Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Απριλίου 2018


Anna Kal

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, xristina55 είπε:

Κοριτσια μου σας αποχαιρετω ,το ονειρο τελειωσε ,αυριο παμε για αποξεση

Με το καλο τελειομηνες εγκυμοσυνες με γερα παιδακια σε ολες σας ευχομαι !

κοριτσακι μου λυπαμαι πολυ, παρε το χρονο σου και ευχομαι η επομενη εγκυμοσυνη να οδηγησει σε ενα υγιεστατο μωρακι. 

Σαν συμβουλη, θα σου ελεγα να παρεις και μια γνωμη απο ενα γυναικολογο με εξειδικευση στις καθ' εξιν αποβολες, εχουν διαφορετικο ματι απο τους μαιευτηρες μας και μπορει να σε βοηθησει καλυτερα πιστευω. Και πολυ σημαντικο ειναι να κανουμε εξετασεις και οι 2, μπορει να βρισκεται στον ανδρικο παραγοντα καποιο θεματακι και να μην προχωραει η εγκυμοσυνη.

Κουράγιο και ευχομαι συντομα να βρειτε ακρη και να βγει το ουρανιο τοξο. 


nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 440
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 22.9.2017 at 0:46 ΜΜ, xristina55 είπε:

Κοριτσια μου σας αποχαιρετω ,το ονειρο τελειωσε ,αυριο παμε για αποξεση

Με το καλο τελειομηνες εγκυμοσυνες με γερα παιδακια σε ολες σας ευχομαι !

Κριμα κορίτσι μου λυπαμαι πολυ:-( Θα ειναι δυσκολο στην αρχη αλλα ευχομαι να το ξεπερασεις γρηγορα,να κανεις τις απαραιτητες εξετασεις και να ξαναπροσπαθησετε...μην το βαζεις κατω..οτι θες να μοιραστεις εδω θα μαστε για σενα..

Οι εγγυουλες πως ειστε στον τριτο μηνα;;εχει κανει καμια σας αυχενικη;;

Οσες μας διαβαζετε ακομα στειλτε ξανα τις ΠΗΤ σας κ αν ξερετε το φυλλο του μωρου να φτιαξω ετσι μια μικρη λιστα εδω για μας...Περιμενω κ αλλες κοπελες στην παρεα:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή Κυριακή! Βλεπω ότι είμαστε πολύ λίγες για Απρίλιο σε σχέση με άλλους μήνες :(

Άννα καλά πάει ο τρίτος μήνας αραιωσαν τ συμπτώματα αλλά εκεί που ξαναχτυπούν με βγάζουν νοκ-αουτ, χτες ήμουν χάλια λες και γύρισε η 8η εβδομάδα πίσω, να είναι καλά το πουλακι μου. Όλα καλά φαίνονταν στον υπέρηχο της Παρασκευής, έβγαινε και τρεις μέρες μπροστά όποτε για πητ θα σου πω σίγουρα όταν κάνουμε την αυχενικη μας στις 29 του μήνα και ελπίζω να συνεχίσουν όλα καλα! Εσύ πως τα πας πας; κοντεύει και η Αυχενική σου!!!!

Τα αλλά κορίτσια τι κανετε; εύχομαι όλα να είναι καλά 


nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Guinevere είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή Κυριακή! Βλεπω ότι είμαστε πολύ λίγες για Απρίλιο σε σχέση με άλλους μήνες :(

Άννα καλά πάει ο τρίτος μήνας αραιωσαν τ συμπτώματα αλλά εκεί που ξαναχτυπούν με βγάζουν νοκ-αουτ, χτες ήμουν χάλια λες και γύρισε η 8η εβδομάδα πίσω, να είναι καλά το πουλακι μου. Όλα καλά φαίνονταν στον υπέρηχο της Παρασκευής, έβγαινε και τρεις μέρες μπροστά όποτε για πητ θα σου πω σίγουρα όταν κάνουμε την αυχενικη μας στις 29 του μήνα και ελπίζω να συνεχίσουν όλα καλα! Εσύ πως τα πας πας; κοντεύει και η Αυχενική σου!!!!

