Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Απριλίου 2018


Anna Kal

Recommended Posts

Μπραβο πολύ ωραια ναι οντως είναι μοναδικό το συναίσθημα αυτο:) Το άγχος δεν φεύγει ποτέ ,ακόμα και οταν γεννηθούν αλλά η ευτυχία που θα νιωθεις πάντα είναι σιγουρη:):):) Σου ειπε ποσο είσαι ακριβώς?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 440
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Anna Kal είπε:

Μπραβο πολύ ωραια ναι οντως είναι μοναδικό το συναίσθημα αυτο:) Το άγχος δεν φεύγει ποτέ ,ακόμα και οταν γεννηθούν αλλά η ευτυχία που θα νιωθεις πάντα είναι σιγουρη:):):) Σου ειπε ποσο είσαι ακριβώς?

Ναι μου είπε .. είμαι 6εβδ+1ημ..

Εχω μελλον ακόμη!!

Εσύ είσαι παραπάνω αν θυμάμαι καλά; Πότε σου δώσε ΠΗΤ γιατρός;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 9 εβδομαδα ακριβως θα σε γελασω τα χανω με τις μέρες χαχα..Πιθανό τοκετο στις 03.04.Την άλλη Πέμπτη εχω ξανα ραντεβού ανυπομονώ να δω ποσο μεγαλωσε το ζουζουνι μου:) εσυ εχεις ακομα ενοχλησεις;;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna Kal είπε:

Ειμαι στην 9 εβδομαδα ακριβως θα σε γελασω τα χανω με τις μέρες χαχα..Πιθανό τοκετο στις 03.04.Την άλλη Πέμπτη εχω ξανα ραντεβού ανυπομονώ να δω ποσο μεγαλωσε το ζουζουνι μου:) εσυ εχεις ακομα ενοχλησεις;;;

Αααχ άντε με το καλό να μας ενημερώσεις! 

Εγώ ναι, οι μυρωδιές με ανακατεύουν αρκετά και έχω πονακια στην κοιλιά κυρίως το βράδυ. Και κουράζομαι πολύ εύκολα.. Αυτά προς το παρόν! Εσύ μόνο υπνηλιες ε; Τυχερή..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα

πήγα χθές στο γιατρό αλλά δυστυχώς είδε σάκος χωρίς μωρό δηλαδή ανευβρυική κύηση- κρίμα γιατί είχα προετοιμαστεί για το 2ο.

σήμερα θα πάρω και 2η γνώμη αλλά εμπιστεύομαι το γιατρό μου και είμαι σίγουρη ότι είδε σωστά. μέχρι και εγώ είδα το σάκο χωρίς το σποράκι.

Τουλάχιστον η φύση προνόησέ και δεν σχηματίστηκε το μικρούλι μου. το θέμα είναι ότι πρέπει να πάω για καθαρισμό και το σκέφτομαι.

Σας εύχομαι καλή εγκυμοσύνη και να πάνε όλα καλά. Με το καλό τα μωράκια σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα !παιρνω το θαρρος να συμμετασχω κ γω στο ωραιο γκρουπακι που δημιουργησατε μιας κ ειναι ακομα πολυ νωρις για εμενα...Ειναι η 5η αποπειρα εγκυμοσυνης μου υστερα απο διακοπη στον 4ο μηνα ,2 βιοχημικες κ μια εκτοπη κυηση αλλα αυτη τη φορα πιστευω πως ολα θα πανε καλα !Εκλεισα την 6η εβδομαδα ,ο 1ος υπερηχος φυσιολογικος κ σε μια εβδομαδα εχουμε ραντεβου για καρδουλα

Ακολουθω πληρη αγωγη για θρομβοφιλια την οποια κ ξεκινησα 1 εβδομαδα πριν την αναμενομενη περιοδο (ισως για αυτο κ πετυχε αυτη τη φορα) με πιθανη ημερομηνια τοκετου τελη απριλιου

Ευχομαι τελειομηνες εγκυμοσυνες σε ολες μας!! :-)

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, angeliki1979 είπε:

καλημέρα

πήγα χθές στο γιατρό αλλά δυστυχώς είδε σάκος χωρίς μωρό δηλαδή ανευβρυική κύηση- κρίμα γιατί είχα προετοιμαστεί για το 2ο.

