Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε?

Εμείς κάναμε και το τρίτο εμβόλιο και είχαμε γκρίνια!βάζουμε συνέχεια τα χέρια στο στόμα και πολλά σάλια!

Vana μπράβο σας!εμένα η μεγάλη μου κόρη τα έβγαλε 9 μηνών!τώρα βγαίνουν τα πρώτα για να βγουν τα καινούργια δοντάκια και είμαστε φαφουτικα κορίτσια!χαράς το κουράγιο σου με το μεταπτυχιακό!με το θηλασμό πως τα καταφέρνεις που λείπεις?

Katrin 8 κιλά ουαου!μπράβο σας!

Εμείς περιμένουμε να ανοίξουν τα σχόλια πρώτη Δημοτικού φέτος!!!και πρέπει και να μετακομισουμε μέχρι το Νοέμβριο μου φαίνεται βουνό με το μωρό!ευτυχώς μπήκα στο εξάμηνο μητρότητας!οπότε θα αργήσω να γυρίσω στην δουλειά!που έτσι και αλλιώς δεν γινότανε γιατί δεν έχω καθόλου βοήθεια!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα... @Vana87 χαράς το κουράγιο σου να τα προλαβαίνεις όλα και να έχεις και διάβασμα...λογικό να κουράζεσαι... @Afroditi85 καλή αρχή στο πρωτάκι σου! Κ εμείς φέτος πρώτη φορά ξεκινάμε παιδικό σταθμό κ ενα άγχος το έχω πώς θα προσαρμοστεί...ααα πήγαμε και στα μέρη σου στη Σητεία, ταλαιπωρηθηκαμε λίγο στο πηγαινελα, αλλά περάσαμε πολύ ωραία κ αυτό έχει σημασία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , katrin* είπε:

Καλημέρα... @Vana87 χαράς το κουράγιο σου να τα προλαβαίνεις όλα και να έχεις και διάβασμα...λογικό να κουράζεσαι... @Afroditi85 καλή αρχή στο πρωτάκι σου! Κ εμείς φέτος πρώτη φορά ξεκινάμε παιδικό σταθμό κ ενα άγχος το έχω πώς θα προσαρμοστεί...ααα πήγαμε και στα μέρη σου στη Σητεία, ταλαιπωρηθηκαμε λίγο στο πηγαινελα, αλλά περάσαμε πολύ ωραία κ αυτό έχει σημασία!

Ευχαριστούμε!!!καλη αρχή και σε εσάς!!!αφού περάσατε ωραία αυτό έχει σημασία!εγώ πήγα τρεις εβδομάδες τον Ιούλιο με τα παιδιά!και μετά άλλη μια εβδομάδα τον Αύγουστο και με τον μπαμπά μας που είχε άδεια!τώρα τα Χριστούγεννα πάλι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια ..!!! Τι κανεται κ τι κάνουν τα μωράκια σας ; Εμείς τη παρασκευή κάναμε το τρίτο εμβόλιο έκανε λιγα δέκατα αλλά μια χαρά ..!!! Εχουμε φτάσει 6900 κ 66 εκατοστά ..!!! Γυρίζουμε μπρούμυτα ανάσκελα καθόμαστε με στήριγμα προσπαθούμε να μιλήσουμε πιάνουμε το πόδι κ το βάζουμε στο στόμα μας γενικά βιαζόμαστε να μεγαλώσουμε ...!!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!και εμείς μεγαλώνουμε κάθε μέρα!μου έρχεται να την φάω!θέλουμε να βάζουμε τα πάντα στο στόμα!και γενικά νοιώθω ότι την ζορίζουν τα ούλα της!κουβεντιάζουμε γυρίζουμε όλο το κρεβάτι!θέλει να είναι σε καθιστή θέση μόλις την ξαπλωσεις προσπαθεί να σηκωθεί!πιάνει τα παιχνίδια της τα παρατηρεί προσπαθεί να τα βάλει στο στόμα αν δεν τα καταφέρει νευριάζει και αρχίζει η γκρίνια!εμας τα ποδαράκια μας τα πιάνουμε τα επεξεργαζόμαστε αλλά στο στομα δεν τα έχουμε βάλει ακόμα!έχουμε ραντεβού για το 4ο εμβόλιο στις 8 Οκτωβρίου!η μεγάλη μου κόρη ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι πάει πρώτη Δημοτικού!φεύγει κάθε πρωί με την τσαντουλα της και τα βιβλία και λέω πότε ήταν έτσι μωρό και την είχα στην αγκαλιά μου και πότε μεγάλωσε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!!να πω κ καλό φθινόπωρο μιας κ έβαλε το κρύο του...πως πάτε? Θα ξεκινήσει καμιά στερεές τώρα στους 5 μήνες ή αργότερα? @Afroditi85 πώς πάνε τα διαβασματα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα!!να πω κ καλό φθινόπωρο μιας κ έβαλε το κρύο του...πως πάτε? Θα ξεκινήσει καμιά στερεές τώρα στους 5 μήνες ή αργότερα? @Afroditi85 πώς πάνε τα διαβασματα? 

