Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Απριλίου 2018


Anna Kal

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Anna Kal είπε:

Ετσι θέλει επιμονή και υπομονή για κατι που θελουμε στη ζωή μας καλως ήρθες στο παρεακι μας Μαρία σου εύχομαι όλα καλα να εχεις μια καλή εγκυμοσύνη!!!

Καλώς σας βρήκα και με το καλό να υποδεχτούμε τα μωρά μας όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 440
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, maria1988 είπε:

Μοιάζουν πολυ οι ιστορίες μας κοπέλα μου!! Εγω έχω πιθανή ημερομηνία 2/4 και θα κάνω την αυχενική στις 22 του μηνα. Έχω περάσει απο σαράντα κύματα ύστερα απο χρόνια προσπαθειών,εξετάσεων και τελικά εξωσωματικη που ευτυχώς πέτυχε με την πρώτη.  Ένα εμβρυακό το οποίο ειναι 3 εκατοστά λοιπόν και κάθε φορά που το βλέπω νιώθω τόσο ευτυχισμενη!! Και μένα η χοριακη στην αρχή ηταν χαμηλή πολυ με μια μικροβιολόγο που με αποθάρρυνε τελειως ότι πάμε για βιοχημική κύηση, με αίμα η καφέ υγρά κάθε λίγο και λιγάκι αλλα ευτυχώς όλα πάνε καλα!! Καθημερινές ενέσεις προγεστερονης, ινοχεπ, ουτροτζεσταν, σικλακουρ, φολλικο ,ασβέστιο αλλα να σας πω κατι;;; θα τα ξαναέκανα χίλιες φορές αρκεί να πάνε όλα καλα και να ερθει το μωράκι που τόσο λαχταράμε!! Εύχομαι σε όλες σας σε αυτή την ομάδα ο ερχόμενος Απρίλιος να ειναι ο καλύτερος της ζωής σας!!! Θα τα λέμε συχνά!!

καλωσορισες κοπελα μου! οντως μοιαζουν οι ιστοριες μας πολυ, και εμεις τεσσερα χρονια κοντα προσπαθειες απειρες εξετασεις τελικα μια μεταλλαξη της κυστικης ινωσης μας ελυσε το μυστηριο, μονη λυση εξωσωματικη, ξεκινησαμε ολα καλα πηγαιναν μεχρι που οι βοηθοι του εξωσωματικου δεν αποφασιζαν ποσα ωοθηλακια εχω ο ενας μετρουσε 18 η αλλη 25, παθαινω μια ωραια υπερδιεγερση με καθυστερουν για ωοληψια και 3 ωρες πριν το χειρουργειο παθαινω προωρη ωορρηξια, σπανια επιπλοκη της εξωσωματικης και μου μενουν 2 ωοθηλακια. Και απορουσα και εγω γιατι δεν μπορουσα να περπατησω και ποναγα φρικτα πριν την ωοληψια. Ευτυχως και τα 2 ωοθηλακια δωσαν ωαρια, ευτυχως γονιμοποιηθηκαν και τα 2, ευτυχως προχωρησαν και τα δυο, τα βαλαμε 3η μερα 8κυτταρα το ενα 5 το αλλο και τελικα φωλιασε το ενα ζουζουνι. Αλλα οπως ειπες θα τα εκανα ξανα ολα φτανει να πανε ολα καλα και να κρατησουμε το μωρο μας! Νταξη για τη χοριακη ασχολιαστο η περιπτωση μου, το λαθος μικροβιολογικο μου εβγαζε 1900 την 5η εβδομαδα και με αργη αυξηση, πηγα σε αλλο γιατι ελεγα δεν ειναι δυνατον να εχω τοσα συμπτωματα και να μου λενε ετοιμασου για τα χειροτερα. Τελικα το αλλο μικροβιολογικο 27 000 και σε 93 ωρες 50 000!!!! τζαμπα λαχταρα, αγχος και στεναχωρια 


nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κοριτσια!!! εμεις παλευουμε με τα συμπτωματα, αν και τις τελευταιες μερες αραιωσαν. Συνεχιζουμε τον χορο των εξετασεων μας, καναμε ξανα τον προγεννητικο, γενικη ουρων, και παρακολουθουμε θυρεοειδη στενα γιατι δεν εχω τον αδενα και τον αντιπαραγοντα 10 για τη θρομβοφιλια. Παρασκευη εχουμε ραντεβου με το γιατρο μας και ευχομαι να ειναι ολα καλα. Με το θεμα αυχανικη τι κανατε κοριτσια? κλεισατε? 

 


nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Guinevere είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! εμεις παλευουμε με τα συμπτωματα, αν και τις τελευταιες μερες αραιωσαν. Συνεχιζουμε τον χορο των εξετασεων μας, καναμε ξανα τον προγεννητικο, γενικη ουρων, και παρακολουθουμε θυρεοειδη στενα γιατι δεν εχω τον αδενα και τον αντιπαραγοντα 10 για τη θρομβοφιλια. Παρασκευη εχουμε ραντεβου με το γιατρο μας και ευχομαι να ειναι ολα καλα. Με το θεμα αυχανικη τι κανατε κοριτσια? κλεισατε? 

