Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Με συγκίνησες τρελοκόριτσο. Τι απίστευτα συναισθήματα...Καλή τύχη Angot μας, όλα θα πάνε καλά. Θα ευχηθώ να παραμείνεις στο σπιτάκι σου κι άλλες εβδομάδες και μετά να γυρίσεις σπίτι σου με το αφράτο καρβελάκι σας. Τα πήγες πολύ καλά κορίτσι μου 🥲

      πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι τόσο πολύ. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να επεξεργαστείς τη θλίψη σου. Σου στέλνω αγκαλιά ❤

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Την προηγούμενη φορά που πήγα στη γιατρό η ηλικία κύησης βάση μετρήσεων δεν συμβάδιζε με την ηλικία βάση τελευταίας περιόδου.Αυτό έγινε γιατί είχα μάλλον καθυστερημένη σύλληψη.Υπερηχογραφικός ήμουν 3 μέρες πίσω.Οπότε τώρα θα το ξαναμετρήσει γιατί μπορεί να κάλυψε την διαφορά το μωρό και θα μου πει σίγουρα πότε θα πάω.

Σας βλέπω και οι δυο σας πρωινοί τύποι έτσι;;;

Προσωπικά δεν είμαι καθόλου πρωινός τύπος, κάθε άλλο! Είμαι ξύπνια υποχρεωτικά γιατί ήρθε γυναίκα για τις δουλειές, διαφορετικά...θα κοιμόμουν ακόμη:tongue:


DVymp3.png

Gfjgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κρίστυ σήμερα το απόγευμα θα πας στον γιατρό η μόλις κάνεις την αυχενική θα πας και στον γιατρό.Θεωρώ ότι το σαλοσπιρ και το ουτροτζεσταν στο έδωσε προληπτικά.

ναι προληπτικα οπως μου ειπε μου τα εδωσε......στο γιατρο μου θα παω αφου κανω και την αυχενικη δηλαδη το πρωι στις 31 του μηνος θα παω στο ιασω και το απογευμα εκεινης της μερας στο γιατρο να δει οοοοοοοολες τις εξετασεις μαζι....αγωνιω....


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας βλέπω και οι δυο σας πρωινοί τύποι έτσι;;;

λοιπον εγω πριν μεινω εγκυος κοιμομουν δεν μπορω να σου περιγραψω ποσο......και φυσικα για να ξυπνησω για δουλεια εκανα αγωνα..τωρα ως δια μαγειας ξυπνω με μεγαλη ευκολια!!!!!εκτος απο μερες που ειμαι χωμα απο την κουραση.....


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ οπότε έχεις πολύ καιρό ακόμα όντως...Όπως και να έχει καλά αποτελέσματα να έχεις με την αυχενική σου....

Εγώ δυστυχώς είμαι στη δουλειά οπότε ξύπνησα ήθελα δεν ήθελα...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ οπότε έχεις πολύ καιρό ακόμα όντως...Όπως και να έχει καλά αποτελέσματα να έχεις με την αυχενική σου....

Εγώ δυστυχώς είμαι στη δουλειά οπότε ξύπνησα ήθελα δεν ήθελα...

καταλαβα........κριμα δουλεια κυριακατικα......

νεφελη εγω βαζω κανονικα αποσμητικο...απλα αρωματα δεν βαζω γιατι με ενοχλει απιστευτα....


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν παραπονιέμαι για την δουλειά είμαι πολύ άνετα.Έχω και πολύ άδεια από πέρυσι και θα αρχίσω σιγά σιγά να την παίρνω βάλε και την φετινή μια χαρά θα μου πάει...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι προληπτικα οπως μου ειπε μου τα εδωσε......στο γιατρο μου θα παω αφου κανω και την αυχενικη δηλαδη το πρωι στις 31 του μηνος θα παω στο ιασω και το απογευμα εκεινης της μερας στο γιατρο να δει οοοοοοοολες τις εξετασεις μαζι....αγωνιω....

εγώ, και ραντεβού να μην έχω με τον γιατρό, του στέλνω τις όποιες εξετάσεις μου με φαξ και αφού τις κοιτάξει μου λέει τηλεφωνικώς τι να κάνω. Αν έχει αγωνία για τις εξετάσεις, γιατί δεν κάνεις το ίδιο;


DVymp3.png

Gfjgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να εισβαλω και εγω????Αλλη μια φιλη της Ξανθης ειμαι ...χαχαχαχαχα

Λοιπον ευχομαι σε ολες σας να πανε καλα και να εχετε γερα μωρακια!!!!!

