Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

γεννησα κ ειμαστε 2 μηνων περασε ο καιρος. κ εγω ολη μερα αγκαλια τον εχω κ βυζι αλλιως δεν πολυκαθετε αντε καμια ωριτσα στο καροτσι το βραδυ μονο κοιματε σερι 4 ωρες κ μετα ευτυχως αφου φαει για αλλες 4. 

Να σου ζησει ο μπεμπαρος!!! Θα δειςνθα στρωσει. Συνηθως στρωνουν μη κοιτας εμενα... αχαχα απο την αρχη φανηκε πως ειναι  αντάρτης!!

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Άστα Άμα δεν κοιμάτε και το βράδυ θα πάρουμε τα βουνά. Όλη μέρα μαζί σου είναι η έχεις κάποιον να στο κρατάει λιγάκι; 

Δυστυχώς δεν έχω καμία βοήθεια.. Και ο άντρας μου φεύγει 7 το πρωί και γυρίζει 9 το βράδυ.. 10 έχουμε βάλει τα παιδιά σε φάση ύπνου. Άρα όλη μέρα μόνη. Πολύ μοναξιά !!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Να σου ζησει ο μπεμπαρος!!! Θα δειςνθα στρωσει. Συνηθως στρωνουν μη κοιτας εμενα... αχαχα απο την αρχη φανηκε πως ειναι  αντάρτης!!

Δυστυχώς δεν έχω καμία βοήθεια.. Και ο άντρας μου φεύγει 7 το πρωί και γυρίζει 9 το βράδυ.. 10 έχουμε βάλει τα παιδιά σε φάση ύπνου. Άρα όλη μέρα μόνη. Πολύ μοναξιά !!!

Κατάλαβα και εγώ τα ίδια μόνη μου όλη μέρα και εμένα ο άντρας μου φεύγει 5 το πρωί και γυρναει 7 το απογευμα 8 άλλες μέρες. Δεν μπορείς να κάτσεις λεπτό ούτε καρότσι μπορώ να τι βάλω γυρνάει, στο κρεβάτι τα ίδια μόνο στο πάρκο μπορώ αλλά τσιριζει.τις δουλειές τις κάνω τρέχοντας 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena άλλες μέρες είναι καλύτερα άλλες χειρότερα αλλά ξέρω ότι όλο αυτό με τα συνεχή ξυπνηματα είναι παροδικό...θα ξεκινήσω πάλι αποθηλασμο μετά το χρόνο κ όταν αποθηλασει (κρίνοντας από την κόρη μου που αποθηλασε 14 μηνών περίπου) θα ξανακοιμηθω :)

 προς το παρόν πιο πολύ με ζοριζει ότι ακόμα δν μπορώ να του βάλω πρόγραμμα στο θηλασμό ενώ η κόρη μου 5 μηνών θηλαζε ανά τρίωρο περίπου...αυτός θέλει ανα μια- μιάμιση ώρα (σπανίως δίωρο) ανάλογα τη γκρίνια του...βέβαια άλλες ανάγκες έχει αυτός που είναι ήδη 9.4 κιλά...μπορεί να ευθύνεται κ αυτό...

Πάντως κορίτσια αν δεν έχετε βοήθεια είναι ζόρι...μπράβο σας που τα καταφέρνετε...Κ οι δουλειές ας πάνε κ λίγο πίσω τι να κάνουμε...εμένα το καθημερινό φαγητό είναι ο μεγαλύτερος βραχνάς μου γτ είναι κ η κόρημου που πρέπει να φάει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , katrin* είπε:

@Farmakotriftena άλλες μέρες είναι καλύτερα άλλες χειρότερα αλλά ξέρω ότι όλο αυτό με τα συνεχή ξυπνηματα είναι παροδικό...θα ξεκινήσω πάλι αποθηλασμο μετά το χρόνο κ όταν αποθηλασει (κρίνοντας από την κόρη μου που αποθηλασε 14 μηνών περίπου) θα ξανακοιμηθω :)

 προς το παρόν πιο πολύ με ζοριζει ότι ακόμα δν μπορώ να του βάλω πρόγραμμα στο θηλασμό ενώ η κόρη μου 5 μηνών θηλαζε ανά τρίωρο περίπου...αυτός θέλει ανα μια- μιάμιση ώρα (σπανίως δίωρο) ανάλογα τη γκρίνια του...βέβαια άλλες ανάγκες έχει αυτός που είναι ήδη 9.4 κιλά...μπορεί να ευθύνεται κ αυτό...

