Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Βάφτιση χωρίς τραπέζι


Ασία

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

περισσότερο,να ήταν οι σχέσεις μας σωστές κι όχι το τραπέζι φυσικά. ας ήμασταν καλά κ δεν θα παρεξηγούσα που δεν έκαναν τραπέζι.γέννησα ναι, είμαστε 5 μηνών τώρα!! Εσύ πως πηγαίνεις με την εγκυμοσύνη? όλα καλά?

το αστείο είναι πως μας έχουν πει κιόλας πως χανόμαστε. ενώ εμείς τους λέμε πιο συχνά να βρεθούμε. τι να πεις...

Να σου ζησει κοριτσι μου!!! Κι εμενα καλα ειναι κοντευει 10μηνων ο μπέμπης!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Να σου ζησει κοριτσι μου!!! Κι εμενα καλα ειναι κοντευει 10μηνων ο μπέμπης!

Ευχαριστώ πολύ. Δεν είσαι έγκυος το τρίτο? λάθος θυμάμαι?

Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2019 at 10:53 ΠΜ, Bianka είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Παθουσα και γω. Δεν είχα βαφτηστηρι και έψαχνα και ξάφνου μια συνάδελφος που διορίστηκε μαζί και κάναμε παρέα μου το ζήτησε και δέχτηκα υπό όρους. Δλδ εγώ θέλω το παιδί να μενει κοντα μου για να το βλέπω συχνά και να το κοινωναω. Της το είπα γιατι εγώ μεν διορίστηκα στον τόπο μου αλλά αυτή δεν ήταν από κει.είναι ο κουμπάρος μου. Έγινε λοιπόν ο γάμος στον τόπο της 3 ώρες από το δικό μου. Ήρθε και η ώρα της βαφτισης.Της πήγα εγώ όλο το στολισμό που ήταν πακέτο με τα βαφτίστηκα.Πήγα με την αδερφή τις ανηψιες μου και 3 φίλες, νοίκιασαμε μόνες δωμάτια, τα πληρώσαμε. Την ημέρα της βάφτισης είχε μπουφέ έξω από την εκκλησία. Καμία κουβέντα για το μετά. Ούτε ρώτησαν τι ώρα θα αναχωρήσουμε. Λοιπόν πάμε για φαγητό στην ίδια ταβέρνα .......και ήταν εκεί με τις φίλες της. Μου κακοφάνηκε πάρα πολύ και ντράπηκα για τους δικούς μου. Ο κουμπάρος από ντροπή ήρθε στο τραπέζι και μας κέρασε τα ποτά.Δεν στάθηκα τόσο γιατί ήθελα να βλέπω το παιδάκι αλλά όσο περνούσε ο καιρός απομακρυνθηκαμε. Στα 5 χρόνια πήραν και μετάθεση στον τόπο της και τον βλέπω πλέον Χριστούγεννα και Πάσχα. Αντε και αν τύχει αλλη 1 φορά. Είναι πολύ καλό παιδάκι. Μαγαπαει. Τον παίρνω συχνά τηλ. Είχα και γω τον νονό μου πολύ μακριά αλλά δεν με ξεχνουσε ποτέ. Του έχω κουμπάρα εκτός από τα δώρα και κάποια στιγμή θα του ανοίξω λογαριασμό. Το ίδιο είχε κάνει ο νονός μου και όταν έγινα 18 μου έδωσε το βιβλιάριο. Με συγκίνησε πάρα πολύ όχι για τα λεφτά που δεν ήταν εκατομμύρια αλλά κατάλαβα ότι τόσα χρόνια ήταν μακριά μου αλλά και κοντά μου και η σκέψη του ήταν σε μένα. Επίσης πριν λίγο καιρό βαφτησα και 1 κοριτσάκι αφού προηγήθηκε κ ο γάμος. Ήταν κουμπάρος από τους γονείς μου και ο κουμπάρος μου ήθελε να το συνεχίσει. Εγώ όχι τόσο γιατί είχα την πίκρα από το πρώτο. Λοιπόν μας τιμάει τόσο πολύ που δεν το περίμενα για την γυναίκα που πήρε. Έχουμε άριστες σχέσεις πραγματικής τιμής και η μικρή κ αυτή είναι πολύ καλή. Γέννησε και δεύτερο και θελω πάλι να το βαφτησω. 

