Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

@tina26 εσυ κοριτσι μου ποτε με το καλο;

@tinkerbell1991 να σου ζησει το μπεμπακι γερο και καλοτυχο!!!

@Alzira περαστικα κοριτσακι μου.

:)Μανούλες Δεκεμβρίου 2017:)

(Οκτωβρίου & Νοεμβρίου)

1) @Dwroulita85 20.09.2017 αγοράκι :-D 

2) @butterfly1986 23.10.2017 αγοράκια :-D:-D

3) @Marigula 31.10.2017 κοριτσάκια :-D:-D

4) @Eutuxia25 15.11.2017 κοριτσάκι :-D

5) @IoannaMas 17.11.2017 αγοράκι :-D

6) @tinkerbell1991 17.11.2017 αγοράκι :-D

7) @Ersikapa6 22.11.2017 κοριτσάκι :-D

8 ) @Maria D 22.11.2017 αγοράκι :-D

9) @gaidaki 28.11.2017 αγοράκι :-D

10) @Αναστασία33 28.11.2017 αγοράκι :-D

11) @ERIANTON 30.11.2017 αγοράκι :-D

12) @Alzira 02.12.2017 κοριτσάκι :-D

13) @Ioanna2* 02.12.2017 αγοράκι :-D

14) @natasaki34 06.12.2017 αγοράκι :-D

15) @Elpidaaa 08.12.2017 αγοράκι :-D

16) @lizaki1111 08.12.2017 κοριτσάκι :-D

17) @gtkt1311 11.12.2017 αγοράκι :-D

@sofaki887- κορίτσι:-D ΠΗΤ-24.11.17

@Rena87 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-12.12.17

@Maria K8 -  αγόρι:-D ΠΗΤ-13.12.17

@Stefounia- αγόρι :-D ΠΗΤ-27.12.17

@tina26 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.17

@Natale1 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-31.12.17


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να σου ζησει το μωρουλι tinkerbell!!

εμεις πηγαμε σημερα για αλλη μια μέτρηση χολερυθρίνης και ευτυχως ειναι στο 8,9.μιλησα μετον παιδίατρο και ειπε οτι μια χαρα δεν θα ξαναναβει.του ειπα και τα κακά του μεμπξ που ειναι κρεμωδη κσι ειπε φεν πειραζει.θα δουμε πως θα πάει.

Αλζιρα μου εύχομαι να παρετε συβτομα το μωρουλι σας.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ioanna2* είπε:

 

@tinkerbell1991να σου ζησει το μωρακι γερο κ δυνατο! Κ εμενα ειχε ταχυπνοια η πρωτη αλλα εμεινε 1 μερα μεσα χωρις να ειναι διασωληνωμενη. Σε ποιο μαιευτηριο ησουν;

Στο ρεα ημουν...Ειναι αναλογως τον οργανισμο του μωρου πως το αντιμετωπιζει απο οτι μου ειπαν..

 

2 ώρες πρίν, Alzira είπε:

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Όχι δεν την έχουν στη μεν αλλά στο θάλαμο με τα νεογνά , όπως πολλές ξέρουν εδώ μέσα είναι πολύ δύσκολα να μην το έχω μαζί μου, ξυπνάω και την ψάχνω μέσα στον ύπνο μου . Ακόμα δεν βρήκαν τι έχει και κάνει διάρροια αλλά ένα ένα τα αποκλείουμε νιώθω αισιόδοξη ότι θα μου την δώσουν την Τρίτη το πολύ 

Περαστικα να ειναι κοριτσι μου γρηγορα να παρεις το μωρακι σου αγκαλια..Ειχε κατι αλλο το μωρακι σου;Εμενα γενικα τα κακακια του ειναι νερουλα σαν διαροια..

πρίν από 4 λεπτά , ERIANTON είπε:

να σου ζησει το μωρουλι tinkerbell!!

εμεις πηγαμε σημερα για αλλη μια μέτρηση χολερυθρίνης και ευτυχως ειναι στο 8,9.μιλησα μετον παιδίατρο και ειπε οτι μια χαρα δεν θα ξαναναβει.του ειπα και τα κακά του μεμπξ που ειναι κρεμωδη κσι ειπε φεν πειραζει.θα δουμε πως θα πάει.