σήμερα θα πάρω και 2η γνώμη αλλά εμπιστεύομαι το γιατρό μου και είμαι σίγουρη ότι είδε σωστά. μέχρι και εγώ είδα το σάκο χωρίς το σποράκι.

Τουλάχιστον η φύση προνόησέ και δεν σχηματίστηκε το μικρούλι μου. το θέμα είναι ότι πρέπει να πάω για καθαρισμό και το σκέφτομαι.

Σας εύχομαι καλή εγκυμοσύνη και να πάνε όλα καλά. Με το καλό τα μωράκια σας

Κοριτσι μου λυπάμαι αν ειναι οντως έτσι ειλικρινά..αλλα πάνε κ σε εναν δευτερο γιατρο γιατι οπως είχα γραψει κ εγω σε μια απο τις πρώτες μου αναρτήσεις στον πρωτο γιατρο που ειχα παει ημουν 6 και λίγων ημερών και ο γιατρός ειχε δει μονο τον σακο χωρις μωρο...ο δεύτερος μου κ τωρινός γιατρος μου ειπε οτιπαιζουν ρόλο και τα μηχανήματα...Εν πάση περιπτώσει και να ειναι έτσι μην το βάλεις κατω.Με την πρώτη ευκαιρια ξαναπροσπαθηστε..Εμείς απο δω σου ευχόμαστε όλα να πανε καλα και συντομα να μας πεις τα ευχαριστα!!!Περιμενω για νεα σου ξανα:)

9 ώρες πρίν, xristina55 είπε:

Καλησπερα κ απο μενα !παιρνω το θαρρος να συμμετασχω κ γω στο ωραιο γκρουπακι που δημιουργησατε μιας κ ειναι ακομα πολυ νωρις για εμενα...Ειναι η 5η αποπειρα εγκυμοσυνης μου υστερα απο διακοπη στον 4ο μηνα ,2 βιοχημικες κ μια εκτοπη κυηση αλλα αυτη τη φορα πιστευω πως ολα θα πανε καλα !Εκλεισα την 6η εβδομαδα ,ο 1ος υπερηχος φυσιολογικος κ σε μια εβδομαδα εχουμε ραντεβου για καρδουλα

Ακολουθω πληρη αγωγη για θρομβοφιλια την οποια κ ξεκινησα 1 εβδομαδα πριν την αναμενομενη περιοδο (ισως για αυτο κ πετυχε αυτη τη φορα) με πιθανη ημερομηνια τοκετου τελη απριλιου

Ευχομαι τελειομηνες εγκυμοσυνες σε ολες μας!! :-)

Καλώς ήρθες xristina55 στην παρεα μας και συγχαρητήρια... σου εύχομαι αυτην την φορά να πάνε ολα καλα μεχρι το τελος.Εδώ στο μικρο ακομα παρεακι μας μοιραζόμαστε τον καθε υπέρηχο σχεδόν ελπιζω να μην εξαφανιστειτε μεταααα χαχαχα!!!Ειναι πολυ ομορφο να μοιραζομαστε τις όμορφες αλλά τις άσχημες στιγμες μας που και που...Εύχομαι σε ολες σας τα καλύτερα να γελάτε πάντα και να ειστε θετικες!!!Περιμενω τα νεα σου:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στην όμορφη παρέα σας! Παίρνω και εγώ το θάρρος να γράψω αν και ακόμη έχω μια φοβία, νομίζω αν δεν κάνουμε την αυχενικη να πάνε όλα καλά δε θα ησυχάσω. Περιμένουμε και εμείς το πρώτο μας παιδάκι τον Απρίλιο μετά από χρόνια αγώνα, εξετάσεων και κάποιων επιπλοκών. Ειμαι 9+1 σήμερα με πιθανή ημερομηνία τοκετού 13/4/18

Κάναμε υπέρηχο στις 5 εβδομάδες, στις 6 και χτες στις 9+0. Αργήσαμε να το δούμε και να το ακούσουμε λόγω οπισθιας κλίσης και μας λαχτάρησε αρκετά ειδικά στην αρχή που το μικροβιολογικο μου έβγαζε και λάθος τη χοριακη! 