Να ορίστε μια εξαιρετική νονά.. Μακάρι να είχαμε όλοι μια νονά σαν εσένα. Είναι θέμα ανθρώπου καθαρά, άλλοτε φταίνε οι γονείς άλλοτε οι ίδιοι οι νονοι.. Θα ήθελα κι εγώ να βαφτίσω ένα παιδακι και δυστυχώς δεν έχω κάποιο υπόψην μου.. 

Μπράβο σου:) Σε τιμούν πολύ αυτά που λες και πάρα το γεγονός της αδιαφορης κουμπαράς σου εσύ αποδεικνύεις πως αγαπάς τα παιδιά αυτά. Μπράβο:) 


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2019 at 2:43 ΠΜ, Nefeli2014 είπε:

Να ορίστε μια εξαιρετική νονά.. Μακάρι να είχαμε όλοι μια νονά σαν εσένα. Είναι θέμα ανθρώπου καθαρά, άλλοτε φταίνε οι γονείς άλλοτε οι ίδιοι οι νονοι.. Θα ήθελα κι εγώ να βαφτίσω ένα παιδακι και δυστυχώς δεν έχω κάποιο υπόψην μου.. 

Μπράβο σου:) Σε τιμούν πολύ αυτά που λες και πάρα το γεγονός της αδιαφορης κουμπαράς σου εσύ αποδεικνύεις πως αγαπάς τα παιδιά αυτά. Μπράβο:) 

@Nefeli2014 Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά πραγματικά έτσι νιώθω. Θα ήθελα να έχω πολλά βαφτιστικά και όλα κοντά μου. Έζησα ακριβώς το ίδιο με τον νόνο μου, την απόσταση αλλά όχι αδιαφορία και θέλω να κάνω αισθητή την παρουσία μου. Για τα παιδιά ή σχέση αυτή είναι ξεχωριστή και πάντα θα περιμένουν κάτι ξεχωριστό από σένα είτε είναι δώρο είτε δέσιμο με τη σχέση που δημιουργείς εσύ. Εύχομαι να βρεις σύντομα το βαφτηστηρι που επιθυμείς. Να ξέρεις ότι θα σου συμβεί και μάλιστα γρήγορα. Και γω το ήθελα πάρα πολύ και ήρθε από το πουθενά.. 

Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2017 at 8:00 ΜΜ, Ασία είπε:

Βαφτισαμε ένα αγοράκι με τον άντρα μου.Μετά τη βάφτιση οι γονείς αποφάσισαν να μην κάνουν τραπέζι για τους καλεσμένους.Δεν είπαν ούτε σε εμάς που ήμασταν οι νονοί να πάμε μετά το μυστήριο σε μια ταβέρνα για ένα απλό τραπέζι. Έστω να μας καλέσουν στο σπίτι τους για φαγητό ρε αδερφέ. Εσάς θα σας κακοφαινόταν κάτι τέτοιο?

Τωρα το ειδα το θέμα και αν και πολυ καθυστερημενα ειπα να σ απαντήσω γτ εμαθα πως σύντομα θα κανει το ίδιο ενα γνωστό ζευγάρι.. 

Γυφτια μεγαλη κατεμε... Κατατχας, απο τη στιγμή που δεν εχετε καλες σχεσει;  θα έπρεπε και εσεις να αρνηθειτε... Αυτο ειναι αυτονόητο... Αλλα απο την αλλη θεωρώ υποχρέωση οταν καλεις καποιον σε ενα μυστήριο να του κανεις γευμα, έστω για τς τυπους... Ποσο μαλλον οταν ειναι ο κουμπαρος!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/9/2017 at 8:00 ΜΜ, Ασία είπε:

Βαφτισαμε ένα αγοράκι με τον άντρα μου.Μετά τη βάφτιση οι γονείς αποφάσισαν να μην κάνουν τραπέζι για τους καλεσμένους.Δεν είπαν ούτε σε εμάς που ήμασταν οι νονοί να πάμε μετά το μυστήριο σε μια ταβέρνα για ένα απλό τραπέζι. Έστω να μας καλέσουν στο σπίτι τους για φαγητό ρε αδερφέ. Εσάς θα σας κακοφαινόταν κάτι τέτοιο?

