Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Αφού δεν ξαναείδες αυτό είναι καλό...όμως αν έχεις αμφιβολίες να πάρεις τον γιατρό και ας λέει τα δικά του. Σε ποια βδομάδα είσαι?

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2017


Ειρήνη

Recommended Posts

https://apumpkinandaprincess.com/35-christmas-mason-jar-gifts/

Κ γω λατρευω αυτα τα δωρακια κ εχω κανει σε αγαπημενα προσωπα

Ειτε μειγμα απο αγαπημενη συνταγη,ειτε καλλυντικα,ειτε σπιτικα μπισκοτα με ποικιλια καφε η κακαο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 382
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημένα μου ξωτικά, καλησπέρα!

Ο καιρός δεν βοηθάει αλλά εμείς εκεί! Δεν το βάζουμε κάτω...

Για την ώρα, γράφω την λίστα μου με τα δώρα {δεν θα είναι μεγάλη, λόγω οικονομικών} και ταυτόχρονα, ψάχνω ιδέες για διακόσμηση. Ελπίζω να καταφέρω να πάρω κανα 2 καινούργια, διακοσμητικά, για το σπίτι μας.

Στο μεταξύ, ας παίρνουμε ιδέες:

Ιδέα, για την υπεροχη και πάμφθηνη, 2όροφη πιατέλα που αγόρασα πριν 1 χρονο, από τα flying tiger:

de1.jpg

Πόσο απλό και σικάτο

dec.jpg

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ιδέες για τέτοια δώρα, οικονομικά αλλά πλούσια, χρηστικά και γουστόζικα, που δείχνουν πόσο νοιαστήκαμε για τον δωρολήπτη αλλά και πόσο χρόνο ξοδέψαμε, υπάρχουν άπειρα. 

Εγώ φέτος δεν ξέρω πόσο θα "απλωθώ" στα δώρα γιατί αυτή τη στιγμή είμαστε πνιγμένοι στα έξοδα. Σίγουρα θα πάρουμε τα δώρα των παιδιών μας και των ανιψιών μας, του νονού και της νονάς που γιορτάζουν κιόλας τις ημέρες εκείνες και τα γούρια που θα φτιάξω για όλους.

Και για να σας τρελάνω... Σήμερα το σπίτι μου μύρισε Χριστούγεννα καθώς φτιάχνω κουραμπιέδες! Για γάμο μεν, κουραμπιέδες δε!

Δείτε και μια όμορφη κατασκευή που μόλις βρήκα για την πόρτα μας

563aeb8844f5d250fc60edad0147c6cf.jpg

 


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη θα σου περιγραψω οτι μπορω γτ με τις φωτο δυσκολευομαι

Σιγουρα θα βρεις πραγματα να τα μεταποιησεις

Απο πιατελες,βαζα,ποτηρια,μπουκαλια που εχεις κ μπορεις να στολισεις με κερια,κουκουναρια,αποξηραμενα πορτοκαλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολλοί στολισμοί με ποτήρια που δεν χρησιμοποιούμε πια αλλά με τον συγκεκριμένο και δεν χαλάνε τα ποτήρια και χρησιμοποιούμε τις μπάλες που μπορεί να ταιριάζουν με τον χώρο μας αλλά έχουμε αποσύρει απ το δέντρο μας

 

d36e5cdc68f413136831f2ce13f8e3e7.jpg

 

 

Πέρυσι είχα κάνει μια μεγάλη ανανέωση στα στολίδια του δέντρου μου, μεταποιώντας κυρίως παλιές μπάλες και δημιουργώντας μικρά στεφανάκια. Αυτό που θυμάμαι πως ήθελα να κάνω και δεν έκανα, είναι αυτό:

1f580751c549a3963dc9adb31d526265.jpg

 

και είναι ο τρόπος με τον οποίο θα εμπλουτίσω φέτος το δέντρο μας, πολύ πολύ οικονομικά. 

  • Μου αρέσει 2

YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ravT είπε:

 

Πέρυσι είχα κάνει μια μεγάλη ανανέωση στα στολίδια του δέντρου μου, μεταποιώντας κυρίως παλιές μπάλες και δημιουργώντας μικρά στεφανάκια. Αυτό που θυμάμαι πως ήθελα να κάνω και δεν έκανα, είναι αυτό:

1f580751c549a3963dc9adb31d526265.jpg

 

και είναι ο τρόπος με τον οποίο θα εμπλουτίσω φέτος το δέντρο μας, πολύ πολύ οικονομικά. 

Πολυ πολυ ομορφο και γηινο!!

Φοβερος συνδυασμος!

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχες ιδέες!

20 ώρες πρίν, vikib είπε:

Κ γω λατρευω αυτα τα δωρακια κ εχω κανει σε αγαπημενα προσωπα

Ειτε μειγμα απο αγαπημενη συνταγη,ειτε καλλυντικα,ειτε σπιτικα μπισκοτα με ποικιλια καφε η κακαο

Αχ, όντως με τρέλανες!
Μακάρι να μέναμε κοντά, να ερχόμουν, να πάρω μυρωδιά!!!!