Πάντως κορίτσια αν δεν έχετε βοήθεια είναι ζόρι...μπράβο σας που τα καταφέρνετε...Κ οι δουλειές ας πάνε κ λίγο πίσω τι να κάνουμε...εμένα το καθημερινό φαγητό είναι ο μεγαλύτερος βραχνάς μου γτ είναι κ η κόρημου που πρέπει να φάει...

Οι δουλειές παλεύονται αυτό το φαγητό αστο καλύτερα αλλά πως μην φτιάξεις φαγητό δεν γίνετε. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Alex. Arap τα ίδια ακριβώς.... σπανίως ηρεμεί στο ρηλαξ εμένα. Πουθενά αλλού.

@katrin* λες να είναι θέμα θηλασμού ε; κι εγώ στο χρόνο περίπου θα αποθηλασω. Αλλά μέχρι τότε δεν θα ξανακοιμηθω;  οι δυο φορές που ξυπνούσε δεν με πειράζει γιατί του έδινα στήθος και μας έπαιρνε ο ύπνος στο 5' κοιμόμαστε μαζί. Τώρα όμως αυτό το κάθε μία ώρα με έχει γονατίσει. Βασικά μου βγαίνει σε πολύ θυμό. Μουρμουραω μόνη μου και βρίζω από τα νεύρα μου όλο το βράδυ. Δεν φτάνει που ξυπνάει ανά ωρα, αργεί λίγο και να κοιμηθεί και με πιάνει τόσο εκνευρισμός που μετά δεν κοιμάμαι. Δράμα... Και χάλι τα νεύρα. Πώς το έλεγε μια παλιά ταινία "νευρακια τσαταλακια η Μαρκέλλα;;" Την κόρη μου δεν είχα καταφέρει να τη θηλάσω πολύ αλλά ήταν γενικά ένα πολύ ήρεμο μωρό. Δεν με ξενυχτησε ούτε μια νύχτα...

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@Alex. Arap τα ίδια ακριβώς.... σπανίως ηρεμεί στο ρηλαξ εμένα. Πουθενά αλλού.

@katrin* λες να είναι θέμα θηλασμού ε; κι εγώ στο χρόνο περίπου θα αποθηλασω. Αλλά μέχρι τότε δεν θα ξανακοιμηθω;  οι δυο φορές που ξυπνούσε δεν με πειράζει γιατί του έδινα στήθος και μας έπαιρνε ο ύπνος στο 5' κοιμόμαστε μαζί. Τώρα όμως αυτό το κάθε μία ώρα με έχει γονατίσει. Βασικά μου βγαίνει σε πολύ θυμό. Μουρμουραω μόνη μου και βρίζω από τα νεύρα μου όλο το βράδυ. Δεν φτάνει που ξυπνάει ανά ωρα, αργεί λίγο και να κοιμηθεί και με πιάνει τόσο εκνευρισμός που μετά δεν κοιμάμαι. Δράμα... Και χάλι τα νεύρα. Πώς το έλεγε μια παλιά ταινία "νευρακια τσαταλακια η Μαρκέλλα;;" Την κόρη μου δεν είχα καταφέρει να τη θηλάσω πολύ αλλά ήταν γενικά ένα πολύ ήρεμο μωρό. Δεν με ξενυχτησε ούτε μια νύχτα...

Το ρηλαξ το κατάργησα γυρνάει στο πλάι και σηκωνόταν ολόκληρη. Το μάτι το έχει γαρίδα δεν της ξεφεύγει τίποτα. 