Τα αλλά κορίτσια τι κανετε; εύχομαι όλα να είναι καλά 

Καλημερα ναι ειμαστε λιγες δυστυχώς ελπιζω να μαζευτουμε πιο πολλες να τα λεμε..Υπομονη το 1/3 το φαγαμε ετσι παιρνω κουραγιο εγω χαχαχ!!!Την Πέμπτη εχω ραντεβου μια μερα πριν Απο σενα...και παρ'όλο που ειναι το δευτερο μου εχω πιο πολυ αγχος για ολα...Εγω απο συμπτωματα οχι πολλα οι καουρες μου με πεθαναν την προηγουμενη βδομαδα κ απο υπνο καλα παω δοξα τον Θεό:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλησπερα!!χαίρομαι πολύ που σας βρίσκω διότι είμαι κι εγώ μια από εσάς με ΠΗΤ 28/4/2018.. βρισκομαι δηλαδη στην 9η εβδομαδα τωρα και είναι το πρώτο μου παιδακι..έχω αρκετό άγχος κι εγώ αλλά όλα θα πάνε Καλά!!!Καλή υπομονή και Καλή δύναμη σε Όλες!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 58 λεπτά , fereniki ❤ είπε:

Κορίτσια μου Καλησπερα!!χαίρομαι πολύ που σας βρίσκω διότι είμαι κι εγώ μια από εσάς με ΠΗΤ 28/4/2018.. βρισκομαι δηλαδη στην 9η εβδομαδα τωρα και είναι το πρώτο μου παιδακι..έχω αρκετό άγχος κι εγώ αλλά όλα θα πάνε Καλά!!!Καλή υπομονή και Καλή δύναμη σε Όλες!!

Καλως ηρθες στο παρεακι μας με το καλο να εχεις μια υγιή εγκυμοσύνη..Αυτο εγραφα κ εγω το πρωι παρ'όλο που ειναι το δευτερο μου εχω περισσοτερο αγχος τωρα αλλα ενταξει σκεφτομαι θετικα:) Θα κανω  Μια λιστα με τις ΠΗΤ μας για να ξερω ποιες ακομα μας διαβαζουν σ βαζω μεσα!!!

Οι εγκυουλες μας!!!

1.Anna Kal. :ΠΗΤ  03/04/2018!!!

2.stalitsa82 :ΠΗΤ  25/04/2018!!!

3.Guinevere : ΠΗΤ

4.fereniki: ΠΗΤ  28/04/2018!!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, fereniki ❤ είπε:

Κορίτσια μου Καλησπερα!!χαίρομαι πολύ που σας βρίσκω διότι είμαι κι εγώ μια από εσάς με ΠΗΤ 28/4/2018.. βρισκομαι δηλαδη στην 9η εβδομαδα τωρα και είναι το πρώτο μου παιδακι..έχω αρκετό άγχος κι εγώ αλλά όλα θα πάνε Καλά!!!Καλή υπομονή και Καλή δύναμη σε Όλες!!

Καλώς όρισες fereniki και με το καλό το μωράκι σου!!! Και μένα το πρώτο μου παιδάκι! 

2 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Καλως ηρθες στο παρεακι μας με το καλο να εχεις μια υγιή εγκυμοσύνη..Αυτο εγραφα κ εγω το πρωι παρ'όλο που ειναι το δευτερο μου εχω περισσοτερο αγχος τωρα αλλα ενταξει σκεφτομαι θετικα:) Θα κανω  Μια λιστα με τις ΠΗΤ μας για να ξερω ποιες ακομα μας διαβαζουν σ βαζω μεσα!!!

Οι εγκυουλες μας!!!

1.Anna Kal. :ΠΗΤ  03/04/2018!!!

2.stalitsa82 :ΠΗΤ  25/04/2018!!!

3.Guinevere : ΠΗΤ

4.fereniki: ΠΗΤ  28/04/2018!!!

 

Νομιζω είτε το πρώτο είτε το δεύτερο είτε το τρίτο είναι η αγωνία θα είναι η ίδια κοριτσάκι μου!

  • Μου αρέσει 2

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ ολες πολυ!!καλως σας βρηκα!!να μοιραζομαστε αυτα που μας συμβαινουν...!!οταν ειδα το τεστ δε μπορουσα να το πιστεψω!!και καθε μερα ευχομαι ολα να πανε καλα!!!με το καλο σε ολες μας λοιπον με υγεια σε μας και τα μωρακια μας!!Guinevere ποτε εχεις πητ εσυ;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , fereniki ❤ είπε:

Σας ευχαριστώ ολες πολυ!!καλως σας βρηκα!!να μοιραζομαστε αυτα που μας συμβαινουν...!!οταν ειδα το τεστ δε μπορουσα να το πιστεψω!!και καθε μερα ευχομαι ολα να πανε καλα!!!με το καλο σε ολες μας λοιπον με υγεια σε μας και τα μωρακια μας!!Guinevere ποτε εχεις πητ εσυ;;

Και εγω δεν το πιστευα μπορω να πω οτι ημουν και σιγουρη πως δεν ημουν εγκυος γιατι 2 μερες ειχα πολυ λιγο αιμα και λεω αυτο ηταν...και μετα λεω βρε δεν κανωτο ενα τεστ να μου φυγει η ιδεα?ε και οταν ειδα θετικο δεν μπορουσα να το πιστεψω!!!Αχ κοριτσια μου φανταζομαι εσας που ειναι κ τα πρωτα σας τα περιμενετε πως κ πως ε;Καλες εγκυμοσυνες να χετε και υγιέστατα μωρακια..εδω θα τα λεμε ολα υπερηχους εξετασεις,συναισθηματα!!!