Αλζιρα μου εύχομαι να παρετε συβτομα το μωρουλι σας.

Ποσο ικτερο ειχατε;θηλαζεις αποκλειστικα;και μενα τα κακακια του ειναι κρεμωδη..

Link to comment
Share on other sites

@tinkerbell1991 τα καλά του ήταν νερό μαζί με τις πορδιτσες σαν αφρός έβγαιναν (σορυ για την περιγραφή) και πολλές φορές ήταν πράσινα . Δεν είναι κάτι σοβαρό απλά φοβάμαι μη χάσουμε και το θηλασμό γιατί πετρώνει το στήθος και με τις νυχτερινές αντλισεις δεν είμαι πολύ συνεπής 2 μέρες τώρα λόγω εξάντλησης από τα πήγαινε -ελα 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON αντε μπραβο ειρηνη επεσε παει αυτο τωρα!

του δικου μου ειναι σαν παστα τα κακα τ λογω της φορμουλας που πινει. Οσο θηλαζε μονο ηταν τα κλασσικα αραια με σπορακια μεσα καφετι


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , Ioanna2* είπε:

@ERIANTON αντε μπραβο ειρηνη επεσε παει αυτο τωρα!

του δικου μου ειναι σαν παστα τα κακα τ λογω της φορμουλας που πινει. Οσο θηλαζε μονο ηταν τα κλασσικα αραια με σπορακια μεσα καφετι

ευτυχως.θηλαζω και βγαινουν κιτρινα πολυ αραιά.μαλλον φταιει το οτι τρωω οτι να ναι.και δυστυχως πολλα σοκολατοειδη.

3 ώρες πρίν, tinkerbell1991 είπε:

Στο ρεα ημουν...Ειναι αναλογως τον οργανισμο του μωρου πως το αντιμετωπιζει απο οτι μου ειπαν..

 

Περαστικα να ειναι κοριτσι μου γρηγορα να παρεις το μωρακι σου αγκαλια..Ειχε κατι αλλο το μωρακι σου;Εμενα γενικα τα κακακια του ειναι νερουλα σαν διαροια..

Ποσο ικτερο ειχατε;θηλαζεις αποκλειστικα;και μενα τα κακακια του ειναι κρεμωδη..

φτασαμε μεχρι 18 βγηκαμ με 14 και μετα μα ειπε να π;μ να μετρησουμε μετα αοο μερικες μερες.θηλαζω και δινω και almiron 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ERIANTON said:

ευτυχως.θηλαζω και βγαινουν κιτρινα πολυ αραιά.μαλλον φταιει το οτι τρωω οτι να ναι.και δυστυχως πολλα σοκολατοειδη.

φτασαμε μεχρι 18 βγηκαμ με 14 και μετα μα ειπε να π;μ να μετρησουμε μετα αοο μερικες μερες.θηλαζω και δινω και almiron 

Κ εγω μικτο του κανω αν κ να σου πω την αληθεια μου θεωρω οτι ειναι το πιο κουραστικο απ ολα γτ και θηλαζεις κ αποστειρωνεις κ καθε γευμα κραταει παραπανω κ ηθελα σε αυτον να το αποφυγω αλλα δε με βλεπω παλι....

@Alzira μην αγχωνεσαι κ ο θηλασμος θα επανελθει, το σημαντικο ειναι να ναι καλα το μωρο και να γυρισει πισω σπιτι, κ ας τρωει κ σουβλακια μετα!


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα! 

