Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Ο φοβος κ για εμενα ειναι μεγαλος,σε καταλαβαινω!Πως ειναι οι χοριακες σου? Ρωτα αν θες να παρεις μαγνησιο ,πιστευω θα σε βοηθησει.. 

Christine , καλά νέα είχα εχθές . Αύριο θα ξανά κάνω χοριακη και Προγεστερόνη για να δούμε εάν ανεβαίνει . Τα αισθήματα είναι ακόμα περίεργα , περπατάω σιγά σιγά , προσπαθώ να μην κάνω βαριές δουλειές..
Μαγνήσιο σε  χάπια η σιρόπι παίρνεις ;

μου έκανα πλάκα η φαρμακοποιός σήμερα . Μου λέει : τα ultragestan (που τα βάζω κολπικά ) να τα βάζεις όταν δεν θα κάνεις πλέον τίποτα και είσαι ξάπλα στο κρεβάτι . (Τις έλεγα εγώ ότι βγαίνει το φάρμακο  εάν πίνω  πολύ νερό και πηγαίνω wc συχνά ). Που να τις έλεγα οτι δεν είμαι ξαπλωμένη και δουλεύω καθημερινά .

αυτα τα νέα μου κορίτσια , πονάκια ακόμα στη κοιλιά έχω .

ευχομαι να είστε όλες δυνατές και να έχουμε υπομονή !💕🙏🏻🌷 

 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , Hope4baby είπε:

Christine , καλά νέα είχα εχθές . Αύριο θα ξανά κάνω χοριακη και Προγεστερόνη για να δούμε εάν ανεβαίνει . Τα αισθήματα είναι ακόμα περίεργα , περπατάω σιγά σιγά , προσπαθώ να μην κάνω βαριές δουλειές..
Μαγνήσιο σε  χάπια η σιρόπι παίρνεις ;

μου έκανα πλάκα η φαρμακοποιός σήμερα . Μου λέει : τα ultragestan (που τα βάζω κολπικά ) να τα βάζεις όταν δεν θα κάνεις πλέον τίποτα και είσαι ξάπλα στο κρεβάτι . (Τις έλεγα εγώ ότι βγαίνει το φάρμακο  εάν πίνω  πολύ νερό και πηγαίνω wc συχνά ). Που να τις έλεγα οτι δεν είμαι ξαπλωμένη και δουλεύω καθημερινά .

αυτα τα νέα μου κορίτσια , πονάκια ακόμα στη κοιλιά έχω .

ευχομαι να είστε όλες δυνατές και να έχουμε υπομονή !💕🙏🏻🌷 

 

Το troficard max σε χαπι περνω..να προσεχεις οσο μπορεις ομως, μη ξεχνιεσαι!! Ολα να σου πανε τελεια ευχομαι!🥑❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fotegko είπε:

Βλεπει μονο το ενδομητριο ή πρεπει να δει να εχεις κανει ωορρηξια; Γιατι λογω των πολυκυστικων ειναι ενα θεμα αυτο!

Περιμενω πως και πως την Δευτερα που θα ερθει!! Εχω κατι ταινιες τεστ εγκυμοσυνης μηπως εκανα και αυτο το πρωι να εβλεπα στα γρηγορα αλλα φοβαμαι θα απογοητευτω 😂😂😂

 

Μμμ τι να σου πω ..δεν νομίζω ότι κάνεις ωορρεξια γιατί περνεις κ τα χάπια για προετοιμασία ενδομητριου...αρα δεν νομίζω ότι θα κάνεις εκείνο τον μήνα ...η έτσι τουλάχιστον ήταν σε εμένα τώρα...δεν ξέρω εάν λέω βλακεία...

Αχχχ κ εγώ έχω τεστ  στο σπίτι ..δεν θα κάνω όμως...θα δείξει σίγουρα βέβαια αύριο ..σαν ημερες εννοώ αλλά λένε ότι μόνο χοριακη για να είσαι σίγουρη...εγώ θα σου πω καλή επιτυχία κ τεστ εάν κανείς...να μας στείλεις τα όμορφα νέα σου!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Μμμ τι να σου πω ..δεν νομίζω ότι κάνεις ωορρεξια γιατί περνεις κ τα χάπια για προετοιμασία ενδομητριου...αρα δεν νομίζω ότι θα κάνεις εκείνο τον μήνα ...η έτσι τουλάχιστον ήταν σε εμένα τώρα...δεν ξέρω εάν λέω βλακεία...