πρίν από 18 λεπτά , Guinevere είπε:

Καλώς όρισες fereniki και με το καλό το μωράκι σου!!! Και μένα το πρώτο μου παιδάκι! 

Νομιζω είτε το πρώτο είτε το δεύτερο είτε το τρίτο είναι η αγωνία θα είναι η ίδια κοριτσάκι μου!

Εσενα περιμενω ΠΗΤ σου γιαυτο δεν σε εβαλα ακομα:) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna Kal είπε:

Και εγω δεν το πιστευα μπορω να πω οτι ημουν και σιγουρη πως δεν ημουν εγκυος γιατι 2 μερες ειχα πολυ λιγο αιμα και λεω αυτο ηταν...και μετα λεω βρε δεν κανωτο ενα τεστ να μου φυγει η ιδεα?ε και οταν ειδα θετικο δεν μπορουσα να το πιστεψω!!!Αχ κοριτσια μου φανταζομαι εσας που ειναι κ τα πρωτα σας τα περιμενετε πως κ πως ε;Καλες εγκυμοσυνες να χετε και υγιέστατα μωρακια..εδω θα τα λεμε ολα υπερηχους εξετασεις,συναισθηματα!!!

Ναι...!!με το Καλό!!απίστευτα τα συναισθήματα κι ως τώρα.. κάθε φορά που κάνω υπέρηχο!!!!είναι να κάνω την Αυχενική μου 17/10..εσεις από ότι είδα θα την κάνετε νωρίτερα!!με το καλό να γίνει κι Αυτό! Ξέρετε αν την κανουν ενδοκολπικα η απο πανω;; εκει σου υπολογίζουν πιο συγκεκριμένα και την πιθανη ημερομηνία τοκετου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , fereniki ❤ είπε:

Ναι...!!με το Καλό!!απίστευτα τα συναισθήματα κι ως τώρα.. κάθε φορά που κάνω υπέρηχο!!!!είναι να κάνω την Αυχενική μου 17/10..εσεις από ότι είδα θα την κάνετε νωρίτερα!!με το καλό να γίνει κι Αυτό! Ξέρετε αν την κανουν ενδοκολπικα η απο πανω;; εκει σου υπολογίζουν πιο συγκεκριμένα και την πιθανη ημερομηνία τοκετου;

Εχω διαβασει πως σε μερικες περιπτωσεις που δεν εχουν καθαρη εικονα κανουν κολπικο υπέρηχο αλλιως στην κοιλια θα σου πω την Πεμπτη που θα κανω :) οσο για την ημερομηνία τοκετού δεν ξερω δεν θυμαμαι..θα σας ενημερωσω ομως!!μου ειπε μπορει να δουμε κ το φυλλο ανυπομονώ για την εξεταση!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Anna Kal είπε:

Εχω διαβασει πως σε μερικες περιπτωσεις που δεν εχουν καθαρη εικονα κανουν κολπικο υπέρηχο αλλιως στην κοιλια θα σου πω την Πεμπτη που θα κανω :) οσο για την ημερομηνία τοκετού δεν ξερω δεν θυμαμαι..θα σας ενημερωσω ομως!!μου ειπε μπορει να δουμε κ το φυλλο ανυπομονώ για την εξεταση!!!!

Άντε με το Καλό!!όλα να πάνε τέλεια!!νομιζω πως μετα απο την Αυχενική διαφάνεια ισως μας φυγει το πολυ το αγχος...καλό βράδυ σε Όλες!!με καλεί ο Μορφέας...χιχι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, fereniki ❤ είπε:

Άντε με το Καλό!!όλα να πάνε τέλεια!!νομιζω πως μετα απο την Αυχενική διαφάνεια ισως μας φυγει το πολυ το αγχος...καλό βράδυ σε Όλες!!με καλεί ο Μορφέας...χιχι

Ετσι πιστευω κ γω!Καληνυχτα κοριτσι μου και γω κατα κει παω:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, fereniki ❤ είπε:

Σας ευχαριστώ ολες πολυ!!καλως σας βρηκα!!να μοιραζομαστε αυτα που μας συμβαινουν...!!οταν ειδα το τεστ δε μπορουσα να το πιστεψω!!και καθε μερα ευχομαι ολα να πανε καλα!!!με το καλο σε ολες μας λοιπον με υγεια σε μας και τα μωρακια μας!!Guinevere ποτε εχεις πητ εσυ;;

Νομίζω ακόμη δεν το έχουμε πιστέψει. Τουλάχιστον εγώ πιάνω τον εαυτό μου να μην αντιλαμβάνεται την κατασταση:-D και πετάγεται ο αντρουλης μου και μου λέει "Είσαι έγκυος παιδί μου". Πητ κανονικα βάση περιοδου έχω 13/4 αλλά την Παρασκευή το εβγαζε 3 μερες μπροστα και μου ειπε ο γιατρος λογικα καπου 8 με 13 απριλιου θα παιξει θα φανεί στην αυχενικη! 