Από συμπτώματα από ολα έχει ο μπαξές αναγουλες, εμετούς, ναυτιες, μυρωδιές και αρκετές συσπάσεις που με κρατάνε ξάπλα με εντολή γιατρού. Από φάρμακα φελισιν, ενεσεις προγεστερονης, ουτρορζεσταν και ινοχεπ λόγω του ότι έχω κληρονομική θρομβοφιλιας. 

Να ευχηθώ σε όλες καλή εγκυμοσυνη και γερα μωρακια! 

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Guinevere είπε:

Καλημέρα στην όμορφη παρέα σας! Παίρνω και εγώ το θάρρος να γράψω αν και ακόμη έχω μια φοβία, νομίζω αν δεν κάνουμε την αυχενικη να πάνε όλα καλά δε θα ησυχάσω. Περιμένουμε και εμείς το πρώτο μας παιδάκι τον Απρίλιο μετά από χρόνια αγώνα, εξετάσεων και κάποιων επιπλοκών. Ειμαι 9+1 σήμερα με πιθανή ημερομηνία τοκετού 13/4/18

Κάναμε υπέρηχο στις 5 εβδομάδες, στις 6 και χτες στις 9+0. Αργήσαμε να το δούμε και να το ακούσουμε λόγω οπισθιας κλίσης και μας λαχτάρησε αρκετά ειδικά στην αρχή που το μικροβιολογικο μου έβγαζε και λάθος τη χοριακη! 

Από συμπτώματα από ολα έχει ο μπαξές αναγουλες, εμετούς, ναυτιες, μυρωδιές και αρκετές συσπάσεις που με κρατάνε ξάπλα με εντολή γιατρού. Από φάρμακα φελισιν, ενεσεις προγεστερονης, ουτρορζεσταν και ινοχεπ λόγω του ότι έχω κληρονομική θρομβοφιλιας. 

Να ευχηθώ σε όλες καλή εγκυμοσυνη και γερα μωρακια! 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας σου εύχομαι όλα καλά να πάνε και να εχεις μια υγιή εγκυμοσύνη!!!:) Κοιταξτε να το χαίρεστε κοριτσια οχι στρες,πολύ προσοχή και θα σκασουν μυτη τα ζουζουνια μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Anna Kal είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας σου εύχομαι όλα καλά να πάνε και να εχεις μια υγιή εγκυμοσύνη!!!:) Κοιταξτε να το χαίρεστε κοριτσια οχι στρες,πολύ προσοχή και θα σκασουν μυτη τα ζουζουνια μας!!!

καλως σας βρηκα Αννα! αυτο με το στρες ξαναπες το! οταν με πιανει προσπαθω να κανω ασχετα πραγματα για να ξεφευγει το μυαλο, μεχρι τωρα παει καλα, αλλα νομιζω παντα θα υπαρχει πλεον εστω και λιγο 


nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guinevere είπε:

Καλημέρα στην όμορφη παρέα σας! Παίρνω και εγώ το θάρρος να γράψω αν και ακόμη έχω μια φοβία, νομίζω αν δεν κάνουμε την αυχενικη να πάνε όλα καλά δε θα ησυχάσω. Περιμένουμε και εμείς το πρώτο μας παιδάκι τον Απρίλιο μετά από χρόνια αγώνα, εξετάσεων και κάποιων επιπλοκών. Ειμαι 9+1 σήμερα με πιθανή ημερομηνία τοκετού 13/4/18

Κάναμε υπέρηχο στις 5 εβδομάδες, στις 6 και χτες στις 9+0. Αργήσαμε να το δούμε και να το ακούσουμε λόγω οπισθιας κλίσης και μας λαχτάρησε αρκετά ειδικά στην αρχή που το μικροβιολογικο μου έβγαζε και λάθος τη χοριακη! 

