Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, gaidaki είπε:

Οσες έχετε μικρα που σταμάτησαν τον παιδικό νιώθω οτι περνάτε τρέλα! Εμένα ξεκίνησε κολικους το μωρο, δεν κοιμαμαι τα ξημερώματα...προχθες μαλιστα ξύπνησε και τον μεγάλο, κι αμα δεν μπαινω συχνα πια στο, φορούμ, ανησυχηστε, θα χω πηδήξει απο το παράθυρο... για σενα το λεω @ERIANTON που εχεις χρέη  απουσιολογου! 02:45 με 3:30 το χαραμα εκανα βόλτες με το μωρο αγκαλιά στο σαλονι, ουρλιαζε το καημένο. Ο παιδίατρος ειπε και.παλι για το-ψιλοαχρηστο- infacolic. Θα το παρουμε για...ψυχολογικούς λόγους...

Και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ ΜΕ ΛΑΒΕΣ, ΗΧΟΥΣ ΑΠΟ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙΑ , ΗΛΕΚΤΡ.ΣΚΟΥΠΑ ΚΛΠ. Σορυ για το απότομο, αλλα... οποιος το ακούει μας λεει το μακρυ του και το κοντο του....

Ουτε η διατροφή του φταίει. Μονο μητρικο πίνει. Απλα περιμένουμε η να περασουν ή να περάσει καποιος να με παρει για Δαφνί....

Καλο απόγευμα καινκαλη καρδιά σε ολους! :?

 

μανα κουραγιο!!!και εγω στο σαλονι την βγαζω δυο μερες.κοιμωμαστε εκεί για να μην ενοχλω τους αλλους.καθε δυομιση   ωρες τρώει το φαγανικο.εμεις ειχαμε κάψει ενα πιστολακι επειδη το δουλέψαμε  παρα πολυ.σε εμας δουλευαν οι ήχοι. δεν περνανε οι κολικοι ομως την ωρα που το ακουνε παραξενευονται απο τον μονότονο ηχο και σταματουν.τουλαχιστον ο γιος μου σταματουσε.

  • Ευχαριστώ 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Alzira Απο τις θαυματουργές κρέμες ειναι της Proderm η Κρέμα Συγκαματων. Στο μεγαλο την βάζαμε στα δύσκολα, οχι στα καθημερινά. Ειναι σε ενα λεπτο σωληναριο ασπρο.

@Ioanna2* Παει παιδικό και σταμάτησε την ημερα που γεννούσα. Λεμε να ξαναπαει Φεβρουάριο. Σημερα πηγαμε να τους κεράσουμε για τον αδελφό του. Το πρωι και το απόγευμα ειμαστε μαζί με νεύρα, μοιραία τα παιδικά στην τηλεόραση κλπ, διαβάζουμε κανένα βιβλίο, αλλα κουραγιο για ζωηρο παιχνίδι δεν έχω... αυτη τη βδομάδα ξεκινησαμε κ κατι μισαωρες βόλτες τα μεσημέρια στη γειτονιά. Το απογευμα παλι μαζι ως τις 8 περιπου που έρχεται ο αντρας μου. Τα μεσημέρια έρχεται καποια γιαγιά για να ξαπλωσω λιγο , ισως βοηθησει λιγο στις δουλειες. Αλλα δε θελω να τον δινω εξολοκλήρου στις γιαγιαδες ...να νιωθει οτι τον διώχνω τον μεγάλο...

Κολικους ειχε 3,5 μήνες ΚΑΘΕ απόγευμα εκτός απο 3 απογευματα! Δεν το εύχομαι ουτε στον εχθρό μου!

Και νεύρα πολλα κανει στον μεγαλο και σε ολους μας ο εθισμός του μεγάλου σε γλυκα κ δωρα που σκάνε απο παππουδογιαγιαδες κ γνωστους ολη την ωρα...Τον κανουν ακομα πιο απαιτητικό. Μην παρεξηγηθώ , τρωει γλυκά, δεν τα στερείται. Απλα απο οταν ημουν στο μαιευτήριο ειναι σαν τα αλογάκια με τη ζαχαριτσα...κανε αθτι κ θα πάρεις σοκολατακι!


