Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι, όσες αδιαθετησατε για 1η φορά μετά τη γεννα, πριν σας ερθει πονουσατε καθολου; Δευτέρα Τρίτη πονούσε πολύ η κοιλιά μου (πόνος περιοδου) καθώς και η μέση σου. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τον πόνο. Από την Τετάρτη μέχρι σήμερα όμως δεν πονάω παράνομο ελάχιστες στιγμές αλλά πολύ λίγο. Τελικά δεν ξέρω αν θα μου έρθει. Κοντεύω 5 μηνες που γέννησα . (Θηλάζω )


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι, όσες αδιαθετησατε για 1η φορά μετά τη γεννα, πριν σας ερθει πονουσατε καθολου; Δευτέρα Τρίτη πονούσε πολύ η κοιλιά μου (πόνος περιοδου) καθώς και η μέση σου. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τον πόνο. Από την Τετάρτη μέχρι σήμερα όμως δεν πονάω παράνομο ελάχιστες στιγμές αλλά πολύ λίγο. Τελικά δεν ξέρω αν θα μου έρθει. Κοντεύω 5 μηνες που γέννησα . (Θηλάζω )

Όταν μου ήρθε πρώτη φορά δεν πονούσαν καθόλου απλώς είχε πολύ αίμα. Ούτε τις επόμενες πονούσαν και είχα κανονική ροή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι, όσες αδιαθετησατε για 1η φορά μετά τη γεννα, πριν σας ερθει πονουσατε καθολου; Δευτέρα Τρίτη πονούσε πολύ η κοιλιά μου (πόνος περιοδου) καθώς και η μέση σου. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τον πόνο. Από την Τετάρτη μέχρι σήμερα όμως δεν πονάω παράνομο ελάχιστες στιγμές αλλά πολύ λίγο. Τελικά δεν ξέρω αν θα μου έρθει. Κοντεύω 5 μηνες που γέννησα . (Θηλάζω )

Εμείς είμαστε 5 μηνών  και 10 μερών αλλά δεν μου έχει έρθει περίοδος ακόμα...θηλαζουμε αποκλειστικά...υποθέτω ότι θα μου έρθει όταν ξεκινήσουμε φαγητό που θα μειωθούν οι θηλασμοι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα ..!!! Εμείς έχουμε ξεκινήσει στερεές από φρούτα κ μετά μεσημεριανό τα παμε έτσι κ έτσι τρώει δύο κουταλιτσες αλλά δε του αρέσουν του δίνω κ πατημένα με το χέρι μου φενεται πως δείχνει λίγο περισσότερο ενδιαφέρον αλλά είναι νωρίς ακόμα πάμε αργά αργά ..!!!!

Εμένα όταν μου ήρθε η περίοδος πονούσε δύο τρεις μέρες πριν η μέση μου ....!!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και εγώ είμαι μανούλα που γέννησα το  Μαΐο να χερεστε τα μωράκια σας. Εγώ αδιάθετησα 40 ημερών και από τότε δεν καταλαβαίνω τίποτα όταν αδιάθετω. Πριν είχα φριχτους πόνους μέχρι που λυπωθυμουσα. Τώρα μόνο που έχω πολύ αίμα τίποτα άλλο μια χαρά ευτυχως

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Afroditi85 κι εγώ είμαι ακόμα δε φουλ θηλασμους κάπου 14 με 15 την ημέρα. Απλά  μου εκανε εντύπωση που πονούσα πολύ Δευτέρα Τρίτη και τελικά δεν μου ήρθε ακόμα. 

Όσες αδιαθετησατε είδατε διαφορά σε σας μετα; όσο να'ναι οιστρογόνα και προλακτινη στα ύψη προκαλει λίγο νεύρα κακη διάθεση σε κάποιες πρήξιμο τάση για ακμή κτλ

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!τι κάνετε? Ούτε εγώ έχω περίοδο ακόμα...στην κορη μου (επίσης με αποκλειστικό θηλασμό) είχε έρθει περίπου 7-8 μηνών που έτρωγε πιο εντατικά στερεές...πιστεύω κάπως έτσι θα συμβεί κ στον μικρό τώρα... @Farmakotriftena εγώ δεν είχα παρατηρήσει διαφορά σε κακή διάθεση,νεύρα ή πρήξιμο γι αυτό κ δεν ανυπομονώ καθόλου μα καθόλου να μου έρθει χαχα...