Γεια στα χαράκια σου, Ραβτάκι μου!

18 ώρες πρίν, ravT είπε:

Και για να σας τρελάνω... Σήμερα το σπίτι μου μύρισε Χριστούγεννα καθώς φτιάχνω κουραμπιέδες! Για γάμο μεν, κουραμπιέδες δε!

 

Κοριτσάκι μου, σ ευχαριστώ που μ έχεις έννοια αλλά μην ανησυχείς!

Στα συγκεκριμένα δώρα, είμαι master :D, ακριβώς επειδή τα λατρεύω!

Πάντα ψάχνω φρέσκιες ιδέες και σετάρω υπέροχα πραγματάκια για τους αγαπημένους μου. Θα τα δούμε άλλωστε όλα, σιγά-σιγά.

Σε φιλώ.

17 ώρες πρίν, vikib είπε:

Ειρηνη θα σου περιγραψω οτι μπορω γτ με τις φωτο δυσκολευομαι

Σιγουρα θα βρεις πραγματα να τα μεταποιησεις

Απο πιατελες,βαζα,ποτηρια,μπουκαλια που εχεις κ μπορεις να στολισεις με κερια,κουκουναρια,αποξηραμενα πορτοκαλια

Αγαπώ, στολισμούς ποτηριών.

Η αγαπημενη μου θεία, μου είχε χαρίσει καποια δικα της, υπέροχα, κρυστάλλινα ποτήρια, που στο πάνω μερος έχουν κόκκινο χρώμα.. ιδανικό για να τα στολίσω φέτος τα χριστούγεννα! Είναι στα to do για φέτος! :mrgreen:

17 ώρες πρίν, ravT είπε:

Πολλοί στολισμοί με ποτήρια που δεν χρησιμοποιούμε πια αλλά με τον συγκεκριμένο και δεν χαλάνε τα ποτήρια και χρησιμοποιούμε τις μπάλες που μπορεί να ταιριάζουν με τον χώρο μας αλλά έχουμε αποσύρει απ το δέντρο μας

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού σας καλημερίσω γρήγορα, να σας δείξω μια ωραία και εύκολη κατασκευή για αυτά τα μικροδωράκια που μοσχοβολάνε νοιάξιμο και χρηστικότητα! 

Ένα όμορφο φλυτζάνι μέσα στο οποίο θα βάλουμε ένα σακουλάκι με μυρωδάτα κουλουράκια πορτοκάλι- κανέλα και δίπλα αυτό το τέλειο δεντράκι με ωραία τσαγάκια!

b6793a7264b864d1c266e16a352fb246.jpg

 

Πόσο όμορφο δώρο για τους φίλους του τσαγιού; 

Έχετε φίλους που τους αρέσει το μαγείρεμα ή το barbeque? Μήπως εργάζονται στον χώρο της εστίασης;

Δείτε τι πρωτότυπο δώρο! Και στολίδι και μείγμα μπαχαρικών προς χρήση!

7f826fb15e1f8971e714b5eb376b346b.jpg

 

Και τέλος (για την ώρα), άπειρες ιδέες για τις γυναίκες! Βάλτε ότι προιόν ομορφιάς θεωρείτε πως θα χρησιμοποιήσει η παραλήπτρια και τοποθετήστε το σε ένα βάζο. Στολίστε το και παραδώστε την αγάπη σας!

 

a9df4f29ac5f0fb168775b968b8ea948.jpg

 

 


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου ξωτικά, καλησπέρα!

Σας ευχαριστώ, που δίνετε τόση ζωντάνια στο θέμα μας! Και είναι και τόσα κορίτσια που μας διαβάζουν και ας μην γράφουν. Γλυκαίνονται όμως!

Για το θέμα των δώρων, σίγουρα, έχουμε να ποστάρουμε πολλές-πολλές ιδέες, ειδικά όσο πλησιάζει ο καιρός. Είναι τόσο χρήσιμο για όλες μας!

Ραβτάκι μου,χάζεψα με την ιδέα των μπαχαρικών! Και τι αμπαλάζ! Μέσα στο πνεύμα! ΟΝΕΙΡΟ!

Μία πολύ απλή ιδέα, που μπορούμε ν απασχολήσουμε τα βλαστράκια μας {ιδιαίτερα για όσα είναι ακόμα πιο μικρά}, ανεξοδη, γιατί χρησιμοποιούμε καπάκια μαρκαδόρους και κορδελίτσα είναι αυτό το στολιδάκι. Αν σας ενδιαφέρει, κρατήστε το για ένα χριστουγεννιάτικο απόγευμα, διασκέδασης:

DIY_Christmas_Decorations_1.jpg

Για όσες αγαπούν τα κουκουνάρια, τη λινάτσα και γενικά, τις γήινες δημιουργίες, κάτι σχετικά πολύ απλό
134d7731b528e370b3446515757376b4_pinecon

Ειδικά για σένα Ραβτάκι μου αλλά και όσες αγαπούν τους μικρό-κοσμους:

rav.jpg

Αυτά για την ώρα, σας φιλώ και.. ονειρευτείτε!