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήρα την γιατρό για ένα συγκαμα βάζω την κρέμα την proderm και αναμένω. Φοβάμαι μην κρύωσει αν έχει έξω τον ποπό συνεχεια. Θα την πάρω την γιατρό τώρα που το ξανασκεφτομαι.


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

@tina26Η καισαρική κ Εμένα με παιδεψε πολύ είναι η αλήθεια, έχω ακούσει ότι κάθε γυναίκα αναρρώνει διαφορετικά. Οι άλλες κοπέλες στο δωμάτιο μου ανάρρωσαν πιο γρήγορα, εγώ δυσκολευομουν πολύ να σηκώσω την πλάτη μου κ να ανέβω/ κατέβω από το κρεβάτι. Ακόμα δεν είμαι εντελώς καλά αλλά φυσικά κ είμαι πολύ καλύτερα! Πολύ υπομονη κ όλα καλά θα πάνε. Πίσω δεν έχει εδώ που φτάσαμε άρα απόλαυσε το!

Νομιζω πως κ εμείς έχουμε κολικούς γιατί κοκκινίζει το πρόσωπο του κ βγάζει αέρια, νομίζω αυτό είναι. Το λυπάμαι το καημένο... Κ ειδικά με τον ικτερο. Ακόμα να πέσει. Οι παιδίατροι επιμένουν να συνεχίσω θηλασμό γιατί παίρνει βάρος. Αυτό λοιπόν κάνω κ ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά.

@Alzira μην ανησυχείς όλα σχεδόν τα μωρά συγκαιονται αργά ή γρήγορα. Βάλε αυτήν την κρέμα αλλαγής πάνας κ θα φύγει. Κ εμένα έχει κοκκινισει ήδη 2 φορές γιατί κάνει πολλά κακά αλλά έφυγε. Γενικά δεν πρέπει να αφήνουμε τα κακα για να μην συγκαιγονται.

@gtkt1311 Να σου ζήσει!! Επεισοδιακή γέννα, τελικά πηγές στην εφημερία στα Γιάννενα; πωπω άντε καλά θρεμματα τώρα! Παρεπιπτοντως πως έκανες 3 παιδιά τόσο κοντά;; κουράγιο, στο σπίτι πρέπει να γίνεται το σώσε! Εγώ με 2 κ τα χω παιξει, δεν διανοουμαι το τρίτο. .

@ERIANTON στο Έλενα σε όλους λένε για υπέρηχο ισχιων αλλά εμένα τον είδε η παιδίατρος κ είπε δε χρειάζεται. Ούτε στην κόρη μου είχα κάνει.

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

@IoannaMas Πήγα στα Γιάννενα ναι στο Πανεπιστημιακό !! Υποτίθεται είχα κ γιατρό κ εδώ που πήγαινα αραιά κ που για κανέναν υπέρηχο όταν δεν κατέβαινα Αθήνα . Τον πήρα τηλ απο όταν έσπασαν τα νερά και ήρθε όταν η διαστολή ήταν 10 στο τέλος δηλαδή κ μετά στα ραψίματα !! Ήταν βέβαια σε επικοινωνία με τους ειδικευόμενους τον άκουγα που έπαιρνε τηλ . Αλλά σαν τον γιατρό ύλη μου στην Αθήνα δεν είναι !!! 

Που λες λόγω ηλικιας είμαι 36 είπα να τα κάνω κ τα 3 κοντά γιατί μετά θα βαριόμουν αν 40αριζα να κάνω τρίτο !!! Κ θέλαμε με τον άντρα μου κ 3ο!!! Αλλά είναι τρέλα ! 

@gaidaki και εγώ τους έκοψα από την Δευτέρα που γέννησα κ λέω Φεβρουάριο να τους ξαναπάω !! Θα τρελαθούν μέσα στο σπίτι κ εγω μαζί !! Θα είναι κ η μαμα μου για βοηθεία τα πρωινά αλλά και πάλι θα βαρεθούν . Κ θέλω κ εγώ να περνάω χρόνο μαζί τους να μην νιώθουν ότι τα παραμελώ. Δεν θέλω να τα πασάρω σε άλλους !! Ήδη με τους γονείς μου που είναι τώρα τους κάνουν όλα τα χατήρια έχουν ξεσαλώσει , δεν ξέρω πως θα το χειριστώ όλο αυτό από εδώ κ πέρα . 

