να παει τουαλέτα, πήγε, άνοιξε αιμορραγία και λυποθυμησε. Με απλά ελληνικά αν δεν ηταν στο νοσοκομείο, δεν θα ζούσε ουτε αυτή ούτε τα μωρά. 

Άρα κοπελα μου κάθε εμπόδιο για καλό. Μην αγχώνεσαι μην κλαις και ολα θα πανε καλα. 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Για μένα είναι πιο δύσκολο τώρα γιατί έχουν αρχίσει έντονα πονακια κ Επίσης οι εξετάσεις μου δεν βγαίνουν όσο καλές έβγαιναν στην αρχή. Ειδικά τώρα κ με τη δίαιτα αποτελειωθηκα. Επίσης δυσκολεύομαι όλο κ περισσότερο να κοιμηθώ λόγω της κοιλίας κ όταν περπατάω νιώθω πίεση κάτω χαμηλά κ δεν μου είναι ούτε αυτό ευχάριστο. Στις αρχές ήμουν αρκετά καλά.. Πάντως αφού το απολαμβάνεις συνέχισε έτσι κ μην μας ακούς εμάς!

Κ για μένα. Νιώθω τώρα πολύ άσχημα που δεν μπορώ να περπατήσω σήμερα. Κ ο μικρός μου γκρεμίζει το σπίτι . Ευτυχώς πάνε με τον μπαμπά βόλτα. Έχω πολύ πόνο σήμερα. Στις αρχές καλά ήταν. Μια η πίεση μια το ζάχαρο μια οι συσπάσεις. Άντε δύο μήνες λέω είναι θα φύγουν. 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Marigula είπε:

Κορίτσι μου μην κλαις!! Εκλεγα κι εγω γιατί θελω να φυγω απο εδω μέσα κι για πολλά άλλα, μέχρι που εζησα κάτι. 

Μια κοπέλα στο διπλανό δωμάτιο, έγκυος διδυμα 33 εβδομάδες, από το πρωί δεν ένιωθε καλά, ζαλάδες κτλ. 

Συκωθηκε γύρω στο μεσημέρι να παει τουαλέτα, πήγε, άνοιξε αιμορραγία και λυποθυμησε. Με απλά ελληνικά αν δεν ηταν στο νοσοκομείο, δεν θα ζούσε ουτε αυτή ούτε τα μωρά. 

Άρα κοπελα μου κάθε εμπόδιο για καλό. Μην αγχώνεσαι μην κλαις και ολα θα πανε καλα. 

Σήμερα είμαι ψύχραιμη! Κατάλαβα ότι το άγχος δεν βοηθάει σε κάτι. Ότι είναι να γίνει θα γίνει και θα το αντιμετωπίσουμε.Φυσικά ελπίζω να πάμε την εγκυμοσύνη όσο πιο πέρα γίνεται για το καλό των μικρών αλλα ότι πει ο γιατρός και οι εξετάσεις. Εσύ πως είσαι τώρα???

Τελικά τη έγινε με την κοπέλα που λες με τα δίδυμα?Συνήλθε?

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Σήμερα είμαι ψύχραιμη! Κατάλαβα ότι το άγχος δεν βοηθάει σε κάτι. Ότι είναι να γίνει θα γίνει και θα το αντιμετωπίσουμε.Φυσικά ελπίζω να πάμε την εγκυμοσύνη όσο πιο πέρα γίνεται για το καλό των μικρών αλλα ότι πει ο γιατρός και οι εξετάσεις. Εσύ πως είσαι τώρα???

Τελικά τη έγινε με την κοπέλα που λες με τα δίδυμα?Συνήλθε?

Εγώ καλά, μια χαρά! Έχω υπερυχο την Δευτέρα μαζί με αρκετές αναλύσεις. Αναμένουμε!!! 

Το νοσοκομείο, ο θάλαμος με τις εγκυουλες που εχουν πρόβλημα γέμισε, έχουμε φτάσει αισιος στις 40!!!

Καταλαβαίνετε τι γίνεται εδω μέσα!!! Και το άσχημο είναι πως έχει απο ολες της εθνικότητες. Δεν είμαι ρατσίστρια αλλά στο δωμάτιο μου έχω μια ελληνοποντια, μια από την Συρία με μαντηλες κ μια κυπραια. Η μια δεν μιλαει ελληνικά, κάθεται ο άντρας της κ μας βλέπει μήπως και την πειράξουμε. Η άλλη μιλάει αλλά δύσκολα, πως θα περάσουμε!!!! Η κυπραια αν δεν κάνει συσπάσεις για 24 ώρες θα φύγει!!!! Υπομονή!!! 

Εγώ εχω λίγα καφέ υγρά από τα χτες, τους το είπα αλλα μου είπαν είναι καφέ δεν τους νοιάζει. 

Η κοπέλα με τα διδυμα γέννησε με καισαρικη. Τα μωρά σε θερμοκοιτίδα!!! Δύσκολα!! 