@Alzira που κρύωσε το ζουζουνι μωρέ πωπω. Αυτός είναι κ ο δικός μου φόβος μην μου κρυώσει γιατί κάνει κάτι γουλιτσες που μοιάζουν σαν εμετοί κ τρομάζω.  Την κόρη μου γέννησα Απρίλιο την καλύτερη εποχή, τώρα θέλει πολύ φυλαγμα. Εύχομαι να το ξεπεράσετε γρήγορα! Σίγουρα περνάς δύσκολα αλλά τι επιλογές έχεις; 

@tinkerbell1991 να σου ζήσει το μπεμπάκι! κ εγώ 17/11 γέννησα! Κ έχουμε κ εμείς ικτερο ακόμα, με έχει αγχωθεί πολύ το θέμα δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει προηγούμενα ποστ. Τελευταία φορά που πήγαμε πριν 1.5 βδομάδα ήταν 15.1. Εσείς πόσο έχετε, νοσηλεύτηκε το μικρό σου; θηλαζεις αποκλειστικά; εγώ Ναι! Οι παιδίατροι μου είπαν να μην διακόψω γιατί παίρνει βάρος αλλά που οφείλεται ο ικτερος δεν μ λέει κανεις


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα την πάρω σήμερα!!! Δεν ξέρω που κόλλησε το μωρό να φανταστείτε από το φόβο μου δεν την είχε πάρει αγκαλιά κανένας άλλος μόνο εγώ και ο μπαμπάς της. Ο εμετος διαφέρει από τις γουλιτσες γιατί τον πετάει πιο μακριά δεν το φτύνει απλά . Αυτό που βλέπεις @IoannaMas  μήπως είναι σαν γιαούρτι μετά από 1-2 ώρες αφού έχει φάει?


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Alzira said:

Θα την πάρω σήμερα!!! Δεν ξέρω που κόλλησε το μωρό να φανταστείτε από το φόβο μου δεν την είχε πάρει αγκαλιά κανένας άλλος μόνο εγώ και ο μπαμπάς της. Ο εμετος διαφέρει από τις γουλιτσες γιατί τον πετάει πιο μακριά δεν το φτύνει απλά . Αυτό που βλέπεις @IoannaMas  μήπως είναι σαν γιαούρτι μετά από 1-2 ώρες αφού έχει φάει?

Αυρο που πεταγεται μακρια ειναι η ρουκετα, ο εμετος ειναι σαν τον δικο μας, οι γουλιτσες ειναι μικρες. Ειμαι εξπερτ σ αυτα απο τη μεγαλη μ εχω μαζεψει εγω ρουκετες απο παντου....ντουλαπες κρεββατια πατωματα τοιχοι, ειχα γινει ειδικος στο να τη γυρναω να τα κανει πανω μ να μην λερωνουμε παντου

με το καλο κοριτσι μ περαστικα στο παιδι! Ειχε ιωση τελικα η τυχαιο ηταν;


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Alzira είπε:

Θα την πάρω σήμερα!!! Δεν ξέρω που κόλλησε το μωρό να φανταστείτε από το φόβο μου δεν την είχε πάρει αγκαλιά κανένας άλλος μόνο εγώ και ο μπαμπάς της. Ο εμετος διαφέρει από τις γουλιτσες γιατί τον πετάει πιο μακριά δεν το φτύνει απλά . Αυτό που βλέπεις @IoannaMas  μήπως είναι σαν γιαούρτι μετά από 1-2 ώρες αφού έχει φάει?

Ωραία σιδερένια εύχομαι να είναι περαστικά κ να μην ξανατυχει. Εμένα αφού φάει (ή ενώ τρώει) 2-3 λεπτά μετά βγάζει σαν γουλιτσες αλλά δεν είναι μόνο γουλιές, είναι πιο μεγάλη ποσότητα.. Αλλά δεν νομίζω κ ότι είναι εμετός δεν ξέρω. Το κάνει καιρό νομίζω απλά ότι τρώει λαίμαργα κ πνίγεται. 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

ευτυχως.θηλαζω και βγαινουν κιτρινα πολυ αραιά.μαλλον φταιει το οτι τρωω οτι να ναι.και δυστυχως πολλα σοκολατοειδη.

φτασαμε μεχρι 18 βγηκαμ με 14 και μετα μα ειπε να π;μ να μετρησουμε μετα αοο μερικες μερες.θηλαζω και δινω και almiron 

Και μενα βγαινουν  κιτρινα κ αραια συνηθως με σπορακια...

Εμεις φτασαμε μεχρι 17 βγηκαμε με 11.6 και πριν 10 μερες που καναμε εξετασεις ηταν 10..

