Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

On 25/2/2019 at 2:13 ΠΜ, agapi27 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; 

Εγώ είμαι λίγο πεσμένη. Είναι οι μέρες που νιώθεις "κακία" μαμά. Επεσε ο μικρός,χθες κ χτύπησε στο ματάκι του. Δίπλα του ακριβώς του ακριβώς και εγώ και ο πατέρας του. 

Σήμερα ξανά 2-3 φορές πιο ελαφρά,ενώ ήμασταν δίπλα του. Η ψυχολογία μου στο ναδίρ. Κουρασμένη ψυχολογικά κ σωματικά. 

Πήγαμε εκκλησία σήμερα,μισή ώρα πριν το τέλος, για να συνηθίσει ο μικρός λίγο . Είχα κι εγώ να πάω πολυυυυ καιρό. Κοίταζε καλά καλά τον κόσμο,άκουγε κ κοίταζε τους ψάλτες. Κύριος,ούτε έκλαψε,ούτε δυσανασχετησε. Τον πηραν αγκαλιά κ η νονά,2 ακόμα κυρίες και ο παπάς. Ο παπάς παίζει να τσεκαρε αντιδράσεις του μικρού :-P για να δει πως θα είναι στη βάπτιση. Τον έπαιξε κιόλας,έκανε την κίνηση της βουτιάς...χαχαχ αχά. Πλάκα είχε. Νέος παπάς,πολύ καλός και με αγάπη για αυτό που κάνει. Θήλασα κιολας εκεί . Ωραία ήταν . 

Μου είχε σταματήσει λίγο το φαγητό,αλλά μάλλον λόγω δοντιών. 3 μαζί βγάζει. Από ανάπτυξη είναι ψηλός κ αδύνατος. Αλλά έχει όμορφα και τρυφερά μαγουλακια που όλο τα φιλάω... Υγεία να έχουν τα παιδάκια όλου του κόσμου. Υγεία κ ευτυχία...

 

Καλημέρα Αγάπη!μην στεναχωριέσαι κανένα παιδί δεν μεγάλωσε χωρίς να πέσει! Περαστικά να είναι και δεν πειράζει!και εμείς τα ίδια δίπλα της είμαστε και δεν την προλαβαίνουμε!θέλει να είναι όρθια και να πηγαίνει από έπιπλο σε έπιπλο!μια χαρά με τον παπά! εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα μανουλες ... εγω γεννησα 16 μαιου κ ο μικρος μ σε 2 εβδομαδες θα γινει 10 μηνων.. θελω να σας ρωτησω πως ξεπλενετε τα μικρα σας μετα την αλλαγη της πανας ?? γιατι πλεον ο δικος μ δε χωραει κατω απο το νιπτηρα κ βαρυνε για να τον κραταω στο ενα χερι ... μεγαλωσαμε:grin::grin: !! να τον βαλω στη μπανιερα οπως τον κανω κανονικα μπανιο ?? απλα φοβαμαι οταν ειμαι μονη μου γιατι ειναι κ ζωηρος κ δε καθεται..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tzinaki7 είπε:

καλημερα μανουλες ... εγω γεννησα 16 μαιου κ ο μικρος μ σε 2 εβδομαδες θα γινει 10 μηνων.. θελω να σας ρωτησω πως ξεπλενετε τα μικρα σας μετα την αλλαγη της πανας ?? γιατι πλεον ο δικος μ δε χωραει κατω απο το νιπτηρα κ βαρυνε για να τον κραταω στο ενα χερι ... μεγαλωσαμε:grin::grin: !! να τον βαλω στη μπανιερα οπως τον κανω κανονικα μπανιο ?? απλα φοβαμαι οταν ειμαι μονη μου γιατι ειναι κ ζωηρος κ δε καθεται..