Καλημέρα!Καλο φθινόπωρο!

Εμείς πριν λίγο γυρίσαμε από την παιδίατρο!κρυωσαμε λίγο και βηχουλιζουμε...αλλά όλα καλά δεν έχει ακροαστικα...ούτε πυρετό...ούτε τα αυτάκια της έχουν κάτι...λίγο ορο θα βάζουμε...οπότε κάναμε και το 4ο εμβόλιο...για να μην ξαναπηγαινουμε σε λίγες μέρες...παραμένουμε λεπτεπιλεπτα κορίτσια αλλά όλα καλά...κάθε παιδί έχει την ανάπτυξή του...αφού παίρνει και ύψος και βάρος και στο κεφαλάκι ολα καλά... θα την κάνουμε μοντέλο λέω του άντρα μου...:grin:την μεγάλη θα πάμε για να κάνει της μηνιγγίτιδα β και της γρίπης...αχ αχ τι μας περιμένει...το σχολείο καλά πάει..σιγά σιγά μπαίνουμε σε ρυθμούς...και ξεκίνησε και ενόργανη!

Εσείς πως πάει ο παιδικός?

Α στερεες θα κλείσουμε και τον 6ο και μετά θα ξεκινήσουμε!λόγω του ότι θηλαζουμε αποκλειστικά!η κόρη μου η μεγάλη είχε ξεκινήσει στον 5ο με φρούτα από ότι θυμάμαι....επίσης την ρώτησα για τους ξαπλωτους θηλασμούς και την ωτίτιδα γιατί το βράδυ τώρα που μεγάλωσε με βολεύει καλύτερα..και μου είπε ότι αυτά δεν είναι τεκμηριωμενα...και δεν ισχύει κάτι τέτοιο...αν ήταν θα μου το έλεγε...τι να πω κάθε παιδίατρος έχει την άποψη του...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Afroditi85 κ εμενα είχε δέκατα για μια μέρα, πήγαμε παιδίατρο κ είπε ότι ειναι κάποια ιωσουλα κ την πέρασε ευτυχώς ελαφρά...του έχουν μείνει οι μυξούλες κ του βάζω ορό...περαστικά σας...για την ανάπτυξη εννοείται κάθε παιδί είναι διαφορετικό...η κόρη μου ήταν 10 μηνών όσο είναι ο μικρός τώρα :shock::roll:

 Στον παιδικό καλά ξεκίνησε μετά δύο τρεις μέρες έκανε νερά τώρα καλύτερα...την πηγαίνω δύο ώρες...θέλω να φτάσω το τετραωρο αλλά επειδή δεν δουλεύω ακόμα δν με βιαζει κάτι...σιγά σιγά,θέλω να το πάρει με καλό μάτι...

Κ εγω ξάπλα πολλούς θηλασμούς...είναι ξεκούραστα τι να λέμε τώρα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα.   !!!!! Κ εμείς περιμένουμε να δούμε αν τον μεγάλο τον πήραν σε σταθμό να πάει να δούμε αν του αρέσει να ξεφύγει λίγο από το σπίτι ..!!! Πριν δύο εβδομάδες ο μεγάλος είχε μυξουλες κ κόλλησε μάλλον το μωρό κ είχε κ αυτό μετά δύο μέρες λίγο μπούκωμα αλλά τίποτα περισσότερο με ορο πέρασε ..!!!! Εμένα η παιδίατρος μου εδωσε οδηγίες να ξεκινήσω στους 5 μήνες στερεές κάπου εκεί είχαμε ξεκινήσει κ τον μεγάλο μου γιο ... Δε βιαζομαι θα το πάω σιγά σιγά ...!!!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Γεια σας κ από εμένα.   !!!!! Κ εμείς περιμένουμε να δούμε αν τον μεγάλο τον πήραν σε σταθμό να πάει να δούμε αν του αρέσει να ξεφύγει λίγο από το σπίτι ..!!! Πριν δύο εβδομάδες ο μεγάλος είχε μυξουλες κ κόλλησε μάλλον το μωρό κ είχε κ αυτό μετά δύο μέρες λίγο μπούκωμα αλλά τίποτα περισσότερο με ορο πέρασε ..!!!! Εμένα η παιδίατρος μου εδωσε οδηγίες να ξεκινήσω στους 5 μήνες στερεές κάπου εκεί είχαμε ξεκινήσει κ τον μεγάλο μου γιο ... Δε βιαζομαι θα το πάω σιγά σιγά ...!!!!!

