Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

22 hours ago, Alzira said:

Οι Κολικοί πότε ξεκινούν περίπου φαντάζομαι διαφέρει από μωρό σε μωρό αλλά μου φαίνεται νωρίς τώρα. Το ξημέρωμα χτες σπαραζε ταισμενο και καθαρό φυσικά , ελάχιστα κοιμήθηκε όταν το πρωί την έβαλα στο κρεβάτι μας.επισης εκεί που είχαμε βρει το πρόγραμμα μας θέλει πάρα πολλές ώρες μέσα στην μέρα στήθος και τρώει κανονικά όχι μόνο για πιπίλα.

Εμας η γιατρος μας ειπε απο τη δευτερη βδομαδα κ επειτα ξεκινανε. Η μεγαλη μ ευτυχως δεν ειχε. Αν τη βαλεις πανω σου με την κοιλια να την πιεζεις λιγο ειτε στο χερι ειτε στον ωμο ειτε στο ποδι ηρεμει; Μας εδειξε καποιες λαβες για κολικους που ανακουφιζοουν κ καλα τα μωρα οσο μπορουν βεβαια

  • Μου αρέσει 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ λίγο της βάζω τα πόδια στην κοιλίτσα και ηρεμεί κάπως . Το θηλαστρο σίγουρα θέλει μέτρο εγώ αντλώ από το στήθος που δεν θέλει το μωρό να φάει και πάλι 1-2 φορές την μέρα για 10-15 λεπτά ελπίζω να μην κάνω κακό στην παραγωγή ούτε σε μένα. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια γέννησα κ εγώ ξημερώματα 6 ώρα !! Εκεί που ξεκινούσα να έρθω Αθήνα χθες βράδυ μου έσπασαν τα νερά 11 το βράδυ κ πήγα στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ιωαννίνων. Γέννησα 6 το πρωί με φτ κ χωρίς επισκληρίδειο . Από τις 4:30 μέχρι τις 6 οι πόνοι ανυπόφοροι . Όλα καλά ο μπεμπακος μου είναι 2700 . Πονάω αρκετά από τα ράμματα !! Μέχρι στιγμής θηλαζουμε μόνο . 

  • Μου αρέσει 7

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Πονάει ο τοκετός όπως και να το κάνουμε αλλά αποζημιώνει με το παραπάνω !! Και εγώ χωρίς επισκληριδιο γέννησα και ίδιες ωρες. Πολλά τα ράμματα ? Χειρότερα από τη γέννα πονάνε ..


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , gtkt1311 είπε:

Γεια σας κορίτσια γέννησα κ εγώ ξημερώματα 6 ώρα !! Εκεί που ξεκινούσα να έρθω Αθήνα χθες βράδυ μου έσπασαν τα νερά 11 το βράδυ κ πήγα στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ιωαννίνων. Γέννησα 6 το πρωί με φτ κ χωρίς επισκληρίδειο . Από τις 4:30 μέχρι τις 6 οι πόνοι ανυπόφοροι . Όλα καλά ο μπεμπακος μου είναι 2700 . Πονάω αρκετά από τα ράμματα !! Μέχρι στιγμής θηλαζουμε μόνο . 

Να σου ζησει γερος και τυχερος παντα ο μπεμπακος!!!

:)Μανούλες Δεκεμβρίου 2017:)

(Οκτωβρίου & Νοεμβρίου)

1) @Dwroulita85 20.09.2017 αγοράκι :-D 

2) @butterfly1986 23.10.2017 αγοράκια :-D:-D

3) @Marigula 31.10.2017 κοριτσάκια :-D:-D

4) @Eutuxia25 15.11.2017 κοριτσάκι :-D

5) @IoannaMas 17.11.2017 αγοράκι :-D

6) @Ersikapa6 22.11.2017 κοριτσάκι :-D

7) @Maria D 22.11.2017 αγοράκι :-D

8 )@gaidaki 28.11.2017 αγοράκι :-D

9) @Αναστασία33 28.11.2017 αγοράκι :-D

10) @ERIANTON 30.11.2017 αγοράκι :-D

11) @Alzira 02.12.2017 κοριτσάκι :-D

12) @Ioanna2* 02.12.2017 αγοράκι :-D

13) @natasaki34 06.12.2017 αγοράκι :-D

14) @Elpidaaa 08.12.2017 αγοράκι :-D

15) @lizaki1111 08.12.2017 κοριτσάκι :-D

16) @gtkt1311 11.12.2017 αγοράκι :-D

@sofaki887- κορίτσι:-D ΠΗΤ-24.11.17

@tinkerbell1991 - αγόρι:-DΠΗΤ-30.11.17

@Rena87 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-12.12.17

@Maria K8 -  αγόρι:-D ΠΗΤ-13.12.17

@Stefounia- αγόρι :-D ΠΗΤ-27.12.17

@tina26 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.1

@Natale1 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-31.12.17


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , gtkt1311 είπε:

Γεια σας κορίτσια γέννησα κ εγώ ξημερώματα 6 ώρα !! Εκεί που ξεκινούσα να έρθω Αθήνα χθες βράδυ μου έσπασαν τα νερά 11 το βράδυ κ πήγα στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ιωαννίνων. Γέννησα 6 το πρωί με φτ κ χωρίς επισκληρίδειο . Από τις 4:30 μέχρι τις 6 οι πόνοι ανυπόφοροι . Όλα καλά ο μπεμπακος μου είναι 2700 . Πονάω αρκετά από τα ράμματα !! Μέχρι στιγμής θηλαζουμε μόνο . 