Καλησπερα θα απαντησω κ εγω γτ κ εμεις δεν θα κανουμε τραπεζι......

Λοιπον τον Απριλιο εμαθα οτι ειμαι εγκυος 28 μαιου αρραβωνιστηκαμε κ καναμε τραπεζι 35-40ατομα 19 ιουλιου παντρευτηκαμε με πολιτικο και παλι καναμε τραπεζι περιπου ιδια ατομα! Μεσα ιουλιου θα βαφτισουμε το μικρο μας κοριτσακι κ θα παντρευτουμε κιολας....αλλα η οικονομικη δυνατοτητα δεν μας περνει για αλλη μια φορα τραπεζι κ σαφως περισσοτερο με κοσμο!!! Δεν μπορεσαμε να βρουμε νονο-νονα κ ετσι προτειναμε στον κουνιαδο μ διδυμο αδερφο του αντρα μ να μας παντρεψει κ να βαφτισει το μωρο ξεροντας φυσικα την οικονομικη κατασταση του προτειναμε να παρουμε εμεις ολα τα της βαφτισης κ του γαμου π ωφειλει τα βαφτιστηκα του μωρου κ το σετ φορεμα π θα βαλει ακομα κ το χρυσαφικο(σε αυτο αρνηθηκε) τα στεφανα μας,,, για να μην τον δυσκολεψουμε κ ειπαμε με την σειρα μας εφασον η γυναικα του γενναει αρχες ιουλιου να βαφτισουμε εμεις την δικια τους μπουμπου οταν ερθει η ωρα κ δεχτηκε .....τωρα οσον αφορα το τραπεζι ειπαμε οτι δεν ειμαστε σε θεση να κανουμε γλεντι αλλα γονεις αδερφια και κουμπαρους θα τους παμε καπου για φαγητο.... φυσικα δεν υπγρχε περιπτωση να κανω οπως εκαναν οι συγκεκριμενοι να μην κανουμε καμια νυξη στο θεμα ακριβως οπως το ειπες τουλαχιστον θα τους φερναμε σπιτι μας για φαγητο.....εμεις αυτο π θελαμε ειναι εναν νονο να ειναι κοντα στο παιδι μας κ να το θυμαται πασχα χριστουγεννα γιορτη κ γενεθλια τουλαχιστον γτ κ εγω κ ο αντρας μ απο νονο καηκαμε! Αυτα!!!! Φυσικα θα παρεξηγιομουν κ εγω στη θεση σ!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα θα απαντησω κ εγω γτ κ εμεις δεν θα κανουμε τραπεζι......