Καλημέρα!καλά αποτελέσματα!όταν έχεις δεύτερο παιδάκι είναι δύσκολο να της αποφύγεις τις ιωσουλες και ειδικά όταν πηγαίνει σχολείο!ούτε εγώ βιάζομαι!τώρα με το θηλασμό είναι πιο εύκολο απλά δεν μπορώ να την αφήσω πολύ ώρα σε κάποιον!μόνο με τον μπαμπά της κάθεται!χθες που ήρθε η πεθερά μου για να πάω στο σχολείο για να μας ενημερώσει η δασκάλα για τον τρόπο που θα διαβάζουνε κλπ...μετα από καμία ώρα με πήρε και γύρισα γιατί έκλαιγε με αναφιλητά το παιδί μου...και δεν πεινούσε...

On 27/9/2018 at 4:13 ΜΜ, katrin* είπε:

@Afroditi85 κ εμενα είχε δέκατα για μια μέρα, πήγαμε παιδίατρο κ είπε ότι ειναι κάποια ιωσουλα κ την πέρασε ευτυχώς ελαφρά...του έχουν μείνει οι μυξούλες κ του βάζω ορό...περαστικά σας...για την ανάπτυξη εννοείται κάθε παιδί είναι διαφορετικό...η κόρη μου ήταν 10 μηνών όσο είναι ο μικρός τώρα :shock::roll:

 Στον παιδικό καλά ξεκίνησε μετά δύο τρεις μέρες έκανε νερά τώρα καλύτερα...την πηγαίνω δύο ώρες...θέλω να φτάσω το τετραωρο αλλά επειδή δεν δουλεύω ακόμα δν με βιαζει κάτι...σιγά σιγά,θέλω να το πάρει με καλό μάτι...

Κ εγω ξάπλα πολλούς θηλασμούς...είναι ξεκούραστα τι να λέμε τώρα...

Καλημέρα! Ευχαριστούμε!εμένα η μεγάλη μισό κιλό παραπάνω ήταν αλλά με ξένο!θα συνηθίσει η μικρή και μπορεί να σου ζητήσει και από μόνη της να κάθεται και άλλο!

Εσείς πότε θα ξεκινήσετε στερεές?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω όλες να είστε καλά. 

Μεγαλώνουμε κ εμείς (α' πληθυντικος χιχιχι) . Στο βάρος έπεσε μια καμπύλη κ είχα αγχωθει πολύ.Σε συνδιασμό κ "κακών" πανών αποφασίσαμε κ κάναμε εξετάσεις αίματος κ Μάγιερ . Η Μάγιερ δεν βγήκε ακόμα ,αλλά οι αίματος ήταν καλές. Κάνω αποχή γαλακτοκομικων,αλλά μάλλον πρέπει να κάνω πιο αυστηρή διατροφή. Αλλά από ύψος κ κεφάλι παίρνει κανονικά κ είναι ψηλός . 

Θηλάζουμε ακόμα αποκλειστικα. Και εμείς σχεδόν πάντα θηλάζω ξαπλωμενη. Δεν θέλει κ το μωρό στην αγκαλια . Σπάνια  να θηλασει. Ο παιδίατρος μου ειπε οτι θα μπορούσαμε να ξεκινήσουμε νωρίτερα τις τροφές,αλλά μόνο αν το παιδί δείξει ενδιαφέρον κ.λοιπα.Εμας δεν δείχνει ενδιαφέρον ακόμα. 

Εμάς ακόμα δεν κάθεται,ούτε προσπαθεί να σηκωθεί. Κάνει το βαρελάκι όμως.χιχιχι.  και τσιριζει.αχαχχαχαχα. Και μας λιώνει στα χαμόγελα.  Είναι τόσο γλυκός. Είναι πολύ καλό μωράκι. Χεχεχε

 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω όλες να είστε καλά. 

Μεγαλώνουμε κ εμείς (α' πληθυντικος χιχιχι) . Στο βάρος έπεσε μια καμπύλη κ είχα αγχωθει πολύ.Σε συνδιασμό κ "κακών" πανών αποφασίσαμε κ κάναμε εξετάσεις αίματος κ Μάγιερ . Η Μάγιερ δεν βγήκε ακόμα ,αλλά οι αίματος ήταν καλές. Κάνω αποχή γαλακτοκομικων,αλλά μάλλον πρέπει να κάνω πιο αυστηρή διατροφή. Αλλά από ύψος κ κεφάλι παίρνει κανονικά κ είναι ψηλός . 

Θηλάζουμε ακόμα αποκλειστικα. Και εμείς σχεδόν πάντα θηλάζω ξαπλωμενη. Δεν θέλει κ το μωρό στην αγκαλια . Σπάνια  να θηλασει. Ο παιδίατρος μου ειπε οτι θα μπορούσαμε να ξεκινήσουμε νωρίτερα τις τροφές,αλλά μόνο αν το παιδί δείξει ενδιαφέρον κ.λοιπα.Εμας δεν δείχνει ενδιαφέρον ακόμα. 