1 hour ago, IoannaMas είπε:

Καλή μέρα! 

@Alzira που κρύωσε το ζουζουνι μωρέ πωπω. Αυτός είναι κ ο δικός μου φόβος μην μου κρυώσει γιατί κάνει κάτι γουλιτσες που μοιάζουν σαν εμετοί κ τρομάζω.  Την κόρη μου γέννησα Απρίλιο την καλύτερη εποχή, τώρα θέλει πολύ φυλαγμα. Εύχομαι να το ξεπεράσετε γρήγορα! Σίγουρα περνάς δύσκολα αλλά τι επιλογές έχεις; 

@tinkerbell1991 να σου ζήσει το μπεμπάκι! κ εγώ 17/11 γέννησα! Κ έχουμε κ εμείς ικτερο ακόμα, με έχει αγχωθεί πολύ το θέμα δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει προηγούμενα ποστ. Τελευταία φορά που πήγαμε πριν 1.5 βδομάδα ήταν 15.1. Εσείς πόσο έχετε, νοσηλεύτηκε το μικρό σου; θηλαζεις αποκλειστικά; εγώ Ναι! Οι παιδίατροι μου είπαν να μην διακόψω γιατί παίρνει βάρος αλλά που οφείλεται ο ικτερος δεν μ λέει κανεις

Και σενα να σου ζησει κοριτσι μου...Εμεις φτασαμε μεχρι 17 οσο ειμασταν μεσα στο μαιευτηριο..Βγηκαμε με 11.6 και πριν 10 μερες που καναμε εξετασεις ηταν 10..Η παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι ικτερος θηλασμου και αν συνεχισω να θηλαζω αποκλειστικα θα αργησει να πεσει...Αλλιως μπορω να κανω μικτο θηλασμο για να πεσει πιο γρηγορα...Η γνωμη της ηταν να συνεχισω αποκλειστικο θηλασμο κ να παρει το χρονο του κ ετσι εκανα..

 

πρίν από 38 λεπτά , Alzira είπε:

Θα την πάρω σήμερα!!! Δεν ξέρω που κόλλησε το μωρό να φανταστείτε από το φόβο μου δεν την είχε πάρει αγκαλιά κανένας άλλος μόνο εγώ και ο μπαμπάς της. Ο εμετος διαφέρει από τις γουλιτσες γιατί τον πετάει πιο μακριά δεν το φτύνει απλά . Αυτό που βλέπεις @IoannaMas  μήπως είναι σαν γιαούρτι μετά από 1-2 ώρες αφού έχει φάει?

Με το καλο να παρρις το μωρακι σου στην αγκαλιτσα σου ..Σιδερενια να ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!μιας και βλέπω ότι έχετε ανάλογη κουβέντα πόσο συχνά ενεργούνται τα μωράκια σας??εμείς όταν τα πήραμε από τη ΜΕΝΝ ήταν μετά από κάθε γεύμα.σιγα σιγα αρχισαν να αραιωνουν και αυτη τη στιγμή έχουν και οι 2 πάνω από 48 ώρες κι ανησυχώ. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ο σίδηρος που παίρνουν..


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!!μιας και βλέπω ότι έχετε ανάλογη κουβέντα πόσο συχνά ενεργούνται τα μωράκια σας??εμείς όταν τα πήραμε από τη ΜΕΝΝ ήταν μετά από κάθε γεύμα.σιγα σιγα αρχισαν να αραιωνουν και αυτη τη στιγμή έχουν και οι 2 πάνω από 48 ώρες κι ανησυχώ. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ο σίδηρος που παίρνουν..

Αυτό που ξέρω είναι για τα θηλαζοντα μωράκια ότι δεν μας πειράζει κ μέρες να περάσουν. Η κόρη μου μια φορά είχε κάνει 10 μέρες να κάνει κακα! Για τη φόρμουλα ίσως πρέπει να το δεις αν αργήσουν πολύ... Ο σίδηρος σίγουρα σε εμάς τους μεγάλους φέρνει δυσκοιλιότητα.Στα μωρά δε γνωρίζω αλλά λογικο μου ακουγεται


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...