 


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, gaidaki said:

@Alzira Απο τις θαυματουργές κρέμες ειναι της Proderm η Κρέμα Συγκαματων. Στο μεγαλο την βάζαμε στα δύσκολα, οχι στα καθημερινά. Ειναι σε ενα λεπτο σωληναριο ασπρο.

@Ioanna2* Παει παιδικό και σταμάτησε την ημερα που γεννούσα. Λεμε να ξαναπαει Φεβρουάριο. Σημερα πηγαμε να τους κεράσουμε για τον αδελφό του. Το πρωι και το απόγευμα ειμαστε μαζί με νεύρα, μοιραία τα παιδικά στην τηλεόραση κλπ, διαβάζουμε κανένα βιβλίο, αλλα κουραγιο για ζωηρο παιχνίδι δεν έχω... αυτη τη βδομάδα ξεκινησαμε κ κατι μισαωρες βόλτες τα μεσημέρια στη γειτονιά. Το απογευμα παλι μαζι ως τις 8 περιπου που έρχεται ο αντρας μου. Τα μεσημέρια έρχεται καποια γιαγιά για να ξαπλωσω λιγο , ισως βοηθησει λιγο στις δουλειες. Αλλα δε θελω να τον δινω εξολοκλήρου στις γιαγιαδες ...να νιωθει οτι τον διώχνω τον μεγάλο...

Κολικους ειχε 3,5 μήνες ΚΑΘΕ απόγευμα εκτός απο 3 απογευματα! Δεν το εύχομαι ουτε στον εχθρό μου!

Και νεύρα πολλα κανει στον μεγαλο και σε ολους μας ο εθισμός του μεγάλου σε γλυκα κ δωρα που σκάνε απο παππουδογιαγιαδες κ γνωστους ολη την ωρα...Τον κανουν ακομα πιο απαιτητικό. Μην παρεξηγηθώ , τρωει γλυκά, δεν τα στερείται. Απλα απο οταν ημουν στο μαιευτήριο ειναι σαν τα αλογάκια με τη ζαχαριτσα...κανε αθτι κ θα πάρεις σοκολατακι!

Α καλα αυτα τα γλυκα κ τα δωρα δεν εχω τι να πω.... ευτυχως απο κιλα ειμασταν μεχρι τωρα χαμηλα οποτε δεν ειχα κ το αγχος του παχους απο γλυκα... πεσανε γεννηση μωρου γενεθλια της μεγαλης αφιξη πατερα μου απο επαρχια κ χριστουγεννα κοντα κ γινεται παρτυ.... @gtkt1311 @gaidaki Παντως βρε κοριτσια εγω αμα ειμαι μονη με ξυπνιους κ τους 2 δεν την παλευω... θηλαζω η δινωμπιμπερο στον μπεμπη κ η αλλη λυσσαει... οποτε η βαζω τηλεοραση η ειναι η μανα μ η ο αντρας μ να την απασχολουν... το βραδυ για να κοιμηθει το πηρα αποφαση σημερα οτι πρεπει να μαι μονο εγω τους αλλους δεν τους θελει, κ παω τωρα μεσα με το μωρο γτ τυγχανει κ αυτο να κλαιει ταυτοχρονα, στο δωματιο της στα σκοτεινα να κοιμηθει κ να θελει να της κρατω κ το χερι κ το μωρο να θελει να θηλασει μαλλον χρειαζομαι κ αλλο ενα χερι χαχαχαχα! Σας θαυμαζω κοριτσια που το χετε μονες σας με 2+ παιδια μαζι τοσο μικρα


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμείς καθε μερα μεγαλώνουμε και γινόμαστε ποιο μεγαλες ποιο εξυπνες ποιο ομορφες και φυσικά ποιο απαιτητικές!!! Θηλαζω αποκλειστικά τελικα δεν ξέρω πως κ γτ τρέχει το γαλα ...  προσπαθώ να αφησω πίσω μου τις κακες αναμνήσεις αλλα ακόμα δεν τα χω κατάφερει...