 

  • Μου αρέσει 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι τα δικά μου να σας πω, 93 το ζάχαρο νηστείας κ περπατούσα 1.5 ώρα στα μαγαζια κ από φαι πολύ λίγα πράγματα. Ουφφφ τι άλλο να κάνω δηλ αφού δεν πέφτει το άτιμο. Θα πάω κ αύριο στο άλσος να περπατήσω πολύ τώρα που είναι σκ κ καλοκαιρινός καιρός.. Εσένα @Αναστασία33 πόσο βγαίνουν οι μετρήσεις σου;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , IoannaMas είπε:

Εγώ πάλι τα δικά μου να σας πω, 93 το ζάχαρο νηστείας κ περπατούσα 1.5 ώρα στα μαγαζια κ από φαι πολύ λίγα πράγματα. Ουφφφ τι άλλο να κάνω δηλ αφού δεν πέφτει το άτιμο. Θα πάω κ αύριο στο άλσος να περπατήσω πολύ τώρα που είναι σκ κ καλοκαιρινός καιρός.. Εσένα @Αναστασία33 πόσο βγαίνουν οι μετρήσεις σου;

Εμεις μιλαμε καθε εβδομαδα και μου αλλαζει τις μετρησεις που θελει να μετραω. Νηστειας σταματησα να μετραω γιατι εβγαινε κατω απο 83 παντα. Τα υπολοιπα (μετα πρωινο, μετα γευμα, μετα δειπνο) αναλογα τις μερες απο 90+ μεχρι και κοντα στο 130 εχω φτασει αλλα πολυ σπανια και συνηθως οταν εχω κανει παρασπονδιες :-P 

Κανεις 6 γευματα τη μερα καθε 2 με 3 ωρες; Εκανα το λαθος να φαω μεσημεριανο μια μερα χωρις να εχω φαει το δεκατιανο και εκτοξευθηκε. Ολα εχουν σημασια. Επισης εχω ακουσει οτι το αγχος το ανεβαζει. Εσυ νομιζω ομως δε θα εχεις θεμα εχεις καλες μετρησεις.

Μηπως το παρακανεις με το περπατημα ρε κοριτσι; Εννοειται αν νιωθεις καλα εσυ ξερεις καλυτερα, αλλα με την κοιλιτσα τωρα μηπως να μην κουραζοσουν και τοσο;

 

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Εμεις μιλαμε καθε εβδομαδα και μου αλλαζει τις μετρησεις που θελει να μετραω. Νηστειας σταματησα να μετραω γιατι εβγαινε κατω απο 83 παντα. Τα υπολοιπα (μετα πρωινο, μετα γευμα, μετα δειπνο) αναλογα τις μερες απο 90+ μεχρι και κοντα στο 130 εχω φτασει αλλα πολυ σπανια και συνηθως οταν εχω κανει παρασπονδιες :-P 

Κανεις 6 γευματα τη μερα καθε 2 με 3 ωρες; Εκανα το λαθος να φαω μεσημεριανο μια μερα χωρις να εχω φαει το δεκατιανο και εκτοξευθηκε. Ολα εχουν σημασια. Επισης εχω ακουσει οτι το αγχος το ανεβαζει. Εσυ νομιζω ομως δε θα εχεις θεμα εχεις καλες μετρησεις.

Μηπως το παρακανεις με το περπατημα ρε κοριτσι; Εννοειται αν νιωθεις καλα εσυ ξερεις καλυτερα, αλλα με την κοιλιτσα τωρα μηπως να μην κουραζοσουν και τοσο;

 

Εγώ με το νηστείας έχω θέμα φλερτάρω άσχημα με το 90 κ ακολουθώ τη δίαιτα.. Τρώω 6 γεύματα αυστηρά, πρωινό , δεκατιανο, μεσημεριανό, απογευματινο, βραδυνό, κ πριν τον ύπνο. Βέβαια δεν έχουν όλα φαγητό, μπορεί να είναι ένα ποτήρι γάλα ή μια φρυγανιά. Όπως μου είπε η ενδοκρινολογος. Για το περπάτημα κ η μητέρα μου λέει να μην το παραπάνω κ προκύψει τίποτα άλλο τελικά αλλά επειδή μου είπε η γιατρός 1 ώρα τη μέρα το έχω βάλει πείσμα να το κάνω. Αλλά κ που τα κάνω όλα φως στον ορίζοντα δε βλέπω. Αν δεν κατεβαίνουν ίσως σταματήσω κ να περπατάω τόσο γιατί πονάω κιόλας η αλήθεια είναι. 

