Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

9 minutes ago, ERIANTON said:

ναι διαβασα οτι το προτεινουν οταν γεννηθουν με ισχιακη προβολη,σε διδυμα ,οταν υπάρχει θετικό ιστορικό στους γονεις ,ολιγουδραμνιο κα.

Δε μου ειπαν τπτ κ εμενα αλλα θελω να ρωτησω την παιδιατρο τωρα που το πες αν χρειαζεται. Νομιζω ρουτινας ειναι παντως μην αγχωνεσαι


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια!!! 

gtkt1311 να σου ζησει το μπεμπακι σου. Ειχαμε και την ιδια ΠΗΤ αλλα με προλαβες. Εγω απ'οτι καταλαβα τελευταια θα ειμαι. Χαιρομαι πραγματικα για ολες σας αλλη με λιγους πονους αλλη με πολλους τα καταφερατε. Εχω ανγχωθει τοοοσοοο πολυ, το βραδυ δεν κοιμαμαι καθολου, κλαιω και με πιανει πανικος οσο πλησιαζουν οι μερες γιατι ξερω τι με περιμενει κ δεν αντεχω αυτους τους πονους της καισαρικης. Την Παρασκευη θα παω στο γιατρο να κλεισουμε ραντεβου για τις 30 εκτος απροοπτου και θα ζητησω βοηθεια ψυχολογικη δεν ξερω απο το γιατρο απο τις μαιες θα δουμε. 

Φιλακια πολλα σε ολες και θα σας κραταω ενημερες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο τίνα έχε στο νου σου ότι κάθε γέννα είναι διαφορετική ακόμη και η καισαρική που είναι επέμβαση μπορεί να είναι πιο εύκολη η πιο δύσκολη, ζήτα ψυχολογική υποστήριξη από κάποιον ειδικό και θα τα πας τέλεια. Έχε συνέχεια στο μυαλό σου ότι η εγκυμοσύνη μας αλλάζει λίγο τον τρόπο που βλέπουμε τα πράγματα προς το πιο τραγικό 

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!πως είστε ;; εμείς εδώ στο νοσοκομείο αύριο αν όλα είναι καλά θα βγούμε ! Εγώ ακόμα πονάω από τα ράμματα γιατί έχω πολλά . Ο μικρός είναι ήσυχος σε γενικές γραμμές θηλαζουμε κ έχει κ μια φορά συμπλήρωμα 30 ml. Στο Ιασώ τον έχουν τον υπέρηχο ισχίων στις προαιρετικές εξετάσεις γιατί τον κάναμε στα αλλά 2 παιδιά επειδή είχαμε πληρώσει κ κάναμε όλες τις προαιρετικές εξετάσεις . Από όσο ξέρω δεν είναι απαραίτητος αν δεν δει ο παιδίατρος κάτι . 

@Alzira πως την πάλεψες με τα ράμματα ; 


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κ απο εμάς!

εδώ παλεύουμε με τον υπναρά μας που για να φαει τον ξυπναμε, και τη μικρη που ζηλευει ολιγον... κ βασανιζεται... δεν την στελνω κ σχολειο κ ειναι σπιτι κ δεν την παλευει... ευτυχως σχεδον παντα ειναι καποιος να την απασχολει γτ αν ειναι μονη κ με τους 2 κ ασχολουμαι με τον μικρο δεν την παλευει καθολου η μεγαλη...

@tina26 μην ανησυχεις τοσο κοριτσι μ εμενα η δευτερη καισαρικη ηταν περιπατος σε σχεση με την πρωτη δεν ειχε καμια σχεση ισως να ειναι κ θεμα ψυχολογιας βεβαια τι να πω. Ειναι επεμβαση σιγουρα αλλα πιστευω ειναι η επεμβαση με την πιο ταχεια αναρωση αν σε βοηθησει κ η ψυχολογια σ! Δεν ξερω αν ηταν θεμα μαιευτηριου αλλα η καισαρικη ααυτη τη φορα ηταν πολυ πιο ευκολη απο την πρωτη. Οποτε μην ανησυχεις τοσο!

  • Ευχαριστώ 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας !!Ειμαστε και εμεις εδω και είμαστε καλα!Τινα προαπαθησε να μην στεναχωριεσαι ετσι και αλλιως ολα καλα θα πανε οπότε μην το σκεφτεσαι αρνητικα.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

@gtkt1311 οσο έτρεμα για την μικρή και την υγεία της  ήταν πανευκολο σχεδόν δεν τα ένιωθα , μόλις λίγο ηρέμησα άρχισα να ποναω πολύ οπότε έριχνα συνεχεια κρύο νερό καμιά φορά κρύο αέρα με το πιστολάκι και μερικές φορές όταν δεν είχα αίμα δεν φορούσα εσώρουχο για 1-2 ώρες. Τώρα με ενοχλούν αλλά κάθομαι κάπως άνετα με μαλακά μέρη. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Απτις τελευταιες μαμαδες to be και γω, φως δε βλεπω χαχα! Χτες η μικρη ηταν 2800 και χει κατεβει κ λιγο ακομα μαλιστα, περα αποτι μου παταει την ουροδοχο κυστη ειδικα τις νυχτες, τιποτα κατα τα αλλα! Μια ασχετη ερωτηση, στο Ιασω επιτρεπεται να εχεις συνοδο οσο μεινεις μεσα;

  • Μου αρέσει 2

tt1da0a6

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, tina26 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! 

gtkt1311 να σου ζησει το μπεμπακι σου. Ειχαμε και την ιδια ΠΗΤ αλλα με προλαβες. Εγω απ'οτι καταλαβα τελευταια θα ειμαι. Χαιρομαι πραγματικα για ολες σας αλλη με λιγους πονους αλλη με πολλους τα καταφερατε. Εχω ανγχωθει τοοοσοοο πολυ, το βραδυ δεν κοιμαμαι καθολου, κλαιω και με πιανει πανικος οσο πλησιαζουν οι μερες γιατι ξερω τι με περιμενει κ δεν αντεχω αυτους τους πονους της καισαρικης. Την Παρασκευη θα παω στο γιατρο να κλεισουμε ραντεβου για τις 30 εκτος απροοπτου και θα ζητησω βοηθεια ψυχολογικη δεν ξερω απο το γιατρο απο τις μαιες θα δουμε. 