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

χαρουμενα μηνογενεθλια Ευτυχια μου εννοειται οτι ολο και θα ομορφαινει η κουκλα σου!!μην σκέφτεσαι ασχημα.το είναι τωρα αυτό που σε συεναχωρει τωρα κοριτσακι μου; 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχία μου κι ορμόνες κάνουν την ψυχολογία σου να κάνει τραμπολινο.Επειδή εμένα με πήρε πολύ από κάτω σε συμβουλεύω μην αφήσεις τον εαυτό σου να πέσει. Βγες βολτα με το μωρό.δεν χρειάζεται να 40σετε.

Το γάλα θα τρέχει και εγώ τώρα που θηλάζω 5 μήνες ακόμα τρέχει ευτυχώς όμως όχι τόσο πολύ όσο στις αρχές.

 

Όσο για τους κολικούς καλή δύναμη.εγώ έκοψα τελείως τα γαλακτοκομικά για 3 μήνες και ήταν λίγο πιο ήρεμη. Εμείς κοιμόμασταν όταν ξημέρωνε

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Την φοβόμουν την επιλοχία κατάθλιψη πάρα πολύ καθώς έχω ιστορικό με κατάθλιψη αλλά τελικά αυτή η περίοδος μου φαίνεται καλύτερη ψυχολογικά σε σχέση με την εγκυμοσύνη που με είχε πάρει από κάτω, ίσως αργότερα να έχω θέμα αλλά προς το παρόν μόνο ανησυχία έχω για το μωρό και φόβο αλλά νομίζω θα τα καταφέρω :-) σήμερα έκοψα τα γαλακτοκομικά μήπως και φταίνε για τα πολλά αέρια και τις συνεχείς μικρές κενώσεις της μπέμπας. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κι εγώ δοκιμάζω να σταματήσω τα γαλακτοκομικά @Ζαχαρωτο @Alzira Αν κ κάνεις δε μου πε για τη δική μου διατροφή. Την ημέρα που έφευγα απο το μαιευτήριο μίλησα με διαιτολόγο για το τι να τρωω για τη χολή μου (ευτυχώς υποχώρησαν ολες οι ενοχλήσεις) και συζητήσαμε κ για το θηλασμό, δεδομένου οτι ο μεγάλος έκανε κολικούς. Δεν μου ζήτησε να κοψω γαλακτοκομικά. Δοκιμη κάνω.

Εμας μας βρήκε κ μια μίνι γαστρεντερίτιδα , τον μεγάλο δηλ. Κι εχω πλύνει 7 φορές τον 3χρονο  πισινό , ενω παλεύω να τον.κρατήσω μακριά απ το μωρό...

@Eutuxia25 Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε όσα συνέβησαν στην εγκυμοσύνη, πάντως για την τωρινή κατάσταση να σου συστήσω την κοινότυπη υπομονή. Μεχρι να σου κάνει η μικρή το πρωτο χαμόγελο ολο νταντεμα και κάλυψη αναγκών είναι. Σαν ένα μικρο χαριτωμένο κατοικίδιο. Και εγώ είχα ζοριστει στον πρωτο να τρέχω πίσω απο τις ανάγκες του. (Είχα κ μια ηλίθια επιβάρυνση κ πρήξιμο απο τους δικους μου οκ)

Κι εγω θηλαζα κ θηλάζω αποκλειστικά. Σου λεω αλήθεια θα νιώσεις μεγάλη διαφορά οταν το μικρό "ζωάκι" αρχίσει να ανταποκρίνεται σε ολο αυτό που του δίνεις. Αγκαλιά, αγάπη, μυρωδιά, που σε ξέρει κ απο πολυ πριν... το πρώτο της συνειδητό χαμόγελο θα σε βάλει σε άλλη κατάσταση.

Αν έχεις χρόνο κάνε κατι μικρό για σενα. Διάβασε ενα βιβλίο, δες (κομματιαστα) μια σειρά. Και, ναι βγες στον ηλιο !

Χθες 2:00-2:300 ειδα μισο επεισόδιο μιας σουηδικής crime σειράς , στο mute με το μωρο να κρέμεται απο το χερι μου ως μαιμουδακι, να κλαίει απο κολικούς κ μουσική υπόκρουση κάτι anti colic ήχους απο youtube. Το έκαψα βραδιάτικο! Το ριξα έξω!