Καλημέρα κορίτσι εγω γεννησα 13 μαιου 3 μέρες διαφορα εχουμε. Εγω την ξεπλένω στον νηπτηρα αλλα ειμαστε αδυνατουλες αλλα μια μερα που ειχα βαλει ρουχα την ξεπλυνα στη μπανιέρα. και εμενα ετσι ζωηρη ειναι ολο ζαβολιες κάνει μαλλον φτεει ο μαιης που γεννηθηκαν!!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, tzinaki7 είπε:

καλημερα μανουλες ... εγω γεννησα 16 μαιου κ ο μικρος μ σε 2 εβδομαδες θα γινει 10 μηνων.. θελω να σας ρωτησω πως ξεπλενετε τα μικρα σας μετα την αλλαγη της πανας ?? γιατι πλεον ο δικος μ δε χωραει κατω απο το νιπτηρα κ βαρυνε για να τον κραταω στο ενα χερι ... μεγαλωσαμε:grin::grin: !! να τον βαλω στη μπανιερα οπως τον κανω κανονικα μπανιο ?? απλα φοβαμαι οταν ειμαι μονη μου γιατι ειναι κ ζωηρος κ δε καθεται..

Καλημερα να σου ζησει.Αν στεκεται μπορεις να τον βαλεις μεσα στη μπανιερα ορθιο με την πλατη προς τη βρυση και τον βαζειςνα ακουμπαει πανω στην μπανιερα.Με το ενα χερι τον κρατας εκει  για να μην κατσει και με το αλλο το δεξι τον σαπουνιζεις,ξεπλενεις και σκουπιζεις.Εχε την πετσετα διπλα σου.Εγω ετσι κανω.Ετσι δεν εχεις βαρος.Ελπιζω να καταλαβες πως το λεω


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, tzinaki7 είπε:

καλημερα μανουλες ... εγω γεννησα 16 μαιου κ ο μικρος μ σε 2 εβδομαδες θα γινει 10 μηνων.. θελω να σας ρωτησω πως ξεπλενετε τα μικρα σας μετα την αλλαγη της πανας ?? γιατι πλεον ο δικος μ δε χωραει κατω απο το νιπτηρα κ βαρυνε για να τον κραταω στο ενα χερι ... μεγαλωσαμε:grin::grin: !! να τον βαλω στη μπανιερα οπως τον κανω κανονικα μπανιο ?? απλα φοβαμαι οταν ειμαι μονη μου γιατι ειναι κ ζωηρος κ δε καθεται..

 

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι εγω γεννησα 13 μαιου 3 μέρες διαφορα εχουμε. Εγω την ξεπλένω στον νηπτηρα αλλα ειμαστε αδυνατουλες αλλα μια μερα που ειχα βαλει ρουχα την ξεπλυνα στη μπανιέρα. και εμενα ετσι ζωηρη ειναι ολο ζαβολιες κάνει μαλλον φτεει ο μαιης που γεννηθηκαν!!!!! 

Καλημερα! Από εδώ κ πέρα μην περιμένετε να μένουν ήσυχα όλα το ίδιο ζωηρά είναι σε αυτή την ηλικια...Η κόρη μου είναι 4 κ από τα 3 κάθεται πολύ ήσυχα στο μπανιο, κάνει κ ντουζ μόνη της αλλά για να τη ντυσουμε θέλουμε πόση ώρα...Εγώ πάντως ακόμα τον ξεπκενω στο νιπτήρα, πότε θα μου φύγει το χέρι δεν ξέρω Γτ είναι σχεδόν 11 κιλά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα να σου ζησει.Αν στεκεται μπορεις να τον βαλεις μεσα στη μπανιερα ορθιο με την πλατη προς τη βρυση και τον βαζειςνα ακουμπαει πανω στην μπανιερα.Με το ενα χερι τον κρατας εκει  για να μην κατσει και με το αλλο το δεξι τον σαπουνιζεις,ξεπλενεις και σκουπιζεις.Εχε την πετσετα διπλα σου.Εγω ετσι κανω.Ετσι δεν εχεις βαρος.Ελπιζω να καταλαβες πως το λεω

αμε καταλαβα ... θα το δοκιμασω αλλα αυτος θελει να κανει τα δικα του (να κατσει κατω κ να εξερευνησει τα παντα γυρω ) ... για να δουμε :smile:8)!!!ευχαριστωωω ... 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...