Από συμπτώματα από ολα έχει ο μπαξές αναγουλες, εμετούς, ναυτιες, μυρωδιές και αρκετές συσπάσεις που με κρατάνε ξάπλα με εντολή γιατρού. Από φάρμακα φελισιν, ενεσεις προγεστερονης, ουτρορζεσταν και ινοχεπ λόγω του ότι έχω κληρονομική θρομβοφιλιας. 

Να ευχηθώ σε όλες καλή εγκυμοσυνη και γερα μωρακια! 

Μοιάζουν πολυ οι ιστορίες μας κοπέλα μου!! Εγω έχω πιθανή ημερομηνία 2/4 και θα κάνω την αυχενική στις 22 του μηνα. Έχω περάσει απο σαράντα κύματα ύστερα απο χρόνια προσπαθειών,εξετάσεων και τελικά εξωσωματικη που ευτυχώς πέτυχε με την πρώτη.  Ένα εμβρυακό το οποίο ειναι 3 εκατοστά λοιπόν και κάθε φορά που το βλέπω νιώθω τόσο ευτυχισμενη!! Και μένα η χοριακη στην αρχή ηταν χαμηλή πολυ με μια μικροβιολόγο που με αποθάρρυνε τελειως ότι πάμε για βιοχημική κύηση, με αίμα η καφέ υγρά κάθε λίγο και λιγάκι αλλα ευτυχώς όλα πάνε καλα!! Καθημερινές ενέσεις προγεστερονης, ινοχεπ, ουτροτζεσταν, σικλακουρ, φολλικο ,ασβέστιο αλλα να σας πω κατι;;; θα τα ξαναέκανα χίλιες φορές αρκεί να πάνε όλα καλα και να ερθει το μωράκι που τόσο λαχταράμε!! Εύχομαι σε όλες σας σε αυτή την ομάδα ο ερχόμενος Απρίλιος να ειναι ο καλύτερος της ζωής σας!!! Θα τα λέμε συχνά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , maria1988 είπε:

Μοιάζουν πολυ οι ιστορίες μας κοπέλα μου!! Εγω έχω πιθανή ημερομηνία 2/4 και θα κάνω την αυχενική στις 22 του μηνα. Έχω περάσει απο σαράντα κύματα ύστερα απο χρόνια προσπαθειών,εξετάσεων και τελικά εξωσωματικη που ευτυχώς πέτυχε με την πρώτη.  Ένα εμβρυακό το οποίο ειναι 3 εκατοστά λοιπόν και κάθε φορά που το βλέπω νιώθω τόσο ευτυχισμενη!! Και μένα η χοριακη στην αρχή ηταν χαμηλή πολυ με μια μικροβιολόγο που με αποθάρρυνε τελειως ότι πάμε για βιοχημική κύηση, με αίμα η καφέ υγρά κάθε λίγο και λιγάκι αλλα ευτυχώς όλα πάνε καλα!! Καθημερινές ενέσεις προγεστερονης, ινοχεπ, ουτροτζεσταν, σικλακουρ, φολλικο ,ασβέστιο αλλα να σας πω κατι;;; θα τα ξαναέκανα χίλιες φορές αρκεί να πάνε όλα καλα και να ερθει το μωράκι που τόσο λαχταράμε!! Εύχομαι σε όλες σας σε αυτή την ομάδα ο ερχόμενος Απρίλιος να ειναι ο καλύτερος της ζωής σας!!! Θα τα λέμε συχνά!!

Ετσι θέλει επιμονή και υπομονή για κατι που θελουμε στη ζωή μας καλως ήρθες στο παρεακι μας Μαρία σου εύχομαι όλα καλα να εχεις μια καλή εγκυμοσύνη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...