  • Χαχα 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια από ότι διαβάζω όλες παίρναμε υπέροχα!!!εμένα θέλει συνέχεια χέρια!!!μόλις την αφήσω κάτω γκρινιάζει!τρέχω πανικόβλητη να κάνω ότι προλάβω! Κοιμάται 3-4 μισάωρα μέσα στην μέρα!και αυτά μπορεί και στην αγκαλιά μου!το βράδυ ανάλογα θα ξυπνήσει τουλάχιστον 4 φορές!και μέχρι να την πάρει ο βαθύς ύπνος είναι ανήσυχη! δεν έχουμε πρόγραμμα στον θηλασμό τρώει λίγο και συχνά!και εγώ χωρίς βοήθεια ο άντρας μου με βοηθάει όσο μπορεί!εμένα στο ριλαξ σηκώνεται και κάθεται η κυρία!πρέπει να είμαι από πάνω της αλλιώς γκρινιάζει!θέλει να βάζει τα πάντα στο στόμα και μετά νευριάζει!παρόλα αυτά μου έρχεται να την φάω όταν μου γελάει κακαριστα και θέλει μόνο εμένα!με κοιτάζει μέσα στα ματια και δεν θέλει να με χάσει λεπτό!και εγώ μαγείρεμα κάθε μέρα!εχω και την μεγάλη μου κόρη που δεν τα τρώει όλα!και έχουμε και διαβάσματα!υπομονή μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Κορίτσια από ότι διαβάζω όλες παίρναμε υπέροχα!!!εμένα θέλει συνέχεια χέρια!!!μόλις την αφήσω κάτω γκρινιάζει!τρέχω πανικόβλητη να κάνω ότι προλάβω! Κοιμάται 3-4 μισάωρα μέσα στην μέρα!και αυτά μπορεί και στην αγκαλιά μου!το βράδυ ανάλογα θα ξυπνήσει τουλάχιστον 4 φορές!και μέχρι να την πάρει ο βαθύς ύπνος είναι ανήσυχη! δεν έχουμε πρόγραμμα στον θηλασμό τρώει λίγο και συχνά!και εγώ χωρίς βοήθεια ο άντρας μου με βοηθάει όσο μπορεί!εμένα στο ριλαξ σηκώνεται και κάθεται η κυρία!πρέπει να είμαι από πάνω της αλλιώς γκρινιάζει!θέλει να βάζει τα πάντα στο στόμα και μετά νευριάζει!παρόλα αυτά μου έρχεται να την φάω όταν μου γελάει κακαριστα και θέλει μόνο εμένα!με κοιτάζει μέσα στα ματια και δεν θέλει να με χάσει λεπτό!και εγώ μαγείρεμα κάθε μέρα!εχω και την μεγάλη μου κόρη που δεν τα τρώει όλα!και έχουμε και διαβάσματα!υπομονή μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!

Τα ίδια και η  δικιά μου ότι κάνει η δικιά σου. Και με το θηλασμό τα ίδια θέλει να τρώει συνέχεια από λίγο. Δεν ξέρεις χόρτασε δεν χόρτασε γκρινιάζει κιόλας αντε να βγάλεις άκρη. Τσαουσες μας βγήκαν τα κορίτσια!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα κορίτσια! Εγλω με αποκλειστικό θηλασμο αδιαθέτησα στους δυο μηνες. Νευρα πολλά λίγο πριν έρθει. Μετλα ηρέμησα. Η δικιά μου ευτυχώς είναι γενικα ησυχη. Κάθεται μονη της στο κρεβάτι παιζει.. κοιμαται πολλες ωρες μες τη μέρα, το βράδυ κοιμάται γλυρω στις 7:30 και ξυπνάει κατλα τις 12 θηλάζει και πάει μέχρι τις 6-6:30. Την βαφτίσαμε κιολας την Κυριακή! Απίστευτο τρέξιμο και κούραση. Πάει τέλειωσε κι αυτό! Άντε να στρωθώ να διαβάσω μπας και βγει η διπλωματικη!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Καλησπέρα κι απο μένα κορίτσια! Εγλω με αποκλειστικό θηλασμο αδιαθέτησα στους δυο μηνες. Νευρα πολλά λίγο πριν έρθει. Μετλα ηρέμησα. Η δικιά μου ευτυχώς είναι γενικα ησυχη. Κάθεται μονη της στο κρεβάτι παιζει.. κοιμαται πολλες ωρες μες τη μέρα, το βράδυ κοιμάται γλυρω στις 7:30 και ξυπνάει κατλα τις 12 θηλάζει και πάει μέχρι τις 6-6:30. Την βαφτίσαμε κιολας την Κυριακή! Απίστευτο τρέξιμο και κούραση. Πάει τέλειωσε κι αυτό! Άντε να στρωθώ να διαβάσω μπας και βγει η διπλωματικη!