Αχχχ κ εγώ έχω τεστ  στο σπίτι ..δεν θα κάνω όμως...θα δείξει σίγουρα βέβαια αύριο ..σαν ημερες εννοώ αλλά λένε ότι μόνο χοριακη για να είσαι σίγουρη...εγώ θα σου πω καλή επιτυχία κ τεστ εάν κανείς...να μας στείλεις τα όμορφα νέα σου!!!

 

Τελικα δεν αντεξα και το εκανα το τεστ…Ειμαι απαραδεκτη το ξερω!!

Ειδα μια δευτερη αχνη γραμμουλα να ξεπροβαλλει χτες το βραδυ και επειδη ειμαι πολυ ατιμο μαμουνι δεν αντεξα και ξανακανα το πρωι και ξαναειχε την γραμμουλα αλλα λιιιιγακι πιο εντονη  απο την προηγουμενη αυτη τη φορα!

Δεν θελω να παρω ελπιδες αλλα σιγουρα καπως με ηρεμησε μεχρι την Δευτερα που θα παω για χοριακη!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 3
  • Λουλούδια 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Fotegko είπε:

Τελικα δεν αντεξα και το εκανα το τεστ…Ειμαι απαραδεκτη το ξερω!!

Ειδα μια δευτερη αχνη γραμμουλα να ξεπροβαλλει χτες το βραδυ και επειδη ειμαι πολυ ατιμο μαμουνι δεν αντεξα και ξανακανα το πρωι και ξαναειχε την γραμμουλα αλλα λιιιιγακι πιο εντονη  απο την προηγουμενη αυτη τη φορα!

Δεν θελω να παρω ελπιδες αλλα σιγουρα καπως με ηρεμησε μεχρι την Δευτερα που θα παω για χοριακη!!

 

Είδες που τελικά στο είπα ότι θα έχεις πετύχει...σίγουρα τώρα θα σου έφυγε το πρώτο άγχος...πολλά συγχαρητήρια θα σου ευχηθώ...να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη...με το καλό την Δευτέρα να δεις μια μεγάλη χοριακη κ με πολλούς καλούς διπλασιαμους!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια μου χαίρομαι παρά πολύ που βγήκε θετική η β σας, και τα καλύτερα αποτελέσματα εύχομαι σε αυτές που ακόμα έχετε να κάνετε .εγώ δυστυχώς στην πρώτη έμβρυο μεταφορά δεν τα κατάφερα βγήκε αρνητικό 😔έκατσα στεναχωρήθηκα μάζεψα τα κομμάτια μου και συνεχίζουμε παω πάλι από την αρχή για συλλογή ωαρίων ουφφφ αλλά δεν πτοουμαστε όσες δ τα καταφέραμε ΑΚΟΜΑ ακούτε… θα τα καταφέρουμε. Και είναι κουραστικό ο γύρο κόσμος όλο που ρωτάει και λέει άντε εσείς ποτέ θα βάλετε μπρος κάντε επιτέλους ένα παιδί τι περιμένετε… και εσυ απλά να τους χαμογελασ ,οποίος δεν το έχει περάσει δεν γνωρίζει τι αγώνα δίνουμε ποσό φτερουγίζει κάθε φορά με κάθε προσπάθεια η καρδούλα μας το τι τραβάει το σώμα .οργανισμός μας με όλα αυτά τα φάρμακα.

σας ζάλισα σορρι αλλά έπρεπε να τα πω κάπου που με καταλαβαίνουν…σας ευχαριστώ… θα τα καταφέρουμε.❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 3
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι μου...δυστηχως κ εμένα απέτυχε η δεύτερη εμβρυομεταφορα μου...σήμερα ήταν να κάνω την χοριακη λόγο Κυριακή μου είπαν να πάω Δευτέρα...αλλά τώρα το πρωί έκανα ένα τεστ predictor early....πιο λευκό κ από το λευκό...αυτα....αυτή την στιγμή δεν νοιωθω τίποτα...θα κάνω αύριο κ την χοριακη μου εννοείται ..εξάλλου την θέλουν κ από το κέντρο...αλλά τώρα ξέρω ότι δεν πέτυχε...όσο κ να με πόνεσε μπήκε ένα τέλος στην αγωνία μου.

