Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Απριλίου 2018


Anna Kal

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Guinevere είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Πώς είστε σημερα; 

fereniki ολα καλα θα πανε κοριτσι. Ολες χρειαζομαστε προσοχη ειδικα το πρωτο τριμηνο. Και εγω κανω ακομη ενεσεις προγεστερονης συν 4 ουτροτζεσταν των 100 κολπικα και το βραδακι ινοχεπ η οποια μου εχει κανει τη κοιλια πουα αλλα χαλαλι!

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ ότι όλα είναι για Καλό!!θα περάσουν κι αυτά και μετά θα έχουμε τα μωράκια μας!!Κάντε υπομονή!

8 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Καλημερα κορίτσι μου..δεν κοιμηθηκα καλα χθες αλλα για αλλο λογο..ο γιος μου απο την προηγουμενη εβδομάδα μετα την επίσκεψή του στην τουαλέτα εχει λιγο αιμα στο χαρτι θα κλεισω ραντεβου τωρα να δω τι παιζει γιατι εχω κατααγχωθει....πφφφ

Εσυ πως εισαι;

Καλησπέρα κορίτσι μου και περαστικά στο μικρό σου!!ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό.. πήγατε στο γιατρο;;

4 ώρες πρίν, Guinevere είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου έριξα ένα τρίωρο ύπνο στον καναπέ χωρίς να το καταλάβω, τώρα ξύπνησα με αναγουλες :-(

Περαστικά στον μικρό σου!!!!! Περιμένουμε νέα σας

Κορίτσι πως εισαι;;;εισαι καλυτερα;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 440
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σημερα μαλλον ειναι η μερα των αναγουλων @fereniki ❤ μου, ευτυχως δε με πιασανε και οι εμετοι παλι, μου ηταν το πιο δυσκολο συμπτωμα. πολυς υπνος σημερα δε ξερω τι κανει το ζουζουνι και κοιμαμαι οπου βρεθω, εχω και να μαγειρεψω για αυριο και δεν εχω δυναμεις

εσυ πως εισαι σημερα; 

Αννα πηγατε γιατρο;


nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Guinevere είπε:

σημερα μαλλον ειναι η μερα των αναγουλων @fereniki ❤ μου, ευτυχως δε με πιασανε και οι εμετοι παλι, μου ηταν το πιο δυσκολο συμπτωμα. πολυς υπνος σημερα δε ξερω τι κανει το ζουζουνι και κοιμαμαι οπου βρεθω, εχω και να μαγειρεψω για αυριο και δεν εχω δυναμεις

εσυ πως εισαι σημερα; 

Αννα πηγατε γιατρο;

Σήμερα καλά είμαι...κλασικα νύσταζώ βέβαια..χεχε..δεν πειράζει.. υγεία να έχουν τα μωράκια μας κι ας ταλαιπωρουμαστε λιγακι!!μετά το πρώτο τρίμηνο νομίζω θα είμαστε καλύτερα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια κοριτσια μου τωρα εκατσα επιτελους..ευτυχως δεν ειναι κατι ετσι φανηκε τουλαχιστον..εχει σφιχτό κωλαρικο!Τον εβαλε μια αλοιφη..μου εδωσε κ μενα για το σπιτι κ απο αυριο θα πρεπει να του την βαζω δυο φορες την μερα..κ μια λιστα για το τι ειναι καλο να τρωει κ τι να αποφευγουμε..σε καμια 10 μερες θα ειναι οκ αλλιως θα πρεπει να ξαναπαμε!!!Εβαλα τα χειροτερα στο μυαλο μου αλλα ειμαι καλυτερα τωρα:) 

Κοριτσια οσο μπορειτε κοιμηθειτε θα εχουμε κατιιι ξενυχτια μετα...κουκουβαγιες θα γινουμε χαχαχα

Guinevere μου πλησιαζει και η αυχενικη!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, fereniki ❤ είπε:

Σήμερα καλά είμαι...κλασικα νύσταζώ βέβαια..χεχε..δεν πειράζει.. υγεία να έχουν τα μωράκια μας κι ας ταλαιπωρουμαστε λιγακι!!μετά το πρώτο τρίμηνο νομίζω θα είμαστε καλύτερα...

Αχαχααχχα και οι 3 με μόνιμη νύστα αλλά μετά όπως είπε η Άννα κουκουβάγιες θα γίνουμε :-D ελπίζω φερενικη μου να περάσουν εντελως να απολαύσουμε και την κοιλιά που θα ρθει!!!!