 

Καλημερα κουραγιο εχουμε ακομα δρομο...εγω δεν προλαβαινω απτον υπνο μιλαμε για υπνο και τωρα να κλεισω τα ματια μου θα κοιμηθω...χαχαχ !Εχω την αλλη Πέμπτη ραντεβου για αυχενικη ίσως δουμε και το φύλλο του μωρου:) εσυ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια ,τα δικα μου νεα δ ειναι καλα...την προηγουμενη εβδομαδα ειδαμε καρδουλα να αναβοσβηνει αλλα αυτη την εβδομαδα τπτ...πηγε κ σε δευτερο γιατρο κ αυτος ειπε οτι μαλλον παλλινδρομησε 

Σαββατο παμε για αποξεση μαλλον

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , xristina55 είπε:

Καλημερα κοριτσια ,τα δικα μου νεα δ ειναι καλα...την προηγουμενη εβδομαδα ειδαμε καρδουλα να αναβοσβηνει αλλα αυτη την εβδομαδα τπτ...πηγε κ σε δευτερο γιατρο κ αυτος ειπε οτι μαλλον παλλινδρομησε 

Σαββατο παμε για αποξεση μαλλον

Λυπάμαι πολύ κοριτσι μου... στον δευτερο γιατρο υποθετω πως  κανατε απόπειρα να ξαναακουσετε την καρδουλα κ τιποτα;;:-( Σε τι οφείλεται γνωριζεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Anna Kal είπε:

Λυπάμαι πολύ κοριτσι μου... στον δευτερο γιατρο υποθετω πως  κανατε απόπειρα να ξαναακουσετε την καρδουλα κ τιποτα;;:-( Σε τι οφείλεται γνωριζεις;

Ο δευτερος γιατρος το ειδε ξεκαθαρα κ μαλιστα το βγαλε κατα πολυ μεγαλυτερο σε μεγεθος απο τον πρωτο αλλα καρδια δεν βρηκε... παρασκευη θα ξανακανω τελευταιο υπερηχο αν κ οι 2 γιατροι ειναι 99% σιγουροι οτι κατι δεν παει καλα... ειναι η 5η μου αποτυχια ,υστερα απο διακοπη στην 14η ,2 βιοχημικες κ μια εκτοπη κυηση κ αν κ ημουν πληρως καλυμενη απο θρομβοφιλια κανεις γιατρος δ μπορει να μου πει τι εφταιξε παλι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , xristina55 είπε:

Ο δευτερος γιατρος το ειδε ξεκαθαρα κ μαλιστα το βγαλε κατα πολυ μεγαλυτερο σε μεγεθος απο τον πρωτο αλλα καρδια δεν βρηκε... παρασκευη θα ξανακανω τελευταιο υπερηχο αν κ οι 2 γιατροι ειναι 99% σιγουροι οτι κατι δεν παει καλα... ειναι η 5η μου αποτυχια ,υστερα απο διακοπη στην 14η ,2 βιοχημικες κ μια εκτοπη κυηση κ αν κ ημουν πληρως καλυμενη απο θρομβοφιλια κανεις γιατρος δ μπορει να μου πει τι εφταιξε παλι

Καλο κουραγιο κοριτσι μ κανε κ τον υπέρηχο την Παρασκευη μηπως και...αλλιως μην το βαζεις κατω γερη να σαι να ξαναπροσπαθησεις.Περιμενω νεα σου την Παρασκευη..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anna Kal είπε:

Καλημερα κουραγιο εχουμε ακομα δρομο...εγω δεν προλαβαινω απτον υπνο μιλαμε για υπνο και τωρα να κλεισω τα ματια μου θα κοιμηθω...χαχαχ !Εχω την αλλη Πέμπτη ραντεβου για αυχενικη ίσως δουμε και το φύλλο του μωρου:) εσυ?

ξεκουραση και υπνο οσο μπορουμε τωρα Anna Kal!!! η γιατρος που θα μου κανει την αυχενικη με εβαλε για 29/9 θα ειμαι 12+0 με την προυποθεση οτι θα τα δει ολα οκ την Παρασκευη ο γιατρος μου, εχω και οπισθια κλιση και ισως χρειαστει να παω πιο μετα, παρασκευη θα ξερω σιγουρα για ποτε ειμαστε, και ελπιζω να ειναι ολα καλα. Απο τη μια σκεφτομαι θετικα απο την αλλη υπαρχει και αυτη η ανησυχια πισω πισω. Να ευχηθω να πανε ολα καλα την επομενη πεμπτη Αννα! 