Δεν έχουμε στην άκρη αλλά άρα με το καλό κάποια στιγμή θα πάμε από την αρχή...θα τα καταφέρουμε το ξέρω απλά δεν είχε έρθει για εμάς η ώρα μας...

Θα ευχηθώ αύριο σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν μια τεράστια χοριακη..με το καλό να σας πάνε όλα!!!

8 ώρες πρίν, Pink or Blu είπε:

Μπράβο κορίτσια μου χαίρομαι παρά πολύ που βγήκε θετική η β σας, και τα καλύτερα αποτελέσματα εύχομαι σε αυτές που ακόμα έχετε να κάνετε .εγώ δυστυχώς στην πρώτη έμβρυο μεταφορά δεν τα κατάφερα βγήκε αρνητικό 😔έκατσα στεναχωρήθηκα μάζεψα τα κομμάτια μου και συνεχίζουμε παω πάλι από την αρχή για συλλογή ωαρίων ουφφφ αλλά δεν πτοουμαστε όσες δ τα καταφέραμε ΑΚΟΜΑ ακούτε… θα τα καταφέρουμε. Και είναι κουραστικό ο γύρο κόσμος όλο που ρωτάει και λέει άντε εσείς ποτέ θα βάλετε μπρος κάντε επιτέλους ένα παιδί τι περιμένετε… και εσυ απλά να τους χαμογελασ ,οποίος δεν το έχει περάσει δεν γνωρίζει τι αγώνα δίνουμε ποσό φτερουγίζει κάθε φορά με κάθε προσπάθεια η καρδούλα μας το τι τραβάει το σώμα .οργανισμός μας με όλα αυτά τα φάρμακα.

σας ζάλισα σορρι αλλά έπρεπε να τα πω κάπου που με καταλαβαίνουν…σας ευχαριστώ… θα τα καταφέρουμε.❤️

Πολύ σε νοιωθουμε κ εγώ σήμερα λίγο παραπάνω...Δύναμη κορίτσι μου κ πάμε από την αρχή...σου στέλνω μια αγκαλιά!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ Pagor σε ευχαριστώ πολύ….

σου εύχομαι κ εσένα πολύ δύναμη… τι γίνετε και δεν μας θέλει δεν ξέρω…ίσως έτσι πρέπει ν γίνει αλλα όταν γίνει που θα γίνει θα ήμαστε από τα ποιο ευτυχισμένα μανουλια στον κόσμο….🥰

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου...δυστηχως κ εμένα απέτυχε η δεύτερη εμβρυομεταφορα μου...σήμερα ήταν να κάνω την χοριακη λόγο Κυριακή μου είπαν να πάω Δευτέρα...αλλά τώρα το πρωί έκανα ένα τεστ predictor early....πιο λευκό κ από το λευκό...αυτα....αυτή την στιγμή δεν νοιωθω τίποτα...θα κάνω αύριο κ την χοριακη μου εννοείται ..εξάλλου την θέλουν κ από το κέντρο...αλλά τώρα ξέρω ότι δεν πέτυχε...όσο κ να με πόνεσε μπήκε ένα τέλος στην αγωνία μου.

Δεν έχουμε στην άκρη αλλά άρα με το καλό κάποια στιγμή θα πάμε από την αρχή...θα τα καταφέρουμε το ξέρω απλά δεν είχε έρθει για εμάς η ώρα μας...

Θα ευχηθώ αύριο σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν μια τεράστια χοριακη..με το καλό να σας πάνε όλα!!!

Πολύ σε νοιωθουμε κ εγώ σήμερα λίγο παραπάνω...Δύναμη κορίτσι μου κ πάμε από την αρχή...σου στέλνω μια αγκαλιά!

Μια απο τα ιδια, η χαρα μου κρατησε 5 ημερες.. σημερα εσβησε η γραμμη του θετικου τεστ οποτε αυριο στη χοριακη θα επιβεβαιωθει αλλη μια βιοχημικη στο ιστορικο μου.. το χειροτερο ειναι αντε ξανα απο την αρχη , αντε ξανα μαζεμα και ολα.. αλλα κοριτσια δεν μπορουμε να κανουμε πισω τωρα.. θα το παλεψουμε ολες μαζι,θα λεμε τα νεα μας και θα δινουμε δυναμη η μια στη αλλη.. ετσι πρεπει!