12 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Γεια κοριτσια μου τωρα εκατσα επιτελους..ευτυχως δεν ειναι κατι ετσι φανηκε τουλαχιστον..εχει σφιχτό κωλαρικο!Τον εβαλε μια αλοιφη..μου εδωσε κ μενα για το σπιτι κ απο αυριο θα πρεπει να του την βαζω δυο φορες την μερα..κ μια λιστα για το τι ειναι καλο να τρωει κ τι να αποφευγουμε..σε καμια 10 μερες θα ειναι οκ αλλιως θα πρεπει να ξαναπαμε!!!Εβαλα τα χειροτερα στο μυαλο μου αλλα ειμαι καλυτερα τωρα:) 

Κοριτσια οσο μπορειτε κοιμηθειτε θα εχουμε κατιιι ξενυχτια μετα...κουκουβαγιες θα γινουμε χαχαχα

Guinevere μου πλησιαζει και η αυχενικη!!!

Μπραβο κοριτσάκι μου όλα καλά με τον μικρό θα περάσει και Αυτο! Ναιιιιι αύριο ξεκινάς εσύ Άννα μου και σε ακολουθώ εγώ την Παρασκευή και μετά η φερενικη! Από τη μια ενθουσιάζομαι και περιμένω πως και πως να το δω από την άλλη αγχώνομαι κιόλας

Καλημέρα κορίτσια!!!!!

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Guinevere είπε:

Αχαχααχχα και οι 3 με μόνιμη νύστα αλλά μετά όπως είπε η Άννα κουκουβάγιες θα γίνουμε :-D ελπίζω φερενικη μου να περάσουν εντελως να απολαύσουμε και την κοιλιά που θα ρθει!!!!

Μπραβο κοριτσάκι μου όλα καλά με τον μικρό θα περάσει και Αυτο! Ναιιιιι αύριο ξεκινάς εσύ Άννα μου και σε ακολουθώ εγώ την Παρασκευή και μετά η φερενικη! Από τη μια ενθουσιάζομαι και περιμένω πως και πως να το δω από την άλλη αγχώνομαι κιόλας

Καλημέρα κορίτσια!!!!!

Καλημέρα κοριτσια μου!!!Αυριο 18:00 εγω!!Ανυπομονώ να δω το ζουζουνι μ ποσο μεγαλωσε αλλα εχω κ ενα μικρο αγχος οπως λες κ εσυ.Αλλα πιστευω ολα καλα θα μας πανε κ του χρονου τον Απριλιο θα μιλαμε για τα μωρα μας!!!:mad:

stalitsa82 Aκουει;:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Anna Kal είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!!!Αυριο 18:00 εγω!!Ανυπομονώ να δω το ζουζουνι μ ποσο μεγαλωσε αλλα εχω κ ενα μικρο αγχος οπως λες κ εσυ.Αλλα πιστευω ολα καλα θα μας πανε κ του χρονου τον Απριλιο θα μιλαμε για τα μωρα μας!!!:mad:

stalitsa82 Aκουει;:)

Λίγες ώρες μείνανε θα περιμένουνε και εμείς τα νέα σου Άννα μου!!! Πασχαλινά ζουζουνια θα έχουμε!!! 

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Guinevere είπε:

Αχαχααχχα και οι 3 με μόνιμη νύστα αλλά μετά όπως είπε η Άννα κουκουβάγιες θα γίνουμε :-D ελπίζω φερενικη μου να περάσουν εντελως να απολαύσουμε και την κοιλιά που θα ρθει!!!!

Μπραβο κοριτσάκι μου όλα καλά με τον μικρό θα περάσει και Αυτο! Ναιιιιι αύριο ξεκινάς εσύ Άννα μου και σε ακολουθώ εγώ την Παρασκευή και μετά η φερενικη! Από τη μια ενθουσιάζομαι και περιμένω πως και πως να το δω από την άλλη αγχώνομαι κιόλας

Καλημέρα κορίτσια!!!!!

Κορίτσια καλησπέρα!!Άννα χαίρομαι πολύ που είναι όλα καλά και δεν ήταν κάτι σοβαρό.. Θα περάσει κι αυτό θα δεις σε λίγες μέρες!! Περιμένω αύριο και μεθαύριο να μάθω τα νέα σας και να μοιραστώ τη χαρά σας!!τωρα θα εχουν γινει παιδακια κανονικα τα μωρακια σας...μικροσκοπικα βεβαια...και μετα ερχεται κ ησειρα μου...η αλήθεια είναι ότι πιστεύω πως μετα απο αυτο θα μας φύγει αρκετό άγχος,είναι..άπο όσα έχω καταλαβει.. η πρώτη σοβαρή εξέταση αυτή...οσο για τη νύστα...κοιμηθειτε όσο Μπορείτε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα κι από μένα ... Σας διαβάζω αλλά όποτε πάω να σας γράψω κάτι γίνεται και δεν προλαβαίνω!