Εμάς ακόμα δεν κάθεται,ούτε προσπαθεί να σηκωθεί. Κάνει το βαρελάκι όμως.χιχιχι.  και τσιριζει.αχαχχαχαχα. Και μας λιώνει στα χαμόγελα.  Είναι τόσο γλυκός. Είναι πολύ καλό μωράκι. Χεχεχε

 

Τι είναι η Μαγιερ?κακές πάνες τι εννοείς?και εμένα δεν παίρνει πολύ βάρος αλλά οχι ανησυχητικά...σε ένα μήνα θα αρχίσουμε να τρώμε...οπότε μπορεί να παίρνει περισσότερο...

Μια χαρά το άντρακι σου!καθε παιδί έχει τους δικούς του ρυθμους!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! @Afroditi85 λέω στις αρχές Νοέμβρη να ξεκινήσω σιγά σιγά...στις 9 γίνεται 6 μηνών...για να δούμε :)

@agapi27 τι εννοείς να κάνεις πιο αυστηρή διατροφή? Ή κάνεις αποχή ή δεν κάνεις...αλλιώς δεν εχει νόημα...θέλει κ φανερά κ κρυφά...επίσης θέλει ένα μήνα να καθαρίσει ο οργανισμός του μωρού αν τυχόν έχει αλλεργία...εκτός αν εννοείς να ξεκινήσεις αποχή κ από άλλα πράγματα π.χ. αυγό ή σιτηρά...

επιπλέον μέχρι κ δύο καμπύλες να πέσει δεν αγχώνονται οι παιδίατροι...δες κ τα αποτελέσματα από τις μαγιερ κ μετά κρίνεις ελπίζω να είναι καθαρές :)...πάντως κ εμενα εχει βλεννες ακόμα αλλά πιστεύω ότι ευθύνεται η παραγωγη μου...το παιδί ακόμα πνίγεται κάποιες μέρες...αμάν πια να μν μπορεί να ρυθμιστεί :confused: κ γουλιές βγάζει ακόμα αλλά έχει μειωθεί η ποσότητα κ η συχνότητα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2018 at 8:28 ΜΜ, Afroditi85 είπε:

Τι είναι η Μαγιερ?κακές πάνες τι εννοείς?και εμένα δεν παίρνει πολύ βάρος αλλά οχι ανησυχητικά...σε ένα μήνα θα αρχίσουμε να τρώμε...οπότε μπορεί να παίρνει περισσότερο...

Μια χαρά το άντρακι σου!καθε παιδί έχει τους δικούς του ρυθμους!

Μάγιερ είναι μια εξέταση που δείχνει αν έχει αίμα η πάνα. Κακές πάνες εννοώ πολλές βλεννες κ κάποιες φορές κουκκίδα αίματος. 

Το αίμα μας είπε μπορεί να είναι κ από ραγαδουλα. Τον εξέτασε κ είχε μια. Αλλά επειδή είχα αρχίσει να τρώω ξανά γαλακτοκομικα εκείνη την περίοδο είπαμε να ξαναρχίσω αποχή 

12 ώρες πρίν, katrin* είπε:

επιπλέον μέχρι κ δύο καμπύλες να πέσει δεν αγχώνονται οι παιδίατροι...δες κ τα αποτελέσματα από τις μαγιερ κ μετά κρίνεις ελπίζω να είναι καθαρές :)...πάντως κ εμενα εχει βλεννες ακόμα αλλά πιστεύω ότι ευθύνεται η παραγωγη μου...το παιδί ακόμα πνίγεται κάποιες μέρες...αμάν πια να μν μπορεί να ρυθμιστεί :confused: κ γουλιές βγάζει ακόμα αλλά έχει μειωθεί η ποσότητα κ η συχνότητα...

Μια καμπύλη εχει πέσει στο βάρος.

Αποχή δεν έκανα σωστή. Έτρωγα συμβατικά κρέατα,κάποιες φορές κ μοσχάρι, λεκιθίνη σόγιας κ.λ.. Θα δούμε πως θα πάει κ μετά μου είπε θα κάνουμε αποχή διάφορες τροφές με σειρά. 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια! τι κάνετε?που χαθήκατε?τι κάνουν τα μπεμπάκια σας?ξεκίνησε κάποια φαγητό να μας πει την εμπειρία της?με τι ξεκινήσατε?εμάς μας κοιτάζει καλά καλά όταν τρώμε!και προχθές που έτρωγε η αδερφούλα της την κοιτούσε ανεμασουσε και της έτρεχαν τα σάλια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...