 

 

 

  • Μου αρέσει 2

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ και βαχ Ειρήνη μου! Σ ευχαριστώ και για το κουκουνάρι με την κορδέλα λινάτσα! Μακάρι να βρω μεγάλα κουκουνάρια να κάνω και λίγα τέτοια για το δέντρο μου! 

Δείτε πόσο τέλειο μπορεί να γίνει ένα οικονομικό φαναράκι με λίγα στολίδια που έχουμε από παλιά ή με υλικά που μπορεί να βρούμε πολύ οικονομικά!

7c6c9e3b5c786b2c976bd09e9eab396c.jpg

 

 

  • Μου αρέσει 1

YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου,

Τα χριστούγεννα είναι μέσα μας. Στις σκέψεις και την καρδιά μας.

Μην τους αφήνετε, να παίρνουν τη γλύκα που νιώθετε.

Σκεφτείτε ομορφα πράγματα και ταξιδέψτε μαζί τους.

Τα βράδια, που καθισμενοι όλοι στους καναπέδες σας, με στρωμένα τα χαλιά και ολοφώτιστο το δέντρο σας, θα παίζετε επιτραπέζια..

Τ' απογεύματα που θ ακούτε χριστουγεννιάτικα τραγουδια και θα παίζουν τα μικρά σας...

Τα πρωινά, που θα ετοιμάζουμε δωράκια και θα πινουμε το καφεδάκι μας, σε κούπα ανάλογη με την εποχλή...

Σας καληνυχτίζω και σας ευχομαι να είστε γερές!

1e440e76b547aeb38d1fc257f5678513.jpg

 

6 ώρες πρίν, ravT είπε:

Αχ και βαχ Ειρήνη μου! Σ ευχαριστώ και για το κουκουνάρι με την κορδέλα λινάτσα! Μακάρι να βρω μεγάλα κουκουνάρια να κάνω και λίγα τέτοια για το δέντρο μου! 

Δείτε πόσο τέλειο μπορεί να γίνει ένα οικονομικό φαναράκι με λίγα στολίδια που έχουμε από παλιά ή με υλικά που μπορεί να βρούμε πολύ οικονομικά!

Τέτοιες ακριβώς ιδέες, χρειαζόμαστε Ραβτάκι μου.
Τόσο απλές και τόσο όμορφες! Μπράβο για το φαναράκι!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Μου βάζετε πολλές ιδέες στο μυαλό και με έχετε ξετρελάνει!

Ήδη σκέφτομαι να αρχίσω να φτιάχνω κάποια δωράκια, γιατί θα μου πάρει καιρό.

Φοβερή ιδέα με τα βάζα, βρίσκω της vikib, την οποία σκέφτομαι να υλοποιήσω για δωράκια στους καλεσμένους μου στα γιορτινά τραπέζια... οπότε πρέπει να ξεκινήσω την διακόσμηση τους, είτε με μαρμελάδες, είτε με τουρσιά, είτε με μπισκότα, τα οποία βέβαια θα φτιάξω εκείνες τις μέρες. Θα σας δείξω όταν κάνω κάποιο. Έχω ήδη παραγγείλει από το ίντερνετ μικρά διακοσμητικά, που θα τα χρησιμοποιήσω σε αυτά τα δωράκια. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, ravT είπε:

Αφού σας καλημερίσω γρήγορα, να σας δείξω μια ωραία και εύκολη κατασκευή για αυτά τα μικροδωράκια που μοσχοβολάνε νοιάξιμο και χρηστικότητα! 

Ένα όμορφο φλυτζάνι μέσα στο οποίο θα βάλουμε ένα σακουλάκι με μυρωδάτα κουλουράκια πορτοκάλι- κανέλα και δίπλα αυτό το τέλειο δεντράκι με ωραία τσαγάκια!

b6793a7264b864d1c266e16a352fb246.jpg

 

Πόσο όμορφο δώρο για τους φίλους του τσαγιού; 

Έχετε φίλους που τους αρέσει το μαγείρεμα ή το barbeque? Μήπως εργάζονται στον χώρο της εστίασης;

Δείτε τι πρωτότυπο δώρο! Και στολίδι και μείγμα μπαχαρικών προς χρήση!

7f826fb15e1f8971e714b5eb376b346b.jpg

 

Και τέλος (για την ώρα), άπειρες ιδέες για τις γυναίκες! Βάλτε ότι προιόν ομορφιάς θεωρείτε πως θα χρησιμοποιήσει η παραλήπτρια και τοποθετήστε το σε ένα βάζο. Στολίστε το και παραδώστε την αγάπη σας!

 

a9df4f29ac5f0fb168775b968b8ea948.jpg

 

 

Ολα πολυ ωραια!

Η ιδεα με το βαζο μου φαινεται σουπερ για την νεα μας δασκαλα και θεωρω θα της αρεσει. Θα ψαξω στο διαδικτυο για ετικετες spa κλπ.

Και η ιδεα της κουπας με κουλουρακια και τσαι μου αρεσε πολυ!

Μπραβο ravtaki! ☺

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...