Λοιπον τον Απριλιο εμαθα οτι ειμαι εγκυος 28 μαιου αρραβωνιστηκαμε κ καναμε τραπεζι 35-40ατομα 19 ιουλιου παντρευτηκαμε με πολιτικο και παλι καναμε τραπεζι περιπου ιδια ατομα! Μεσα ιουλιου θα βαφτισουμε το μικρο μας κοριτσακι κ θα παντρευτουμε κιολας....αλλα η οικονομικη δυνατοτητα δεν μας περνει για αλλη μια φορα τραπεζι κ σαφως περισσοτερο με κοσμο!!! Δεν μπορεσαμε να βρουμε νονο-νονα κ ετσι προτειναμε στον κουνιαδο μ διδυμο αδερφο του αντρα μ να μας παντρεψει κ να βαφτισει το μωρο ξεροντας φυσικα την οικονομικη κατασταση του προτειναμε να παρουμε εμεις ολα τα της βαφτισης κ του γαμου π ωφειλει τα βαφτιστηκα του μωρου κ το σετ φορεμα π θα βαλει ακομα κ το χρυσαφικο(σε αυτο αρνηθηκε) τα στεφανα μας,,, για να μην τον δυσκολεψουμε κ ειπαμε με την σειρα μας εφασον η γυναικα του γενναει αρχες ιουλιου να βαφτισουμε εμεις την δικια τους μπουμπου οταν ερθει η ωρα κ δεχτηκε .....τωρα οσον αφορα το τραπεζι ειπαμε οτι δεν ειμαστε σε θεση να κανουμε γλεντι αλλα γονεις αδερφια και κουμπαρους θα τους παμε καπου για φαγητο.... φυσικα δεν υπγρχε περιπτωση να κανω οπως εκαναν οι συγκεκριμενοι να μην κανουμε καμια νυξη στο θεμα ακριβως οπως το ειπες τουλαχιστον θα τους φερναμε σπιτι μας για φαγητο.....εμεις αυτο π θελαμε ειναι εναν νονο να ειναι κοντα στο παιδι μας κ να το θυμαται πασχα χριστουγεννα γιορτη κ γενεθλια τουλαχιστον γτ κ εγω κ ο αντρας μ απο νονο καηκαμε! Αυτα!!!! Φυσικα θα παρεξηγιομουν κ εγω στη θεση σ!

Πολύ όμορφα τα κανονίστε κορίτσι μου μπράβο, απλά και όμορφα. Θα βάλεις νυφικό η φόρεμα?

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Πολύ όμορφα τα κανονίστε κορίτσι μου μπράβο, απλά και όμορφα. Θα βάλεις νυφικό η φόρεμα?

Ναι δεν γινεται κ διαφορετικα!!! Aυτο θα βαλω ειναι κατι ενδιαμεσα!

IMG%5D

 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι δεν γινεται κ διαφορετικα!!! Aυτο θα βαλω ειναι κατι ενδιαμεσα!

IMG%5D

 

Είναι υπέροχο κ θα είσαι πολύ άνετη κι εγώ που έβαλα μεγάλο νυφικό τι κατάλαβα? Αγανάκτησα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Είναι υπέροχο κ θα είσαι πολύ άνετη κι εγώ που έβαλα μεγάλο νυφικό τι κατάλαβα? Αγανάκτησα. 

Μονο π σκεφτομαι την ζεστη π θα εχει το μωρο π θα εχω αγγαλια κλπ κλπ ηδη ιδρωνω!!!! Αφου τα μαλλια να φανταστεις τα θελω κατω αλλα το σκεφτομαι.....αμα ιδρωνω νευριαζω κιολας! Ωραια τα μεγαλα νυφικα αλλα εκτος οτι δεν ειναι για το budget μας θα ειναι κ καλοκαιρι......αστααα!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μονο π σκεφτομαι την ζεστη π θα εχει το μωρο π θα εχω αγγαλια κλπ κλπ ηδη ιδρωνω!!!! Αφου τα μαλλια να φανταστεις τα θελω κατω αλλα το σκεφτομαι.....αμα ιδρωνω νευριαζω κιολας! Ωραια τα μεγαλα νυφικα αλλα εκτος οτι δεν ειναι για το budget μας θα ειναι κ καλοκαιρι......αστααα!!!!

Μάζεψε τα πάνω καλύτερα.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Θα σου προτείνει κ η κομμώτρια κάνε 2-3 πρόβα.

Μακαρι να βρω κατι ωραιο ειμαι κ λιγο στριμαδι η αληθεια ειναι κ δυσκολα ικανοποιουμε με κατι!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Τωρα το ειδα το θέμα και αν και πολυ καθυστερημενα ειπα να σ απαντήσω γτ εμαθα πως σύντομα θα κανει το ίδιο ενα γνωστό ζευγάρι.. 

Γυφτια μεγαλη κατεμε... Κατατχας, απο τη στιγμή που δεν εχετε καλες σχεσει;  θα έπρεπε και εσεις να αρνηθειτε... Αυτο ειναι αυτονόητο... Αλλα απο την αλλη θεωρώ υποχρέωση οταν καλεις καποιον σε ενα μυστήριο να του κανεις γευμα, έστω για τς τυπους... Ποσο μαλλον οταν ειναι ο κουμπαρος!!! 