1 ώρα πρίν, xristina55 είπε:

Καλημερα κοριτσια ,τα δικα μου νεα δ ειναι καλα...την προηγουμενη εβδομαδα ειδαμε καρδουλα να αναβοσβηνει αλλα αυτη την εβδομαδα τπτ...πηγε κ σε δευτερο γιατρο κ αυτος ειπε οτι μαλλον παλλινδρομησε 

Σαββατο παμε για αποξεση μαλλον

κοριτσι μου πολυ λυπαμαι, ευχομαι να βρουν τι συμβαινει και να πανε ολα καλα απο δω και περα, ανεφερες οτι κοιταξες θρομβοφιλια, εχεις κανει αλλες εξετασεις; θυρεοειδη και γενετικες (καρυοτυπο, κυστικη ινωση κτλ;) 

Περιμενουμε νεα σου την παρασκευη και ελπιζουμε στο μηπως εγινε καποιο λαθος ....

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Guinevere είπε:

ξεκουραση και υπνο οσο μπορουμε τωρα Anna Kal!!! η γιατρος που θα μου κανει την αυχενικη με εβαλε για 29/9 θα ειμαι 12+0 με την προυποθεση οτι θα τα δει ολα οκ την Παρασκευη ο γιατρος μου, εχω και οπισθια κλιση και ισως χρειαστει να παω πιο μετα, παρασκευη θα ξερω σιγουρα για ποτε ειμαστε, και ελπιζω να ειναι ολα καλα. Απο τη μια σκεφτομαι θετικα απο την αλλη υπαρχει και αυτη η ανησυχια πισω πισω. Να ευχηθω να πανε ολα καλα την επομενη πεμπτη Αννα! 

κοριτσι μου πολυ λυπαμαι, ευχομαι να βρουν τι συμβαινει και να πανε ολα καλα απο δω και περα, ανεφερες οτι κοιταξες θρομβοφιλια, εχεις κανει αλλες εξετασεις; θυρεοειδη και γενετικες (καρυοτυπο, κυστικη ινωση κτλ;) 

Περιμενουμε νεα σου την παρασκευη και ελπιζουμε στο μηπως εγινε καποιο λαθος ....

Θετικη σκεψη..ευχαριστω ευχομαι να ειναι ολα καλα γιατι το θελω πολυ τομωρακι αυτο...ευχομαι και σε σενα καλα αποτελέσματα θα περιμενω τα νεα σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anna Kal είπε:

Θετικη σκεψη..ευχαριστω ευχομαι να ειναι ολα καλα γιατι το θελω πολυ τομωρακι αυτο...ευχομαι και σε σενα καλα αποτελέσματα θα περιμενω τα νεα σου!!!

εδω θα ειμαστε να τα λεμε! θετικες σκεψεις και να λεμε οτι ολα καλα θα πανε! 

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου

Εχω κανει τα παντα κ καρυοτυπο κ θυρεοειδη κ υστεροσκοπηση κ ολα... ολα φυσιολογικα κ ο κυκλος μου ρολοι  κ ολες οι εγκυμοσυνες ηρθαν τον 1ο ή 2ο μηνα προσπαθειων ,εχω αλλαξει 3 γιατρους κ ολοι λενε πως δ εχω κατι αλλο να ψαξω

Το μονο που βρεθηκε ειναι η θρομβοφιλια την οποια αυτη τη φορα την καλυψαμε πληρως κ μαλιστα ξεκινησα αγωγη πριν την καθυστερηση γιατι ειχα προβλημα στην εμφυτευση τις αλλες φορες

Απλα ειναι τοσο ψυχοφθορο κ αυτη τη φορα ημουν σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα μιας κ η εγκυμοσυνη ηρθε τον 15αυγουστο υστερα απο νηστεια κ ταμα κ θεωρησα οτι ηταν θαυμα...ακομα δ μπορω να πιστεψω οτι δ χτυπαει καρδουλα κ πως την παρασκευη θα γινει ενα θαυμα κ ολα θα πανε καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, xristina55 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου

Εχω κανει τα παντα κ καρυοτυπο κ θυρεοειδη κ υστεροσκοπηση κ ολα... ολα φυσιολογικα κ ο κυκλος μου ρολοι  κ ολες οι εγκυμοσυνες ηρθαν τον 1ο ή 2ο μηνα προσπαθειων ,εχω αλλαξει 3 γιατρους κ ολοι λενε πως δ εχω κατι αλλο να ψαξω

Το μονο που βρεθηκε ειναι η θρομβοφιλια την οποια αυτη τη φορα την καλυψαμε πληρως κ μαλιστα ξεκινησα αγωγη πριν την καθυστερηση γιατι ειχα προβλημα στην εμφυτευση τις αλλες φορες

Απλα ειναι τοσο ψυχοφθορο κ αυτη τη φορα ημουν σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα μιας κ η εγκυμοσυνη ηρθε τον 15αυγουστο υστερα απο νηστεια κ ταμα κ θεωρησα οτι ηταν θαυμα...ακομα δ μπορω να πιστεψω οτι δ χτυπαει καρδουλα κ πως την παρασκευη θα γινει ενα θαυμα κ ολα θα πανε καλα

Μακαρι στο ευχομαι..εύχομαι να βγουν ψευτες οι γιατροι και να κρατησεις ενα μωρακι στην αγκαλια σου το 2018:mad:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...