Μπηκα ομως για την Μαμουνα κοριτσακι εχουμε και εμεις τραβηξει το λαχειο του στιγματος οτι απορια εχεις ειμαι εδω και εγω αλλα και κοριτσακια στο παρεντς με το ιδιο θεμα ειμαστε αρκετες ελα και εκει για αποριες αν θες http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=46213

Σ' ευχαριστώ πολύ! Το ξέρω το θέμα και απο εκει! Άλλωστε ψάχνοντας για το στίγμα ανακάλυψα το parents χρόνια πριν!


lnUXp3.png

κανείς δε γνωρίζει το παιδί σου όπως εσύ ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ, και ραντεβού να μην έχω με τον γιατρό, του στέλνω τις όποιες εξετάσεις μου με φαξ και αφού τις κοιτάξει μου λέει τηλεφωνικώς τι να κάνω. Αν έχει αγωνία για τις εξετάσεις, γιατί δεν κάνεις το ίδιο;

ααααα δεν το σκεφτηκα.....αυριο θα τις παρω τις εξετασεις δεν εχουν βγει ακομα.....εχεις δικιο....


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Βάζω στις μασχάλες κανονικά όπως πριν άρωμα όμως όχι δεν το αντέχω μου μυρίζει πολύ πολύ έντονα και με ενοχλεί.

Α, επιτρέπεται δηλαδή. Ευτυχώς γιατί έχω έντονη εφίδρωση στις μασχάλες και είναι πρόβλημα. Την θερμοκρασία σας την παιρνετε καθόλου; Τώρα την πήρα και έχω 37,2 και χθες τα ίδια και όλες τις μέρες δηλαδή. Ο γιατρόσ είπε οτι είναι φυσιολογικό αλλά ανησυχώ κιόλας γιάτι γνωστές μου που πέρασαν πρόσφατα εγκυμοσύνη δεν το είχαν αυτό το θέμα!


DVymp3.png

Gfjgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι δημόσιος υπάλληλος πληροφορική στο πανεπιστήμιο Πειραιά έχω τελειώσει για αυτό και λέω είμαι άνετα στη δουλειά.Παρόλα αυτά και την πρώτη φορά μέχρι τον 7 ερχόμουν κανονικά.Και τώρα αν όλα πάνε καλά λέω να έρχομαι.

Μαμούνα εύχομαι να έχεις ένα γερό μωράκι και να βγουν τέλειες οι εξετάσεις σου.Και η Άννα τράβηξε μεγάλο ζόρι αλλά ευτυχώς αυτή την φορά η μπέμπα της ήταν γερή.

Εγώ ποτέ δεν έχω θερμομετρηθεί πάντως.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α, επιτρέπεται δηλαδή. Ευτυχώς γιατί έχω έντονη εφίδρωση στις μασχάλες και είναι πρόβλημα. Την θερμοκρασία σας την παιρνετε καθόλου; Τώρα την πήρα και έχω 37,2 και χθες τα ίδια και όλες τις μέρες δηλαδή. Ο γιατρόσ είπε οτι είναι φυσιολογικό αλλά ανησυχώ κιόλας γιάτι γνωστές μου που πέρασαν πρόσφατα εγκυμοσύνη δεν το είχαν αυτό το θέμα!

οχι βρε κι εγω 37αρι εχω.....ειναι φυσιολογικο........απλα δεν εχουν ολες οι γυναικες ιδια θερμοκρασια στην εγκυμοσυνη αλλες εχουν χαμηλοτερη....

xanp κι εγω στο δημοσιο ειμαι δασκαλα ομως.....εγω δυστυχως θα σταματησω λυπαμαι παρα πολυ για τα παιδακια μου γιατι τα εχω δευτερη χρονια(φαντασου το βλεπω και στον υπνο μου)και εχω δεθει πολυ μαζι τους.....βασικα ο γιατρος μου απο το πρωτο ραντεβου μου ειχε συστησει να κατσω γιατι η φυση της δουλειας μας ειναι τετοια που θες δε θες ταραζεσαι(τα παιδακια μου ζωη να χουν ειναι δυσκολα παιδακια ομως) και απο την αλλη ερχεσαι σε επαφη με ιωσεις και παιδικες αρρωστιες!!!καθησα ομως μεχρι τα χριστουγεννα με δικη μου ευθυνη και απο αυριο δυστυχως δεν θα πηγαινω.....


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...