Κοντά είναι ο Οκτώβρης φερενικη μου είναι το μικρούλη της παρέας το σπορακι σου γι'αυτό και πιο μετα η αυχανικη! Όλα καλά θα πάνε!!!

11 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Και εγω δεν το πιστευα μπορω να πω οτι ημουν και σιγουρη πως δεν ημουν εγκυος γιατι 2 μερες ειχα πολυ λιγο αιμα και λεω αυτο ηταν...και μετα λεω βρε δεν κανωτο ενα τεστ να μου φυγει η ιδεα?ε και οταν ειδα θετικο δεν μπορουσα να το πιστεψω!!!Αχ κοριτσια μου φανταζομαι εσας που ειναι κ τα πρωτα σας τα περιμενετε πως κ πως ε;Καλες εγκυμοσυνες να χετε και υγιέστατα μωρακια..εδω θα τα λεμε ολα υπερηχους εξετασεις,συναισθηματα!!!

Εσενα περιμενω ΠΗΤ σου γιαυτο δεν σε εβαλα ακομα:) 

Πανικος γινεται στο σπιτι, το σπορακι είναι το επίκεντρο σε όλα από τώρα. Περιμένουμε πως και πως τον υπερηχο, ο μπαμπάς μας με το κινητό στο χέρι να βγάζει βίντεο τρελαθηκαμε οικογενειακώς! Στο δεύτερο αννα μου φαντάζομαι έχει και αυτό τη χάρη του αφού θα αποκτήσει το παιδάκι σου αδελφάκι. 

Καλημέρα κιολας κορίτσια μου καλή εβδομάδα να έχουμε με πολλά ευχάριστα νέα! 

  • Μου αρέσει 2

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Guinevere είπε:

Νομίζω ακόμη δεν το έχουμε πιστέψει. Τουλάχιστον εγώ πιάνω τον εαυτό μου να μην αντιλαμβάνεται την κατασταση:-D και πετάγεται ο αντρουλης μου και μου λέει "Είσαι έγκυος παιδί μου". Πητ κανονικα βάση περιοδου έχω 13/4 αλλά την Παρασκευή το εβγαζε 3 μερες μπροστα και μου ειπε ο γιατρος λογικα καπου 8 με 13 απριλιου θα παιξει θα φανεί στην αυχενικη! 

Κοντά είναι ο Οκτώβρης φερενικη μου είναι το μικρούλη της παρέας το σπορακι σου γι'αυτό και πιο μετα η αυχανικη! Όλα καλά θα πάνε!!!

Πανικος γινεται στο σπιτι, το σπορακι είναι το επίκεντρο σε όλα από τώρα. Περιμένουμε πως και πως τον υπερηχο, ο μπαμπάς μας με το κινητό στο χέρι να βγάζει βίντεο τρελαθηκαμε οικογενειακώς! Στο δεύτερο αννα μου φαντάζομαι έχει και αυτό τη χάρη του αφού θα αποκτήσει το παιδάκι σου αδελφάκι. 

Καλημέρα κιολας κορίτσια μου καλή εβδομάδα να έχουμε με πολλά ευχάριστα νέα! 

Καλημερα κοριτσι μου..κ εγω ωρες ωρες ξεχνιεμαι και μετα οταν εχω λιγο χρονο για ονειρα καθομαι κ χαμογελαω σαν το χαζο να ειμαι ειλικρινείς το ηθελα αυτο το μωρο καιρο τωρα αλλα ολο το αναβαλαμε ειμαστε στο χτισιμο σπιτιου  Εδω κ καιρο  περιμενα να γινω μονιμη στη δουλεια μου και μετα ωσπου ο γιος μου εφτασετο 8!!!Ε και λεμε αντε σιγα σιγα χαχα ειμαι περιεργη να δω τον γιο μου τι αντιδραση θα χει που θα χουμε το νινι στο σπιτι....Παντως τωρα ειναι μες στην χαρα χαιδευει την κοιλια μουκαι,με προσεχει:)Αληθεια δουλευεις εσυ;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...