Καλημέρα Να σου ζήσει η μπεμπούλα να την χαιρεσε. Είναι φρόνιμο κορίτσι η δικιά σου!! Τώρα που είπες βαπτισες πόσο είναι η μικρούλα σου που της βρηκες βαπτιστικά; γιατί θα τι βάπτιση και εγώ και δεν βρίσκω τίποτα μόνο μια εταιρεία 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα Να σου ζήσει η μπεμπούλα να την χαιρεσε. Είναι φρόνιμο κορίτσι η δικιά σου!! Τώρα που είπες βαπτισες πόσο είναι η μικρούλα σου που της βρηκες βαπτιστικά; γιατί θα τι βάπτιση και εγώ και δεν βρίσκω τίποτα μόνο μια εταιρεία 

5 μηνών ειναι. Οι νονοι παιρνουν τα ρουχα. Mayoral πηραν..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vana87 είπε:

5 μηνών ειναι. Οι νονοι παιρνουν τα ρουχα. Mayoral πηραν..

Ναι το ξέρω αλλά η νονά λέει σε μένα να ψάξω γιαυτό σε ρώτησα. Ευχαριστώ θα κοιτάξω και σε αυτήν την εταιρεία. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Καλησπέρα κι απο μένα κορίτσια! Εγλω με αποκλειστικό θηλασμο αδιαθέτησα στους δυο μηνες. Νευρα πολλά λίγο πριν έρθει. Μετλα ηρέμησα. Η δικιά μου ευτυχώς είναι γενικα ησυχη. Κάθεται μονη της στο κρεβάτι παιζει.. κοιμαται πολλες ωρες μες τη μέρα, το βράδυ κοιμάται γλυρω στις 7:30 και ξυπνάει κατλα τις 12 θηλάζει και πάει μέχρι τις 6-6:30. Την βαφτίσαμε κιολας την Κυριακή! Απίστευτο τρέξιμο και κούραση. Πάει τέλειωσε κι αυτό! Άντε να στρωθώ να διαβάσω μπας και βγει η διπλωματικη!

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!Να το χαίρεστε!Πάντα καλοτυχη να είναι στην ζωή της!εμείς θα αργήσουμε ακόμα!και την πρώτη 2,5 χρονών την βαφτισαμε!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!Να το χαίρεστε!Πάντα καλοτυχη να είναι στην ζωή της!εμείς θα αργήσουμε ακόμα!και την πρώτη 2,5 χρονών την βαφτισαμε!

 Σ ευχαριστώ πολύ! Νωρίς νωρίς εμείς τελειώσαμε μ αυτό το θέμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! @Vana87να σας ζήσει,γερή και καλότυχη να είναι!!! Εμείς για Μάρτιο λέμε τη βάπτιση, πριν το Πάσχα...

βρε κορίτσια βγάζουν ακόμα γουλιές τα δικά σας?ο δικός μου σχεδόν σε κάθε γεύμα κ μπορεί κ δύο φορές,δηλαδή σχεδόν αμέσως μετά το θηλασμό κ λίγη ώρα μετά...ο γιατρός λέει ότι τον παραταιζω μιας κ έφτασε 9.2 κιλα κ ότι είναι στρουμπουλος...αλλά είναι κ ψηλός, 71 πόντους...τι να κάνω αφού ζητάει...:confused:

Στεναχωριεμαι που τον βλέπω συνέχεια να του έρχεται το γάλα στο στόμα κ να ξινιζει τη φατσουλα του...ελπίζω να στρώσει λίγο με τις στερεές...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...