Βλέπω αρχίσατε να μεγαλώνετε ε;; Λοιπόν για τα κορίτσια που δεν ξέρουν εγώ ΠΗΤ έχω 25/4/2018 που θα το επιβεβαιώσουμε στο 100% στην αυχενική όπως μας είπε ο γιατρός. Πήγαμε δεύτερη φορά την Τετάρτη και το φασολακι μας είχε μεγαλώσει... αρχίζει να μοιαζέι με ανθρωπάκι κανονικό!

Πέρασα κι ένα συνάχι που με ταλαιπώρησε γύρω στις 10 μέρες αφού δεν μπορούσα να πάρω τίποτα και ήμουν μες στα νευρα. Το μόνο καλό ήταν ότι λόγω συναχιου δεν είχα όσφρηση και δεν είχα αναγουλες από τις μυρωδιές αλλά τώρα που συνηλθα άντε πάλι...έχω μεγάλο θέμα!

 Αυχενική 9/10 εμείς. Εσείς;;;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stalitsa82 είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα κι από μένα ... Σας διαβάζω αλλά όποτε πάω να σας γράψω κάτι γίνεται και δεν προλαβαίνω!

Βλέπω αρχίσατε να μεγαλώνετε ε;; Λοιπόν για τα κορίτσια που δεν ξέρουν εγώ ΠΗΤ έχω 25/4/2018 που θα το επιβεβαιώσουμε στο 100% στην αυχενική όπως μας είπε ο γιατρός. Πήγαμε δεύτερη φορά την Τετάρτη και το φασολακι μας είχε μεγαλώσει... αρχίζει να μοιαζέι με ανθρωπάκι κανονικό!

Πέρασα κι ένα συνάχι που με ταλαιπώρησε γύρω στις 10 μέρες αφού δεν μπορούσα να πάρω τίποτα και ήμουν μες στα νευρα. Το μόνο καλό ήταν ότι λόγω συναχιου δεν είχα όσφρηση και δεν είχα αναγουλες από τις μυρωδιές αλλά τώρα που συνηλθα άντε πάλι...έχω μεγάλο θέμα!

 Αυχενική 9/10 εμείς. Εσείς;;;

 

Γεια σου stalitsa82 μου!!Λεω που ειναι αυτη η ψυχή χιχι...εδω μεγαλωνουμε τις κοιλιτσες μας :-D Αυριο το απογευμα παω για αυχενική αντε να ξημερωσει δεν μπορω να περιμενω!!!Περαστικουλια σου σπαστικο αυτο να μην μπορεις να παρεις τπτ.Και εγωοταν ειχα πονοκεφαλους μου την εδινε πιο πολυ που δεν μπορουσα ν παρω τιποτα κ ετσι κατεληγα μ πιο πολυ πονοκεφαλο χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Anna Kal είπε:

Γεια σου stalitsa82 μου!!Λεω που ειναι αυτη η ψυχή χιχι...εδω μεγαλωνουμε τις κοιλιτσες μας :-D Αυριο το απογευμα παω για αυχενική αντε να ξημερωσει δεν μπορω να περιμενω!!!Περαστικουλια σου σπαστικο αυτο να μην μπορεις να παρεις τπτ.Και εγωοταν ειχα πονοκεφαλους μου την εδινε πιο πολυ που δεν μπορουσα ν παρω τιποτα κ ετσι κατεληγα μ πιο πολυ πονοκεφαλο χαχαχ

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι! Αύριο ε;;; Αχ τι καλά, όλα τέλεια θα πάνε, μην αγχώνεσαι. Όλες θα έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά  μέσα στον Απρίλιο!!!! Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά για να πηγαίνουν όλα θετικά!! Κι εγώ όταν σκέφτομαι την αυχενική αγχώνομαι αλλά μετά λέω οοοοχι όλα θα είναι καλά!

Να μπεις να μας ενημερώσεις εννοείται έτσι; Θα περιμένουμε!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ετσι θετικες σκεψεις κ ονειρα για τα μωρακια μας!!!Ναι εννοειτε θα μπω κατα το βραδακι να σας πωΕυχαριστώ τα νεα μου:) και μετα εχει σειρα με το καλο την Παρασκευη η Guinevere μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Anna Kal είπε:

Καλημερα κ απο μενα κοριτσια!!Σε ευχαριστω  Guinevere μου ν σαι καλα!!!!:) Πως εισαι εσυ σημερα?

Καλημέρα Άννα μου! Καλά είμαι από συμπτώματα μέχρι στιγμής ηρεμία, άρχισα να αγχώνομαι για αύριο όμως :-( και όλο μου λέω να σκέφτομαι θετικά 

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...