  • Μου αρέσει 2

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα @gaidaki μου θύμισες εμένα.Έτσι την ειχα μπρούμυτα στο ένα χέρι με την παλάμη να της πιάνω την κοιλίτσα.καθόμουν μπροστά στην τηλεόραση και ότι σαχλαμάρα υπήρχε το έβλεπα πχ καρντασιαν μ'άρεσε όμως πολύ στις 5.30 Που έπαιζε στον άλφα κάτι σαν ντοκιμαντέρ αλλά δεν θυμάμαι πως λεγόταν.νομίζω εικόνες

Περαστικά στον μικρούλη σου.τι τραβάει μωρέ οκαημενος ταλαιπωρία η γαστρεντερίτιδα

Εγώ κορίτσιαΌταν έφαγα τζατζίκι είδα ότι εξαιτίας μου το μωρό σπαραζε.είχα τύψεις και από τότε είχα κόψει γαλακτοκομικά όσπρια κλπ.σιγά σιγά άρχισα να βλέπω διαφορα.  από 4 μηνών τα έχω βάλει ξανά στην διατροφή μου ότι δεν πειράζει και εμένα στο έντερο.Όταν το είπα στον παλιό παιδίατρο μου είπε κατευθείαν ότι είναι πολύ λάθος αυτό που κάνω και να τα βάλω πάλι στο πρόγραμμα γιατί είναι κακό για εμένα. του είπα ότι δεν πειράζει ας πάθω ότι Είναι να πάθω αρκεί να μην ακούω το μωρό να υποφέρει.όταν ξεκίνησα διατροφή η διατροφολόγος Χωρίς να της πω κάτι μου περιόρισε ότι Είναι βαρύ για το μωρό.

 


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το μωρό ειναι τέλειο κ τα ξενύχτια αναμενόμενα αν κ πιστεύω ότι είναι κ απ τα ευκολα μωρα επίσης τα μωρα που πέρασαν απ την μοναδα έχουν μου φαίνεται λιγότερες απαιτήσεις στο νοσοκομείο η κακόμοιρα μονο όταν ήταν να φάει ξυπνούσε κ τέλος... Δεν εχω μελαγχολία ουτε τπτ μονο ενα παραπονο γιατι να συμβεί αυτο ? Κάθε φορά που τα θυμάμαι νομίζω ότι βλέπω θρίλερ ...ξαφνικά αιμορραγία πηγα στο νοσοκομείο ο καρδιοτοκογραφος σφυριζε επείγουσα καισαρική το μωρο κινδυνεύει εγω να μην μπορώ να ανασάνω απ το φόβο κ ολοι να φωνάζουν καντε γρήγορα μετα ξύπνησα κ νόμιζα ότι δεν ειχα μωρο οτι τελειωσαν ολα κ τέλος η εικόνα της με το οξυγόνο κ τα σωληνάκια στην θερμοκοιτιδα κ οι γιατροί να μου λένε θα δούμε το παιδι δεν βελτιώθηκε κτλ ....τρεις βδομάδες στην μεν ειδα κ ακουσα πολλά λυπήθηκα για ολα τα μωρα κ το χειρότερο ενα μωράκι απλα το φιλοξενούσαν γτ η μαμα τ πέθανε στην γέννα...  


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

@Eutuxia25  Δεν  ειναι καθολου κακομοιρα η κουκλιτσα σου!!!Ειναι μια δυνατη κουκλιτσα που καταφερε να σε κανει περηφανη με την μαχητικοτητα της και την γρηγορη βελτιωση της!!Δυστυχως πολλες φορες ερχομαστε αντιμετωποι με καταστασεις ασχημες καταστάσεις. Αλλοι βγαινουν κερδισμενοι και αλλοι δεν τα καταφερνουν δυστυχως.γι αυτο πρεπει να είμαστε ευγνώμονες για τα καλα που μας συμβαινουν.Περασες ασχημες εμπειριες ομως τις προσπερασες και τωρα κοιτα το θαυματακι σου και μα εισαι χαρουμενη  κοριτσακι

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...