@xaroumenh mama ξεκινήσατε στερεές εεε?αντε καλή αρχή!εγώ απο τη μία ανυπομονώ αρχές Νοέμβρη να ξεκινήσουμε, αλλά από την άλλη μου αρέσει κ η ευκολία του θηλασμού όσο δεσμευτικος κ αν είναι κάποιες φορές...για να δούμε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα βρε κορίτσια από εκεί που κοιμόταν τα βράδια 12ωρα και απλά ξυπνούσε στις 3 και στις 5 θηλαζε 2' και κοιμόταν, από την προηγούμενη Δευτέρα , ξυπνάει ΚΆΘΕ ΜΙΑ ΏΡΑ!!! Με απίστευτη ακρίβεια. Έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Το έχει καμία άλλη κοπέλα αυτο;;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Εμένα βρε κορίτσια από εκεί που κοιμόταν τα βράδια 12ωρα και απλά ξυπνούσε στις 3 και στις 5 θηλαζε 2' και κοιμόταν, από την προηγούμενη Δευτέρα , ξυπνάει ΚΆΘΕ ΜΙΑ ΏΡΑ!!! Με απίστευτη ακρίβεια. Έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Το έχει καμία άλλη κοπέλα αυτο;;;

γεια σου κοριτσι!!! μηπως περναει κανενα αλμα αναπτυξης?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 42 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Εμένα βρε κορίτσια από εκεί που κοιμόταν τα βράδια 12ωρα και απλά ξυπνούσε στις 3 και στις 5 θηλαζε 2' και κοιμόταν, από την προηγούμενη Δευτέρα , ξυπνάει ΚΆΘΕ ΜΙΑ ΏΡΑ!!! Με απίστευτη ακρίβεια. Έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Το έχει καμία άλλη κοπέλα αυτο;;;

Καλημερα σε όλες!!

έχουν απίστευτη ακρίβεια, που να δεις εμένα ο γιος μου βάζει ξυπνητήρι ανά 20 λεπτό όταν κοιμάται το βράδυ μέχρι να τον πάρει ο βαθύς ύπνος :shock::-P συνήθως όμως μετά κοιμάται κ ξυπνάει ανά μιάμιση ώρα...μου έχει κάνει κ κάνα δυο τριωρα τα οποία πλέον νιώθω ότι ανήκουν στην εποχή των δεινοσαύρων :confused:

Υπομονή είναι φυσιολογικό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς εμένα κοιμάτε το βράδυ ξυπνάει μερικές φορές για λίγο γκρινιάζει αλλά ξανά κοιμάτε δεν της μιλάω καθόλου και την περνει ο ύπνος. Αλλά όλη Μέρα γκρίνια δεν κοιμάτε καθόλου και θέλει όλο αγκαλιά. Αν την αφήσω κάτω ουρλιάζει 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katrin* είπε:

Καλημερα σε όλες!!

έχουν απίστευτη ακρίβεια, που να δεις εμένα ο γιος μου βάζει ξυπνητήρι ανά 20 λεπτό όταν κοιμάται το βράδυ μέχρι να τον πάρει ο βαθύς ύπνος :shock::-P συνήθως όμως μετά κοιμάται κ ξυπνάει ανά μιάμιση ώρα...μου έχει κάνει κ κάνα δυο τριωρα τα οποία πλέον νιώθω ότι ανήκουν στην εποχή των δεινοσαύρων :confused:

Υπομονή είναι φυσιολογικό!

Δηλαδή ούτε εσύ κοιμάσαι ε;

@Alex. Arap έτσι ήμασταν. Το πρωί γκρίνια και όλο χέρια αλλά το βράδυ ήταν κύριος. Τώρα πάει και αυτο...

@linaa αχ αυτά τα άλματα!! Και όσο επειθα τον εαυτό μου να μην τα πιστεύει... στο άλμα 15-19 τα ειδα ολα. Οταν περασε , για μερες μετά ουρλιαχτα βουηζαν στα αυτιά μου κι ας μην ούρλιαζε ο μικρός. Χαλί. Γεννησες ;;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Δηλαδή ούτε εσύ κοιμάσαι ε;

@Alex. Arap έτσι ήμασταν. Το πρωί γκρίνια και όλο χέρια αλλά το βράδυ ήταν κύριος. Τώρα πάει και αυτο...

@linaa αχ αυτά τα άλματα!! Και όσο επειθα τον εαυτό μου να μην τα πιστεύει... στο άλμα 15-19 τα ειδα ολα. Οταν περασε , για μερες μετά ουρλιαχτα βουηζαν στα αυτιά μου κι ας μην ούρλιαζε ο μικρός. Χαλί. Γεννησες ;;;

γεννησα κ ειμαστε 2 μηνων περασε ο καιρος. κ εγω ολη μερα αγκαλια τον εχω κ βυζι αλλιως δεν πολυκαθετε αντε καμια ωριτσα στο καροτσι το βραδυ μονο κοιματε σερι 4 ωρες κ μετα ευτυχως αφου φαει για αλλες 4. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Δηλαδή ούτε εσύ κοιμάσαι ε;

@Alex. Arap έτσι ήμασταν. Το πρωί γκρίνια και όλο χέρια αλλά το βράδυ ήταν κύριος. Τώρα πάει και αυτο...

@linaa αχ αυτά τα άλματα!! Και όσο επειθα τον εαυτό μου να μην τα πιστεύει... στο άλμα 15-19 τα ειδα ολα. Οταν περασε , για μερες μετά ουρλιαχτα βουηζαν στα αυτιά μου κι ας μην ούρλιαζε ο μικρός. Χαλί. Γεννησες ;;;

Άστα Άμα δεν κοιμάτε και το βράδυ θα πάρουμε τα βουνά. Όλη μέρα μαζί σου είναι η έχεις κάποιον να στο κρατάει λιγάκι; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...