έπρεπε να αρνηθεί ο άντρας μου φυσικά εφόσον έκανε μπαμ πως θα χαλάσουν οι σχέσεις μας. όμως δέχτηκε για τον πατέρα του μπέμπη που τότε ήταν κοντά. Εγώ του τα έλεγα πως εφόσον η γυναίκα του είναι τέτοια, θα χαθούν κ με τον κουμπάρο του αλλά εκείνος δεν το πίστευε. βγήκα αληθινή βέβαια. Εγώ προσωπικά δεν τους θεωρώ κουμπάρους μου.για μένα είναι ένα γνωστό ζευγάρι κ όχι συγγενείς όπως είναι οι κουμπάροι μεταξύ τους.

Γενικά δεν πιστεύω πως όποιον καλείς σε ένα μυστήριο πρέπει να του κάνεις κ το τραπέζι. τουλάχιστον εδώ στην Λάρισα η στα κοντινά χώρια δεν τ κάνουμε έτσι.Όταν όμως είναι ο κουμπάρος είναι αυτονόητο πως θα φάτε μαζί μετά την εκκλησία!!!!

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα θα απαντησω κ εγω γτ κ εμεις δεν θα κανουμε τραπεζι......

Λοιπον τον Απριλιο εμαθα οτι ειμαι εγκυος 28 μαιου αρραβωνιστηκαμε κ καναμε τραπεζι 35-40ατομα 19 ιουλιου παντρευτηκαμε με πολιτικο και παλι καναμε τραπεζι περιπου ιδια ατομα! Μεσα ιουλιου θα βαφτισουμε το μικρο μας κοριτσακι κ θα παντρευτουμε κιολας....αλλα η οικονομικη δυνατοτητα δεν μας περνει για αλλη μια φορα τραπεζι κ σαφως περισσοτερο με κοσμο!!! Δεν μπορεσαμε να βρουμε νονο-νονα κ ετσι προτειναμε στον κουνιαδο μ διδυμο αδερφο του αντρα μ να μας παντρεψει κ να βαφτισει το μωρο ξεροντας φυσικα την οικονομικη κατασταση του προτειναμε να παρουμε εμεις ολα τα της βαφτισης κ του γαμου π ωφειλει τα βαφτιστηκα του μωρου κ το σετ φορεμα π θα βαλει ακομα κ το χρυσαφικο(σε αυτο αρνηθηκε) τα στεφανα μας,,, για να μην τον δυσκολεψουμε κ ειπαμε με την σειρα μας εφασον η γυναικα του γενναει αρχες ιουλιου να βαφτισουμε εμεις την δικια τους μπουμπου οταν ερθει η ωρα κ δεχτηκε .....τωρα οσον αφορα το τραπεζι ειπαμε οτι δεν ειμαστε σε θεση να κανουμε γλεντι αλλα γονεις αδερφια και κουμπαρους θα τους παμε καπου για φαγητο.... φυσικα δεν υπγρχε περιπτωση να κανω οπως εκαναν οι συγκεκριμενοι να μην κανουμε καμια νυξη στο θεμα ακριβως οπως το ειπες τουλαχιστον θα τους φερναμε σπιτι μας για φαγητο.....εμεις αυτο π θελαμε ειναι εναν νονο να ειναι κοντα στο παιδι μας κ να το θυμαται πασχα χριστουγεννα γιορτη κ γενεθλια τουλαχιστον γτ κ εγω κ ο αντρας μ απο νονο καηκαμε! Αυτα!!!! Φυσικα θα παρεξηγιομουν κ εγω στη θεση σ!

με το καλό ο θρησκευτικός σας γάμος κ η βάφτισης της μικρής σας!! οι καιροί είναι δύσκολοι κ πλέον νομίζω όλοι μας δεν παρεξηγούμε κάποιο ζευγάρι που δεν κάνει τραπέζι. Αλλά όχι και στους κουμπάρους.Δεν είναι οικονομικό το θέμα. αν ήταν οικονομικό δεν θα το σχολιάζα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...