Εσύ πάντως δεν έχεις θέμα αφού το μετα το γεύμα πρέπει να είναι μέχρι 140. Περπατάς κιόλας ή μπα;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , IoannaMas είπε:

Εγώ με το νηστείας έχω θέμα φλερτάρω άσχημα με το 90 κ ακολουθώ τη δίαιτα.. Τρώω 6 γεύματα αυστηρά, πρωινό , δεκατιανο, μεσημεριανό, απογευματινο, βραδυνό, κ πριν τον ύπνο. Βέβαια δεν έχουν όλα φαγητό, μπορεί να είναι ένα ποτήρι γάλα ή μια φρυγανιά. Όπως μου είπε η ενδοκρινολογος. Για το περπάτημα κ η μητέρα μου λέει να μην το παραπάνω κ προκύψει τίποτα άλλο τελικά αλλά επειδή μου είπε η γιατρός 1 ώρα τη μέρα το έχω βάλει πείσμα να το κάνω. Αλλά κ που τα κάνω όλα φως στον ορίζοντα δε βλέπω. Αν δεν κατεβαίνουν ίσως σταματήσω κ να περπατάω τόσο γιατί πονάω κιόλας η αλήθεια είναι. 

Κοιτα για το νηστειας μου εχει σαν οριο το 93 οποτε μην αγχωνεσαι. Καλα εισαι. Μπορει με τη διατροφη να πεσει κι αλλο. Ναι ειναι αρκετα γευματα με γαλα φρυγανιες φρουτα γιαουρτια κλπ.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Κοιτα για το νηστειας μου εχει σαν οριο το 93 οποτε μην αγχωνεσαι. Καλα εισαι. Μπορει με τη διατροφη να πεσει κι αλλο. Ναι ειναι αρκετα γευματα με γαλα φρυγανιες φρουτα γιαουρτια κλπ.

93 ακριβώς βγαίνω χτες κ σημερα. Βλέπω την ινσουλίνη να έρχεται αν συνεχίσει έτσι. Τεσπα , ας γίνει ο,τι χρειαστεί εδώ που φτάσαμε.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα οταν λες νηστειας εννοεις μονο το πρωι με το που ξυπνας,ετσι;

Κ μενα μεχρι 95μου ελεγε να ειναι κ 130μεταγευματικα

Αυτο που παιζει ρολο ειναι να μην μενεις νηστικη ωρες,οπωσδηποτε δλδ κτ προ υπνου.εγω επινα γαλα

Αν μπορεις βοηθαει το περπατημα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , vikib είπε:

Ιωαννα οταν λες νηστειας εννοεις μονο το πρωι με το που ξυπνας,ετσι;

Κ μενα μεχρι 95μου ελεγε να ειναι κ 130μεταγευματικα

Αυτο που παιζει ρολο ειναι να μην μενεις νηστικη ωρες,οπωσδηποτε δλδ κτ προ υπνου.εγω επινα γαλα

Αν μπορεις βοηθαει το περπατημα

Νηστείας μου το έχει πριν τα μεγάλα γεύματα (μεσημεριανό-βραδυνό) κ το πρωί φυσικά. Αυτά βγαίνουν 93 (αν κ το πρωί βγαίνει λίγο πιο κάτω). Περπατάω παρά πολύ σε σημείο που δεν ξέρω αν κάνει γιατί με πεθαίνει η μέση μου, κ κάνω κ τα 6 γεύματα!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Alzira είπε:

Πήρα το δέμα από την care direct είχε μόνο μια πιπίλα μέσα :-( και κάτι κουπόνια fisher price που δεν τα χρειάζομαι μάλλον 

Μεχρι να ερθει η σειρα μας τους τελειωσαν τα δειγματα προφανως. 


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Μεχρι να ερθει η σειρα μας τους τελειωσαν τα δειγματα προφανως. 

Αυτά τα Fischer price μεγάλη απογοήτευση η μικρή μου δεν έπαιξε ποτέ με κανένα παιχνίδι κ εχω ενα σωρό. Για να δούμε αν ο μικρός θα τα τιμήσει αλλιώς καινούρια θα τα χαρίσω χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Νηστείας μου το έχει πριν τα μεγάλα γεύματα (μεσημεριανό-βραδυνό) κ το πρωί φυσικά. Αυτά βγαίνουν 93 (αν κ το πρωί βγαίνει λίγο πιο κάτω). Περπατάω παρά πολύ σε σημείο που δεν ξέρω αν κάνει γιατί με πεθαίνει η μέση μου, κ κάνω κ τα 6 γεύματα!

Εγω νηστειας μετρουσα μονο πριν το πρωινο

Τα υπολοιπα μου φαινεται λιγο περιττο.κ φυσικα ειναι ευκολο να επηρεαστει με το αν φαγαμε κ τι

Παντως γενικα με διατροφη δ ειναι δυσκολο να το ελεγξεις γτ μια παθολογικη καμπυλη,ειδικα στα ορια δειχνει προδιαθεση.αλλα τοση γλυκοζη δ παιρνουμε συνηθως.εκτος αν τρωμε τουρτες ολοκληρες

Προσεχε τον εαυτο σου.να περπατας οσο αντεχεις,κ αν δ μπορεις δ πειραζει

Πριν κανεις την μετρηση αν γινεται πιες ενα ποτηρι νερο κ περπατα-κουνησου λιγο μεσα στο σπιτι κ μετα μετρα

Κ ηρεμια.το ζαχαρο επηρεαζεται απο το αγχος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...