Να σου ζήσει ο μπεμπουλης σου!!!!σας άλλαξε τα σχέδια ο βιαστικουλης σας ε??!!αλλά ίσως καλύτερα γιατί θα είσαι και πιο κοντά στα άλλα σου μωράκια!!!!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, gtkt1311 said:

Γεια σας κορίτσια γέννησα κ εγώ ξημερώματα 6 ώρα !! Εκεί που ξεκινούσα να έρθω Αθήνα χθες βράδυ μου έσπασαν τα νερά 11 το βράδυ κ πήγα στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ιωαννίνων. Γέννησα 6 το πρωί με φτ κ χωρίς επισκληρίδειο . Από τις 4:30 μέχρι τις 6 οι πόνοι ανυπόφοροι . Όλα καλά ο μπεμπακος μου είναι 2700 . Πονάω αρκετά από τα ράμματα !! Μέχρι στιγμής θηλαζουμε μόνο . 

Κοριτσι μου να σου ζησει ο μπεμπης!!!  Ειχε αποψη το παιδι ηθελε να γεννηθει στα Γιαννενα! Να χαιρεσαι κ τα 3 σου παιδακια


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι 12 του μήνα και περιμένουμε ακόμα 5 εγκυουλες ενώ έχουμε 16 γεννητουρια μέχρι στιγμής ! Νωρίς οι περισσότερες @Ioanna2* δεν κατάλαβα ακριβώς πώς είναι η στάση που περιγράφεις αν μπορείς ων να μου το εξηγήσεις.


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!

Μαρακι (κ8) με το καλο να συναντησεις το μωρουλακι σου!!!Ολα να πανε μια χαρα! φιλιά!

Τα αλλα κοριτσια τι κανετε?Εμας ηρθε χτες ο παιδιατρος και ολα μια χαρα τα βρηκε.το μωρουλι ποκυ νευρο ηδη γυρναει απο ανασκελα στο πλαι και μου είπε ο γιαυρος να μην τον αφηνω λεπτο χωρις να του βαζω προστατευτικο γιατι ειναι πολυ κοντα στο να πεσει. απο το νοσοκομειο μας ειχαν πει σε ενα μηνα να κανουμε εναν θπερηχο ισχιων στο βρεφος .οτι κατι ειδαν....?το ειπα στον γιατρο μας και ειπε ας κανει να ειμαστε σιγουροι.ειχαν προτεινει σε κανενα σας παιδακι τετοιον υπερηχο?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 hours ago, Alzira said:

Είναι 12 του μήνα και περιμένουμε ακόμα 5 εγκυουλες ενώ έχουμε 16 γεννητουρια μέχρι στιγμής ! Νωρίς οι περισσότερες @Ioanna2* δεν κατάλαβα ακριβώς πώς είναι η στάση που περιγράφεις αν μπορείς ων να μου το εξηγήσεις.

Καλημερα κοριτσια!

λοιπον ενα βιντεο που δειχνει τη μια ειναι αυτο Που σου στειλα σε μνμ

κ χτυπας λιγο πλατουλα να πιεζεται κοιλιτσα. Το ιδιο γινεται κ σε ποδι πανω στο μπουτι, κ σε ωμο παντα πιεζοντας λεει λιγο πλατουλα για να πιεζεται η κοιλιτσα

 


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

λοιπον ενα βιντεο που δειχνει τη μια ειναι αυτο Που σου στειλα σε μνμ

κ χτυπας λιγο πλατουλα να πιεζεται κοιλιτσα. Το ιδιο γινεται κ σε ποδι πανω στο μπουτι, κ σε ωμο παντα πιεζοντας λεει λιγο πλατουλα


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Το είδα το μνμ σε ευχαριστώ ! Ζυγιστηκα σήμερα πρώτη φορά , από 59 αρχικά είχα φτάσει 75-76 στο τέλος και τώρα είμαι 66 , δεν είναι άσχημα αλλά έχω δρόμο ακόμη :-)


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON θα της κάνω και εγω υπέρηχο ισχύων αλλά μου το είπαν από το Ιασώ γτ η μικρή είχε ισχιακη προβολή.η γιατρός μου είπε ότι το κάνουν προληπτικά και όχι επειδή είδε κάτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...