Φιλακια πολλα σε ολες και θα σας κραταω ενημερες.

Καλημέρα!!!!κορίτσι μου είναι λογικό να αγχώνεσαι .όλοι το παθαίνουμε τελευταία στιγμή!!αλλά πραγματικά στο λέω έχοντας κάνει την πρώτη μου καισαρική πριν λίγο καιρό δεν είναι τίποτα!την ώρα της γέννας δεν πονάς καθόλου!!τις επόμενες μέρες εγώ προσωπικά πάλι δεν πονουσα ιδιαιτερα απλά όταν πήγαινα να σηκωθώ αισθάνομουνα τράβηγμα.αλλα σίγουρα δεν είναι κάτι τρομακτικό!!θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά και δεν θα σε νοιάζει τίποτα!!

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! @Natale1 εμένα στο Ιασώ με άφησαν να έχω σύνοδο και μάλιστα τις δυο τελευταίες μέρες ήταν ο άντρας μου δν είχαν κανένα πρόβλημα!βεβαια δν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι έκανα καισαρική και δν μπορούσα να σηκωθώ της δυο μέρες γτ είχα καθετήρα όποτε ήθελα βοήθεια!παντως εγω δν πόνεσα καθόλου με την καισαρική ούτε κατά την διάρκεια ούτε μετά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Natale1 είπε:

Απτις τελευταιες μαμαδες to be και γω, φως δε βλεπω χαχα! Χτες η μικρη ηταν 2800 και χει κατεβει κ λιγο ακομα μαλιστα, περα αποτι μου παταει την ουροδοχο κυστη ειδικα τις νυχτες, τιποτα κατα τα αλλα! Μια ασχετη ερωτηση, στο Ιασω επιτρεπεται να εχεις συνοδο οσο μεινεις μεσα;

Ναι επιτρεπεται συνοδος.

Το μονο που μου ειχε πει η μαια μου οταν την ειχα ρωτησει ειναι οτι επιτρεπεται γυναικα κι αν θες τον αντρα σου πρεπει να δεχτουν οι υπολοιπες κοπελες που θα ειστε μαζι. Δεν το ξερω ομως σιγουρα γιατι δε ρωτησα.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Οσες έχετε μικρα που σταμάτησαν τον παιδικό νιώθω οτι περνάτε τρέλα! Εμένα ξεκίνησε κολικους το μωρο, δεν κοιμαμαι τα ξημερώματα...προχθες μαλιστα ξύπνησε και τον μεγάλο, κι αμα δεν μπαινω συχνα πια στο, φορούμ, ανησυχηστε, θα χω πηδήξει απο το παράθυρο... για σενα το λεω @ERIANTON που εχεις χρέη  απουσιολογου! 02:45 με 3:30 το χαραμα εκανα βόλτες με το μωρο αγκαλιά στο σαλονι, ουρλιαζε το καημένο. Ο παιδίατρος ειπε και.παλι για το-ψιλοαχρηστο- infacolic. Θα το παρουμε για...ψυχολογικούς λόγους...

Και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ ΜΕ ΛΑΒΕΣ, ΗΧΟΥΣ ΑΠΟ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙΑ , ΗΛΕΚΤΡ.ΣΚΟΥΠΑ ΚΛΠ. Σορυ για το απότομο, αλλα... οποιος το ακούει μας λεει το μακρυ του και το κοντο του....

Ουτε η διατροφή του φταίει. Μονο μητρικο πίνει. Απλα περιμένουμε η να περασουν ή να περάσει καποιος να με παρει για Δαφνί....

Καλο απόγευμα καινκαλη καρδιά σε ολους! :?

 

  • Χαχα 3

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγκαηκε η μπέμπα μου . Τώρα τι κάνω για να ανακουφίσω το μωρό μου ? Άλλαζα συνεχώς πάνες μια και είχε συνέχεια μικρές κενώσεις μαζί με πορδιτσες . Τώρα της έβγαλα το παμπερσ και την έχω έτσι με κρέμα proderm άμεσης ανακούφισης αλλά και πάλι πονάει και στεναχωριέμαι :-(


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Αχ εσυ που χεις 3 @gtkt1311 μπραβο σου! 3 μηνες ειπε η γιατρος ενταξει αποκλειεται ειμαστε στις 2 βδομαδες κ την παλευουμε οριακα, βαριεται κ αυτη ολη μερα με μια γιαγια η μ εμας που χουμε κ δουλειες αλλες... αλλα εχει κ ιωσεις να παρει τωρα. @gaidaki εσενα παει σχολειο η οχι; Πω πω οι κολικοι ειναι μανικι ποσο κρατησαν του μεγαλου σου; 

@Alzira κοριτσι μ δεν ξερω ποσο σοβαρο ειναι χωρις πανα σιγουρα βοηθαει, εγω οταν κοκκινιζε πολυ εβαζα sudocream αλλα δεν ειχε ποτε συγκαει σοβαρα. Ο γιατρος τι λεει;


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...