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Christin88 είπε:

Μια απο τα ιδια, η χαρα μου κρατησε 5 ημερες.. σημερα εσβησε η γραμμη του θετικου τεστ οποτε αυριο στη χοριακη θα επιβεβαιωθει αλλη μια βιοχημικη στο ιστορικο μου.. το χειροτερο ειναι αντε ξανα απο την αρχη , αντε ξανα μαζεμα και ολα.. αλλα κοριτσια δεν μπορουμε να κανουμε πισω τωρα.. θα το παλεψουμε ολες μαζι,θα λεμε τα νεα μας και θα δινουμε δυναμη η μια στη αλλη.. ετσι πρεπει!

Λυπάμαι κορίτσι μου...λυπάμαι πολύ...λυπάμαι για εσένα για έμενα για όλες μας...εγώ σήμερα νοιωθω ότι δεν έχω δύναμη αλλά ξέρω πως θα την βρω...σιγά σιγά θα την βρω να πάω από την αρχή...εγώ λογικά από Σεμπετβριο θα πάω ξανά για διέγερση...πιο νωρίς δεν νομίζω...δεν έχω την δύναμη τώρα κ θα ήθελα ένα διάστημα λίγο να ηρεμήσει η ψυχή το μυαλό μου...Ξέρω ότι θα γίνω ξανά καλά ...ξέρω ότι έχουμε δύναμη μεγάλη μέσα μας ...Θα τα καταφέρουμε να το θυμάστε!

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες … πράγματικα λυπάμαι @Christin88 και @Pagor

εμένα αύριο είναι η μεγάλη μέρα και το άγχος μου είναι στα ύψη ! Δεν ξέρω τι να σκεφτώ τι να περιμένω και ψαχνω για συμπτώματα λες και τώρα θα φανούν όλα .. 

Καλη δύναμη να έχετε σε όσες αποτύχατε 🙏🙏🙏και υπομονή !

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Popi32 είπε:

Καλημέρα σε ολες

Δυστυχώς και εγώ αρνητική χοριακη πήρα σήμερα 

Τωρα θα μαζέψω τα κομμάτια μου να ηρεμήσω και να δω πως θα συνεχίσω !!

Κ εσύ ρε κορίτσι μου μου αρνητική??? Κ είχες δει τα καφέ κ έλεγα σίγουρα θετικό...για εσένα μπήκα σήμερα να δω τα νέα σου...δεν ήταν καλός μήνας αυτός μου φαίνεται...εγώ πήγα σήμερα για την χοριακη γιατί την θέλουν από το κέντρο...το μεσημέρι μου είπαν θα βγει...τους λέω καλά δεν βιάζομαι...χαχαχαχαχα...πόσο δεν ήθελα σήμερα να πάω να μου πάρουν αίμα...γελαγε ο άντρας μου...μου λέει εάν ήταν θετικό όμως εεε?? Εεε του λέω εάν έχεις δει θετικό σήμερα θα πήγαινα από τις 6:00 από την χαρά μου...χαχαχαχα..τώρα πιο ξενερωμενη στο μικροβιολογικό δεν παίζει να έχει μπει σήμερα...χαχαχα...η αλήθεια είναι όμως όσο κ εάν με πόνεσε έχθες με βοήθησε πολύ στην ψυχολογία μου...δεν είχα άλλο άγχος...μεγάλο πράγμα γιατί 2 εβδομάδες κ με τόσες ορμόνες ήμουν να σκάσω....

Τουλάχιστον έχεις στην άκρη αλλά??? Γιατί εμένα το χειρότερο μου είναι ότι πρέπει να τα κάνω όλα από την αρχή...από Σεπτεμβριο βέβαια εγώ...το καλοκαίρι θέλω να το περάσω χωρίς άγχος...αρκετά τράβηξα τόσους μήνες...να χαρουμε λιγάκι με τον άντρα μου...όλο εξετάσεις κ ενέσεις ήμασταν...ήρθε η ώρα για ένα διάλειμμα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...